صفحه 474 از 534 نخستنخست ... 374424464465466467468469470471472473474475476477478479480481482483484524 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,731 تا 4,740 , از مجموع 5333

موضوع: آرشیو شده: مشاوره به منظور برنامه ريزي براي امتحان GRE

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور برنامه ريزي براي امتحان GRE

سلام
    می خواستم در مورد برنامه خوردم با دوستان یه مشورت کنم. متشکر میشم دوستان با تجربه نظرشونو در مورد برنامم بگن.
    در مورد خودم: تافل حدود یه ماه پیش دادم و 95 شدم و جی ار ای 2012 امتحان دادم و وربالم 310 (139) و کوانت 710 (159) شد
    این بار کوانت 170 می خوام و وربال 155
    می خوام سه ماه بخونم برای جی ار ای
    برنامم به صورت زیره
    1- یکماه اول فوکوس روی کتاب های لغت به ترتیب: اول 1100 و 800 را موازی با هم و بعد لغات مگوش و مرور تا روز امتحان
    2- ماه دوم همراه با خواندن و مرور لغات: آفیشیال گاید ای تی اس (بخش وربال و کوانت) + بخش وربال سایت مگوش (خرید اکانت)
    3- ماه آخر: تست ههای کوانت و وربال مگوش + بیگ بوک + اکچوال تست+ رایتینگ

متشکر

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط naiemeri نمایش پست ها
    سلام
    می خواستم در مورد برنامه خوردم با دوستان یه مشورت کنم. متشکر میشم دوستان با تجربه نظرشونو در مورد برنامم بگن.
    در مورد خودم: تافل حدود یه ماه پیش دادم و 95 شدم و جی ار ای 2012 امتحان دادم و وربالم 310 (139) و کوانت 710 (159) شد
    این بار کوانت 170 می خوام و وربال 155
    می خوام سه ماه بخونم برای جی ار ای
    برنامم به صورت زیره
    1- یکماه اول فوکوس روی کتاب های لغت به ترتیب: اول 1100 و 800 را موازی با هم و بعد لغات مگوش و مرور تا روز امتحان
    2- ماه دوم همراه با خواندن و مرور لغات: آفیشیال گاید ای تی اس (بخش وربال و کوانت) + بخش وربال سایت مگوش (خرید اکانت)
    3- ماه آخر: تست ههای کوانت و وربال مگوش + بیگ بوک + اکچوال تست+ رایتینگ

متشکر
    من نکاتی که به نظرم میرسه رو میگم:
    1. 1100 + 800 در یک ماه یعنی 1900 لغت (با فرض اینکه 1100 لغت باشه که نیست، با idiom ها و bonus weeks میشه 1152 لغت) و روزانه بیش از 60 لغت اون هم در سطح gre.
    2. من نظرم اینه برنامه یادگیری لغت رو حداقل در دو ماه اولیه برنامه-تون داشته باشید. چون برنامه ماه دومتون چندان سنگین نیست و لغت رو باید در کنارش داشته باشید.
    3. با توجه به نمره کوانتتون در امتحان قبلی شما هر سه ماه رو کوانت کار کنید و برای نمره 170 کوانت بیشتر وقت بذارید.

سلام دوستان.
    من برای بخش وربال GRE از 1100 شروع کردم. الان حدود 350 تاشو یاد گرفته ام و دوره هم می کنم. به نظر شما الان بهتره:
    1- ادامه 1100 تا تمام شدن و بعد شروع وربال ادونتیج و بعد Big book (با آمادگی خیلی بیش تری میرم سراغ بیگ بوک، ولی شاید وقت براش کم بیارم)
    2- شروع وربال ادونتیج (گوش دادن به فایل های صوتیش بیش تر) و ادامه دادن 1100 در کنار اون و بعد بیگ بوک (اینطور که سطح اولش رو دیدم لغات تکراری با 1100 هم داره و بهتر دوره میشه با مترادف و فایل صوتی که داره برام راحت تره)
    3- شروع ریدینگ های Big book و ادامه دادن 1100 (تنوع درست می کنه و منبع خیلی مهمی رو شروع میکنم و لغات بهتر تثبیت میشه، ولی ممکنه هنوز خیلی لغت از اون رو بلد نباشم و درجا بزنم)
    4- یه پیشنهاد دیگه از دوستان

