صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 29

موضوع: مشکلات زندگی در آلمان، راه حل ها و توصیه ها

Member

پیش فرض پاسخ : مشکلات زندگی در آلمان، راه حل ها و توصیه ها

اولا اوضاع اونجوری که وانمود میشه نیست. خیلی در اخبار داره این مساله بزرگنمایی میشه تا بتونن راحتتر مرزهاشون رو ببندند و این بندگان خدا رو راه ندند. ثانیا لبنان با 5-6 میلیون جمعیت 2 میلیون پناهنده گرفته و مشکلی پیش نیومده، حالا آلمان با این همه پول و 80 میلیون جمعیت از پس 500-600 هزارتا پناهنده برنمیاد؟؟
    اون چیزی که من تا به حال دیدم با این افراد در اینجا به بدترین شکل ممکن داره رفتار میشه، حتی حداقل امکانات هم داره ازشون دریغ میشه. توی مدرسه نزدیک خونه من یکسری رو اسکان دادند و فقط 2 وعده نون و پنیر در روز بهشون میدند. دولت آنچنان بودجه ای براشون اختصاص نداده که بخواد معضلی بشه در آینده. از لحاظ امنیت هم همین امروز پلیس آلمان گزارشی منتشر کرد که نشون میداد آمار جرایم در بین آلمان ها از پناهنده خیلی خیلی بیشتره.
    خلاصه بگم اگه این جماعت آلمانی پدر این بندگان خدا رو در نیارن، کسی اینجا مشکلی درست نمیکنه ...
    نقل قول نوشته اصلی توسط hanie69 نمایش پست ها
    دوستان از اونجا که موضوع مشکلات زندگی در آلمان مطرح هست خواستم بدونم به نظرتون هجوم مهاجران سوری و افغانی به این کشور میتونه چه تاثیراتی در این مملکت داشته باشه؟مثلا از لحاظ امنیت یا سطح سلامت ممکنه آلمان دچار معظلات شدید بشه؟خواهشا. راهنماایی کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arash18s نمایش پست ها
    اولا اوضاع اونجوری که وانمود میشه نیست. خیلی در اخبار داره این مساله بزرگنمایی میشه تا بتونن راحتتر مرزهاشون رو ببندند و این بندگان خدا رو راه ندند. ثانیا لبنان با 5-6 میلیون جمعیت 2 میلیون پناهنده گرفته و مشکلی پیش نیومده، حالا آلمان با این همه پول و 80 میلیون جمعیت از پس 500-600 هزارتا پناهنده برنمیاد؟؟
    اون چیزی که من تا به حال دیدم با این افراد در اینجا به بدترین شکل ممکن داره رفتار میشه، حتی حداقل امکانات هم داره ازشون دریغ میشه. توی مدرسه نزدیک خونه من یکسری رو اسکان دادند و فقط 2 وعده نون و پنیر در روز بهشون میدند. دولت آنچنان بودجه ای براشون اختصاص نداده که بخواد معضلی بشه در آینده. از لحاظ امنیت هم همین امروز پلیس آلمان گزارشی منتشر کرد که نشون میداد آمار جرایم در بین آلمان ها از پناهنده خیلی خیلی بیشتره.
    خلاصه بگم اگه این جماعت آلمانی پدر این بندگان خدا رو در نیارن، کسی اینجا مشکلی درست نمیکنه ...

متاسفانه هردم ازین باغ بری میرسد!!!همین دیشب که پست گذاشتم خبرای انفجار های پاریس به گوشم رسید..واقعا دلم میخاست یه روز بیام اروپا(آلمان)که یه زندگی با آرامش و امنیت رو شروع کنم ولی حالا انگار اروپا هم امن نیست...توروخدا این موضوع امنیت رو بیشتر تحلیل کنید، به نظر شما دورنمای اروپا به لحاظ زندگی چطور خواهد بود؟؟

Banned

متاسفانه هردم ازین باغ بری میرسد!!!همین دیشب که پست گذاشتم خبرای انفجار های پاریس به گوشم رسید..واقعا دلم میخاست یه روز بیام اروپا(آلمان)که یه زندگی با آرامش و امنیت رو شروع کنم ولی حالا انگار اروپا هم امن نیست...توروخدا این موضوع امنیت رو بیشتر تحلیل کنید، به نظر شما دورنمای اروپا به لحاظ زندگی چطور خواهد بود؟؟
    جوای شما واضحه.
    دورنما همین امروز نماست. اینها اتفاقات انچنان بزرگی هم نیست که بشه زوم کرد بهش. دیگه بدتر از مانی که سر رو با گیوتین در مرکز شهر پاریس میزدن نمیشه!

Junior Member

امنیت هزار و یک بعد دارهک یک جا ممکنه انفجار بشه، یک جا هم ممکنه اتوبوس تصادف کنه و بسوزه، یا سیل بیاد، یا زلزله بیاد و ...
    اینجوری بخواهید به اینطور چیزا فکر کنید که نمیشه هیچ جا زندگی کرد. اما آلمان از این نظر به نظر من کمتر مساله داره

Member

دورنمای اروپا رو من نمی تونم تحلیل کنم! شما راجع به این پناهنده ها پرسیدی من هم گفتم که تا به حال نه آنچنان پولی براشون خرج شده و نه مشکل آنچنانی داشتن. این بمب گذاری ها مربوط به مهاجرای 30-40 سال قبلِ. اگر با این مهاجرایی که الان میان هم مثل قبلی ها رفتار بشه، به نظرم از این بمب گذاری ها زیاد خواهد بود. اما اگر نگرش جماعت اروپایی به موضوع مهاجرت تغییر کنه احتمالا وضع بهتر بشه.
    صرفا یک نمونه براتون بگم راجع به این نگرش منفی. دوست ترکی اینجا دارم که خودش و پدر و مادرش متولد و بزرگ شده آلمان هستند و پدر بزرگش در سن 22 سالگی به عنوان کارگر مهمان اومده آلمان و از اون موقع اینجاست. با این آدم به عنوان خارجی برخورد میشه اینجا و کسی آلمانی بودنش رو به رسمیت نمیشناسه. اینقدر سخت بهش گرفتند که تصمیم داره برگرده ترکیه و اونجا یک کاری راه بندازه با اینکه حتی به سختی ترکی صحبت میکنه. خب با این وضع برخورد معلومه نتیجه چیه! یکی مثل دوست من برمیگرده ترکیه، یکی هم میره عضو داعش میشه!
    خلاصه اینکه آینده غرب ربطی به پناهنده بیشتر نداره، همین الانش هم تنش تو این جامعه خیلی زیاده.

Junior Member

ادم وقتی در المان احساس تنهایی میکنه واقعا فقط خدا رو داره
    ، ینی خودشونم همینطورن،

با سلام

5 ساله آلمانم. دکتری گرفتم اینجا. در کنار امکاناتی که در دسترس هست یک اصل اساسی برای اغلب آلمانی ها صدق میکنه: هیچ خارجی نباید از آلمانی بالاتر بره.
    در اخبار در بوق می کنند که به نیروی متخصص نیاز دارند. شما با هزار دردسر خودت می رسونی، درس و زبان می خونی اما موقع کار پیدا کردن کاملا رفتار متناقضی از شون می بینی.
    در اداره های مختلف مثل اداره اتباع خارجه فرقی بین هیچ خارجی نیست. جواب واضحی در مورد اقامت بهت نمیدن و ....
    به قول دوستی که30ساله اینجاست اگر چراغ قوه بندازی ته قلب همشون خوی نژاد پرستی است.

