صفحه 15 از 65 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 645

موضوع: معافیت کفالت ماده 6 بهزیستی حمایت از معلولان

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت ماده 6 بهزیستی حمایت از معلولان

سلام

من یه بار برای این معافی در شهرستان اقدام کردم، علیرغم شدت شنوایی پدرم که 75 دسی بل (شدید) تعیین شده بود، رد شدم!!
    این سری در کمال ناامیدی میخوام تهران واسش اقدام کنم، میشه راهنمایی کنید که فرقی میکنه؟؟ اصلا چرا سری اول رد شدم؟!!
    مثه اینکه کمیسیون نهایی اعلام کرده که نیاز به مراقبت ندارد!!

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط ronagh نمایش پست ها
    سپاس از توجه و پاسخ شما
    اینکه پدرم خداروشکر سلامت کامل دارن ایجاد مانع نمیکنه؟

خواهش میکنم.
    این اطلاعات من مال حدود 4 سال پیشه ولی فکر نمیکنم از اون موقع تغییری کرده باشه.
    قانون میگه که در هر خانواده ی 2 پسره (سلامت پدر مانعی نیست) اگه یکیشون دچار این بیماری باشه نفر دوم معاف خواهد شد. امیدوارم که قوانین رو عوض نکرده باشن.
    اگه جایی به شما جواب رد دادند پیگیر باشید من کسانی رو میشناسم که این معافیت رو با شرایط شما گرفتن.

Junior Member amirlogh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مدیریت بازرگانی

سلام
    دوستان من می خواهم از این طریق اقدام کنم و چند سوال دارم :

اول اینکه من درسم 31/11/92 اتمام رسید و معافیت تحصلیم تا 14/2/93 بود ... می خواستم بدونم از دوره 1 ساله فراغتم چه قدر دقیقا مانده است
    دوم اینکه مادر بنده متاسفانه دیابت شدید دارد و از چند ماه پیش دچار خونریزی و پارگی شبکیه شده و بیناییش نزدیک به 10 درصد کم شده سال 89 هم بابت دیابتش 30 روز در بیمارستان بستری بوده ... پدرم هم 74 ساله است و البته از کار افتاده و درد زانوی شدید دارد ...
    خودم هم جمع ضعیفی و آستیمات دو چشمانم 11.5 است ....

برادر بزرگ تر 36 ساله دارم که مزدوج است و معاف رهبری شده است ....

با توجه به شرایط بالا و اینکه سرپرست خانواده هستم آیا از این طریق و ماده 6 اقدام کنم شانسی دارم یا خیر؟! در ضمن می تونم از نماینده مجلس هم برای مساعدت در پرونده هم امضا بگیرم و آیا تاثیری دارد این کار ؟!!!

با سپاس ، منتظر پاسخ هاتون هستم و شرایطم فورس هست ....

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری - آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط amirlogh نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من می خواهم از این طریق اقدام کنم و چند سوال دارم :

اول اینکه من درسم 31/11/92 اتمام رسید و معافیت تحصلیم تا 14/2/93 بود ... می خواستم بدونم از دوره 1 ساله فراغتم چه قدر دقیقا مانده است
    دوم اینکه مادر بنده متاسفانه دیابت شدید دارد و از چند ماه پیش دچار خونریزی و پارگی شبکیه شده و بیناییش نزدیک به 10 درصد کم شده سال 89 هم بابت دیابتش 30 روز در بیمارستان بستری بوده ... پدرم هم 74 ساله است و البته از کار افتاده و درد زانوی شدید دارد ...
    خودم هم جمع ضعیفی و آستیمات دو چشمانم 11.5 است ....

برادر بزرگ تر 36 ساله دارم که مزدوج است و معاف رهبری شده است ....

با توجه به شرایط بالا و اینکه سرپرست خانواده هستم آیا از این طریق و ماده 6 اقدام کنم شانسی دارم یا خیر؟! در ضمن می تونم از نماینده مجلس هم برای مساعدت در پرونده هم امضا بگیرم و آیا تاثیری دارد این کار ؟!!!

