صفحه 4 از 65 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 645

موضوع: معافیت کفالت ماده 6 بهزیستی حمایت از معلولان

Member Heisenberg آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Enginnering,SRU

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت ماده 6 بهزیستی حمایت از معلولان

نقل قول نوشته اصلی توسط Sanctuary نمایش پست ها
    سلام
    بنظرتون این قانون شامل حال من میشه؟ با توجه به اینکه:

در مورد خودم: یک برادر بزرگتر دارم که سال 78 سربازیش رو خرید. (فقط دوره آموزشی رو رفت)

در مورد پدرم: شکستگی در ناحیه کمر داشته. دو تا از مهره های کمرش شکست. الان خوبه خدا رو شکر اما از اون به بعد کمرش انعطاف معمول رو نداره.
    در ضمن به دلیل خونریزی شبکیه (سکته در ناحیه چشم) دید یکی از چشماش به حدود ده درصد رسیده.
    مشکلات متفرقه دیگه ای هم هست که نمیدونم اصلاً در حیطه ی این قضیه میگنجه یا نه. مثلا برای دیابت و قلب هم دارو مصرف میکنه.
    علاوه بر این به طور کلی از نظر بدنی خیلی دچار افت شده چون چند ساله بی تحرکه. بعد از بازنشستگیش.

من در تهران دقیقاً به چه شخص یا محلی باید برم و راهنمایی بگیرم؟
    با تشکر
    به نظرم حتما شانست رو امتحان کن.
    نمیشه قطعی گفت چون کاملا بستگی به نظر دکتر کمیسیون داره که معلولیت رو چی (خفیف، متوسط، شدید، خیلی شدید) تشخیص بده.
    اما همه مدارک از جمله مدارک پزشکی شکستگی کمر+سکته در ناحیه چشم+ همه مشکلات متفرقه رو جمع کن و به بهزیستی مراجعه کن. از همون اطلاعات دم در بپرسی راهنماییت میکنه. اول یه سری مدارک رو ازت تحویل میگیرن و بعد چند هفته باهات تماس میگیرن تا دکترشون معاینات اولیه رو بکنه. با توجه به تشخیص اون دکتر چند هفته بعد برای تکمیل مدارک بهت وقت میدن و .... الی اخر

ان شالله معاف شی

"!THE WORLD IS MORE NONLINEAR THAN WE THINK"

N. N. Taleb

با تشکر فراوان از کاربر عزیز hraarh

سلام دوستان عزیز ... یه سوالی دارم در مورد معافیت کفالت اعصاب مادرم . پدرم کارمند اداره بهزیستیه و من میخوام از طریق کمیسیون بهزیستی وارد شم و برای معافیت کفالت از طریق ناراحتیه اعصاب مادرم اقدام کنم . حالا دکتر کمیسیون شهرمون همکار بابامه و گفته برای تایید در اینجا هیچ مشکلی نیست و پزشک کمیسیون استانمون هم رفیقشه . حالا میخوام بدونم چطوری و از چه راهی برای گرفتن معافیت کفالت اقدام کنم ؟ کلا مراحلش چیه به ترتیب ؟ خیلی وقتم کمه ازتون درخواست دارم سریعتر پاسخ بدید . با سپاس فراوان از دوستان عزیز و بانی انجمنی به این خوبی ...

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad2539 نمایش پست ها
    با تشکر فراوان از کاربر عزیز hraarh

سلام دوستان عزیز ... یه سوالی دارم در مورد معافیت کفالت اعصاب مادرم . پدرم کارمند اداره بهزیستیه و من میخوام از طریق کمیسیون بهزیستی وارد شم و برای معافیت کفالت از طریق ناراحتیه اعصاب مادرم اقدام کنم . حالا دکتر کمیسیون شهرمون همکار بابامه و گفته برای تایید در اینجا هیچ مشکلی نیست و پزشک کمیسیون استانمون هم رفیقشه . حالا میخوام بدونم چطوری و از چه راهی برای گرفتن معافیت کفالت اقدام کنم ؟ کلا مراحلش چیه به ترتیب ؟ خیلی وقتم کمه ازتون درخواست دارم سریعتر پاسخ بدید . با سپاس فراوان از دوستان عزیز و بانی انجمنی به این خوبی ...
    دوستان من عجله دارم برای جواب این سوال اگه لطف کنید راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم

Junior Member

سلام دوستان
    می خواستم بدونم برا معافیت کفالت پدر کمتر از65سال دارای تک پسر بالای 18 سال بیماری ها همین چیزایی هستش که تو پست 2 اومده؟
    ممنون از پاسخنون