دوستان از اونجا که موضوع مشکلات زندگی در آلمان مطرح هست خواستم بدونم به نظرتون هجوم مهاجران سوری و افغانی به این کشور میتونه چه تاثیراتی در این مملکت داشته باشه؟مثلا از لحاظ امنیت یا سطح سلامت ممکنه آلمان دچار معظلات شدید بشه؟خواهشا. راهنماایی کنید

كشور آلمان اينقدر با برنامه و سازماندهي دارد كه هيچ مشكلي ايجاد نمي شود اين ها كه شما نام برديد اگر دچار خطا و جرم شوند از كشور المان اخراج مي شوند و كجا را پيدا كنند كه همه مهاجران را داراي خانه و حقوق ماهيانه خوب كنند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط karbaschian نمایش پست ها
    با سلام

5 ساله آلمانم. دکتری گرفتم اینجا. در کنار امکاناتی که در دسترس هست یک اصل اساسی برای اغلب آلمانی ها صدق میکنه: هیچ خارجی نباید از آلمانی بالاتر بره.
    در اخبار در بوق می کنند که به نیروی متخصص نیاز دارند. شما با هزار دردسر خودت می رسونی، درس و زبان می خونی اما موقع کار پیدا کردن کاملا رفتار متناقضی از شون می بینی.
    در اداره های مختلف مثل اداره اتباع خارجه فرقی بین هیچ خارجی نیست. جواب واضحی در مورد اقامت بهت نمیدن و ....
    به قول دوستی که30ساله اینجاست اگر چراغ قوه بندازی ته قلب همشون خوی نژاد پرستی است.

تقریبا موافقم با سطر آخر ، البته الله اعلم ، من با خوبشون زندگی میکنم ولی ته قلبشون به قول معروف انگار غرور المانی دارن و رفتارهای بزرگوارانه شان و مهربانانه شان حتی ممکنه واقعا خالص نباشه! البته من خوش بینم ولی طرف خوب واقع بین بودن اینه که ما هم بعنوان ایرانی باید روی فرهنگ غنی کشورمون کار کنیم و چیزای خوبو همچنان یاد بگیریم تا اینکه الگو باشیم حتی، به هرحال گشتی که در ادبیات ایران میزنیم میبینیم کم از المان نداره بلکه خیلی بیشتر ، نه اینکه برتر احساس کنیم یا برتری اونا رو ،انسانی و محترم و با دیسیپلین رفتار کنیم حله

Junior Member

سلام دوستان،

من پنج سال هست که در آلمان زندگی میکنم، از فوق لیسانس به آلمان آمده ام. زبان آلمانی رو در آلمان به طور کامل فراگرفتم و در دوره بین المللی تحصیل کردم که 99% دانشجویانش خارجی بودند. الان بعد پنج سال رفتار سازماندهی شده ای برای تحت فشار گذاشتن و حذف خارجی ها از سطح علمی آلمان برایم آشکار شده. دلم می خواست تجربیاتم رو با شما در میان بگذارم تا تصویر واضح تری از وضعیت حاکم در آلمان بدست بیاورید.

1) درس خواندن در آلمان به مراتب سخت تر از کشور های دیگر است که البته ریشه در فرهنگ آلمان داره که همه چیز رو دقیق و واضح می خواهد (که البته موجب کیفیت بالاتر تحصیل هم میشه). این مسئله فرهنگی اغلب درس خواندن و زندگی در آلمان رو برای فرهنگ های دیگر سخت می کنه. بی گذشتی و عدم تحمل خطا از نکات دیگر هست. به عنوان مثال شما اگر در ایتالیا قطاری رو اشتباه سوار بشید 5 یورو جریمه میشوید ولی در آلمان این خطا با 50 یورو جریمه مصادف هست. این مساله قابل بست به امور زندگی و تحصیل در آلمان هم هست.

2) اکثر دانشجویان مقاطع لیسانس و فوق لیسانس جوان هستند. روحیه جوان طالب تفریح و سرگرمی هست. این در حالی هست که جمعیت قالب آلمان از نظر سنی پیر سالمند هستند و از نشاط ، تنوع وتغییر بیزار. نکته دیگه این هست که شما برای گذران زندگی احتیاج به کار های دانشجویی دارید و اکثر دانشجویان آنقدر غرق کار می شن که از روابط اجتماعی کافی و سالم برخوردار نمیشوند و پیامد این امر مورد انتقاد قرار گرفتن از سوی اجتماع هست که اینها افرادی هستند که خودشون رو به ما تطبیق نمیدهند. (integration )

3 ) با توجه به نکات 1 و 2 می توان نتیجه گرفت که آلمان شرایط تحصیل در سطح بالا زیر فشار برای سنین جوان رو محیا میکنه اما امکان لذت بردن از زندگی و ارتقاع سطح اجتماعی رو محدود.

