صفحه 38 از 40 نخستنخست ... 28293031323334353637383940 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 380 , از مجموع 395

موضوع: آيا با اين نمره آزمون GRE را تكرار كنم ؟ (فرمت پست اول بسيار مهم)

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آيا با اين نمره آزمون GRE را تكرار كنم ؟ (فرمت پست اول بسيار مهم)

ببینید در پروسه اپلای خیلی چیزها هستند که تاثیرگذارن و نمره این آزمون تنها یکی از اون بخش هاست. شما در مورد نمره GRE تون پرسیدید و من نظرم رو در مورد این نمره گفتم و این به معنای ناامیدی و یا پذیرش نگرفتن شما نیست. بارها دیده شده اگه دانشجویی بتونه نظر گرجوئت کامیتی (البته برای بیشتر رشته ها نظر تنها استاد راهنما) رو جلب کنه اون دانشجو رو جذب می کنن ولو نقاط ضعفی در رزومه داشته باشه. شما هوشمندانه رنکینگ های مختلف رو انتخاب کنید و سعی کنید از وبسایت دانشکده و استادتون و همینطور دانشجوهای سالهای قبل اطلاعات لازم رو به دست بیارید.
    در ضمن شما نمره تافل و همینطور معدل های خوبی دارین.

نقل قول نوشته اصلی توسط esiesa نمایش پست ها
    با توجه به رشته من پس نظرتون اینه نمره کوانتم پایینه...وربالم تاثیری نداره روش؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آيا با اين نمره آزمون GRE را تكرار كنم ؟ (فرمت پست اول بسيار مهم)

با سلام
    نمره کل ۳۱۴
    verbal 150 quant 164 writing 3
    زمان خواندن ۳ ماه
    نمره تافل ۹۶
    رشته تحصیلی : لیسانس عمران معدل ۱۵.۵ دو سال اخر ۱۶.۹۰
    مقطع مورد نظر : master
    دانشگاه : Uc Davis
    دوستان من متاسفانه دیر به خودم اومدم معدلم را کامل نتونستم جبران کنم ۳ مقاله کنفرانسی دارم یک‌ isi با این اوصاف میشه کاری کرد یا باز برای بالا بردن gre تلاش کنم

سلام
    نمره ي GRE: 310
    وربال: 152
    كوآنت : 158
    رايتينگ: 3
    نمره ي تافل/آيلتس:
    Total 92, R 24, L 20, S 24, W24
    رشته ي تحصيلي و معدل:
    لیسانس شیمی کاربردی، 16.12 - فوق لیسانس شیمی آلی، 17.76 مقاله: شش تا مقاله آی اس آی چاپ شده دارم.
    مقطع تحصيلي مورد نظر (M.S,PhD‌) : PhD
    دانشگاه/دانشگاه هاي مقصد براي اپلاي: دانشگاههای کانادا، آمریکا
    آمریکا:
    University of Illinois at chicago
    Clarkson University
    Texas Tech university
    missouri university of science and technology
    University of new Hampshire
    کانادا:
    UBC
    simon fraser university

نوع پذيرش مورد نظر(با فاند): فول فاند
    توضیحات: با دو تا استاد مکاتبه کردم از
    Texas Tech university
    و هردو تشویق به اپلای کردن و اینکه حتما بعد از اپلای بهشون اطلاع بدم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ٍEconomics

نقل قول نوشته اصلی توسط SomayehM1361 نمایش پست ها
    سلام
    نمره ي GRE: 310
    وربال: 152
    كوآنت : 158
    رايتينگ: 3
    نمره ي تافل/آيلتس:
    Total 92, R 24, L 20, S 24, W24
    رشته ي تحصيلي و معدل:
    لیسانس شیمی کاربردی، 16.12 - فوق لیسانس شیمی آلی، 17.76 مقاله: شش تا مقاله آی اس آی چاپ شده دارم.
    مقطع تحصيلي مورد نظر (M.S,PhD‌) : PhD
    دانشگاه/دانشگاه هاي مقصد براي اپلاي: دانشگاههای کانادا، آمریکا
    آمریکا:
    University of Illinois at chicago
    Clarkson University
    Texas Tech university
    University of new Hampshire
    کانادا:
    UBC
    simon fraser university

نوع پذيرش مورد نظر(با فاند): فول فاند
    توضیحات: با دو تا استاد مکاتبه کردم از
    Texas Tech university
    و هردو تشویق به اپلای کردن و اینکه حتما بعد از اپلای بهشون اطلاع بدم.
    نمره وربال و رایتینگت خوبه. مهمتر اینکه با توجه به نمره تافلت عملکردت تو این دوتا سکشن در حد خودت بوده. ولی نمره کوانتت کمه. برای کسی که شیمی بوده فکر کنم انتظار بیشتر از اینه. اینکه دوباره بدی یا نه گفتنش سخته. شما بقیه رزومت خیلی خوبه. شش تا مقاله داری. اگه اینا رو نداشتی میگفتم حتما دوباره امتحانو بده. بستگی به شخصیت خودت داره. اگه میخوای جلوی هر افسوس و شکی رو بعدا بگیری دوباره بده. هزینش شاید نهایت سه تومن بشه ولی خوب بحث آیندته. موفق باشی