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mkan نمایش پست ها
    سلام دوستان
    می خواستم بدونم برا معافیت کفالت پدر کمتر از65سال دارای تک پسر بالای 18 سال بیماری ها همین چیزایی هستش که تو پست 2 اومده؟
    ممنون از پاسخنون
    مگه چیز دیگه ای هم باقی مونده؟ منظور شما چه بیماری هست؟

Junior Member

دوستان من عجله دارم برای جواب این سوال اگه لطف کنید راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم
    سلام، دوست عزیز بعد از این که کمیسیون استانی بهزیستی برای مادرتون تشکیل شد و بعد از مثبت بودن جواب، نامه سه برگی رو برای معرفی به نظام وظیفه بهتون دادن باید به نظام وظیفه مراجعه کنید متاسفانه نظام وظیفه هم دکتر های بهزیستی رو قبول نداره و مادرتون رو برای معاینه به بیمارستان امام سجاد تهران که مورد قبول خودشان هست میفرسته که البته اگر بیماری مادرتون در بهزیستی متوسط به بالا باشه به احتمال زیاد تایید میشه این کار ها رو میکن که مثلا خیال خودشون راحت بشه پس از تایید بیمارستان و بازگشت تاییده به نظام وظیفه توی یک کمیسیون نهایی در نظام وظیفه محل خودتون نظر نهایی رو سه تا دکتر با توجه به جواب بیمارستان میدن و ...
    البته ناامید نشیا از این همه کمیسیون ، بعضی از کمیسیون ها هم فقط تایید امضا دکترهای قبله پس حتما با جدیت این راه رو پیگیری کن

Junior Member

من یکی دو ماهی هست که این مراحل رو تموم کردم و کارت رو گرفتم شرایط من دو تا برادر معلول بود خوشحال میشم اگر دوستان رو راهنمایی کنم راستی اون جوری که پست های قبلی رو خوندم دوستان بیشتر در مورد این که آیا بیماری اعضا خانودشون جز بیماری های مورد قبول بهزیستی هستش یا نه سوال کرده بودن در پاسخ باید بگم که تا این دوستان به بهزیستی مراجعه نکن هیچ چیز معلوم نیست پس هرچه سریع تر به بهزیستی مراجعه و پرونده رو به جریان بندازین چون هیچی معلوم نیست و خدا رو چه دیدی... ، در ادامه کار هم اگر مشکل داشتین من در خدمت تون هستم البته اون جوری که خوندم جواب های دوستمون darklord جامع و کامل بود

Junior Member

مراحل : الف) بهزیستی
    1-مراجعه به قسمت پذیرش توان بخشی بهزیستی برای ثبت نام بیمار(اول بگیید که هدف از مراجعه تون اقدام برای معافیت ماده 6 هستش)
    2-آماده کردن مدارک اولیه و گرفتن نامه لازم از بهزیستی برای گرفتن پرونده بیمار از بیمارستان (در صورت سابقه بستری بیمار )
    3-نوبت دهی کمیسیون اولیه برای عضویت بیمار در بهزیستی ( زیاد جدی نیست)
    4-بعد از قبولی کمیسیون و آماده کردن مدارک کامل , معرفی بیمار به مراکز بهزیستی و انتخاب مدد کار برای بیمار(تازه بیمار عضو بهزیستی شده)
    5-اقدام برای معافیت ماده 6 توسط مشمول از طریق کارمند معیین شده و مددکار در مرکز و معرفی مشمول واجد شرایط به سازمان بهزیستی
    6-آماده کردن مدارک لازم و نوبت دهی برای کمیسیون در بهزیستی مرکز ( این جدیه)
    7- بعد از قبولی در کمیسیون معرفی بیمار به کمیسیون استانی و اصلی بهزیستی
    8-نوبت دهی کمیسیون در سازمان مرکزی بهزیستی استان (این آخریه و اصلی ترین در بهزیستی نوبت دهی هم بیشتر از بقیه طول میکشه)
    9-بعد از قبولی در این کمیسیون گرفتن نامه ایی معروف به سه برگی برای معرفی بیمار و مشمول به نظام وظیفه
    ب) نظام وظیفه
    1- بردن سه برگی و دیگر مدارک به دفاتر پلیس+10 برای ثبت معافیت و تشکیل پرونده ( مدارک مورد نیاز در دفتر پلیس +10 ذکر شده) بعضی هاش هم عجیب غریبه
    2- مراجعه به نظام وظیفه-واحد کفالت- محل زندگی بعد از یک هفته و مطلع شدن از روزهای کاری ( چون هروز یه کاری انجام میدن)
    3- مراجعه بیمار و مشمول در روز مورد نظر برای پزیرش در واحد کفالت ( بیمار باید رویت شود)
    4- گرفتن معرفی نامه نظام وظیفه برای معرفی و معاینه بیمار به بیمارستان امام سجاد ( بیمارستان ناجا و مورد اطمینان نظام وظیفه)
    5- مراجعه بیمار و مشمول با معرفی نامه به بیمارستان و انجام معاینات مربوطه)
    6- انتظار برای بازگشت جواب معاینات بیمارستان به نظام وظیفه ( 45 روز طول میکشه)
    7-مراجعه به نظام وظیفه برای اطلاع از رسیدن نامه بیمارستان
    8-بعد از رسیدن نامه ، نوبت دهی نظام وظیفه برای کمیسیون ( توی این کمیسیون معلوم میشه که معاف میشی یا نه )
    9-حضور بیمار و مشمول در روز تعیین شده با تمامی مدارک پزشکی و معاینه توسط سه پزشک ( جواب کمیسیون رو اون موقع نمیگن)
    10-مراجعه به واحد کفالت برای گرفتن جواب و در صورت قبولی گرفتن نامه ثبت احوال برای استعلام شناسنامه ها اعضا خانواده( البته اگر جواب منفی بود میشه درخواست کمیسیون تجدید نظر داد) اگر هم که مثبت بود دیگه مبارکه بقیه مراحل کاغذ بازیه
    11-مراجعه به ثبت احوال محل تولد پدر و مادر برای استعلام شناسنامه فرزندان
    12- بردن نامه استعلام به نظام وظیفه و گرفتن شماره حساب برای دریافت وجوه (مجانی کار نکردن)
    توجه: یکی از فیش هابرای مشمولین لیسانس 250 هزار تومان است ولی چون از طریق بهزیستی اقدام شده به 5 هزار تومان کاهش پیدا میکنه
    13-گرفتن نامه تخفیف از بهزیستی و ریختن فیش های دیگر
    14-تحویل نامه تخفیف و فیش های به واحد کفالت و انتظار برای گرفتن کارت (کمتر از یک ماه میاد)