با سپاس ، منتظر پاسخ هاتون هستم و شرایطم فورس هست ....

چون دیدم زدی فوری گفتم یه نظری بدم :

تا اونجایی که من میدونم و دفترچه رو خوندم نمیتونی کفالت بگیری چون برادر بزرگتر داری و اونا کاری ندارن که ازدواج کرده یا نه .
    اما در رابطه با چشمات تا اونجایی که میدونم اینه که مدارک دیپلم شماره چشم ۸ به بالا و مدارک لیسانس شماره چشم ۱۰ به بالا معاف هستند اما خوب چون چشمای من سالمه آستیگمات و ... رو نمیدونم و سر در نمیارم . اما شرایط معافی چشم رو بهت گفتم .
    من که تا خوندم مطلبت رو با خودم گفتم معافه.....رفیق خودم متولد ۶۶ هستش و بعد از چندین سال غیبت رفت برای معافیت چشمش و جمع چشماش ۸ و نیم بود و معاف شد و بابت غیبت هم گفت جریمه نقدی کردنش .
    شانس یه بار در خونه آدمو میزنه
    بدشانسی دستش رو از روی زنگ برنمیداره
    بدبختی هم که کلا کلید داره

رشته و دانشگاه
    مدیریت بازرگانی

دوست شما کی اقدام کرده ؟!! از اول مرداد امسال قانون پزشکی عوض شده و خیلی سخت شده ..... من رفتم نمره چشم بگیرم دو ماه پیش همه دکترا گفتند معافی اگه قانون تغییر نکرده باشه و رفتم تو سایت نظام وظیفه زده بود قانون پزشکی از اول مرداد عوض شده ..... از اون روز تا الانم دو سه بار رفتم نظام وظیفه ولی نمی گذارند داخل بریم سوال بپرسیم و حتما باید برگه داشته باشیم و شماره هاشونم الان 2 ماه است می گیرم به مشاور وصل نمی شد و می زند هچ مشاوری آزاد نیست و تماس قطع می شود !!!!
    در ضمن بابت شرایطماده 6 فکر کنم چیزی که دوستان تو این تاپیک تا الان گفتند بابت معافی شامل حال من بشود چون ربطی به وجود برادر بزرگتر ندارد و اگر معلولیت تشخیص داده شود می تونم اقدام کنم ...من می خوام بدونم این بیماری های مادرم کفایت می کند یا نه ؟!!

======================
    دوستان دیگر هم اگر بنده رو راهنمایی کنند ممنون میشم ....

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran_mahmood نمایش پست ها
    چون دیدم زدی فوری گفتم یه نظری بدم :

تا اونجایی که من میدونم و دفترچه رو خوندم نمیتونی کفالت بگیری چون برادر بزرگتر داری و اونا کاری ندارن که ازدواج کرده یا نه .
    اما در رابطه با چشمات تا اونجایی که میدونم اینه که مدارک دیپلم شماره چشم ۸ به بالا و مدارک لیسانس شماره چشم ۱۰ به بالا معاف هستند اما خوب چون چشمای من سالمه آستیگمات و ... رو نمیدونم و سر در نمیارم . اما شرایط معافی چشم رو بهت گفتم .
    من که تا خوندم مطلبت رو با خودم گفتم معافه.....رفیق خودم متولد ۶۶ هستش و بعد از چندین سال غیبت رفت برای معافیت چشمش و جمع چشماش ۸ و نیم بود و معاف شد و بابت غیبت هم گفت جریمه نقدی کردنش .

رشته و دانشگاه
    مدیریت بازرگانی

سلام مجدد ... دوستان کسی نبوده بنده رو راهنمایی کند؟!! من اصلا امروز شنیدم که گویا قانون ماده به کل حذف گردیده است؟!!!!!!!!!!!