راستش تو این مدت بازم جی ار ای خوندم ولی نمیدونم اگه تا اواسط فوریه امتحان بدم قبول میکنن یه نمره جدید براشون بفرستم؟ یا با همون نمره قبلی اپلیکیشن رو بررسی میکنن؟ یا اینکه اصلا این نمره رو نفرستم و ازمون که دادم نمره جدیدو بفرستم ولی باز نمیدونم قبول میکنن بگم نمرمو تا اخر فوریه میفرستم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ٍEconomics

نقل قول نوشته اصلی توسط SomayehM1361 نمایش پست ها
    راستش تو این مدت بازم جی ار ای خوندم ولی نمیدونم اگه تا اواسط فوریه امتحان بدم قبول میکنن یه نمره جدید براشون بفرستم؟ یا با همون نمره قبلی اپلیکیشن رو بررسی میکنن؟ یا اینکه اصلا این نمره رو نفرستم و ازمون که دادم نمره جدیدو بفرستم ولی باز نمیدونم قبول میکنن بگم نمرمو تا اخر فوریه میفرستم؟
    بهترین راه اینه ازشون بپرسی. ای میل بزن به Graduate School یا Graduate office (جفتشون یکیه. تو بعضی دانشگاه ها اسماشون فرق داره). من همین شرایط رو داشتم. دو بار امتحان GRE دادم. به دانشگاه ای میل زدم گفت که سیستم ما هر جمعه بطور اتوماتیک نمرات جی آر ای از ETS میگیره و آپدیت میکنه. نمره جدیدت در دسترس ما قرار بگیره به اپلیکیشنت اتچ میکنیم. از ددلاین هم گذشته بود و انجام دادن. البته میگم باید ببینی سیستم دانشگاه چطوره

Junior Member

نمره ي GRE كل:
    274.5
    وربال:
    137
    كوآنت :
    136
    رايتينگ: 1.5
    مدت زمان خواندن :
    منابع خوانده شده:
    نمره ي تافل/آيلتس:
    5.5 اورال ( اسپیکینگ 6.5 )
    رشته ي تحصيلي و معدل:
    ارشد مدیریت صنعتی گرایش مالی ، 17.5
    مقطع تحصيلي مورد نظر ( B.S.,M.S,PhD‌) :
    کارشناسی ارشد شاخه اقتصاد

دانشگاه/دانشگاه هاي مقصد براي اپلاي:
    Middle Tennessee State University

نوع پذيرش مورد نظر(با فاند/ بدون فاند ):
    هر دو حالت

در حال حاضر خود دانشگاه کوانت 148 میخواد و مشکلم فقط در کوانت هست !

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

سلام،

من سعی می کنم پاسخ سوالتون رو در واقع بینانه ترین حالت ممکن بدم. شما صد در صد باید یه بازه زمانی حداقل 1 ساله فشرده رو برای زبان جنرال و همینطور این آزمون زمان بزارید و به شدت سعی در ازتقا سطح زبانتون بکنید. این نمره نشون می ده شما از 40-60 سوال وربال تنها 7 سوال و از 40-60 سوال کوانت تنها 6 سوال رو صحیح زدید و نمره رایتینگ هم همین رو نشون می ده که شما احتیاج به آمادگی مدت دار دارید. پیشنهاد من اینه حتی اگه دانشگاهی نمره کوانت 148 می خواد شما حتما زمان زیادی بزارید و سعی در تقویت خودتون نه تنها برای این آزمون بلکه برای جنرال زبانتون داشته باشید. هیچوقت به حداقل های یه دانشگاه اکتفا نکنید. شما برای زندگی کوتاه/بلندمدت و برای تحصیل مهاجرت می کنید، باید هم در محیط آکادمیک و هم در اجتماع از توانایی بالای زبانی و علمی برخوردار باشید وگرنه به نظر من به هیچ عنوان تجصیل در کشور دیگری معنا نداره.

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط vaita نمایش پست ها
    نمره ي GRE كل:
    274.5
    وربال:
    137
    كوآنت :
    136
    رايتينگ: 1.5
    مدت زمان خواندن :
    منابع خوانده شده:
    نمره ي تافل/آيلتس:
    5.5 اورال ( اسپیکینگ 6.5 )
    رشته ي تحصيلي و معدل:
    ارشد مدیریت صنعتی گرایش مالی ، 17.5
    مقطع تحصيلي مورد نظر ( B.S.,M.S,PhD‌) :
    کارشناسی ارشد شاخه اقتصاد

دانشگاه/دانشگاه هاي مقصد براي اپلاي:
    Middle Tennessee State University

نوع پذيرش مورد نظر(با فاند/ بدون فاند ):
    هر دو حالت

در حال حاضر خود دانشگاه کوانت 148 میخواد و مشکلم فقط در کوانت هست !