خودم بیشتر نظرم با مورد 2 است.
    تا الان اسنشیال برای تافل و حدود 500 لغت از ریدینگ تی **پی *او را هم خوندم و دوره می کنم لغات تی*پی*او را.
    ممنون از دوستان

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من برای بخش وربال GRE از 1100 شروع کردم. الان حدود 350 تاشو یاد گرفته ام و دوره هم می کنم. به نظر شما الان بهتره:
    1- ادامه 1100 تا تمام شدن و بعد شروع وربال ادونتیج و بعد Big book (با آمادگی خیلی بیش تری میرم سراغ بیگ بوک، ولی شاید وقت براش کم بیارم)
    2- شروع وربال ادونتیج (گوش دادن به فایل های صوتیش بیش تر) و ادامه دادن 1100 در کنار اون و بعد بیگ بوک (اینطور که سطح اولش رو دیدم لغات تکراری با 1100 هم داره و بهتر دوره میشه با مترادف و فایل صوتی که داره برام راحت تره)
    3- شروع ریدینگ های Big book و ادامه دادن 1100 (تنوع درست می کنه و منبع خیلی مهمی رو شروع میکنم و لغات بهتر تثبیت میشه، ولی ممکنه هنوز خیلی لغت از اون رو بلد نباشم و درجا بزنم)
    4- یه پیشنهاد دیگه از دوستان

خودم بیشتر نظرم با مورد 2 است.
    تا الان اسنشیال برای تافل و حدود 500 لغت از ریدینگ تی **پی *او را هم خوندم و دوره می کنم لغات تی*پی*او را.
    ممنون از دوستان
    من حدود نیمی از ریدینگ های بیگ بوک رو خوندم. نظر من اینه که ریدینگ های بیگ بوک (شاید بشه گفت برخلاف تافل) خیلی لغت محور نیست. بیشتر به درک شما از یه متن سنگین بستگی داره. علت سنگین بودن بیگ بوک هم به خاطر لغت جدید نیست. شیوه نگارش، موضوعات و سوالات طراحی شده از متن سنگینش میکنن.

با این حساب نظر من اینه که:
    اول از همه 1100 رو ادامه بدید. در "وقت های مرده-تون" (مثلا در رفت و آمد یا یه ربع قبل از خواب یا ...) به وربال ادونتج گوش کنید که در کنار 1100 میتونه خیلی مفید باشه. و شبی یک "سکشن" از بیگ رو که شامل یک ریدینگ کوتاه و یک ریدینگ بلنده کار کنید.

اگه پیش بردن هر سه به صورت همزمان براتون دشواره، وربال ادونتج رو حذف کنید. اگه بازم نمیرسید، هر وقت رسیدید (مثلا فقط روزهای زوج) یه سکشن از بیگ بوک رو بزنید.

در مجموع ریدینگ و لغت رو با هم جلو ببرید. چون تقویت ریدینگ مهارتیه که به زمان نیاز داره.
    ویرایش توسط haley : May 23rd, 2015 در ساعت 02:21 PM

Junior Member

سلام دوستان.
    من نوامبر 2014 امتحان GRE رو دادم و با اینکه فقط یه هفته خونده بودم تونستم این نمره رو بیارم: 152 وربال، 168 کوانت، 4.0 رایتینگ. البته پایه زبانم خوبه و نمره تافلم هست: R30, L30, S24, W26.
    حالا امسال نتونستم پذیرش بگیرم و کلا سه ماه وقت دارم تا دوباره امتحان بدم. نمره ای که میخوام بگیرم میخوام یه چیز تو مایه های 165 وربال و 5 رایتینگ باشه، بیشترم شد بهتر! اصن مهم نیست که چقد لازم باشه در روز وقت بزارم. ممنون میشم بگید که چه کتاب هایی رو با چه ترتیبی بخونم تو این سه ماه. تشکر