Junior Member

سلام به همگی من همه کارارو کردم(بهزیستی تمام شد) حالا رفتم بیمارستان از طرف نظام وظیفه چشم راست زد 2/10 و چشم چپ زد 1/10 .....اگه هر دو چشم 1/10 باشه معافم ولی الان فقط یه چشم زده 1/10! معافی بم میدن؟ کسی از ایین نامه اطلاع داره؟(معافیت کفالت پدر ماده 6 بهزیستی چشم)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری - آزاد

وضعیت پدرم :
    چشم ها ضعیف = شماره یک چشم 8 و شماره چشم دیگر 7 و نیم + قوز قرنیه
    افتادن مهره 3 و 4 کمرش روی هم در صورتی که چیز های سنگین نمی تونه بلند کنه
    سابقه ی پارگی دیسک کمر و 6 ماه بستری بودن در بیمارستان
    -------------------------------------------------------
    معلولیت میگیره پدرم ؟
    میشه همه ی اینا رو ضمیمه ی پرونده کرد با هم ؟
    چون خوده کسئوله بهزیستی بهم گفت معلولیت متوسط احتمالا بگیره پدرم فقط برای کمرش و برا چشمش هم گفت آزمایش و ... بیارین برای زمانی که وقت دادن .
    نظرتون دوستان ؟
    شانس یه بار در خونه آدمو میزنه
    بدشانسی دستش رو از روی زنگ برنمیداره
    بدبختی هم که کلا کلید داره

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran_mahmood نمایش پست ها
    وضعیت پدرم :
    چشم ها ضعیف = شماره یک چشم 8 و شماره چشم دیگر 7 و نیم + قوز قرنیه
    افتادن مهره 3 و 4 کمرش روی هم در صورتی که چیز های سنگین نمی تونه بلند کنه
    سابقه ی پارگی دیسک کمر و 6 ماه بستری بودن در بیمارستان
    -------------------------------------------------------
    معلولیت میگیره پدرم ؟
    میشه همه ی اینا رو ضمیمه ی پرونده کرد با هم ؟
    چون خوده کسئوله بهزیستی بهم گفت معلولیت متوسط احتمالا بگیره پدرم فقط برای کمرش و برا چشمش هم گفت آزمایش و ... بیارین برای زمانی که وقت دادن .
    نظرتون دوستان ؟
    البته با آرزوی سلامتی برای پدرتون، اون چه مسلم هست شما باید هرگونه مدارک پزشکی که دارید رو مستند کنید و ببرید برای کمیسیون.
    در مورد اینکه همه اینها رو آیا یک کمیسیون بررسی میکنه یا نه، من اطلاع دقیق ندارم، ولی اون روزی که من رفتم برای کمیسیون جسمی حرکتی، یکی که مشکل چشم داشت فرستادنش پیش کمیسیون مربوط به چشم. البته بعضی ها هم بودن که مشکل شنوایی داشتن و تو همون کمیسیون ما بررسی شدند!
    تا اونجا که میدونم اگر همون معلولیت نوع متوسط هم تایید بشه (یعنی هر سطحی به غیر ضعیف) شما میتونی برای معافیت اقدام کنی. اعتقادم این هست که شما تلاش رو انجام بده دیگه باقی رو بسپر به تقدیر و قضا و قدر و هر چیزی که میدونی!
    من خودم تازگی رفتم برای کمیسیون و تا سه هفته دیگه جواب میاد. یک پزشکی هست که شرح حال رو از خود بیمار و یا همراه جویا میشه و یک نفر دیگه هم هست که یک دفترچه داره و شخص متقاضی رو معاینه میکنه و در مجموعه شرح رو در یک برگه وارد میکنند. امکان داره که یک سری مدارک رو هم ازتون بگیرند. (مثلا به من گفت که از جواب MRI و رادیولوژی کپی بگیر بیار) حقیقتش خودم نمیتونم قضاوت کنم که رویکرد کلی که دارن بر چه مبنایی هست. ولی خود هر چی قسمت باشه همونه.
    (Effort is only effort when it begins to hurt. Jose Gasset (1883-1955

Junior Member

سلام
    دوستان کسی میدونه جواب ثبت احوال چقدر طول می کشه بیاد..!؟؟ و اینکه خودم برای تسریعش نمی تونم کاری بکنم..؟!؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)