صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 30

موضوع: پیشنهاد موضوعات بروز در زمینه Big Data و Cloud computing

Banned

پیش فرض پاسخ : پیشنهاد موضوعات بروز در زمینه Big Data و Cloud computing

نقل قول نوشته اصلی توسط arazwolf نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تازه ترم اول ارشد مهندسی کامپیوتر هستم. تو درسی به نام Semantic Web استاد ازمون خواسته تا در مورد یکی از موضوعات ذیل
    1. semantic search and information retrieval
    2.information extraction
    3.entity linking
    4.question answering
    5.document classification
    برای چاپ مقاله کار کنیم. با توجه به اینکه من چند سال از درس و تحصیل دور بودم، بنظر شما کدوم مبحث زیاد به بک گراند(الگوریتم، هوش مصنوعی) نیاز نداره؟ واینکه مباحث مطرح شده بیشتر تئوریک هستن یا باید کد نویسی هم داشته باشه؟ شما کدوم مبحث رو با توجه به زمان محدود توصیه می کنید و آیا لازمه کنار اون به دروس دیگه مثل الگوریتم و ساختمان داده نگاهی بندازم؟
    خیلی ممنون
    سلام

تمام مواردی که فرمودید به طور مستقیم با data mining در ارتباط هستند و text processing مسئله ای هست که از منظر برنامه نویسی خصوصا script نویسی در انتظارتون خواهد بود... در مورد document classification نه تنها data mining بلکه به دید الگوریتمیک از pattern recognition هم نیازمندید... تخصص من در این زمینه نیست ولی برای کار جدی دراین field اگر به Perl یا Python مسلط باشید کارتون خیلی بهتر پیش خواهد رفت چون این دو script language امکانات فوق العاده ای برای پردازش متن دارند...
    اگه زیاد به کار الگوریتمیک علاقه ندارید باید گزینه 4 رو کنار بگذارید... چون آنالیز semantic network ها برای چنین مبحثی به شدت نیازمند کاربرد heuristic ها و کاوش ریاضیاتی هست...
    کلا برنامه نویسی شتری هست که جلوی تمام این موارد خوابیده!!! جای کار در همه اونها هم هست... ولی موارد 1 و 5 گسترده تر هستند و می تونید با کمی مطالعه، راحت تر زیر زمینه تحقیقاتیتون رو مشخص کنید.
    حضور ذهنی از ساختمان داده و طراحی الگوریتم هم واجب هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsansh84 نمایش پست ها
    سلام دوستان. برای پروپوزال ارشد میخوام در زمینه Big Data یا Cloud Computing یا ترکیبی از این 2 تا استفاده کنم. کسی ایده ای داره چه موضوعاتی به روز هست که ترجیحا نزدیک به بازار کار هم باشه؟
    خیلی از موضوعات روز هست که با بازار کار فاصله زیادی دارن، دارم دنبال موضوعاتی میگردم که علاوه بر آکادمیک بودن بتونن در بازار هم خروج ارائه بدن.
    تگر کمک کنید ممنون میشم
    سلام من دانشجوی ارشد IT گرایش شبکه دانشگاه صنعتی شیرازم اتفاقا منم میخوام رو cloud کار گنم شما میتونید تلفیقی از cloud و big data کارکنید هر دوی اینها موضوعات به روزی هستند و کاربردی (نه فقط تئوریک) تو دانشگاه های تاپ و ژورنال ها و کنفرانس های معتبر هم خیلی رو این موضوع به خصوص big data سمینار و call for paper دیدم. مقاله های جدیدشو تو IEEE و elsevier و springer و یا کلا تو google scholar پیدا و مطالعه کنید، تا ایده بگیرید. موفق باشید

سلام دوستان.
    من حدود 10 تا مقاله در مورد امنیت داده ها در پردازش ابری خوندم.
    ولی نتونستم ایده ای در بیارم.
    کسی اینجا میتونه بگه اصلا این پردازش ابری خوب هست یا نه؟
    اگه خوبه کدوم زیر مجموعه اش رو میشه خوند و پایان نامه در اورد؟؟؟
    ممنون از دوستانی که جواب میدن/

دوستان من درحال حاضر کارشناسی آی تی گرایش برنامه نویسی تحت وب می خونم :
    در ادامه اگه بخوام گرایشی رو انتخاب کنم که در کارشناسی ارشد و دکترا بخوام دنبال کنم و به همین زمینه های نزدیک باشه چه چیزی رو پیشنهاد می کنید
    در عین حال نیم نگاهی هم به تحصیل در آمریکا یا کانادا دارم. و کالاً علاقه ام به سمت برنامه نویسی هستش به خصوص وب.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ghreza2010 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من حدود 10 تا مقاله در مورد امنیت داده ها در پردازش ابری خوندم.
    ولی نتونستم ایده ای در بیارم.
    کسی اینجا میتونه بگه اصلا این پردازش ابری خوب هست یا نه؟
    اگه خوبه کدوم زیر مجموعه اش رو میشه خوند و پایان نامه در اورد؟؟؟
    ممنون از دوستانی که جواب میدن/
    بله مشخصه خوب است و اینقدر گسترده است که هزاران پایان نامه میشه ازش در آورد. همین بخش امنیت داده و حفظ حریم شخصی در محیط پردازش ابری خودش یکی از مسائل بسیار مهم هست که به خوبی هنوز پاسخ داده نشده و جای کار بسیار زیادی داره. چیزهایی مثل فایل سیستم های مدرن ابری، Fault tolerance، determinism, execution engines و ... الان بازار ریسرچ خیلی داغی دارند و در صنعت هم تخصص در این زمینه ها شما رو روی هوا می برند.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

