صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 28

موضوع: تفاوت SOP با Personal Statemet

mbehazin
    Guest

پیش فرض Personal Achievement و Personal History

یک سری از دانشگاه های آمریکا یه چیزی به نام Personal Achievement و یه سری دیگه Personal History می خوان علاوه بر SOP. واقعاً چی باید نوشت برای این دو قسمت؟

ممنون

پیش فرض پاسخ : Personal Achievement و Personal History

سلام

یک از دانشگاه هایی که قصد apply دارم علاوه بر SoP مدرک زیر را هم میخواهد:

Personal History Statement

دوستان کسی نمونه ای داره اینجا بذاره

ثواب داره

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تفاوت SOP با Personal Statemet

با سلام به دوستان من برای دانشگاه لیورپول apply نموده ام دانشگاه personal statement می خواهد لطفا راهنمایی بفرمایید . ممنون

سلام
    ميشه بگين مدرسه نمونه دولتي انگليسيش چي ميشه ؟ مي خوام PS بنويسم اينم بايد توش بگم ؟ Secondary school
    attended همون راهنمايي ه ؟ مگه اون middle school نيست ؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid2763 نمایش پست ها
    با سلام به دوستان من برای دانشگاه لیورپول apply نموده ام دانشگاه personal statement می خواهد لطفا راهنمایی بفرمایید . ممنون
    از این سایت استفاده کنید، خیلی کمک کننده است . موفق باشید
    http://www.ucas.ac.uk/students/apply...onalstatement/

من یک personal statement نوشتم که 69 خط شده، نزدیک 5000 کرکتر البته با space . خیلی سعی کردم مفید صحبت کنم. بنظرتون زیاد نیست ؟!
    آخه در دانشگاهی که می خوام بفرستم ابتدا باید با یک استاد تماس بگیرم و CV و personal statement هر رو برای استاد بفرستم. این اولین جایی هست که این شرایط رو داره .

یک سوال دیگه هم داشتم و اینکه آیا اشکالی داره که در personal statement بنویسم یکی از دلایل انتخاب دانشگاه دادن fund به دانشجوها هست ؟!

Junior Member

من یک personal statement نوشتم که 69 خط شده، نزدیک 5000 کرکتر البته با space . خیلی سعی کردم مفید صحبت کنم. بنظرتون زیاد نیست ؟!
    آخه در دانشگاهی که می خوام بفرستم ابتدا باید با یک استاد تماس بگیرم و CV و personal statement هر رو برای استاد بفرستم. این اولین جایی هست که این شرایط رو داره .

یکی از دانشگاه ها که personal statement خواسته بود، گفته بود 500 تا 1000 کلمه. اینی که نوشتی فکر می کنم خیلی زیاد هستش.

Junior Member elnazhat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng-Sharif

سلام
    ببینید دوستان، معمولاً دانشگاهها هر نوع مدرک یا نوشته ای (SoP، Personal statement، C.V.، Resume، Cover letter و غیره) رو که از متقاضی درخواست میکنن، در موردش توضیح هم توی سایتشون قرار میدن و حتی فایلهایی رو برای آموزش نحوۀ نوشتن اون مدرک قرار میدن. کافیه که یه سرچ کوچولو توی وبسایت اون دانشگاه (علی الخصوص دانشگاههای معتبر) انجام بدین. در مورد SoP و Personal Statement چیزی که من تونستم پیدا کنم از وبسایت دانشگاه استنفورد اینه.
    http://www.stanford.edu/dept/undergr...tofpurpose.pdf
    البته با دیدن سؤالات بروبچ فقط یه سرچ سریع انجام دادم و خودم هم کامل نخوندم این فایل رو، ولی به نظر بد نیومد. شما میتونیدسرچای کاملتری انجام بدین و نتایج بیشتری بگیرید. فقط باید حوصله داشته باشین و این توضیحاتو بخونین. در مورد این هم که بهترین توضیحات رو از خود وبسایت دانشگاهها میتونید پیدا کنید خیالتون تخت باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط yoorinjoo نمایش پست ها

یکی از دانشگاه ها که personal statement خواسته بود، گفته بود 500 تا 1000 کلمه. اینی که نوشتی فکر می کنم خیلی زیاد هستش.
    من باید ps بنویسم اگر کسی بلده ممنون میشه یه نمونه بزاره یا راهنماییم کنه

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین