صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 29

موضوع: مشکلات زندگی در آلمان، راه حل ها و توصیه ها

Junior Member

پیش فرض مشکلات زندگی در آلمان، راه حل ها و توصیه ها

سلام ببخشید که حرف ربطی نداره ولی نمیدونستم کجا طرحش کنم . من قراره تا دو سه سال دیگه برم خارج از کشور ولی بزرگترین مشکلی که دارم اینه که کمی س و ز میزنه و کمی لکنت دارم که خیلی اعتماد به نفسمو اورده پایین میخواستم بدونم این مشکل روتحصیل و زندگی تاثیر میزاره یا اسپیکینگ ایلتس یا تافل یا شما کسی رو خارج دیدید که لکنت داشته باشه ولی مشکلی نداشته باشه یا اونجا این مشکلو مسخره میکنند یا نه خیلی برام مهمه لطفا جواب بدید
    ویرایش توسط MMoHH : December 26th, 2013 در ساعت 11:30 AM

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Phd student of business Tehran uni

پیش فرض پاسخ : مشکلات

نقل قول نوشته اصلی توسط gandazari نمایش پست ها
    سلام ببخشید که حرف ربطی نداره ولی نمیدونستم کجا طرحش کنم . من قراره تا دو سه سال دیگه برم خارج از کشور ولی بزرگترین مشکلی که دارم اینه که کمی س و ز میزنه و کمی لکنت دارم که خیلی اعتماد به نفسمو اورده پایین میخواستم بدونم این مشکل روتحصیل و زندگی تاثیر میزاره یا اسپیکینگ ایلتس یا تافل یا شما کسی رو خارج دیدید که لکنت داشته باشه ولی مشکلی نداشته باشه یا اونجا این مشکلو مسخره میکنند یا نه خیلی برام مهمه لطفا جواب بدید
    دوست عزیز: باسلام،من از فروم همسایه هستم.این مشکلی که میفرمایید اصلا یک ضعف نیست که باعث پایین آوردن اعتماد به نفس شما شده باشه. من یک ماجرای واقعی که خودم با اون روبرو شدم را تعریف میکنم. خواهرم در تورنتو صاحب یک رستوران هستش. یک پسر بسیار خوش تیپ وارد رستوران شد و از خواهرم خواست که کمک کند تا بتواند بطور کامل در ورودی رستوران را باز کند، ایشون با همکاری خواهرم یک برانکاردی را یک یک دختر جوان قطع نخاعی که بر روی آن دراز کشیده بود به داخل رستوران آورد و پسر و دختر پای صندوق آمده و از منو غذای مورد دلخواه را انتخاب کردند. دختر جوان همچنان بر روی برانکارد دراز کشیده بود و بعد از آماده شدن غذا همسرش ساندویچ را به تکه های کوچک تقسیم کرد و با کمال ارامش و مهربانی به همسرش کمک کردکه بتواندبخورد.
    خواهرم بر روی میزشان رفت که ببیند چیزی نیازدارنند و دخترجوان با اعتماد بنفس بالا تشکر کرد و گفت که بسیار خوشحال هستش که برای اولین بار به رستوران شما آمدم و از غذای خوشمزه لذت بردم.
    در ایران اگه کسی چنین مشکلی داشته باشه اولا: بسختی یک پسر جوان و سالم حاضر به ازدواج و حتی دوستی با چنین شخصی میشد، حالا چه برسه به اینکه او را بهمراه خود برستوران بیاره و بهش حق انتخاب بده تا با دقت منو را نگاه کنه و کلی بگو بخند کنن تا یه ساندویچ انتخاب کنن.
    رستوران هم شلوغ بود و هیچکس توجهی به برانکارد و این زوج نمیکرد،چه برسه که مسخره کنه .حالا لکنت زبان قطره ای در مقابل اقیانوس میمونه در برابر بیماری قطع نخاع.
    امیدوارم موفق باشید و تلاش کنید اعتماد بنفس از دست رفته را دوباره بدست آورید.

Junior Member

سلام
    با حرفهای دوستمون عسل کاملا موافقم. موردی که گفتین نباید جلوی زندگی و پیشرفتتون رو بگیره. من الان تقریبا یه ماه و نیمه آلمانم و تو این مدت افراد خیلی زیادی رو دیدم که با ویلچر، عصا یا افراد مسن با واکر میان و خیلی راحت مثل بقیه ی مردم میگردن و کارهاشون رو انجام میدن و نه خودشون به نظر میاد حس کنن ضعفی دارن و نه کسی با این دید بهشون نگاه میکنه. دقیقا هیچکس توجهی نمیکنه چه برسه به مسخره کردن، اصلا دلیلی هم برای مسخره کردن نیست. زیاد دیدم تو فروشگاه شلوغ فردی با ویلچر هست به همراه همسر/نامزد/دوستش، و خیلی با آرامش و خوشحالی مشغول گشتن و خرید کردن هستن، یا حتی تنها میان خرید یا بانک و کارهاشون رو خیلی عادی و بدون هیچ مشکلی انجام میدن. کاملا برعکس ایران! من به شخصه تو این مدت شیفته ی این روحیه و زندگیشون شدم و شدیدا تحسینشون میکنم.
    امیدوارم بتونین اعتماد به نفستون رو دوباره بدست بیارین. موفق باشید

