صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: فرزند متولد خارج از کانادا از والدین دارای اقامت دایم کانادا

Junior Member

پیش فرض فرزند متولد خارج از کانادا از والدین دارای اقامت دایم کانادا

سلام دوستان

تا اونجا که من جستجو کردم سه راه برای این کار وجود داره;

۱- تقاضای ویزای توریستی TRV و بعد اقدام برای اسپانسرشیپ. از اپنجا که اونها میدونن قرار نیست بچه برگرده احتمال صدور این ویزا کمه.

۲- تقاضای مجوز اقامت موقت TRP. ظاهرا اگه از این طریق وارد کانادا بشی امکان سپانسرشیپ از طریق فامیلی نیست و باید Humanitarian and Compassionate اقدام کنی که پراسس تایمش خیلی بالاست.

۳- یکی از والدین برگرده ستل بشه کار و درآمد پیدا کنه و اسپانسر بشه. مشکلش اینه که باید از خوانواده دور باشی.

ممنون میشم اگه اطلاعات و تجارب خود را در خصوصا در مورد ویزا افیس آنکارا در این مورد به اشتراک بذارین.

با تشکر.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرزند متولد خارج از کانادا از والدین دارای اقامت دایم کانادا

سلام دوست عزیز
    موضوع جالبی‌ رو عنوان کردین. همونطور که گفتید از چندین راه مختلف می‌شه اقدام کرد. مثل درخواست ویزا توریستی، که اگه مدارک کامل باشه و بشه بطور کامل ثابت کرد که این فرزند متعلق به این پدر و مادر هستن بهشون ویزا میدن. راه دوم اینه که یکی‌ از والدین برگرده به کانادا و از اونجا اسپانسر فرزندش بشه که در این صورت فقط حضور فیزیکی شخص اسپانسر کننده در کانادا کافیست (برای اسپانسر کردن همسر و فرزند نیاز به داشتن و نشان دادن درامد نیست).
    برای trv هم تا آنجایی که من می‌دونم برای کسانی‌ هست که اجازه ورود به کانادا را بنا به دلایلی مثل دلیل پزشکی‌، امنیتی یا سایر دلایل ندارند و این مدرک به اونها اجازه ورود موقت میدهد که در مورد کیس ما استفاده ایی ندارد.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط BBEHRAD نمایش پست ها
    سلام دوستان

تا اونجا که من جستجو کردم سه راه برای این کار وجود داره;

۱- تقاضای ویزای توریستی TRV و بعد اقدام برای اسپانسرشیپ. از اپنجا که اونها میدونن قرار نیست بچه برگرده احتمال صدور این ویزا کمه.

۲- تقاضای مجوز اقامت موقت TRP. ظاهرا اگه از این طریق وارد کانادا بشی امکان سپانسرشیپ از طریق فامیلی نیست و باید Humanitarian and Compassionate اقدام کنی که پراسس تایمش خیلی بالاست.

۳- یکی از والدین برگرده ستل بشه کار و درآمد پیدا کنه و اسپانسر بشه. مشکلش اینه که باید از خوانواده دور باشی.

ممنون میشم اگه اطلاعات و تجارب خود را در خصوصا در مورد ویزا افیس آنکارا در این مورد به اشتراک بذارین.

با تشکر.

Member khashijan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    chemical Engineering

اگه اون بچه بالای 21 سال شده باشه و ازدواج کرده باشه کاری دیگه نمیشه کرد؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط khashijan نمایش پست ها
    اگه اون بچه بالای 21 سال شده باشه و ازدواج کرده باشه کاری دیگه نمیشه کرد؟
    اگر در زمانیکه پدر و مادر موفق به اخذ اقامت شده اند بچه بالای 19 سال ازدواج کرده داشته اند برای اون بچه کاری نمیشه کرد. این تاپیک موضوعش فرق دارد: مربوط به والدینی است که اقامت کانادا میگیرند و برمیگردند و قبل از گرفتن سیتیزنشیپ صاحب بچه میشوند.

رشته و دانشگاه
    chemical Engineering

ممنون من این سوال و برای برادر شوهرم پرسیدم نمیدونم کجا باید مطرح شه پدرشوهرم پاسپورت کانادایی داره 20 سال زندگی کرده اونجا ساله 72 میان ایران 73 برادر شوهرم بدنیا میاد / پدر شوهرم تا این لحظه برا اسپانسر شیم کردنش هیچ اقدامی نکرده حالا بنظرتون با اینکه 20 سالشه کاری میشه براش کرد؟ اگه ازدواج کنه تو ایران و متاهل باشه. چی اون موقع میشه چی کار کرد براش؟ مرسی

