صفحه 1 از 61 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 645

موضوع: معافیت کفالت ماده 6 بهزیستی حمایت از معلولان

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض معافیت کفالت ماده 6 بهزیستی حمایت از معلولان

هدف از ایجاد این تاپیک بهرمندی از تجربه های دوستانی که از معافیت کفالت بهزیستی استفاده کردن هست هرکی سوالی راجب با این نوع معافیت داره بپرسه من در حد توان جوابشو میدم.
    خودمم در حال گرفتن معافیت کفالت ماده 6 بهزیستی هستم.

دوستان توجه کنید داشتن برادر یا خواهر هیچ مانعی برای استفاده ازین نوع معافیت ایجاد نمیکنه

یعنی هر چند تا داداش داشته باشی چه متاهل چه مجرد بازم میتونی ازین معافیت استفاده کنی.
    ویرایش توسط davood68 : December 26th, 2013 در ساعت 05:57 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت ماده 6 بهزیستی حمایت از معلولان

ماده 6 بهزیستی چیست؟یکی از روش های معافیت دائم از سربازی استفاده از ماده 6 بهزیستی است. از آنجایی که این روش بطور کامل شناخته شده و معروف نیست، بسیاری از کسانی که می توانند از این طریق برای معافیت اقدام کنند و 100 درصد معاف شوند، هنوز از آن بی اطلاع هستند!

بموجب ماده 6 قانون جامع حمايت از حقوق معلولان، يكی از فرزندان اوليائي كه خود ناتوان و معلول بوده (هر دو يا يكي از آنها معلول باشند) و يا حداقل دو نفر از فرزندان آنها ناتوان و معلول باشند، از انجام خدمت سربازي معاف مي‌باشند. همچنين برابر تبصره ذيل اين ماده، همسراني كه زن ناتوان و معلول خود را سرپرستي مي‌نمايند، مادامي كه سرپرستي همسر ناتوان و معلول خود را برعهده داشته باشند، از انجام خدمت سربازي معاف مي‌گردند.
    فرق این نوع کفالت در کلمه یکی است! یعنی لازم نیست تک فرزند پسر باشید!
    شاید فکر کنید پدر یا مادر شما معلول نیست اما آیا تعریف معلولیت را می دانید؟
    آیا می دانید بسیاری از بیماری ها و ناراحتی ها (مثلا سنگین بودن گوش پدر یا مادر شما!) بعنوان معلولیت در نظر گرفته می شود؟!
    در مطالب بعدی لیست کامل بیماری ها و ناراحتی هایی که معلولیت حساب می شود را خواهید دید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط davood68 نمایش پست ها
    بموجب ماده 6 قانون جامع حمايت از حقوق معلولان، يكی از فرزندان اوليائي كه خود ناتوان و معلول بوده (هر دو يا يكي از آنها معلول باشند) و يا حداقل دو نفر از فرزندان آنها ناتوان و معلول باشند، از انجام خدمت سربازي معاف مي‌باشند. همچنين برابر تبصره ذيل اين ماده، همسراني كه زن ناتوان و معلول خود را سرپرستي مي‌نمايند، مادامي كه سرپرستي همسر ناتوان و معلول خود را برعهده داشته باشند، از انجام خدمت سربازي معاف مي‌گردند.
    فرق این نوع کفالت در کلمه یکی است! یعنی لازم نیست تک فرزند پسر باشید!

من مادر معلول دارم. اما برادر بزرگترم قبلاً از طریق لاغری معاف شده. آیا من میتونم برای معافیت معلولیت مادر اقدام کنم؟ وجود برادر معاف مشکل ساز نیست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری - آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط bn3232 نمایش پست ها

من مادر معلول دارم. اما برادر بزرگترم قبلاً از طریق لاغری معاف شده. آیا من میتونم برای معافیت معلولیت مادر اقدام کنم؟ وجود برادر معاف مشکل ساز نیست؟
    خیر معافیت ماده ۶ رو حتی اگه ۱۰۰ تا داداش بزرگتر هم داشته باشی میتونی بگیری شنیدم و تو همین تاپیک هم چندین بار گفته شده که کاری به برادر بزرگتر ندارن . من خودم میخوام از این طریق اقدام کنم . اما رفتم بهزیستی گفت ۲۵ بهمن بیا . تو چه کردی ؟ رفتی وقت بگیری ؟ به تو گفتن چندم بیا ؟

سلام تو رو خدا راهنمایی ام کنید نیما هستم متولد 69 دانشجوی فوق لیسانس امسال phd می دم پدرم 64 ساله بیمار قلبی هست و دو بار هم قلبشو عمل کرده فرزند سوم خوانواده هستم یک خواهر و یک بردار بزرگتر از خودم دارم 13 سال از من بزرگتر اند برادرم کارمنده و متاهل وه و فرزندی هم داره آیا راهی هست من که تنها فرزند حاظر در جمع سه نفری خانواده هستم بتونم معافیت بگیرم

