صفحه 7 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 93

موضوع: پرسش و پاسخ در خصوص تجربيات آزمون آيلتس در مركز "فرزانگان خوارزمي"

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در خصوص تجربيات آزمون آيلتس در مركز "فرزانگان خوارزمي"

نقل قول نوشته اصلی توسط afaghaftab نمایش پست ها
    سلام دوستان

کسی 10 جولای خوارزمی امتحان داشته ؟اگزمینر هاشون نیتیو هستند یا ایرانی؟
    من امروز مصاحبه داشتم، چهار نفر اگزمينر داشتند ، يه خانوم ايراني و يه آقاي كانادايي را من ديدم و بقيه را متوجه نشدم كجايي هستند، امتحان با دو ساعت و نيم تاخير برگزار شد ولي در مجموع راضي بودم

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در خصوص تجربيات آزمون آيلتس در مركز "فرزانگان خوارزمي"

دوست عزيز ميشه موضوع مصاحبتون رو بكيد؟ راستي محل ازمون كتبي با مصاحبه فرق ميكنه؟ كجاست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط saeednasa نمایش پست ها
    من امروز مصاحبه داشتم، چهار نفر اگزمينر داشتند ، يه خانوم ايراني و يه آقاي كانادايي را من ديدم و بقيه را متوجه نشدم كجايي هستند، امتحان با دو ساعت و نيم تاخير برگزار شد ولي در مجموع راضي بودم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ely_chemsit نمایش پست ها
    دوست عزيز ميشه موضوع مصاحبتون رو بكيد؟ راستي محل ازمون كتبي با مصاحبه فرق ميكنه؟ كجاست؟
    موضوع مصاحبه ، پارت اول بعد از اسم و فاميل و كجا زندگي مي كني ، اين بود كه كار مي كني يا درس مي خوني؟
    بخش دوم راجع به فعاليت ورزشي كه دوست داري انجام بدي يا تماشا كني
    بخش سوم راجع فعاليت ورزشي مرسوم در كشور شما و كلا سوالات مربوط به ورزش،
    اگزمينر خانم شريعتي بودند، برخوردشون خيلي خوب و صميمانه بود، اميوارم نمره دادنش هم همينجوري باشه
    مصاحبه توي دفتر ميرداماد ، از جردن كه پيچيدي توي ميرداماد همون اولش طبقه بالاي نمايشگاه ماشين
    آزمون كتبي شنبه صبح توي سالن درياي نور هتل استقلال برگزار ميشه كه از نگهباني هتل سوال كردم گفت ميتوني ماشين بياري و توي پاركينگ هتل پارك كني

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مقايسه ي مراكز آزمون آيلتس با توجه به تجربيات كاربران(کدام مرکز را پیشنهاد میک