ApplyAbroad Guru

ممنون من این سوال و برای برادر شوهرم پرسیدم نمیدونم کجا باید مطرح شه پدرشوهرم پاسپورت کانادایی داره 20 سال زندگی کرده اونجا ساله 72 میان ایران 73 برادر شوهرم بدنیا میاد / پدر شوهرم تا این لحظه برا اسپانسر شیم کردنش هیچ اقدامی نکرده حالا بنظرتون با اینکه 20 سالشه کاری میشه براش کرد؟ اگه ازدواج کنه تو ایران و متاهل باشه. چی اون موقع میشه چی کار کرد براش؟ مرسی
    متاسفانه هیچ کاری نمیشه کرد. از سه هفته پیش قانون جدیدی اجرایی شد که پدر ومادر فقط بچه های زیر 19 سال را میتوانند اسپانسرکنند.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    متاسفانه هیچ کاری نمیشه کرد. از سه هفته پیش قانون جدیدی اجرایی شد که پدر ومادر فقط بچه های زیر 19 سال را میتوانند اسپانسرکنند.
    بنده این صحبتم را باید اصلاح کنم (نکته ای که گفتم مربوط به دارندگان اقامت کانادا بود نه سیتیزن ها). اگر در زمان تولد بچه پدر یا مادرش تابعیت کانادا رو داشته ممکنه بچه شون مستقیما بتونه برای تابعیت کانادا اقدام کنه و نیازی به اسپانسرشیپ نیست. اگر اینطور بوده پسرشون با سفارت کانادا تماس بگیره و ببینه میتوانند تقاضای پاسپورت کانادایی کنه.

رشته و دانشگاه
    chemical Engineering

ممنون ، نگرانی ها هم از بابت اینه که سن قانونی رو رد کرده
    یه نکته ی دیگه من جایی خوندم کسانی که از طریق پدر مادرشون کارشون قرار درست شه اگر ازدواج کنن دیگه از زیر مجموعه گیه پدر خارج میشن و مثل یه دم عادی از روش های دیگه باید اقدام کنن
    آیا فکر میکنید تو این مورد هم در صورت ازدواجش از زیر مجموعه گی خارج میشه یا نه؟

ApplyAbroad Guru

ممنون ، نگرانی ها هم از بابت اینه که سن قانونی رو رد کرده
    یه نکته ی دیگه من جایی خوندم کسانی که از طریق پدر مادرشون کارشون قرار درست شه اگر ازدواج کنن دیگه از زیر مجموعه گیه پدر خارج میشن و مثل یه دم عادی از روش های دیگه باید اقدام کنن
    آیا فکر میکنید تو این مورد هم در صورت ازدواجش از زیر مجموعه گی خارج میشه یا نه؟
    مساله سن و ازدواج مربوط به اسپانسرشیپ برای اقامت است، نه سیتیزن شیپ. ایشون اگر در زمان تولد پدرشون سیتیزن کانادا بوده ممکنه خودشون شرایط لازم را یرای سیتیزن شدن داشته باشند (بدون نیاز به اخذ اقامت). بهترین کار اینه که هرچه سریعتر با یکی از سفارتهای کانادا تماس بگیرند و در این مورد سوال کنند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Batonn نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    موضوع جالبی‌ رو عنوان کردین. همونطور که گفتید از چندین راه مختلف می‌شه اقدام کرد. مثل درخواست ویزا توریستی، که اگه مدارک کامل باشه و بشه بطور کامل ثابت کرد که این فرزند متعلق به این پدر و مادر هستن بهشون ویزا میدن. راه دوم اینه که یکی‌ از والدین برگرده به کانادا و از اونجا اسپانسر فرزندش بشه که در این صورت فقط حضور فیزیکی شخص اسپانسر کننده در کانادا کافیست (برای اسپانسر کردن همسر و فرزند نیاز به داشتن و نشان دادن درامد نیست).
    برای trv هم تا آنجایی که من می‌دونم برای کسانی‌ هست که اجازه ورود به کانادا را بنا به دلایلی مثل دلیل پزشکی‌، امنیتی یا سایر دلایل ندارند و این مدرک به اونها اجازه ورود موقت میدهد که در مورد کیس ما استفاده ایی ندارد.
    موفق باشید
    من بچه م ایران به دنیا اومده و ما پی آر کانادا داریم.حالا میخایم واسه ویزای توریستی اقدام کنیم تا بتونبم 3 تایی با هم ورود کنیم.تا بحال کسی این تجربه رو داشته؟غیر از مدارک شناسایی خودمون و بچه دیگه چی لازمه تا ثابت کنیم بچه ماست؟
    مرسی
    ffno:15apr2010
    update+adding my spouse to ay case:agust2010 with update
    my spouse csq:nov 2012 from sydny
    sending federal documents:dec2012/medical:april5th2013

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)