Member mhmd123 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Power

نقل قول نوشته اصلی توسط Neo_Ev نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من نوامبر 2014 امتحان GRE رو دادم و با اینکه فقط یه هفته خونده بودم تونستم این نمره رو بیارم: 152 وربال، 168 کوانت، 4.0 رایتینگ. البته پایه زبانم خوبه و نمره تافلم هست: R30, L30, S24, W26.
    حالا امسال نتونستم پذیرش بگیرم و کلا سه ماه وقت دارم تا دوباره امتحان بدم. نمره ای که میخوام بگیرم میخوام یه چیز تو مایه های 165 وربال و 5 رایتینگ باشه، بیشترم شد بهتر! اصن مهم نیست که چقد لازم باشه در روز وقت بزارم. ممنون میشم بگید که چه کتاب هایی رو با چه ترتیبی بخونم تو این سه ماه. تشکر
    سلام
    اول اینکه شاید یکم انتظارتون رو پایینتر بیارید بیشتر بهتون کمک کنه. گرفتن نمره 165 بینهایت مشکله و شاید برای بسیاری از انگلیسی زبان ها هم مشکل باشه. برای دستیابی به نمره بالا واسه لغت همین کتاب های معمول کافیه. 1100 که واجبه. بعدش هم من پیشنهاد میکنم کتاب word power made easy رو بخونید. چون بر اساس ریشه شناسی لغت پیش میره فرایند یادگیری رو سریع میکنه و دیدتون رو نسبت به لغات عوض میکنه. بعدش هم کتاب وربال ادونتج مناسبه. اگر وقت اضافه اوردین کتابهای ورد اسمارت و 800 بارونز رو هم میتونید بخونید. برای مرور هم در نهایت فلش کارتهای مگوش رو بخونید. البته دقت کنید که همه این کتاب ها لغات مشترک هم دارن و بعد از خوندن یکی دوتاشون بقیش زمان کمتری میبره.
    برای تمرین هم با توجه به نمرتون میتونید هر منبعی رو بخونید. منابعی مثل ETS و منهتن و سوالات مگوش میتونه نمرتون رو به حدود 160 برسونه. بالاتر از این نمره هم به دقت خودتون سر جلسه و تجربه کلیتون از زبان و درک مطلب برمیگرده.
    موفق باشید.
    آدم‌ها به هر چه می‌رسند از سر دلیری‌شان است نه هوش‌شان یا تمناهایشان. ترسوها بینوایان جهان‌اند.

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

دوستان سلام
    من از الان که تا آبان قصد امتحان gre البته 1 یا 2 ماه زودتر ازون تافل رو دارم وقت دارم. البته من در حال حاضر سر کار هم میرم.
    با این پیش فرض که من قبلا یه بار تافل دادم و 79 شدم، به نظرتون با حدود روزی 2-3 ساعت میتونم نمره حدود 320 بدست بیارم؟
    مچکرم.
    (میدونم افراد متفاوتن و در حالت عادی)

Junior Member

سلام به همگی

دوستان نیاز شدییید به راهنمایی دارم چون شدیدا سر درگمم. من میخوام مهر جی آر ای بدم بعدشم آبان یا آذر تافل! واسه تافل یه کم تا الان کار کردم و لانگمن و دلتا رو خوندم (الان در سطح حدود همون 80 هستم). واسه جی آر ای هم 1100 رو خوندم. یه برنامه بهم پیشنهاد بدید ممنون میشم. مخصوصا واسه جی آر ای مشکل دارم. میدونم که باید 800 لغت بارونز رو شروع کنم بخونم ولی در مورد تست زدن وربال و کوانت و رایتینگ واقعا سردرگمم! کتاب کاپلان رو هم تازگیا خریدم. وقت آزاد هم واسه هردوتا امتحان روزی حدود چهار تا پنج ساعت وقت دارم.
    405، essential, 1100 و Longman و delta رو خوندم و هفته ای دو جلسه هم الان شروع کردم کلاس اسپیکینگ میرم

تشکر فراوان

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط sjjd نمایش پست ها
    سلام به همگی

دوستان نیاز شدییید به راهنمایی دارم چون شدیدا سر درگمم. من میخوام مهر جی آر ای بدم بعدشم آبان یا آذر تافل! واسه تافل یه کم تا الان کار کردم و لانگمن و دلتا رو خوندم (الان در سطح حدود همون 80 هستم). واسه جی آر ای هم 1100 رو خوندم. یه برنامه بهم پیشنهاد بدید ممنون میشم. مخصوصا واسه جی آر ای مشکل دارم. میدونم که باید 800 لغت بارونز رو شروع کنم بخونم ولی در مورد تست زدن وربال و کوانت و رایتینگ واقعا سردرگمم! کتاب کاپلان رو هم تازگیا خریدم. وقت آزاد هم واسه هردوتا امتحان روزی حدود چهار تا پنج ساعت وقت دارم.
    405، essential, 1100 و Longman و delta رو خوندم و هفته ای دو جلسه هم الان شروع کردم کلاس اسپیکینگ میرم

تشکر فراوان
    1. من جای شما باشم ترتیب امتحانات رو عوض میکنم. اول تافل رو میدم و بعدش GRE.

