صفحه 1 از 534 123456789101151101501 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 5333

موضوع: آرشیو شده: مشاوره به منظور برنامه ريزي براي امتحان GRE

پیش فرض آرشیو شده: مشاوره به منظور برنامه ريزي براي امتحان GRE

من برای GRE سازمان سنجش (2 Feb) ثبت نام کردم. فقط 2 ماه وقت دارم و تا به حال در مورد writing کاری انجام ندادم و چیزی نخوندم :'(. لطفاً اگر منبعی وجود داره که تو این دو ماه فرصت کارمو راه بندازه معرفی کنید و یا اگر فکر می کنید معلم خصوصی می تونه مفید باشه و شما کسی رو می شناسید لطفاً معرفی کنید. در ضمن نظرتون راجع به کلاسهای آزاد زبان دانشکده زبانهای خارجی دانشگاه تهران چیه؟ (GRE writing & reading)
    اگر در مورد verbal و quantitative هم نکته خاصی به نظرتون می رسه ممنون میشم راهنمایی کنین.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : لطفا راهنمایی کنید

براي verbal وقت كافي نداري اما مطالعه 200 كلمه خيلي مهم كتاب kaplan ممكنه (شايد) مفيد باشه اما رو قسمت reading مي توني كار كني. براي quan هم چند سري نمونه سوال بزن كه با نوع سوالا و اصطلاحها آشنا بشي. روي writing حتماً كار كن چون وقت كافي داري توي سايت ets تمام topic ها وجود داره بخونشون و روشون فكر كن و تا مي توني تمرين نوشتن كن چون كه جديداً writing سختتر تصحيح مي كنن. در مورد كلاسا چيزي نمي دونم اما كلاس به شرطي كه وقتتو هدر نده مفيده.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

من خودم به شخصه 3-2 ماه قبل از امتحان ثبت نام کردم و گفتم میشینم 1 ماه آخر رو میخونم. ولی دیدم verbal که خوندن نداره و نمرش زیاد مهم نیست. ریاضی هم که خیلی آسون هست و فقط دقت میخواد. writing هم یک کتاپ کاپلان داشتم که خیلی مختصر و مفید صحبت کرده بود و دیدم تو 3-2 روز میشه راحت تمرین کرد و یاد گرفت نکاتش رو. خلاصه 1 ماه تبدیل شد اول به 3 هفته بعد 2 هفته و در نهایت دیدم 10 روز واسه این امتحان زیادم هست. 3-2 روز writing خوندم و 1 هفته ریاضی کار کردم و تست زدم تا دقتم زیاد بشه. verbal اصلا نخوندم چون نمرش واسم مهم نبود و به جز 5 تا تستش بقیه رو شانسی زدم و 360 هم اوردم.
    خلاصه کنم قسمت وقت گیر این امتحان فقط verbal هست که به نظر من فقط اگه دنبال fellowship هستی و میخوای نمره 450-400 بیاری روش وقت بذار که البته 2 ماه هم واسه این نمره شاید خیلی کم باشه (بستگی به اطلاعات خودت داره). من واسه ریاضی فقط کاپلان رو خوندم و یه سری منبع که تو این سایت هست و راحت 800 رو هم اوردم. نهایت دیدم بعضیها قسمت ریاضی بارون رو هم میخونن ولی به نظر من لازم نیست و واسه کل این چیزا یک هفته بیشتر وقت لازم نیست.
    واسه writing هم فقط قسمت writing کاپلان رو خوندم و چند تا تمپلیت حفظ کردم و 3/5 هم شدم و راضی هم هستم. (کمتر کسی رو دیدم 4 بیاره تو GRE)
    یکی از بچه ها یک سری نمونه سوال امتحان هم تو سایت گذاشته و اونارم بزن خیلی خوبه (تازه گذاشته و من خودم نخوندمشون). خلاصه فکر نکن وقتت کمه به نظر من خیلی هم زیاده نگران نباش.
    کلاس رو هم ول کن فقط وقت تلف کردن هست.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Junior Member

برای AW خوندن کلا فکر خوبیه چون نمرش مهمه و می شه با کار کردن نمره خوب گرفت. من در حد 1 هفته تمرین کردم 3.5 شدم که خیلی کمه (18% !!!) اما تا 4 یا شایدم 4.5 رو میشه با تمرین رسید بهش. مهم اینه که بدونید چی می خوان ازتون.

کتاب Peterson برای هر دو بخش Essay و Argument حدود 20 تا نمونه داره که عالین. تاپیک Essay امتحان خود ما مثلا تو این کتاب اومده بود! به جز اون باید لیست کل تاپیک ها (حدود 250 تا باید باشه) روهم بخونید. رو سایت ETS هست. توصیه می کنم روی هر تاپیک 5 دقیقه فکر کنید ببینید می فهمید منظورش چیه و چه چیزی به ذهنتنون می رسه.

