صفحه 1 از 330 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

Junior Member

پیش فرض معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

سلام به همه
    من دانشجو هستم و معافیت کفالت شاملم شده. آیا می تونم در حین تحصیل برای معافی اقدام کنم؟ لازم به ذکر هست که من قبل از قبولی در دانشگاه و شروع به تحصیل سرباز بوده ام!

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

دوست عزيز نمي دونم اين بحث ابنجا بايد مطرح ميشد يا توي Egoft
    به هر حال، معافيت كفالت تنها نوع معافي هستش كه شما در حين تحصيل ميتونيد براي گرفتنش اقدام كنيد
    Better to light a candle than to curse the darkness<br />همه چيز نيكوست و من ز نيكوييها سرشارم!

Junior Member

ممنون از پاسختون
    والا من ای-گفت رفتم ولی چیز مناسبی پیدا نکردم. فکر می کنم همین جا مرتبط ترین باشه.
    راستش من دانشجوی خارج از کشور هستم. کسی از دوستان می دونه که اخذ معافیت کفالت از ابتدا تا انتها چفدر زمان می بره ؟ آیا خودم باید باشم یا با وکالت و ...میشه کار و حل کرد؟
    ممنون می شم کمکم کنید
    محسن

دوست عزيزم بستگي داره معافيت كفالت به چه دليلي باشه. مثلا" بالا بودن سن پدر، كفالت مادر فاقد شوهر يا جد پدري نيازمن مراقبت، معلوليت پدر يا مادر ( خداي نكرده) هر كدوم مدت زمان خاص خودشو زمان ميبره. در مورد اينكه وكالت بدي اطلاعاتي ندارم.
    Better to light a candle than to curse the darkness<br />همه چيز نيكوست و من ز نيكوييها سرشارم!

Senior Member Jupiter1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Maryland - College Park

نقل قول نوشته اصلی توسط amini
    ممنون از پاسختون
    والا من ای-گفت رفتم ولی چیز مناسبی پیدا نکردم. فکر می کنم همین جا مرتبط ترین باشه.
    راستش من دانشجوی خارج از کشور هستم. کسی از دوستان می دونه که اخذ معافیت کفالت از ابتدا تا انتها چفدر زمان می بره ؟ آیا خودم باید باشم یا با وکالت و ...میشه کار و حل کرد؟
    ممنون می شم کمکم کنید
    محسن
    دوست عزیز، با توجه به کامپیوتری شدن سیستم نظام وظیفه کارهای مربوط به معافیت کفالت خیلی سریع انجام میشه
    برای مثال از زمانی که مدارک اولیه رو می فرستی حدوداً یک هفته و از زمانی که باید در جلسه حضور داشته باشی حدودا سه هفته کارهاش طول میکشه ولی روند کار خیلی روتین شده
    و دو هفته بعد هم کارت رو می فرستن دم خونه!
    قطعاً برای اثبات این که شما شرایط معافیت کفالت رو احراز کرده اید باید در جلسه ای که چند تن از اعضای شورای شهر و جانشین فرماندهی سپاه و ... هستند حضور داشته باشید و بعید می دونم با
    تعهد این مسئله قابل اثبات باشه...
    موفق باشید

Junior Member

اگر کسی حین تحصیل در خارج از کشور شامل معافیت کفالت بشه آیا باید اول مراجعه کنه به وزارت علوم یا اینکه نیازی به رفتن به وزارت علوم نیست ؟ یعنی نظام وظیفه ارجاع میده به وزارت علوم یا نه ؟

Senior Member emperial آواتار ها

آیا کسانی که از معافیت کفالت میخواند استفاده کنند باید سه ماه آموزشی رو برند یا مثل معافیت پزشکی کارت موقت سه ساله دریافت میکنند؟

Junior Member

سلام
    من که 2-3 سال پیش معافیت کفالت گرفتم, اونموقع نباید 3 ماه آموزشی را میرفتیم. ولی حالا نمی دونم که قوانین عوض شده یا نه.
    معمولا معافیت کفالت در زمان صلح اعتبار داره و پشتش هم این نوشته شده.

آیا این شرط هم هست که برای معافیت کفالت باید پدر از جایی حقوق بگیر نباشد تا پسر بتواند کفالت را به عهده بگیرد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shabe mahtabi
    آیا این شرط هم هست که برای معافیت کفالت باید پدر از جایی حقوق بگیر نباشد تا پسر بتواند کفالت را به عهده بگیرد؟
    خیر این شرط رو نداره.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)