من که به شخصه این موضوع رو مشکل نمیدونم و مطمئنم در جامعه ی پیشرفته این مسائل اصلا دست و پاگیر نیست
    در مباحث اکادمیک هم همه به دانش شخص اهمیت میدن و دیگه ناتوان تر از هاوکینگ که نداریم
    ضمن اینکه شما لهجه ی هندی ها رو دقت کن !
    الان تو همین ایران مجری و خبرنگار دیدم که مشکل شما رو داشتن و هر شب برنامه اجرا میکنن
    اصلا به ای موضوع فکر نکن و اعتماد به نفست بخاطر این چیزای جزیی از دست نده
    موفق باشی

پیش فرض پاسخ : مشکلات زندگی در آلمان، راه حل ها و توصیه ها

سلام به همه.ایلتس که فقط اسپیکینگ نیست,با نمره ی عالی تو بقیه ی بخش ها میتونی جبرانش کنی.(البته هیچ دلیلی وجود نداره که بخای اسپیکینگو پایین بشی...).در ضمن با داشتن یه رزومه ی خوب(مثلا مقاله ی معتبر, معدل بالا) میتونی هر کمبودی رو جبران کنی. توکلت به خدا باشه. لکنت زبون خیلی از لکنت مغزی بهتره که خیلی از ماها بهش دچارن.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط gandazari نمایش پست ها
    دوست عزیز
    در مورد تافل و آمن کاملا مطمئن نیستم، اما احتمال بسیار زیاد می دهم که در مورد افرادی با مشکل شما ملاحظات خاص دارند؛ از خود مراکز برگزاری آزمون ها بپرسید یا از مراکزاصلی بین المللیشون سوال کنید.
    در مورد مسخره کردن و .... اولا که چه کسی آدم کاملیه؟ هر کسی یک عیبی داره؛ یکی دماغش بزرگه، یکی قدش کوتاهه، یکی زشته، یکی چاقه، یکی گوشش بزرگه! و ...
    اگه بنا به عیب داشتن و مسخره کردن باشه که کی هست خیلی کامل باشه؛ اما اگر فکر می کنید چون در آلمان که یک کشور خارجیه و ...
    نه عزیر جان ما همه به چشم یک خارجی، خاورمیانه ای مو مشکی و .... دیده میشیم؛ البته منظورم این نیست که همه اینجا دید نژادی دارند، نه خیر. منظورم اینه که خیلی بین ماممکنه فرقی نبینند، همونطور که ما حس می کنیم همه چینی ها یا کره ای یک شکل هستند! لذا از این نظر همه مثل هم هستیم و این مشکل شما چیز خاصی تیست.
    inactive account

پیش فرض گواهی عدم سوء پیشینه از اداره دادگستری آلمان

من هم اکنون در ایران ساکن هستم و چون قبلا در آلمان بیشتر از ۳ ماه زندگی کرده ام، باید علاوه بر گواهی سوء پیشینه را هم از ایران و هم از آلمان دریافت کنم.
    آنطور که در وب سایت اداره دادگستری آلمان ذکر شده و همچنین سفارت آلمان در تهران
    https://www.bundesjustizamt.de/EN/To.../BZR_node.html
    و
    http://www.teheran.diplo.de/Vertretu...gszeugnis.html

این روند برای افرادی که هم اکنون در آلمان ساکن هستند و خارج آلمان متفاوت هست. برای کسانی که در خارج از ایران ساکن هستند باید امضای شخص روی فرم به تایید کنسول گری آلمان در اون کشور برسه. مبلغ اون ۱۳ یورو برای تایید و ۲۰ یورو برای تایید امضا هست.

سفارت ذکر کرده که این روند ۱ یا ۲ ماه ممکنه طول بکشه. می خواستم بدونم آیا تا به حال کسی این گواهی را از خارج ایران گرفته؟ به نظر شما من آدرس برگشت را ادرس منزل در ایران بزنم یا سفارت آلمان در تهران؟( آیا این نامه مشمول اون قانون تحریم ایران نمیشه که برای بسته های DHL به مقصد ایران که باید گواهی ضد تروریستی داشته باشه نمیشه و راحت به ایران میرسه؟) واقعا ۲ ماه ممکنه طول بکشه؟!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به آلمان یا خیر؟

دوستان سلام
    من میخواستم به آلمان مهاجرت کنم و اینکه میخواستم بپرسم که آلمان برای زندگی چطوریه
    چون تو ایران هم الان از فنی وارد دانشکده شدم و دوره کاردانی رو تموم کردم برای کارشناسی کنکور دادم و قبول میشم.
    اما میبینم اونایی که درسو تموم کردن بیشتریاشون بیکارن و اونایی که هم بیکار نیستن ب شغل آزاد روی اوردن. رشتمم الکترونیکه.

چیکار کنم بنظرتون.
    همیشه رویای خارجو داشتم اما همه اعضای خانواده با من مخالفن. اما خودم دارم میبینم که آینده ای نامعلوم در انتظارمه برای همین میخواستم راهنماییم کنید چیکار کنم

Junior Member adelarch آواتار ها

یکی از دوستان قدیمی که الان دانشگاه کلن دکتری برق می خونه از ناحیه هر دو پا فلجه به اضافه یکسری مشکلات جسمی دیگه. صحبت هایی که از نحوه برخورد انسانی آلمانی ها میکنه باور نکردنیه. تنها افسوسش سالهایی از عمرشه که تو ایران تلف کرده

Junior Member

دوستان از اونجا که موضوع مشکلات زندگی در آلمان مطرح هست خواستم بدونم به نظرتون هجوم مهاجران سوری و افغانی به این کشور میتونه چه تاثیراتی در این مملکت داشته باشه؟مثلا از لحاظ امنیت یا سطح سلامت ممکنه آلمان دچار معظلات شدید بشه؟خواهشا. راهنماایی کنید

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)