صفحه 533 از 534 نخستنخست ... 33433483523524525526527528529530531532533534 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,321 تا 5,330 , از مجموع 5333

موضوع: آرشیو شده: مشاوره به منظور برنامه ريزي براي امتحان GRE

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور برنامه ريزي براي امتحان GRE

نقل قول نوشته اصلی توسط shayan8218 نمایش پست ها
    سلام
    vocabulary که برای gre باید خونده بشه با teofl فرق داره ؟

ممنون
    سلام دوست عزیز،

مطمئنا مشترک داره، فرق هم داره. اکثر لغات تافل زیر مجموعه جی آر ای هستند. و لغات غیر مشترک موجود در جی آر ای سختتر هستند.

در مجموع من خودم کل لغات فرمال موجود در زبان انگلیسی رو جزو پکیج جی آر ای میدونم و از اونجایی که این آزمون صرفا برای ایرانیها طراحی نشده، طراحهای سوال بیشتر به دنبال لغاتی هستن که معنی اول رایج در مکالمات روزمره و دومِ رایج در مقالات علمی دارند.

Junior Member

سلام
    قبل از هر سوالی،از همه ی دوستانی که وقت میذازن و راهنمایی میکنن تشکر میکنم.
    من برای 2 سال دیگه به مدرک GRE نیاز دارم.
    با توجه به اینکه دانشگاه ها مدرک تا 5 سال قبل رو میپذیرن، به نظرتون از الان شروع کنم که تا 1 سال دیگه (2017) مدرکمو بگیرم؟
    بعد میتونم 1 سال بعدش (2018) اقدام کنم که همون مدرک رو برای دانشگاه های مد نظرم بفرستن؟
    و اگه میشه میفرستاد، اطلاع دارین که آیا هزینه ی ارسالش باز هم رایگانه برای 4 دانشگاه اول یا خیر ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط leniom_7 نمایش پست ها
    سلام
    قبل از هر سوالی،از همه ی دوستانی که وقت میذازن و راهنمایی میکنن تشکر میکنم.
    من برای 2 سال دیگه به مدرک GRE نیاز دارم.
    با توجه به اینکه دانشگاه ها مدرک تا 5 سال قبل رو میپذیرن، به نظرتون از الان شروع کنم که تا 1 سال دیگه (2017) مدرکمو بگیرم؟
    بعد میتونم 1 سال بعدش (2018) اقدام کنم که همون مدرک رو برای دانشگاه های مد نظرم بفرستن؟
    و اگه میشه میفرستاد، اطلاع دارین که آیا هزینه ی ارسالش باز هم رایگانه برای 4 دانشگاه اول یا خیر ؟
    شما هر چی بیشتر وقت بزارید می تونید نتیجه بهتری بگیرید. به نظر من برای گرفتن نمره وربال بالای 150 یکسال کافیه. کوانت هم بسته به پایه ریاضی بین 1 تا 5 ماه بیشتر نیاز نداره.

مدرک 5 سال اعتبار داره و مشخصه که تا قبل از منقضی شدن می تونید برای اپلای ازش استفاده کنید.

اگر می دونید برای کدوم دانشگاه ها می خواید اقدام کنید اول ببینید چه نمره ای (مجموع، مینیمم وربال یا مینیمم کوانت) از شما می خوان و طبق اون برنامه ریزی کنید. مثلا اگر مجموع 315 از شما می خوان یه کوانت 167 و وربال 148 کفایت می کنه که در این صورت 6 ماه هم برای وربال کافیه.

تا اونجایی که من یادمه رایگان فرستادن نتیجه برای 4 یا 5 دانشگاه فقط سر جلسه آزمون امکان پذیر هستش و بعد از اون باید هزینه پرداخت کنید.