تمرین کنید حتما موفق می شید و نمرش هم برای رشته های مهندسی بعضی وقتها تاثیر جدی داره

منم 2 كمتر از دو ماه وقت دارم. كسي ميدونه چطور ميشه تو Verbal 650 و Writing 5.5 شد؟
    اين نمره هايي كه من ميبينم باعث دلسرديه همش!
    من دايره لغاتم خوبه و تافل رو احتمالا بالاي 620 بشم. Sample Writing هاي GRE با نمره 6 رو هم نگاه كردم و به نظرم خيلي چيز فوق العاده اي نيومد ولي نمي فهمم چرا اينجا نمره هاي Writing انقد پايينه!
    نظر دوستان چيه؟
    كسي منابع خاصي براي اين دو بخش سراغ داره؟

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

به نظر من نمره هایی که شما دنبالش هستید یکم رویایی هست. البته امیدوارم به این نمره ها برسید ولی تا امتحان ندید متوجه نمیشید verbal=650 یعنی چی.
    تا حالا از خودتون پرسیدید چرا کسی از بچه ها writing بالای 4 نگرفته؟ من شخصا 2-1 نفر رو سراغ دارم 4 گرفته باشن.
    من کسی رو سراغ دارم که تافل 650 شده ولی تو GRE نمره verbal=350 اورده. اینا هیچ ربطی بهم ندارن به نظر من.
    به هر حال امیدوارم همونطور که خواستید verbal=650 بشدید و writing=5.5
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Junior Member

با 2 ماه نمی شه این نمره ها رو آورد. دقت کنید خود ETS هم هدف GRE رو سنجیدن یه سری long time ability اعلام کرده. کار یه ماه 2 ماه نیست. نمره 5.5 یعنی Outstanding و گرفتنش خیلی خیلی سخت تر از اینه که بتونید تصور کنید. 650 هم اگرچه غیر ممکن نیست اما فکر کنم نزدیک 7-8 ماهی کار لازم داشته باشه.
    فراموش نکنید GRE به هیچ وجه امتحان زبان نیست.

TehranTimes
    Guest

پیش فرض g

GRE رو معمولا فقط دانشگاه های امریکا می خوان و برای بقیه معمولا optional محسوب می شه. GRE کلا 3 بخش داره: 1- Verbal : این بخش سوالاتی واسه سنجش میزان تسلط شما به انگلیسی داره؛ مثلا هم معنی کلمات و متضاد یا حتی نوع ارتباط لغات. معمولا این بخش اونقدر واسه یه دانشجوی ایرانی با سطح انگلیسی تی÷یکال سخته که از نمره کامل (800 ) به زحمت می تونه 300 تا 400 رو بگیره. البته خوب استادای اونور هم حداقل از ایرونیا بیشتر از این معمولا نمی خوان. 2- Quantitative : این بخش از سوالای ریاضی ساده تشکیل شده که با کمی تمرین به راحتی می تونی نمره کاملشو (800 ) بیاری. 3- Analitical Writing : این بخش شامل نوشتن دو تا انشا می شه که به هرکدوم از 6 نمره می دن و بازم یه فرد متوسط با کمی تمرین چیزی بین 2.5 تا 3.5 می شه. واسه آشنایی و تمرین هم کتاب Kaplan مناسبه. البته من از کتاب Barron's هم تعریف زیادی شنیدم. موفق باشید.

Junior Member

پیش فرض خواااااااااااااااااااهش می کنم جواب بدین: جی آر ای...

سلام به همگی.
    من چهار هفته کامل وقت دارم برای امتحان GRE general. هیچ کار دیگه ای ندارم و می تونم تمام وقتم رو به خوندن اختصاص بدم. لطفاً راهنمایی کنین چون من زیاد وارد نیستم:
    1- چی بخونم؟ Kaplan کافیه که همه نمونه هاش رو حل کنم؟
    2- Quant رو می خوام سعی کنم 800 بزنم ولی برای Verbal نمی دونم چکار کنم. زبانم خوبه و از تافل هم معافم ولی لغتهای وربال همه می گن که خیلی عجیب غریبه... اصلا وقت بذارم واسه وربال خوندن یا نه؟ من می خوام برای فوق لیسانس مدیریت پنج شش جا اقدام کنم (یک دونه هم اقتصاد)
    3- رایتینگ چی؟ بخونم؟؟ الان همینجوری فکر کنم حداقل 3.5 یا شاید 4 از 6 رو بیارم. بیشتر کردن این نمره فایده ای داره؟

با توجه به اینکه معدلم زیاد بالا نیست می خوام حداکثر سعی ام رو بکنم تا جی آر ای رو خوب بدم و یه جورایی جبران کنم. (حالا مطمئنم نیستم با اینکار اصلا جبران می شه یا نه!)
    پیشاپیش ممنون از اینکه جواب می دید.
    ...<br />A man who wants something will find a way, a man who doesn&#39;t, will find an excuse

wow.oops
    Guest

پیش فرض پاسخ : خواااااااااااااااااااهش می کنم جواب بدین: جی آر ای...

من فقط می دونم که اگه نخونی مثل من verbal میشی 230 . پس حتما وقت بذار.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)