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    سلام،

من سعی می کنم پاسخ سوالتون رو در واقع بینانه ترین حالت ممکن بدم. شما صد در صد باید یه بازه زمانی حداقل 1 ساله فشرده رو برای زبان جنرال و همینطور این آزمون زمان بزارید و به شدت سعی در ازتقا سطح زبانتون بکنید. این نمره نشون می ده شما از 40-60 سوال وربال تنها 7 سوال و از 40-60 سوال کوانت تنها 6 سوال رو صحیح زدید و نمره رایتینگ هم همین رو نشون می ده که شما احتیاج به آمادگی مدت دار دارید. پیشنهاد من اینه حتی اگه دانشگاهی نمره کوانت 148 می خواد شما حتما زمان زیادی بزارید و سعی در تقویت خودتون نه تنها برای این آزمون بلکه برای جنرال زبانتون داشته باشید. هیچوقت به حداقل های یه دانشگاه اکتفا نکنید. شما برای زندگی کوتاه/بلندمدت و برای تحصیل مهاجرت می کنید، باید هم در محیط آکادمیک و هم در اجتماع از توانایی بالای زبانی و علمی برخوردار باشید وگرنه به نظر من به هیچ عنوان تجصیل در کشور دیگری معنا نداره.

موفق باشید.
    ممنون از محببتون
    من برای GRE کلاسهای استاد برزآبادی رو شرکت کرده بودم ولی به جهت فاصله کوتاه تا مدت امتحان نتیجه به این شکل شد که میبینید
    در مورد زبان ، کاملا فرمایش شما درسته ، تو اسپیکینگ مشکلی نیست و هر چه هست در رایتینگ جا میگیره ...
    با همه این تفاسیر و مواردی که عرض کردم شما پیشنهاد میدین اپلای کنم یا نه و اگر بکنم و رد بشه از منظر شما مشکلی برای بعد ایجاد میشه یا خیر ؟!

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

سلام مجدد،

من به شدت پیشنهاد می کنم اصلا با این نمرات اپلای نکنید چون نتیجه معکوس می ده و درثانی هزینه اپلای و ارسال نمرات رو هم درنظر بگیرید.
    از نظر من شما با پشتکار فراوون و با انگیزه یه برنامه ریزی خیلی قوی داشته باشید و به شدت زبانتون رو تقویت کنید. این رو کاملا دوستانه خدمتتون عرض می کنم. در رشته های مختلف اینجا دانشجوهایی رو می بینم که حتی با زبان سطح متوسط (ولی برای آزمون تلاش کردن و به نمره منطقی کسب کرده بودن)، و با کمک از دیگرون یه رزومه ای ترتیب دادن و اومدن اینجا درس می خونن ولی به شدت گروه های مختلف ازشون شاکی شدن و حتی برای فارق التحصیلیشون سنگ اندازی می کنن! این خیلی خیلی بده و من به شدت مخالف اینطور اومدن هستم. از نظر من باید کسی که برای دانشجویی اقدام می کنه سطح زبانی و علمی واقعا بالایی داشته باشه چون نه تنها اعتبار خودش رو بلکه اعتبار دانشجوها و دانشگاه های ایران رو به محک می زاره.
    اینجا زبان تنها در کلاس و ارتباط با استاد نیست. گاهی اتفاق هایی می افته که مجبورید در بخش های مختلف اداری با تسلط کامل از یه سری مباحث حرف بزنید و تسلط یه زبان آکادمیک، استعاری و محاوره رو داشته باشید.
    اینجا هم به شدت نمره گرا هستن و هم مهارت های زبانی و علمی تون رو بررسی می کنن و به سادگی به دانشجویی اعتبار نمی دن. و این از نظر من اتفاقا خیلی خوبه چون تفاوت ها اینجا مشخص میشه. (بگذریم از این مورد که شما باید در آن واحد ارتباط خوبی هم با گروه و اساتید برقرار کنید --اینجا بهش می گن کانکشن، ولی از نظر من یه جورایی همون پارتی هست!--ولی این ارتباط خوب هم بدون سطح علمی و زبانی به دست نمیاد.)

برات آرزوی موفقیت می کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط vaita نمایش پست ها
    ممنون از محببتون
    من برای GRE کلاسهای استاد برزآبادی رو شرکت کرده بودم ولی به جهت فاصله کوتاه تا مدت امتحان نتیجه به این شکل شد که میبینید
    در مورد زبان ، کاملا فرمایش شما درسته ، تو اسپیکینگ مشکلی نیست و هر چه هست در رایتینگ جا میگیره ...
    با همه این تفاسیر و مواردی که عرض کردم شما پیشنهاد میدین اپلای کنم یا نه و اگر بکنم و رد بشه از منظر شما مشکلی برای بعد ایجاد میشه یا خیر ؟!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)