صفحه 14 از 65 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 645

موضوع: معافیت کفالت ماده 6 بهزیستی حمایت از معلولان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت ماده 6 بهزیستی حمایت از معلولان

نقل قول نوشته اصلی توسط davood68 نمایش پست ها
    بموجب ماده 6 قانون جامع حمايت از حقوق معلولان، يكی از فرزندان اوليائي كه خود ناتوان و معلول بوده (هر دو يا يكي از آنها معلول باشند) و يا حداقل دو نفر از فرزندان آنها ناتوان و معلول باشند، از انجام خدمت سربازي معاف مي‌باشند. همچنين برابر تبصره ذيل اين ماده، همسراني كه زن ناتوان و معلول خود را سرپرستي مي‌نمايند، مادامي كه سرپرستي همسر ناتوان و معلول خود را برعهده داشته باشند، از انجام خدمت سربازي معاف مي‌گردند.
    فرق این نوع کفالت در کلمه یکی است! یعنی لازم نیست تک فرزند پسر باشید!

من مادر معلول دارم. اما برادر بزرگترم قبلاً از طریق لاغری معاف شده. آیا من میتونم برای معافیت معلولیت مادر اقدام کنم؟ وجود برادر معاف مشکل ساز نیست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری - آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط bn3232 نمایش پست ها

من مادر معلول دارم. اما برادر بزرگترم قبلاً از طریق لاغری معاف شده. آیا من میتونم برای معافیت معلولیت مادر اقدام کنم؟ وجود برادر معاف مشکل ساز نیست؟
    خیر معافیت ماده ۶ رو حتی اگه ۱۰۰ تا داداش بزرگتر هم داشته باشی میتونی بگیری شنیدم و تو همین تاپیک هم چندین بار گفته شده که کاری به برادر بزرگتر ندارن . من خودم میخوام از این طریق اقدام کنم . اما رفتم بهزیستی گفت ۲۵ بهمن بیا . تو چه کردی ؟ رفتی وقت بگیری ؟ به تو گفتن چندم بیا ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

دوستان عزیز خصوصا جناب darklord عزیز ممنون میشم راهنمایی کنید:
    من مادرم از ناحیه زانو دچار شکستگی شدیدی شده بودند و تحت عمل جراحی هم قرار گرفتند و یک قسمت از استخوان زانوی ایشون هم برداشته شده و به مرور زمان طبق پیش بینی پزشک مشکل در راه رفتن دارن. (البته نه اینکه نتونند راه برند ولی خوب بیش از یک حدی پیاده روی نمیتونند بکنند و انجام کارهای نیمه سنگنی هم براشون مقدور نیست)
    من امروز رفتم بهزیستی و بخش توانبخشی قسمت "جسمی و حرکتی" بهم نوبت دادند که با مدارک برم برای کمیسیون پزشکی، حالا دو سوال مشخص دارم:
    1-اول اینکه برای اینکه مدارک برای کمیسیون پزشکی مبرهن باشه و اونها رو متقاعد کنه باید چه چیزهایی رو آماده کنیم؟ (برای پزشک متخصص ارتوپدی وقت گرفتیم که اقدام کنیم برای گرفتن تایید از پزشک همچنین MRI و ..) در مورد مدارک برای کمیسیون پزشکی ممنون میشم راهنمایی کنید. (آیا مدارک پزشکی رو میگیرند و یا اینکه میتونیم اینها رو بعدا برای نظام وظیفه هم استفاده کنیم؟)
    2- اینکه من مادرم بازنشسته هست و طبیعتا حقوق بازنشستگی میگیره و بیمه هم هست. آیا اینها مانعی برای ماده 6 محسوب میشه؟ (توضیح بیشتر اینکه من پدرم رو از دست دادم و یک برادر هم دارم که ایشون هم در حال تحصیل در خارج از کشور هستند و سربازی هم نرفتند ولی به معافیت احتیاجی ندارند.)
    (Effort is only effort when it begins to hurt. Jose Gasset (1883-1955