4) همانطور که گفته شد من در دوره ای درس خواندم که دانشجویان بین المللی زیادی داشت. مشاهدات من حاکی از این هست که دختر های آلمانی در دانشگاه بچه های خاورمیانه و آسیایی رو آدم حساب نمیکردند ودر رشته ما هیچ کدام از همکلاسی های من دوست دختر آلمانی نداشتند به غیر از یک استرالیایی اون هم به خاطر اینکه این دختر علاقمند به یادگیری زبان انگلیسی بود بعد از اون یک دختر آلمانی با پدر و مادر ترک بود که علاقمند به ارتباط با دانشجویان خارجی بود. در این میان دختر آلمانی هم بود که در دانشگاه کار و در پارتی ها بچه های بین‌المللی رو بدرقه میکرد که کاشف به عمل اومد بابت این قضیه از دانشگاه پول میگیره که با دانشجوهای خارجی به دیسکو بیاد و با بچه ها برقسه. اولین هندی بعد از پذرفته شدن در دوره دکترا بعد از سه ماه توانست یک دوست دختر آلمانی پیدا کنه!

5) در آلمان به نیروی کار جوان نیازمند هستند اما شما حق ندارید خارج از سطح قابل قبول محیط کاری و اجتماع اطرافتون پیشرفت کنید یا نظر خود را ابراز کنید. به چند دلیل:

1-شما یک خارجی هستید و رفتار شما کاملا توسط افراد نزدیک به شما کنترل میشه. افرادی که که پیشرفت میکنند اجازه پیشرفتشون توسط اجتماع و محیط اطراف داده میشه که این اجتماع یک اجتماع بی طرف نیست. بلکه پر از پیش قضاوتی های نادرست هست. در نتیجه حتی با داشتن سواد و توانایی کافی همیشه امکان حذف شما از سیستم محیاست.
    2- آلمانی ها ملتی ترسویی هستند که به خارجی اطمینان ندارند و پست های کلیدی رو در اختیار خارجی نمی گذارند. اگر در سیستمی چند خارجی هست یا از عملکرد بالایی برخوردار بودند یا اون سازمان ملزم به جذب نیروی خارجی بوده!

6 ) تفاوت اجتمایی بین آلمان و کشور های دیگر بسیار بالاست حتی برای اروپایی ها یا کشور های همسایه مثل فرانسه قابل درک نیست. مثلا من دانشجو که آلمانی هم نیستم وقی در فرانسه اظهار میکنم که از آلمان اومدم با واکنش سریع یک فرانسوی که " آلمان خوب نیست" مواجه میشم. آلمانی ها به دلیل تفاوت فرهنگی که نسبت به کشور های دیگه دارند در اروپا منفور هستند.

7) ایرانیان آلمان به دو دسته کلی تقسیم می شوند : 1- کسانی که سر خود رو پایین می اندازند و میگویند اینها آدمهایی خوبیند که ما به ما کار دادند و از ابراز نظر با صدای واضح هراس دارند. 2- افرادی که مقرور و با اعتماد به نفس بالا هستند شغل های دست پایین دارند و ایرانی های دیگر رو آدم حساب نمی کنند.

8) من بارها کلماتی نظیراینو میندازمشون بیرون این هیچ کسی نباید بشه و می فرستیمتون خونتون رو از دهان مردم و حتی در غذا خوردی دانشگاه شنیدم.

نکته آخر این هست خارجی ها از بزرگ شدن در اجتماع واهمه دارند چون اینجا وقتی که کسی رو از جامعه حذف میخواهند بکنند همه راجبش حرف می زنند آنقدر تحت فشار روانی اون شخص رو قرار میدهند که کار و زندگی رو در آلمان ول کنه. این رفتار یک رفتار سازماندهی شده توسط گرو هایی مثل" پگیدا" و " آ ف د" برگزیده میشه که میخواهند بدون خشونت رفتار نژاد پرستانه و راستگرایانه خود رو در جامعه و قشر تحصیل کرده پیاده کنند.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)