سلام دوستان .
    لطفا اگر مطمئن هستيد به اين سوال من پاسخ بديد
    من الان در حال اقدام براي گرفتن معافيت بخاطره معلوليت مادرم هستم
    الان كار هاي بهزيستي رو تقريبا انجام دادم فقط مشكلي كه هست اينه كه من دانشجوي ترم چهارم هستم و مشتغل به تحصيل . از خيلي ها پرسيدم گفتن كه ميشه ماده ٦ رو در حين تحصيل گرفت حتي خيلي از كاركنان بهزيستي هم همين رو گفتن ولي امروز كه براي تكميل پرونده رفتم مسئولي كه داشت كار هام رو انجام ميداد گفت كه نميتوني معافيت بگيري چون در حال تحصيلي . گفت وقتي بري نظام وظيفه و شماره مليت رو توي سيستم بزنن وقتي ببينن ميزنه مشتغل به تحصيل قبول نميكنن ؛ حتي ميگفت مورد هاي مشابه هم وجود داشته . ولي توي چند تا از پيام هاي همين سايت خوندم كه گفته شده در حين تحصيل ميشه و فقط بايد گواهي اشتغال بگيري. حالا من چيكار بايد بكنم؟! بالاخره ميتونم اقدام كنم يا نه؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط nimabolhasani نمایش پست ها
    سلام دوستان .
    لطفا اگر مطمئن هستيد به اين سوال من پاسخ بديد
    من الان در حال اقدام براي گرفتن معافيت بخاطره معلوليت مادرم هستم
    الان كار هاي بهزيستي رو تقريبا انجام دادم فقط مشكلي كه هست اينه كه من دانشجوي ترم چهارم هستم و مشتغل به تحصيل . از خيلي ها پرسيدم گفتن كه ميشه ماده ٦ رو در حين تحصيل گرفت حتي خيلي از كاركنان بهزيستي هم همين رو گفتن ولي امروز كه براي تكميل پرونده رفتم مسئولي كه داشت كار هام رو انجام ميداد گفت كه نميتوني معافيت بگيري چون در حال تحصيلي . گفت وقتي بري نظام وظيفه و شماره مليت رو توي سيستم بزنن وقتي ببينن ميزنه مشتغل به تحصيل قبول نميكنن ؛ حتي ميگفت مورد هاي مشابه هم وجود داشته . ولي توي چند تا از پيام هاي همين سايت خوندم كه گفته شده در حين تحصيل ميشه و فقط بايد گواهي اشتغال بگيري. حالا من چيكار بايد بكنم؟! بالاخره ميتونم اقدام كنم يا نه؟!
    سلام من خودم اقدام کردم واسه معافیت دانشجو هم هستم هیچ مشکلی هم بوجود نیومده برام.در ضمن توی قوانین نوشته در حین تحصیل میتونی اقدام کنی،ولی نباید غیبت داشته باشی.خیالت راحت باشه مشکلی برات پیش نمیاد.

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadarmand نمایش پست ها
    سلام من خودم اقدام کردم واسه معافیت دانشجو هم هستم هیچ مشکلی هم بوجود نیومده برام.در ضمن توی قوانین نوشته در حین تحصیل میتونی اقدام کنی،ولی نباید غیبت داشته باشی.خیالت راحت باشه مشکلی برات پیش نمیاد.
    سلامي دوباره.آقا اين متن قانون كه ميغرمايين داخلش نوشته شده در حين تحصيل بلامشكل رو از كجا بايد گير بيارم. نت رو زير و رو كردم ولي نميتونم متن قانون رو پيدا كنم

نقل قول نوشته اصلی توسط nimabolhasani نمایش پست ها
    سلامي دوباره.آقا اين متن قانون كه ميغرمايين داخلش نوشته شده در حين تحصيل بلامشكل رو از كجا بايد گير بيارم. نت رو زير و رو كردم ولي نميتونم متن قانون رو پيدا كنم
    http://www.behzistitehran.org.ir/ind...article?id=697 این سایت بهزیستی استان تهران کامل بخونش.

با سلام خدمت دوستان گرامی
    من از طریق این ماده 6 یهزیستی پس از طی مراحل زیادی تونستم معافیت کفالت مادرم رو بگیرم...
    روند کار من حدود 14 ماه طول کشید و بیشتر از 10 کمیسون رو رفتم تانهایتا کارم درست شد...
    به امید خدا تا چند روز دیگه شرح تمام مراحلش رو به ترتیب توضیح خواهم داد...

صفحه 1 از 61 123456789101151 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)