صفحه 13 از 65 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 645

موضوع: معافیت کفالت ماده 6 بهزیستی حمایت از معلولان

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت ماده 6 بهزیستی حمایت از معلولان

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdip4u نمایش پست ها
    سلام ممنون میشم اگه جواب بدین
    ما سه تا برادریم من فرزند آخرم برادر بزرگترم (برادر وسطی) قطع نخاست و برادر بزرگترمم خدمت سربازیشو رفته و الآنم چند ساله ازدواج کرده و یه شهر دیگه زندگی میکنه میخواستم ببینم به من معافیت کفالت میدن یا منم باید برم خدمت. سپاس از فروم خوبتون
    چند وقت قبل قوانین 3 برادری و این موارد رو حذف کردن.
    طبق قانون کنونی هم، شما چون برادری دارید که بالای 18 سال هست و از سلامت کامل برخورداره قادر به دریافت معافیت نخواهید بود.
    فقط اگه برادرتون که خدمت رو طی کرده از نظر پزشکی فاقد صلاحیت نگهداری از برادر وسطی تشخیص داده بشه (بنا به تشخیص شورای پزشکی) و شما پدر هم در قید حیات نباشن اون موقع میشه برای معافیت برادر اقدام کرد. (ضمن اینکه حضور یا عدم حضور پدر، مادر و خواهر هم بسته به مورد میتونه تاثیر گذار باشه).

حالا همه ی اینها به کنار شما تیر رو در تاریکی بنداز. اطلاعات ما هم اینجا خیلی کامل نیست ممکنه بندی رو از قلم انداخته باشیم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری - آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    چند وقت قبل قوانین 3 برادری و این موارد رو حذف کردن.
    طبق قانون کنونی هم، شما چون برادری دارید که بالای 18 سال هست و از سلامت کامل برخورداره قادر به دریافت معافیت نخواهید بود.
    فقط اگه برادرتون که خدمت رو طی کرده از نظر پزشکی فاقد صلاحیت نگهداری از برادر وسطی تشخیص داده بشه (بنا به تشخیص شورای پزشکی) و شما پدر هم در قید حیات نباشن اون موقع میشه برای معافیت برادر اقدام کرد. (ضمن اینکه حضور یا عدم حضور پدر، مادر و خواهر هم بسته به مورد میتونه تاثیر گذار باشه).

حالا همه ی اینها به کنار شما تیر رو در تاریکی بنداز. اطلاعات ما هم اینجا خیلی کامل نیست ممکنه بندی رو از قلم انداخته باشیم.
    دیروز پلیس + 10 بودم خواستم اقدام کنم برای معافیت کفالت پدرم که چشم هاش خیلی ضعیفه بنده خدا , بعد زنه برگشت گفت برادر بزرگتر داری نمیتونی , گفتم برادر بزرگترم کفیل مادرم و الان بیماره 2 قطبی هستش (2 شخصیتی) تحت درمانه و تا حالا 8 بار شوک مغزی وارد کردن بهش و تازه برگشت گفت من میفرستم دیگه اعزام بیاد یا نامه کمیسیون با خودتون....به نظرتون الان که هم پدرم وضعیت چشم هاش خرابه و برادرم مریضه به من کفالت میدن ؟ در ضمن پدرم مجرده و 6 ساله پیش از مادرم جدا شده . دعا کنین نامه کمیسیون بیاد

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran_mahmood نمایش پست ها
    دیروز پلیس + 10 بودم خواستم اقدام کنم برای معافیت کفالت پدرم که چشم هاش خیلی ضعیفه بنده خدا , بعد زنه برگشت گفت برادر بزرگتر داری نمیتونی , گفتم برادر بزرگترم کفیل مادرم و الان بیماره 2 قطبی هستش (2 شخصیتی) تحت درمانه و تا حالا 8 بار شوک مغزی وارد کردن بهش و تازه برگشت گفت من میفرستم دیگه اعزام بیاد یا نامه کمیسیون با خودتون....به نظرتون الان که هم پدرم وضعیت چشم هاش خرابه و برادرم مریضه به من کفالت میدن ؟ در ضمن پدرم مجرده و 6 ساله پیش از مادرم جدا شده . دعا کنین نامه کمیسیون بیاد

بله دوست عزیز، در این شرایط به شما باید معافیت تعلق بگیره.
    دقیقا نمیدونم ریزش به چه صورت هست ولی با مراجعه به نظام وظیفه مرکز (تهران، میدان سپاه) موضوع رو پیگیری کنید.
    شما پدرتون بیمار و مادرتون مجرد هستن، از طرفی برادرتون به دلیل مشکل پزشکی قادر به سرپرستی هیچ یک نیست. به همین دلیل شما میتونید برای کفالت هر سه نفر اقدام کنید.

کفیل پدر میتونید بشید اگر ایشون به دلیل بیماری نیازمند مراقبت تشخیص داده بشن:
    http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&...25&pageid=3002

کفیل مادر میتونید بشید چون ایشون مجرد هستند و برادر شما هم به دلیل بیماری قادر به سرپرستی ایشون نیست:
    http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&...25&pageid=3003

کفیل برادر هم میتونید بشید چون ایشون مجرد هستند و فاقد فرزند. البته! در این مورد حضور پدر مشکل ساز ممکنه باشه، بهتره پیش از اقدام با مشاورین نظام وظیفه مشورت کنید:
    http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&...25&pageid=3005

برای اطلاعت بیشتر با تلفن 096480 تماس بگیرید.