درسته که مراحل زیادن اما ارزشش رو داره (من ساکن کرج بودم واین مراحل شاید در جای دیگه یه کم فرق داشته باشه البته کلیات اش همینه)

نقل قول نوشته اصلی توسط 870378289 نمایش پست ها
    مراحل : الف) بهزیستی
    1-مراجعه به قسمت پذیرش توان بخشی بهزیستی برای ثبت نام بیمار(اول بگیید که هدف از مراجعه تون اقدام برای معافیت ماده 6 هستش)
    2-آماده کردن مدارک اولیه و گرفتن نامه لازم از بهزیستی برای گرفتن پرونده بیمار از بیمارستان (در صورت سابقه بستری بیمار )
    3-نوبت دهی کمیسیون اولیه برای عضویت بیمار در بهزیستی ( زیاد جدی نیست)
    4-بعد از قبولی کمیسیون و آماده کردن مدارک کامل , معرفی بیمار به مراکز بهزیستی و انتخاب مدد کار برای بیمار(تازه بیمار عضو بهزیستی شده)
    5-اقدام برای معافیت ماده 6 توسط مشمول از طریق کارمند معیین شده و مددکار در مرکز و معرفی مشمول واجد شرایط به سازمان بهزیستی
    6-آماده کردن مدارک لازم و نوبت دهی برای کمیسیون در بهزیستی مرکز ( این جدیه)
    7- بعد از قبولی در کمیسیون معرفی بیمار به کمیسیون استانی و اصلی بهزیستی
    8-نوبت دهی کمیسیون در سازمان مرکزی بهزیستی استان (این آخریه و اصلی ترین در بهزیستی نوبت دهی هم بیشتر از بقیه طول میکشه)
    9-بعد از قبولی در این کمیسیون گرفتن نامه ایی معروف به سه برگی برای معرفی بیمار و مشمول به نظام وظیفه
    ب) نظام وظیفه
    1- بردن سه برگی و دیگر مدارک به دفاتر پلیس+10 برای ثبت معافیت و تشکیل پرونده ( مدارک مورد نیاز در دفتر پلیس +10 ذکر شده) بعضی هاش هم عجیب غریبه
    2- مراجعه به نظام وظیفه-واحد کفالت- محل زندگی بعد از یک هفته و مطلع شدن از روزهای کاری ( چون هروز یه کاری انجام میدن)
    3- مراجعه بیمار و مشمول در روز مورد نظر برای پزیرش در واحد کفالت ( بیمار باید رویت شود)
    4- گرفتن معرفی نامه نظام وظیفه برای معرفی و معاینه بیمار به بیمارستان امام سجاد ( بیمارستان ناجا و مورد اطمینان نظام وظیفه)
    5- مراجعه بیمار و مشمول با معرفی نامه به بیمارستان و انجام معاینات مربوطه)
    6- انتظار برای بازگشت جواب معاینات بیمارستان به نظام وظیفه ( 45 روز طول میکشه)
    7-مراجعه به نظام وظیفه برای اطلاع از رسیدن نامه بیمارستان
    8-بعد از رسیدن نامه ، نوبت دهی نظام وظیفه برای کمیسیون ( توی این کمیسیون معلوم میشه که معاف میشی یا نه )
    9-حضور بیمار و مشمول در روز تعیین شده با تمامی مدارک پزشکی و معاینه توسط سه پزشک ( جواب کمیسیون رو اون موقع نمیگن)
    10-مراجعه به واحد کفالت برای گرفتن جواب و در صورت قبولی گرفتن نامه ثبت احوال برای استعلام شناسنامه ها اعضا خانواده( البته اگر جواب منفی بود میشه درخواست کمیسیون تجدید نظر داد) اگر هم که مثبت بود دیگه مبارکه بقیه مراحل کاغذ بازیه
    11-مراجعه به ثبت احوال محل تولد پدر و مادر برای استعلام شناسنامه فرزندان
    12- بردن نامه استعلام به نظام وظیفه و گرفتن شماره حساب برای دریافت وجوه (مجانی کار نکردن)
    توجه: یکی از فیش هابرای مشمولین لیسانس 250 هزار تومان است ولی چون از طریق بهزیستی اقدام شده به 5 هزار تومان کاهش پیدا میکنه
    13-گرفتن نامه تخفیف از بهزیستی و ریختن فیش های دیگر
    14-تحویل نامه تخفیف و فیش های به واحد کفالت و انتظار برای گرفتن کارت (کمتر از یک ماه میاد)