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط DrABP نمایش پست ها
    سلام. اولا یه تشکر از صمیم قلب بکنم از همه عزیزانی که وقت گذاشتن و زحمت کشیدن و اون تاپیک جامع رو در مورد برنامه ریزی برای gre تهیه کردن.
    من 4 ماه فرصت دارم و با توجه به اون تاپیک تصمیم گرفتم این کتابها رو بخونم:

لغت: مگوش 1000 - وربال ادونتیج - ورد اسمارت (1100 قبلا تمام شده)
    وربال : وربال پرکتیس ets - منهتن 5 پوندی - بیگ بوک + اکچوال تست (فقط برای ریدینگ) - سوالات مگوش (هر چقدر که رسیدم)
    کوانت: کوانت پرکتیس ets - منهتن 5 پوندی - سوالات مگوش (هر چقدرش که شد)

سوال اول اینکه این برنامه مناسبه به نظرتون ؟ نظری چیزی ندارید ؟ با هدف وربال 150 و کوانت 170. (سطح زبان خودم: تافل 111 با ریدینگ و رایتینگ 29 + رشته مهندسی)

سوال اصلی من اینه که: با تایم زدن تست ها و سوالات رو از چه موقعی شروع کنم ؟ ببینین من برای تافل یکراست رفتم سراغ tpo و از همون اول همه بخشها رو در تایم آزمون زدم. الان برای gre چیکار کنم ؟ این سوال رو هم در مورد وربال و هم در مورد کوانت دارم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

سوال 3- همه بخشها رو در هر روز میخوام کار کنم. یعنی هم ریدینگ هم بخش جای خالی ها و هم کوانت. نمیخوام مثلا یک ماه ریدینگ یک ماه جای خالی ها و یک ماه کوانت باشه، چون خب قبلی ها میترسم از خاطرم بره در این حالت، به علاوه اینکه خود آزمون اصلی هم همه بخشها با هم و پشت سر هم هستن پس چه بهتر که از الان عادت کنم به این موضوع. این کار صحیح هست ؟
    سوال اول: بله، کاملا مناسبه (از نظر من)
    سوال اصلی: خیر یه سره نرین سراغ تست، و با مرور مباحث و چهارچوب آزمون اشنا شین و در همین حین تست بزنید، در ماه اول هم هفته ای یک تست کامل بدین که میشه در یک ماه 4 تا تست. تا برسین به ماه دوم یه ارزیابی کلی از خودتون و اینکه کجا ایستادین و وضعیت تون چطوره به دست میارین، و بعد تصمیم ماه بعد رو میگیرین.
    سوال سوم: بله همه بخش ها رو با توجه به قوت و ضعف و اهمیت نمرش هر روز کار کنین. مثلا یه مبحث ریاضی رو که میخونین حتما تست بزنین، و همینطو واسه بخش های دیگه. بله کار کاملا صحیحی هست تست زدن از الان، ولی در ابتدا بیشتر وزن کار و زمانتون رو یادگیریه مباحثه و کم کم این بخش رو کم می کنید و به زمان تست زنی تون اضافه میکنین.

موفق باشین

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student & Reseach Assistant @ Utah State University - Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    سوال اول: بله، کاملا مناسبه (از نظر من)
    سوال اصلی: خیر یه سره نرین سراغ تست، و با مرور مباحث و چهارچوب آزمون اشنا شین و در همین حین تست بزنید، در ماه اول هم هفته ای یک تست کامل بدین که میشه در یک ماه 4 تا تست. تا برسین به ماه دوم یه ارزیابی کلی از خودتون و اینکه کجا ایستادین و وضعیت تون چطوره به دست میارین، و بعد تصمیم ماه بعد رو میگیرین.
    سوال سوم: بله همه بخش ها رو با توجه به قوت و ضعف و اهمیت نمرش هر روز کار کنین. مثلا یه مبحث ریاضی رو که میخونین حتما تست بزنین، و همینطو واسه بخش های دیگه. بله کار کاملا صحیحی هست تست زدن از الان، ولی در ابتدا بیشتر وزن کار و زمانتون رو یادگیریه مباحثه و کم کم این بخش رو کم می کنید و به زمان تست زنی تون اضافه میکنین.

موفق باشین
    سلام، ممنون بابت راهنمایی مفید.