دوستان تجربه من با خوارزمی :
    قرار بود امتحان 21 جون برگزار بشه ، چند روز مانده به امتحان زنگ زدند و تاریخ امتحان شفاهی رو گفتند ، پنج شنبه ای که قرار بود شنبه بعدش امتحان برگزار بشه زنگ زدند گفتند کنسله و امتحان به 10 جولای تغییر میکنه.که به نظرم اینم فیلمشون بود. این وسط اگه کسی زود هزینه رو درخواست کرد همشو گرفت یه چند روز که گذشت پول بقیه رو با کسر هزینه کنسلی دادند.
    گذشت تا هفته قبل 3-4 روز مانده به امتحان کتبی که زنگ زدند و گفتند امتحان شفاهی 4 شنبه (یکروزجلوتر از 10 جولای) برگزار میشه، سه شنبه شب زنگ زدند گفتند اگزمینرها نرسیدند شفاهی میافتد به یکشنبه بعد.
    روز امتحان کتبی: ساعت 8 در رو بازکردند، گفته بودند لوازم تحریر بیارید ، یهو گفتند کسی حق نداره هیچ چیز ببره تو حتی ساعت مچی ، مراسم چک مدارک و تحویل کیف و عسکبرداری انقدری طولانی شد که خود امتحان حدود 10.15 شروع شد. متولیای امتحان عربهای اماراتی(3 نفر) بودند که نحوه برخوردشون جوری بود که انگار با ایرانیها تو دوبی دارند حرف میزند به همراه دو تا فیلیپینی و یک دختر هندی.
    هدفونها نویز داشتندو بر روی بعضی آواها صدا رو مخدوش میکردند. از ابتدای امتحان تا آخر رایتینگ هم کسی را اجازه ندادند بره دستشویی. امتحان هم حدودای ساعت 2 تموم شد .
    امتحان تمام شد و مجددا ساعت 8 شب زنگ زدند گفتند امتحان شفاهی به جای یکشنبه فردا (جمعه) برگزار میشه ،جمعه شد و رفتم دیدم یه عده رو پله ها نشستند تو گرما ، رفتم داخل دیدم یه سالن 3 در 4 با یک پنکه است تو گرمای 40 درجه تهران . شرایط دفتر درحد کلاس زبانهای درجه سه هم نبود، اولین موضوع زننده گرمای شدید توی دفتر و شرایط وخیم تر راه پله ای که نصفش هم با کارتن پر شده بود، دوم عدم تعبیه صندلی به تعداد مناسب ، سوم بی نظمی در برگزاری جوری که برای اولین بار میشنیدم زمان امتحان با تاخیر یک دو ساعته انجام میشه، انگار رفتی مطب دکتر.
    داخل دفتر هم دو نفر که همیشه تلفنها را جواب میدهند با دو تا فیلیپینیه بودند و اگزمینرها یک افریقایی و ظاهرا یک کانادایی بود.در نهایت هم فیلیپینیه اومد بیرون به کسانی که بیرون بودند گفت نوبت بهتون نمیرسه چون دو تا اگزمینر بیشتر نداریم و اینجا هم در آفیس تا یک ساعت دیگه بسته میشه.
    خلاصه که از بین ایران آیلتس و آزاد و خوارزمی که قبلا امتحان داده ام از همه بدتر، بی نظم و انظباطتر، بی تجهیزتر و ضعیف تر همین خوارزمیه.
    نکته جالب اینکه چون خوارزمی رفته با یه برگزارکننده اماراتی در شارجه قرارداد بسته، نام سنتر در روز تست با (AE (Arabic Emirates شروع میشد.
    شرایط میز و نیمکت هم مثل آزاد نیست، یک صندلی با یک میز با ابعاد حدودی 50 در 50 که ورق میزدی یا پاسپورت میافتاد یا تراش و پاک کن.
    در کل اینکه اولین آزمون IDP خوارزمی بود و میشد انتظار داشت قدری بی نظم باشه ولی انصافا شرایط دفتر اصلی خیلی اسفناک بود ، امیدوارم در برگزاری آزمونهای بعدی بهتر عمل کنند و لااقل دستی به سر و وضع دفترشون بکشند با 700 هزارهایی که باید خیلی سودزاباشه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کنسل شدن آزمون آیلتس خوارزمی و مسائل مرتبط!!!

من هم امروز امتحانمو دادم، ليسنينگ عالي بود ، حتما توصيه مي كنم جايي ثبت نام كنيد كه براي ليسنينگ هدفون داشته باشه ( خوارزمي يا ايرسافم ، بقيه نميدونم دارن يا نه) ريدينگ كمي سخت بود و من وقت كم آوردم، رايتينگ هم خوب بود، راجع به آزادي هاي بيش از اندازه براي بچه ها ، در مجموع آزمون خوبي بود با ذكر چند نكته :
    ١- اسپيكينگ من قرار بود ساعت سه و نيم انجام بشه ولي ساعت شش انجام شد، خيلي شلوغ بود و مي گفتند به خاطر اينه كه دو امتحان باهم همزمان شده بود، امتحان قبلي كه كنسل شده بود و اين دوره كه به نظر من توجيه قابل قبولي نيست، چون برنامه زمان بندي دست خودشون بود و مي تونستند تنظيم كنند كه بچه ها معطل نشن
    ٢- نحوه برخوردشون با شركت كننده ها خيلي خوب و محترمانه بود. برخلاف دانشگاه أزاد و سنجش ، من از برخوردشون راضي بودم
    ٣- امتحان كتبي ساعت نه و نيم شروع شد ولي گفته بودند از هفت و نيم اونجا باشيم، مراحل عكس گرفتن و رجيستر زياد طولاني نبود ولي تعداد شركت كننده ها خيلي زياد بود.
    ٤- براي هر نفر ميز و صندلي جداگانه گذاشته بودند كه خيلي از صندلي هاي دستي دار راحت تر بود مخصوصا براي من كه چپ دست هستم، در كل فضاي بيشتري براي نوشتن در اختيار بود و تقريبا همه وسايل روي اون جا ميشد، هررچند ميز ميتونست بزرگتر هم باشه
    ٥- اجازه بردن هيچ چيز داخل سالن داده نميشد ، حتي ساعت مچي ! همه وسايل را جلوي درب سالن تحويل گرفتند و شماره دادند، به هر نفر دو عدد مداد ، يك پاك كن و يك تراش دادند، من براي رايتينگ از اتود خودم استفاده كردم كه ايراد نگرفتند، هر تعداد مدا هم مي خواستي مي دادند
    ٦- كيفيت گوشي ها و صداي ليسنينگ عالي بود ، من هيچ نكته اي را از دست ندادم، صداي گوشي ها قابل تنظيم و در كل راحت بود
    ٧- آزمون هتل استقلال بود كه دسترسي آسان داره و از پاركينگ. هم ميشه استفاده كرد

