صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15

موضوع: سمپادی بودن فایده داره؟

Junior Member

پیش فرض سمپادی بودن فایده داره؟

سلام دوستان...
    می خوام ببینم اینکه در مدارس استعدادهای درخشان درس خونده باشی برات مزیتی حساب می شه؟اصلاً خبر دارند جریان چیه یا نه؟...و اینکه باید در SOP بهش اشاره کنی؟...

ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سمپادی بودن فایده داره؟

بله تاثیر داره تو رزومت بنویس مثلا
    high school diploma, allameh helli high school, under supervision pf NODET(national organization for developing exeptional talent) tehran , iran 1997-2000 GPA: 18.30 فکر می کنم تاثیر خوبی داشته باشه

Senior Member

تاثير داشتن يا نداشتن رو من نمي دونم.
    ولي خودم نمونه هاي زيادي از CV و SOP ديدم که توش اين مسئله رو بيان کردن. توي CV در قسمت Honor هم مي شه نوشت و منم خودمم بيان کردم.

Junior Member

می خوام ببینم راجع به کل موضوع(اینکه سمپاد چیه و چطوریه)لازمه توضیح بدی؟یا خودشون می دونند؟

Senior Member

خوب همينطور که دوستمون گفته بنويسين “National Organization for Development of Exceptional Talents (NODET)” و بگين که وارد شدن به اون بصورت رقابت و آزمون و ... هست. فکر کنم در همين حد کافيه چون بخواين بيشتر هم به اين موضوع بپردازين، شايد نتونين مسائل اصلي تر رو بيان کنين يعني حجم هم نبايد زياد بگيره. توي SOP در حد 1,2 خط کافيه.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

راستش این کلمه NODET رو من تو بیشتر SOP ها میبینم یعنی یک جمله ای هست که خیلی از ایرانیها ازش استفاده میکنن در حالی که اصلا سمپاد هم نبودن. دیگه فکر کنم اگه کسی تو NODET نبوده باشه اونا تعجب میکنن!!!
    منم فکر نمیکنم تاثیر خاصی داشته باشه ولی نوشتنش بدون ضرر هست.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Senior Member

راستي وحيد جان،
    اينکه ميگين همه مي نويسن، واقعا مسائلي که همينجوري توي CV مي نويسيم، اونا قبول مي کنن؟ چون من يکي ديگم ديدم که همينجوري از خودش سابقه TA نوشته بود!!! خيلي چيزا هستش که نمي شه واسش مدرک آورد. همچين چيزاي بدون مدرک ، اصلا ارزش دارن؟ پس تفاوت بين اوناي که واقعيت مي گن با ديگران چي مي شه؟؟!!! ???

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

راستش تا جایی که من فهمیدم اونا قبل از دانشگاه واسشون مهم نیست و حالا به فرض هم که ما این چیزها رو بنویسیم که نمیدونن سمپاد چی هست یا کسی که تو ایران در این حد هست چقدر باهوش هست. ولی خوب اونا هم مبنای کارشون همیشه بر اعتماد هست ولی بهتر هست تا جایی که میشه ما خودمون واسه چیزهایی که مینویسیم دلیل بیاریم. مثلا من خودم دوبار TA بودم و دوبار هم RA و از استادایی که واسشون TA یا RA بودم خواستم این موضوع رو تو rec ذکر کنن. اینطوری تا حدی حرفمون سندیت پیدا میکنه. ولی واقعا اونا مبناشون بر اعتماد هست. من این NODET رو که گفتم دوستام سالهای قبل نوشتن ولی خوب هیچ تاثیری نداشته. اینقدر چیزهای مهمتر مثل معدل، مقاله، سابقه کار، نمره های زبان و ... هست که نوشتن اون چیزها دیگه تاثیر خاصی نداره.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

I have been also educated in NODET but before college is not important for them
    However you can write it if you have free space.
    البته اينو بگم كه يه استادي تو US به دو تا دوستام Full Grant داد چون مطمين بود سمپادي هستن و اين Grant رو به من هم پيشنهاد داد به همين خاطر. ولي اين مورد استثناس. اون استاد خودش هم ايراني سمپادي بود كه خيلي سريع top ten امريكا شده بود و اعتقاد داش سمپادي اخرش يه چيز ديگس.

Junior Member

البته فکر کنم باید به این نکته هم اشاره بشه که فقط 5 تا ده درصد از دانش آموزان ایرانی میتونن به این مدارس راه پیدا کنن، همچنین لازم به ذکر هست که نمرات دانش آموزان سمپادی با بقیه متفاوته که خوب این خیلی جا میگیره

سوال من اینه که سمپادی بودن چقدر تو کمک هزینه تاثیر داره؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)