درسته که مراحل زیادن اما ارزشش رو داره (من ساکن کرج بودم واین مراحل شاید در جای دیگه یه کم فرق داشته باشه البته کلیات اش همینه)
    نمیدونم چطوری از شما تشکر کنم که این همه وقت گرانبهاتون رو به سوال بنده اختصاص دادید . واقعا دستتون درد نکنه یه سوال دیگه که برام پیش اومده کلا همه این مراحل از اول تا زمانی که مشخص میشه معاف میشی یا نه چند روز طول میکشه ؟ اگه خدایی نکرده جواب منفی بود چطوری میشه قضیش ؟ ممکنه بار اول رد شی و بار دوم یا سوم موافقت کنن ؟ از یکی از کارمند های بهزیستی پرسیدم گفت سه مرحله داره . مرحله اولش اینه که توی کمیسیون خودمون برات شدید بزنن که حله . مرحله دوم کمیسیون استانه که باید برات شدید بزنن که اون هم همکارامونن و حله . میمونه مرحله سوم و کمیسیون نظام وظیفه که معمولا اونا هم وقتی ببینن دو مرحله قبلی شدید بوده زیاد گیر نمیدن . به نظرتون اینطوریه ؟

Junior Member

نمیدونم چطوری از شما تشکر کنم که این همه وقت گرانبهاتون رو به سوال بنده اختصاص دادید . واقعا دستتون درد نکنه یه سوال دیگه که برام پیش اومده کلا همه این مراحل از اول تا زمانی که مشخص میشه معاف میشی یا نه چند روز طول میکشه ؟ اگه خدایی نکرده جواب منفی بود چطوری میشه قضیش ؟ ممکنه بار اول رد شی و بار دوم یا سوم موافقت کنن ؟ از یکی از کارمند های بهزیستی پرسیدم گفت سه مرحله داره . مرحله اولش اینه که توی کمیسیون خودمون برات شدید بزنن که حله . مرحله دوم کمیسیون استانه که باید برات شدید بزنن که اون هم همکارامونن و حله . میمونه مرحله سوم و کمیسیون نظام وظیفه که معمولا اونا هم وقتی ببینن دو مرحله قبلی شدید بوده زیاد گیر نمیدن . به نظرتون اینطوریه ؟
    1- کمتر از 6 ماه نمیشه جمع کرد البته به نوبت دهی و ... بستگی داره( 6 ماه که خوبه من پرونده 2 ساله دیدم)
    2-کمیسیون اصلی نظام وظیفه رو میشه تجدید نظر کرد بهزیستی رو هم که خودت گفتی حله
    3-اگر بیماری شدید باشه دکتر های بیمارستان امام سجاد هم به احتمال زیاد توی نامه محرمانه بنویسن ((نیاز به مرابقت)) اما نظر نهایی رو سه دکتر توی کمیسیون نظام وظیفه میدن

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)