در مجموع از اينكه خوارزمي نوشتم پشيمون نيستم، البته بايد ببينيم نتايج چه مي شود، ضمن اين كه. اين يكي دوهفته اي كه آزمون روي هوا بود خيلي استرس كنسل شدن داشتم چون زمان برام خيلي مهم بود

پي نوشت: پيشاپيش هرگونه ارتباط مادي و معنوي با موسسه خوارزمي را كاملا تكذيب مي كنم،

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آزمون آیلتس" فرزانگان خوارزمي"( پروفايل-ثبت نام- ايميل اطلاع رساني-باز شدن مرك

من روز جمعه اسپیکینگ دادم و 2 اگزمینر بودند که یکی افریقایی و یکی هم استرالیایی بود. اگزمینر من افریقایی بود که ازم خیلی سوال پرسید فکر کنم هرچی موضوع به ذهنش می رسید ازم پرسید . اسپیکینگم 20 دقیقه طول کشید.

روز شنبه 12 جولای هتل استقلال امتحان کتبی و همون روز امتحان اسپیکینگ رو انجام دادم. مشخصه بارز این امتحان سخت گیری بیش از حد و بی نظمی بود. در بدو امر به ما اعلام کردن که ساعت هم نمیشه استفاده کرد و این پاشنه آشیل من بود. چونکه چشمم نمیتونست با ساعتی که خودشون داشتند منطبق بشه و اینکه هر بیست دقیقه یکبار اعلام کنند فایده ای نداره مخصوصا در ریدینگ. برگزار کنندگان یک تیم از اعراب به نظر لبنانی یا فلسطینی یا اردنی بودند با دو سه نفر فلیپینی یا اندونزیایی. روی کاغذ جدولی کشیده بودند و براساس اون سه دختر عرب افراد رو به محل خودشون راهنمایی می کردند، و همونجا نسق می کشیدند. که حرف نزن فقط دستتو بیار بالا و ... اثری از کلینیکس و خرما نبود آب هم باید میخواستی. سر امتحان هم موقع نوشتن اومدن اتود من رو گرفتن و اینم تمرکزمو بهم زد. امتحان اسپیکینگ هم بی نظم بود تو گرما مدتها تو راه پله منتظر نشستیم تا راه دادن. امتحان گیرنده ها هم وطنی بودن ولی خیلی مهربون. وقتی زیاد مهربون میشن معلوم نیست نتیجه چی باشه. من ترجیحم اینه که حرفه ای باشن و نمره درست بدن. پنچشنبه قبلشم ایرسافام امتحان دادم که به نظر من نظم و احترامشون فوق العاده بود. خیلی دقیق بودن من آزاد هم بودم و بین این سه تا ایرسافام برای مشتری مداری بهترینه ولی نمره ها رو نمی دونم. تا ده روز دیگه که هر دوتاش معلوم میشه.

Junior Member

من هم از ايرسافام تعريف شنيدم، و در مورد بي نظمي خوارزمي كاملا با پست بالا موافقم، اسپيكينگ من نزديك چهار ساعت تاخير داشت و جايي هم براي نشستن نبود ، من توي ماشين منتظر بودم ولي خيلي از بچه ها توي پله ها نشسته بودند كه اصلا صورت خوشي نداشت، امتحان كتبي هم خيلي سخت گيري بيش از حد كردند ، من فكر نمي كردم ساعت مچي هم ممنوع باشه ،. راستش خيلي هم به اينكه خوب نمره بدن اميدوار نيستم، در بهترين حالت مثل جاهاي ديگه خواهد بود،

من هم دقیقا مثل شما 12 جولای خوارزمی و 10 جولای ایرسافام امتحان دادم و با نظر شما کاملا موافقم نظم و احترام ایرسافام عالی بود هر چند ممتحن من تو خوارزمی یک اقای کانادایی بسیار خوش برخورد بود برعکس ایرسافام که یک خانم جوان ایرانی بود که که بچه هام میگفتن بد نمره میده در ضمن موضوع رایتینگ خوارزمی هم آسونتر بود حالا باید دید چطوری نمره میدن!!!