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری - آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط pedihero نمایش پست ها
    دوستان عزیز خصوصا جناب darklord عزیز ممنون میشم راهنمایی کنید:
    من مادرم از ناحیه زانو دچار شکستگی شدیدی شده بودند و تحت عمل جراحی هم قرار گرفتند و یک قسمت از استخوان زانوی ایشون هم برداشته شده و به مرور زمان طبق پیش بینی پزشک مشکل در راه رفتن دارن. (البته نه اینکه نتونند راه برند ولی خوب بیش از یک حدی پیاده روی نمیتونند بکنند و انجام کارهای نیمه سنگنی هم براشون مقدور نیست)
    من امروز رفتم بهزیستی و بخش توانبخشی قسمت "جسمی و حرکتی" بهم نوبت دادند که با مدارک برم برای کمیسیون پزشکی، حالا دو سوال مشخص دارم:
    1-اول اینکه برای اینکه مدارک برای کمیسیون پزشکی مبرهن باشه و اونها رو متقاعد کنه باید چه چیزهایی رو آماده کنیم؟ (برای پزشک متخصص ارتوپدی وقت گرفتیم که اقدام کنیم برای گرفتن تایید از پزشک همچنین MRI و ..) در مورد مدارک برای کمیسیون پزشکی ممنون میشم راهنمایی کنید. (آیا مدارک پزشکی رو میگیرند و یا اینکه میتونیم اینها رو بعدا برای نظام وظیفه هم استفاده کنیم؟)
    2- اینکه من مادرم بازنشسته هست و طبیعتا حقوق بازنشستگی میگیره و بیمه هم هست. آیا اینها مانعی برای ماده 6 محسوب میشه؟ (توضیح بیشتر اینکه من پدرم رو از دست دادم و یک برادر هم دارم که ایشون هم در حال تحصیل در خارج از کشور هستند و سربازی هم نرفتند ولی به معافیت احتیاجی ندارند.)
    داداش بهزیستی کی بهت وقت داد بری کمیسیون ؟ تهرانی ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

داداش بهزیستی کی بهت وقت داد بری کمیسیون ؟ تهرانی ؟
    سلام، نه، من رشت هستم، به من 27 مهر وقت دادند. الان فهمیدم که ظاهراً خیلی زود تونستم نوبت بگیرم!
    (Effort is only effort when it begins to hurt. Jose Gasset (1883-1955

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران

سلام
    من لیسانس عمران هستم. متاسفانه یه برادر کوچکتر دارم که دچار معلولیت ذهنی هستش. یه خواهر بزرگتر و متاهل هم دارم که ایشون مشکل سلامتی ندارن خداروشکر و با ما زندگی نمیکنه.
    میخواستم بدونم به خاطر برادرم معاف هستم یا خیر؟
    البته توی بهزیستی پرونده ای نداره.
    پیشاپیش ممنونم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری - آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط ronagh نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانس عمران هستم. متاسفانه یه برادر کوچکتر دارم که دچار معلولیت ذهنی هستش. یه خواهر بزرگتر و متاهل هم دارم که ایشون مشکل سلامتی ندارن خداروشکر و با ما زندگی نمیکنه.
    پیشاپیش ممنونم.
    ایشالله که سایه ی پدر بالا سرت باشه اما اگه پدر نباشه (فوت شده باشن) میتونی مثل آب خوردن کفالت برادرت رو بگیری . اما ببین اینی که من میگم از طریق خود نظام وظیفه هستش . بهزیستی رو نمیدونم که وجود پدر مشکلی ایجاد می کنه یا نه .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran_mahmood نمایش پست ها
    ایشالله که سایه ی پدر بالا سرت باشه اما اگه پدر نباشه (فوت شده باشن) میتونی مثل آب خوردن کفالت برادرت رو بگیری . اما ببین اینی که من میگم از طریق خود نظام وظیفه هستش . بهزیستی رو نمیدونم که وجود پدر مشکلی ایجاد می کنه یا نه .
    ممنون از پاسختون دوست عزیز
    بله این موردی که شما فرمودین کفالت هستش ولی من منظورم استفاده از ماده ۹ بهزیستی هست، یه همچین موردی رو دیده بودم من:

) ماده 9 عفو مقام معظم رهبري: كليه خانواده هايي كه داراي فرزند معلول جسمي، ذهني و روحي بوده و داراي يك فرزند ذكور سالم بالاي 18 سال باشند آن فرزند سالم مشمول از خدمت معاف مي گردد

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط ronagh نمایش پست ها
    سلام
    پیشاپیش ممنونم.

سلام

تا جایی که اطلاع دارم، بله شدنی هست. حتما پیگیری کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    سلام

تا جایی که اطلاع دارم، بله شدنی هست. حتما پیگیری کنید.

سپاس از توجه و پاسخ شما
    اینکه پدرم خداروشکر سلامت کامل دارن ایجاد مانع نمیکنه؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)