دوستان من یه سوال دارم. کار پایان نامه ارشد من روی بحث vm dynamic consolidation بوده با هدف کاهش مصرف انرژی. من حقیقتا همیشه یه نگرانی در مورد حساس بودن موضوعم که بخشی از distributed systems میشه دارم. البته کلا سیمولاتور بوده(CloudSim) دو تا کار پیپری هم دارم یعنی سابمیت کردم که دومی علاوه بر تلاش برا کاهش تعداد هاستها تلاش برای کاهش تعداد المنتهای شبکه برای کاهش مصرف انرژی کلی هم کردم.
    ممنون میشم اگر کسی در این باره کار کرده و رفته و یا از اطرافیانش رفتن یا نتونستن برن به خاطر ویزا اطلاع رسانی کنه.
    شاید بهتر باشه از دید و بعد حساسیت و مسئله ویزا هم به موضوع ها نگاه بشه و بحث بشه.
    مرسی

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط alirrrrrr نمایش پست ها
    دوستان من یه سوال دارم. کار پایان نامه ارشد من روی بحث vm dynamic consolidation بوده با هدف کاهش مصرف انرژی. من حقیقتا همیشه یه نگرانی در مورد حساس بودن موضوعم که بخشی از distributed systems میشه دارم. البته کلا سیمولاتور بوده(CloudSim) دو تا کار پیپری هم دارم یعنی سابمیت کردم که دومی علاوه بر تلاش برا کاهش تعداد هاستها تلاش برای کاهش تعداد المنتهای شبکه برای کاهش مصرف انرژی کلی هم کردم.
    ممنون میشم اگر کسی در این باره کار کرده و رفته و یا از اطرافیانش رفتن یا نتونستن برن به خاطر ویزا اطلاع رسانی کنه.
    شاید بهتر باشه از دید و بعد حساسیت و مسئله ویزا هم به موضوع ها نگاه بشه و بحث بشه.
    مرسی
    خیلی خیلی بعیده این مسئله براتون از نظر ویزا مشکل ساز بشه. من چندین نفر رو می شناسم توی زمینه های مرتبط با Distributed systems کار می کنند و هیچ مشکلی نداشتند. نگران نباشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

تمام مواردی که فرمودید به طور مستقیم با data mining در ارتباط هستند و text processing مسئله ای هست که از منظر برنامه نویسی خصوصا script نویسی در انتظارتون خواهد بود... در مورد document classification نه تنها data mining بلکه به دید الگوریتمیک از pattern recognition هم نیازمندید... تخصص من در این زمینه نیست ولی برای کار جدی دراین field اگر به Perl یا Python مسلط باشید کارتون خیلی بهتر پیش خواهد رفت چون این دو script language امکانات فوق العاده ای برای پردازش متن دارند...
    اگه زیاد به کار الگوریتمیک علاقه ندارید باید گزینه 4 رو کنار بگذارید... چون آنالیز semantic network ها برای چنین مبحثی به شدت نیازمند کاربرد heuristic ها و کاوش ریاضیاتی هست...
    کلا برنامه نویسی شتری هست که جلوی تمام این موارد خوابیده!!! جای کار در همه اونها هم هست... ولی موارد 1 و 5 گسترده تر هستند و می تونید با کمی مطالعه، راحت تر زیر زمینه تحقیقاتیتون رو مشخص کنید.
    حضور ذهنی از ساختمان داده و طراحی الگوریتم هم واجب هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    ممکنه راهنمایی کنین برای Data Mining چقدر برنامه نویسی لازمه ؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط vicky نمایش پست ها
    ممکنه راهنمایی کنین برای Data Mining چقدر برنامه نویسی لازمه ؟
    سلام

در Computer Science اصولا دیدگاه الگوریتمیکی که منجر میشه به ارائه یک روش جدید، می تونه تا حدی ذهنی باشه، ولی بدون پیاده سازی اساسا بی ارزش خواهد بود...
    و یگانه ابزار پیاده سازی هم چیزی نیست جز Programming...

برای Data Mining اگر در فاز Text Processing کار کنید، Perl و Python ابزار های فوق العاده ای برای کار دارند... هرچند با هر زبانی می تونید این کار رو بکنید ولی دو موردی که ارز کردم، ابزار های Embedded زیادی دارند...
    در بقیه زمینه های Data Mining اصولا با هر زبانی میتونید کار کنید...

براتون آرزوی موفقیتت دارم

Junior Member

سلام
    دوستانی که تجربه دارند لطفا راهنماییم کنند.
    من ترم یک ارشد آی تی گرایش شبکه هستم.این ترم بهمون سمینار دادند.
    واقعا نمیدونم چه موضوعی رو انتخاب کنم که هم توی پایان نامه به مشکل بر نخورم هم اینکه برای دکتری هم به دردم بخوره یااگر خواستم از ایران برم جزء مواردی باشه که رو هوا قبول کنن اگر در این موضوع مهارت داشته باشم.
    اینطور که تحقیق کردم کلود و حسگر بی سیم موضوعات خوبی هستند.اما در کدوم شاخه هاش بیشتر کاربرد دارند؟

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)