روز شنبه 12 جولای هتل استقلال امتحان کتبی و همون روز امتحان اسپیکینگ رو انجام دادم. مشخصه بارز این امتحان سخت گیری بیش از حد و بی نظمی بود. در بدو امر به ما اعلام کردن که ساعت هم نمیشه استفاده کرد و این پاشنه آشیل من بود. چونکه چشمم نمیتونست با ساعتی که خودشون داشتند منطبق بشه و اینکه هر بیست دقیقه یکبار اعلام کنند فایده ای نداره مخصوصا در ریدینگ. برگزار کنندگان یک تیم از اعراب به نظر لبنانی یا فلسطینی یا اردنی بودند با دو سه نفر فلیپینی یا اندونزیایی. روی کاغذ جدولی کشیده بودند و براساس اون سه دختر عرب افراد رو به محل خودشون راهنمایی می کردند، و همونجا نسق می کشیدند. که حرف نزن فقط دستتو بیار بالا و ... اثری از کلینیکس و خرما نبود آب هم باید میخواستی. سر امتحان هم موقع نوشتن اومدن اتود من رو گرفتن و اینم تمرکزمو بهم زد. امتحان اسپیکینگ هم بی نظم بود تو گرما مدتها تو راه پله منتظر نشستیم تا راه دادن. امتحان گیرنده ها هم وطنی بودن ولی خیلی مهربون. وقتی زیاد مهربون میشن معلوم نیست نتیجه چی باشه. من ترجیحم اینه که حرفه ای باشن و نمره درست بدن. پنچشنبه قبلشم ایرسافام امتحان دادم که به نظر من نظم و احترامشون فوق العاده بود. خیلی دقیق بودن من آزاد هم بودم و بین این سه تا ایرسافام برای مشتری مداری بهترینه ولی نمره ها رو نمی دونم. تا ده روز دیگه که هر دوتاش معلوم میشه.[/QUOTE]

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آزمون آیلتس" فرزانگان خوارزمي"( پروفايل-ثبت نام- ايميل اطلاع رساني-باز شدن مرك

نقل قول نوشته اصلی توسط harry999 نمایش پست ها
    بچه های عزیز خودتونو به دردسر نندازید. این موسسه شرایطش معلوم نیست، خیلی راحت و با اطمینان تو موسسه ای ثبت نام کنید که تا روز امتحان دیگه خیالتون راحت باشه و استرس از دست دادنه پول و وقتتونو نداشته باشید. هر موسسه ای تو ایران به غیر از خوارزمی معتبره، این تجربه منو خیلی از بچه های دیگه هست. ببینید من قید پولمو زدم ولی فقط میخوام دیگران اشتباهه منو تکرار نکنن.
    سلام دوستان
    من هفته پیش خوارزمی امتحان دادم. دلیل انتخابم هم تعریفایی بود که تا همین دو ماه پیش از این موسسه در فروم های مختلف و تجربه های بچه ها دیده بودم که از نظم و ترتیبش خیلی تعریف میکردن.
    در عین حال تجربه ی من این بود: اصلن اون نظم و انضباط و خوش برخوردی ای که همه میگفتن وجود نداشت.
    امتحان اسپیکینگ رو بیشتر از دو ساعت در یه راهروی گرم و تنگ مجبور شدم منتظر بمونم تا نوبت بهم برسه. تعداد اگزمینرها کم بودن و همشون نیتیو نبودن بلکه فقط یه آقای کانادایی اونجا نیتیو بود ظاهرن!
    روز کتبی هم از هفت و نیم که رفتیم تو، ساعت یک و نیم امتحان تموم شد و البته نظمش بد نبود ولی خب خیلی طولانی شد. نمیدونم بقیه مراکز هم همینطورن یا نه.

ولی نکته اینجاس که این ارتباطی به نامعتبر بودن موسسه خوارزمی نداره. خوارزمی هنوز به عنوان یکی از مراکز معتبری هست که مجوز برگزاری این امتحان رو از طرف سازمان سنجش داره.
    اما نکته ی اصلی ظاهرن این بود که این موسسه قبلن زیر نظر بریتیش کانسیل بوده و الان به تازگی زیر نظر یه شعبه اماراتی از آی دی پی استرالیا.
    عدم نظم احتمالن به دلیل این تغییر بوده. و باید صبر کرد و دید آیا در آینده اون نظم بهش برمیگرده یا نه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)