Junior Member

سلام ، بنده در حال انجام پروسه معافیت با استفاده از ازدواج با معلولین بهزیستی هستم. بعد از ازدواج و کاغذ بازی های مربوطه معافیت موقت 5 ساله میدن که بعد از گذشت 5 سال تبدیل به معافیت دایم میشه. دوتا سوال داشتم :
    1 - میخوام بدونم آیا با این معافیت موقت 5 ساله میشه گذرنامه گرفت؟
    2 - آیا بهزیستی این ازدواج رو قرص و محکم میکنه و برام شرایط میذاره؟ (منظور اینکه با یه مهریه خفن کاری میکنه که دیگه نشه طلاق گرفت؟)

Junior Member

من یک سوأل اساسی داشتم، اگه از این قانون استفاده کنم و کفالت رو بگیرم برای ادامه تحصیل در خارج از کشور و اپلای کردن، موقع خروج نمیپرسند که معافیت کفالت داری، کجا داری میری؟؟؟؟!

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط modares68 نمایش پست ها
    من یک سوأل اساسی داشتم، اگه از این قانون استفاده کنم و کفالت رو بگیرم برای ادامه تحصیل در خارج از کشور و اپلای کردن، موقع خروج نمیپرسند که معافیت کفالت داری، کجا داری میری؟؟؟؟!
    خیر مشکلی نیست.

Junior Member

دوستان کسی نیست که جواب ما را بده...
    مادر بنده حدود 20 سال است که مشکل اعصاب و روان داشته و احتیاج به مراقبت دارد.اما چند مشکل وجود دارد
    1: من متولد سال 67 هستم و تازه با این ماده اشنا شدم و متاسفانه غبیت دارم ولی دو نسخه پزشکی دارم که قبل از این که مشمول شوم مادرم این بیماری را داشته
    2: مادرم سابقه بستری در بیمارستان ندارد
    حالا سوال بنده از شما اینه که با وجود داشتن غیبت و نداشتن سابقه بستری در بیمارستان ایا معافیت شامل حالم میشه یا نه؟
    و دیگه اینکه برای معافیت درجه بیماری باید چقدر باشه منظورم باید متوسط به بالا باشه یا نه؟
    و از دوستانی که مانند بنده مادرشون مشکل اعصاب و روان دارن این را می پرسم که معیار تشخیص دکتر های کمیسیون پزشکی برای تعیین درجه ی بیمار چیست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری - آزاد

آقای Darklord عزیز
    چه قدر اطمینان دارین که بیماریه برادرم رو جدی بگیرن ؟ چون دیروز از یه شماره مشاوره میگرفتم گفتن باید برادرت حداقل 6 ماه بستری بوده باشه و .... اما الان برادر من تحت مراقبت هستش تو خونه و قرص میخوره . حالا به طور مثال اگر نشه میتونم از بهزیستی اقدام کنم ؟ چون 25 بهمن بهزیستی بهمون وقت داده ......(به نظرتون زیاد دیر نیست ؟ گفتم نکنه اشتباه رفتم جاش رو)
    تهران کدوم بهزیستی برم باز یه سر بزنم شاید جلوتر وقت بدن

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran_mahmood نمایش پست ها
    آقای Darklord عزیز
    چه قدر اطمینان دارین که بیماریه برادرم رو جدی بگیرن ؟ چون دیروز از یه شماره مشاوره میگرفتم گفتن باید برادرت حداقل 6 ماه بستری بوده باشه و .... اما الان برادر من تحت مراقبت هستش تو خونه و قرص میخوره . حالا به طور مثال اگر نشه میتونم از بهزیستی اقدام کنم ؟ چون 25 بهمن بهزیستی بهمون وقت داده ......(به نظرتون زیاد دیر نیست ؟ گفتم نکنه اشتباه رفتم جاش رو)
    تهران کدوم بهزیستی برم باز یه سر بزنم شاید جلوتر وقت بدن
    دوست عزیز حقیقتش نمیدونم دقیقا مراحل باید به چه صورتی پیش بره ولی این تنها کاری هست که میشه کرد.
    برادرتون اگه سالم تشخیص داده بشن دیگه نمیشه از معافیت ها استفاده کرد (هر سه مورد معافیتی که عرض کردم منوط به رای کمیته ی رسیدگی، مبنی بر بیمار بودن برادرتون هست).

نقل قول نوشته اصلی توسط RODE نمایش پست ها
    کسی نبود جواب این سوال رو بده؟ خیلی اضطراری هست
    نقل قول نوشته اصلی توسط Alisafary نمایش پست ها
    آقای Darklord عزیز ممنون میشم اگه جواب سوال ام بدهید!!!!!!!
    دوستان عزیز متاسفانه من اطلاعاتم در این زمینه بسیار جسته گریخته است و هر چیزیم که دارم میگم برگرفته از قوانینی هست که خوندم و یا از سایر دوستان با مشکلات مشابه شنیدم.

Junior Member

من احتمال خیلی زیادی میدهم که از طریق مادرام متوانم معاف شوم (چون زمانی که مادرم را چند وقت پیش بردام زیر پوشش بهزیستی دکتری توی کمیسیون به من گفت که میتونی از طریق مادرت برای معافیت اقدام کنی)ولی مشکلی که دارم و نمی دونم که باید چکار کنم این که من قبلا دفترچه فرستادم و نرفتم !!! البته اینم بگم که مادرام مدتی خیلی زیادی هست که بیماره و من دو نسخه از زمان قبل از مشمول شدن دارم که نشان میدهد مادرام بیماره بوده!!!
    حالا راه حلی هست؟؟؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)