ببینین من قبل از هر چیزی تمام ویدئوهای مگوش رو دیدم (پکیج کاملشون رو) و نوت برداشتم. هم وربال و هم کوانت. در واقع الان کاملا آشنا هستم با انواع سوالات و استراتژی پاسخ به هر نوع.
    کتاب آفیشیال گاید رو هم خوندم و ست های تمرینی که برای وربال و کوانت داره (از easy به hard مرتب شده) رو زدم و یه taste اولیه و مناسب از سوالات و آزمون دارم الان.

در واقع به نظرم الان دیگه نیازی نیست مثلا از کتاب منهتن باز بشینم بخشهای استراتژی و راهنماییش رو بخونم، میخوام تست زدن رو شروع کنم. چون به نظرم هر چیزی که لازم بود مگوش تو ویدئوهاش مفصل توضیح داده. مخصوصا برای کوانت که دیگه واقعا از سطح پیش دبستانی شروع میکنه به توضیح دادن !

حالا اینجا مشکلم اینه که این تستها رو از همین اول کار توی تایم بزنم ؟ میترسم الان به قول شما با هدف یادگیری تست بزنم بدون تایم، و وقتی شروع کنم به با تایم زدن که دیر شده باشه، چون به هر حال 4 ماه مثل برق و باد میگذره.

از طرفی با تایم هم بزنم از الان، بازدهی هم فکر نکنم داشته باشه، چون مثلا ست های وربال hard کتاب آفیشیال واقعا سنگین و دشوار بودن و اگه میخواستم توی تایم آزمون بزنم، شاید مجبور میشدم نصف بیشتر سوالات رو شانسی جواب بدم !
    همین ست دشوار وربال رو مثلا ریدینگش رو همه سوالات رو صحیح زدم، ولی خب بعضی از سوالات رو شاید 5-10 دقیقه فکر کردم روشون ! خب این طور زدن تست حتی درست هم آدم بزنه فایده ای نداره برای آزمون اصلی. هر چند از نظر یادگیری به هر حال مفیده.

جان کلام اینکه: از چه زمانی شروع کنم تستها رو در محدوده و با قید زمان بزنم ؟ ملاک و معیارم چی باشه ؟ میزان تسلط ؟

(راستی با توجه به زمان 4 ماهه و این برنامه ریزی، اصلا امید میره به وربال 150 یا واقع گرایانه نگاه کنیم بعیده کسب این نمره ؟)

ممنون

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط DrABP نمایش پست ها
    سلام، ممنون بابت راهنمایی مفید.

ببینین من قبل از هر چیزی تمام ویدئوهای مگوش رو دیدم (پکیج کاملشون رو) و نوت برداشتم. هم وربال و هم کوانت. در واقع الان کاملا آشنا هستم با انواع سوالات و استراتژی پاسخ به هر نوع.
    کتاب آفیشیال گاید رو هم خوندم و ست های تمرینی که برای وربال و کوانت داره (از easy به hard مرتب شده) رو زدم و یه taste اولیه و مناسب از سوالات و آزمون دارم الان.

در واقع به نظرم الان دیگه نیازی نیست مثلا از کتاب منهتن باز بشینم بخشهای استراتژی و راهنماییش رو بخونم، میخوام تست زدن رو شروع کنم. چون به نظرم هر چیزی که لازم بود مگوش تو ویدئوهاش مفصل توضیح داده. مخصوصا برای کوانت که دیگه واقعا از سطح پیش دبستانی شروع میکنه به توضیح دادن !

حالا اینجا مشکلم اینه که این تستها رو از همین اول کار توی تایم بزنم ؟ میترسم الان به قول شما با هدف یادگیری تست بزنم بدون تایم، و وقتی شروع کنم به با تایم زدن که دیر شده باشه، چون به هر حال 4 ماه مثل برق و باد میگذره.