2. بعد از 1100 شما مجبور به خوندن 800 بارونز نیستید. من 1000 منهتن رو پیشنهاد میکنم. و همین طور وربال ادونتیج. برخی هم 1000 مگوش یا ورد اسمارت. هر کتابی رو که راحت ترید شروع کنید. بعد 1100 نیازی نیست خودتون رو ملزم به خوندن کتابی کنید که دوست ندارید. خودم به شخصه 800 بارونز رو دوست نداشتم و بعد از خوندن حدود 100 لغت ولش کردم.

3. در مورد امتحان GRE, به نظر من کسی که پایه ریاضیش قوی باشه تا 1.5 الی 2 ماه قبل امتحان جز لغت خوندن و خوندن ریدینگ (به خصوص از بیگ بوک ) کار خاص دیگه ای نیاز نیست بکنه. الآن کاملا تست وربال رو شما کنار بذارید. خیلی زوده.
    کسی که پایه ریاضی ضعیفی داره ممکنه به زمانی بیشتر از 2 ماه برای تقویت اون نیاز داشته باشه.
    در مورد AW, من برای تافل در مجموع 3-4 رایتینگ برای تسک دوم نوشتم و نمره 27 گرفتم. به فاصله دو هفته بعدش هم، شب قبل از امتحان GRE چندتا ویدیوی مگوش برای رایتینگ رو دیدم که بدونم چی به چیه فقط و رفتم سر جلسه. اینم شد 3.5. یعنی شما با نمره رایتینگ تافل حدود 27-30، به راحتی AW بین 3.5 تا 4 رو میارید. اگه نمره بالاتری میخواید و یا رشته-تون طوریه که رقابت در AW معنا پیدا میکنه میتونید نوشتن موضوعات رو شروع کنید. هر چند به نظر من با سطح تافل 80 واسه این کار هم زوده.

من جای شما باشم، با فرض پایه ریاضی قوی:
    اول نمره تافل خودم رو بالا میکشم. این کار در دو بخش ریدینگ و رایتینگ GRE به شما کمک میکنه. همزمان با تافل، خوندن کتاب های لغت GRE رو ادامه میدم و اگه تونستم بیگ بوک رو میخونم.
    بعد که تافل رو دادم و به دایره لغات مناسب برای امتحان رسیدم، در دو ماه به طور اختصاصی روی سوالات وربال و کوانت کار میکنم و روزی یک رایتینگ مینویسم.

اگه در ریاضی ضعف دارید، با توجه به دیربازده بودن ریاضیات، بهتره در کنار تافل روزی نیم تا یک ساعت رو هم به ریاضی اختصاص بدید.

الآن خودتون رو بین منابع بسیار زیاد تافل و GRE گیج نکنید. به نظر من، تمرکز اصلیتون رو روی تافل بذارید. در کنارش لغت GRE فراموش نشه.

Junior Member

سلام دوستان
    من آذر پارسال تافل دادم، با نمره 96 (R24,L25,S24,W23) البته انتظارم بیشتر بود از خودم، البته تو بحبوبه ی دفاع بهتر از این نمیشد. فقطم 504 و اسنشال رو خوندم. بگذریم. میخوام برای جی آر ای شروع کنم. 1100 رو شروع کردم. اما کلا نمیدونم باید چیکار کنم که بهترین نتیجرو بگیرم. ممنون میشم دوستان باتجربه نظر بدن که چه منابعی رو بخونم. برای فال 2016 میخوام اقدام کنم. ممنون میشم راجع به زمان آزمون هم اگه بگین که بنظرتون بهتره کی باشه.
    سپـــــــــــــــاس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)