از طرفی با تایم هم بزنم از الان، بازدهی هم فکر نکنم داشته باشه، چون مثلا ست های وربال hard کتاب آفیشیال واقعا سنگین و دشوار بودن و اگه میخواستم توی تایم آزمون بزنم، شاید مجبور میشدم نصف بیشتر سوالات رو شانسی جواب بدم !
    همین ست دشوار وربال رو مثلا ریدینگش رو همه سوالات رو صحیح زدم، ولی خب بعضی از سوالات رو شاید 5-10 دقیقه فکر کردم روشون ! خب این طور زدن تست حتی درست هم آدم بزنه فایده ای نداره برای آزمون اصلی. هر چند از نظر یادگیری به هر حال مفیده.

جان کلام اینکه: از چه زمانی شروع کنم تستها رو در محدوده و با قید زمان بزنم ؟ ملاک و معیارم چی باشه ؟ میزان تسلط ؟
    من مجدد پست اول شما رو خوندم ولی هیج جا نگفته بودین که این کارهار ور انجام داده بودین. پس اگه ویدیوهای مگوش رو نگاه کردین و استراتژی ها و مباحث دروس دست تون اومده که حتما تست بزنین از همین الان، که دیگه اول کار هم نیست براتون. و سعی کنین حتما تو در تایم بزنین. میدونم سخته و همونطور که گفتین شاید خیلی نمرتون کمتر ازون چه بشه که بدون تایم میزنین ولی خوب دارین واسه آزمون آماده میشین که زمان مشخصی واسه پاسخگویی دارین.
    پس اول در زمان ازمون تست میدین، بعدش یه ارزیابی می کنین، و در نهایت تست هارو با طمئنینه بیشتر میزنین.

اینکه توانایی این رو به دست بیارین که تست رو در مدت زمان محدود بزنین به این بستگی داره که تسلط شما بر روی:
    1. مباحث 2. تکنیک تست زنی 3. مدیریت استرس 4. مدیریت زمان و یادآوری مباحث چقدر باشه! و این تنها با تمرین حاصل میشه.

تنها تمرین تحت شرایط آزمون به شما کمک می کنه! داروینیزم عصبی می گه (از مباحث علوم شناختیه) که هر چه بیشتر رفتار و کنش های یکسانی رو تکرار کنیم، ارتباط قوی تری بین نورون های مغزمون برقرار میشه، به اصطلاح نورون ها به هم سیم کشی قوی تری پیدا می کنند!
    یا به کارش بگیر، یا از دستش بده!

پس تنها با تمرینه که ارتباط بین نورون هات قویتر میشه و به مرور این کار رو با آرامش خاطر و در مدت زمان کمتری می تونی انجام بدی.
    مثل یادگیری یه سری مهارت های خاص: نواختن یک ساز موسیقی یا حتی رانندگی و آشپزی!

موفق باشی

Junior Member

سلام دوستان
    من 1100 ، وربال ادونتیج و جزوهای دکتر برزآبادی واسه آزمون gre خوندم میخواستم بدونم بین 800 واژه بارونز و 1000 واژه مگوش کدومش واسه GRE بهتر و مفیدتره؟ فقط فرصت مطالعه یکی از این دوتا دارم.

مرسی

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Shirinam نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 1100 ، وربال ادونتیج و جزوهای دکتر برزآبادی واسه آزمون gre خوندم میخواستم بدونم بین 800 واژه بارونز و 1000 واژه مگوش کدومش واسه GRE بهتر و مفیدتره؟ فقط فرصت مطالعه یکی از این دوتا دارم.

مرسی
    1000 مگوش رو بخونید. مقداری overlap داره، ولی لغات دیگه ای هم داره که من تو هیچکدوم از منابع لغت دیگه ندیدم.

Junior Member

خیلی ممنونم بابت راهنمایتون. این 1000 واژه مگوش همون فلش کارتشو شامل میشه یا فرق میکنه؟

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Shirinam نمایش پست ها
    خیلی ممنونم بابت راهنمایتون. این 1000 واژه مگوش همون فلش کارتشو شامل میشه یا فرق میکنه؟
    بله فلش کارتی که رو گوشی نصب میشه و از 20 تا بخش حدودا 50 لغتی تشکیل شده، لغات Common ، Basic ، و Advanced داره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)