صفحه 41 از 65 نخستنخست ... 313233343536373839404142434445464748495051 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 645

موضوع: معافیت کفالت ماده 6 بهزیستی حمایت از معلولان

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت ماده 6 بهزیستی حمایت از معلولان

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_as نمایش پست ها
    برداشت منم از این لینک هم همین هست البته قبلا معافیت کفالت بسته به سن پدر فقط بود و و ضعیت جسمانی تاثیر نداشت فکر کنم جدیدا سخت تر شده
    امروز رفتم نظام وظیفه.بهشون گفتم یک برادر معلول دارم و معافی شامل من میشه؟بهم گفت:باید دو نفر از اعضای خانواده معلول باشند تا معافی شامل شما بشه و البته چیزی از سن پدر نگفت.اما من رفتم دفترچه نظام وظیفه سال 94 رو دانلود کردم که مثل اینکه همون دفترچه سال 86هستش و تغییری نکرده.در اونجا نوشته بود که اگر یک خواهر یا برادر معلول باشند معافی شامل میشود.
    الان دقیقا من نمیدونم حرف دفترچه اعتماد کنم یا حرف اون نظام وظیفه؟؟؟!!!!!!

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط milad123456789 نمایش پست ها
    امروز رفتم نظام وظیفه.بهشون گفتم یک برادر معلول دارم و معافی شامل من میشه؟بهم گفت:باید دو نفر از اعضای خانواده معلول باشند تا معافی شامل شما بشه و البته چیزی از سن پدر نگفت.اما من رفتم دفترچه نظام وظیفه سال 94 رو دانلود کردم که مثل اینکه همون دفترچه سال 86هستش و تغییری نکرده.در اونجا نوشته بود که اگر یک خواهر یا برادر معلول باشند معافی شامل میشود.
    الان دقیقا من نمیدونم حرف دفترچه اعتماد کنم یا حرف اون نظام وظیفه؟؟؟!!!!!!
    اگر می بینید متناقض صحبت میکنن اقدام کنید شانستون رو از دست ندهید در نهایت کمیسیون مربوطه باید تصمیم بگیره و آنها هم به آخرین قوانین آشنا هستند
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_as نمایش پست ها
    اگر می بینید متناقض صحبت میکنن اقدام کنید شانستون رو از دست ندهید در نهایت کمیسیون مربوطه باید تصمیم بگیره و آنها هم به آخرین قوانین آشنا هستند
    الان موندم کدوم اداره برم اقدام کنم اگه نظام وظیفه برم همون یارو دوباره بهم میگه نه نمیشه!!!!!!مطمینم اگه سند و دفترچه هم نشونش بدم قبول نمیکنه اصلا انگار طلب آدم دارن.آیا جای دیگه یی هم هست به غیر از نظام وظیفه که اونجا پیگیری کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط aramanjoman نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اینم لیست بیماری ها
    چون تعداد بیماری ها زیاد و متنوعه این لیست میتونه کمکتون کنه
    بيماريهاي پدر كه نيازمند مراقبت مشمول استدر راستاي اجراي ماده 23 فصل دوم آيين نامه معاينه و معافيت مشمولين در صورتيكه پدر مشمول داراي بيماري يا نقص عضوي به شرح زير باشد از نظر شوراي پزشكي نياز به مراقبت و نگهداري دارد.

1-كليه بدخيمي هاي دستگاههاي بدن كه موجب ناتواني و اركارفتادگي فرد گردد و يا پيشرفته و مقاوم به درمان باشد و به تاييد مراجع ذيصلاح رسيده باشد.
    2- تومورها و آدنوپاتيهاي مزمن و غيرقابل درمان مدياستن همراه با علايم فشاري برمدياستن.
    تبصره: در مورد سرطانهاي قابل درمان و محدود كه متاستاز نداده و عوارض نداشته باشد اين قسمت مداق ندارد.
    3-جذام با تشخيص متخصص پوست و تاييد مراكز مبارزه با جذام در مرحله ايزوله شدن بيمار و تا زماني كه خطر واگير بيماري به ديگران وجود دارد و به همين نحو در انواعي از بيماري كه پيشرفته بوده و عوارض شديد پوستي يا عصبي در شخص مبتلا ايجاد كرده باشد.
    4-سيفليس هاي عصبي يا قلبي عروقي شديد و يا سيفليس هاي استخواني كه ايجاد ضايعات انهدامي در استخوان يا مفاصل كرده باشد.
    5-مبتلايان به سل فعال كه منجر به محدوديت و ازكارافتادگي فرد گردد با تاييد مراكز تخصصي مربوطه.
    6- آرتريتهاي مزمن توام با تغيير شكل در استخوانها و جمود در مفاصل و ستون فقرات به صورت پيشرفته كه مانع انجام فعاليتهاي روزمره شده باشد.
    7-انواع نوروپاتي ها و ميوپاتي هاي اوليه و ثانوي در مراحل پيشرفته كه منجر به ناتواني و اختلال در ايستادن و حركت شده باشد.
    8- فلج اندام فوقاني يا تحتاني يا نيمه بدن ( همي پلژي، پاراپلژي) كه موجب ناتواني در اعمال وزانه شخص شده باشد.
    9-پاركينسون در مراحل پيشرفته با علايم باليني واضح و با تاييد متخصص بيماريهاي اعصاب.
    10-مولتيپل اسكلروز در مرحله استقرار كامل.
    11- انواع صرع مقاوم به درمان.
    12-كليه ضايعات عروقي مغزي كه موجب ناتواني فرد گردد.
    13- كليه بيماريها ، تروماها و اعمال جراحي روي ستون فقرات كه منجر به اختلالات اسفنكتري و فقدان ارزش كاري يك اندام شده باشد.
    14- هرگونه اعمال جراحي روز مغز در صورتيكه منجر به عوارض عصبي يا رواني شديد بعد از عمل شده باشد.
    15- پسكيوزها و بيماريهاي رواني مزمن با سابقه معتبر بستري هاي متعدد در بيمارستانهاي رواني و يا تاييد متخصص بيماريهاي رواني.
    16- نقص عقلاني و كند ذهني با كسب نظر از متخصص مربوطه و مراكز توانبخشي كه ضريب هوشي به 30% و كمتر نقصان يافته باشد ( ميزان كارايي شخص از نظر مراكز توانبخشي 30% باشد)
    17- در مورد قطع يا از كارافتادگي اندام فوقاني يا تحتاني به شرح زير رفتار شود.
    الف) قطيع يك پا از زانو به بالا و يا اينكه عملا يك پا كارايي خود را از دست داده باشد.
    ب) قطع هر دو پا از زانو به بالا و يا اينكه عملا يك پاكارآتي خود را از دست داده باشد.
    ج) قطع يك دست از آرنج به بالا و يا اينكه يك دست عملا كارايي خود را از دست داده باشد.
    د) قطع هر دو دست از هر جا كه باشد.
    18- بيماريهاي مزمن و انسداد شديد ريه به همراه كاهش ظرفيت تنفسي ريه به ميزان 50% و بيشتر.
    19- تغيير شكلهاي شديد مادرزادي جدار قفسه صدري كه موجب كاهش ظرفيت تنفسي به ميزان 50% و يا كمتر يا نارسايي قلب شده باشد.
    20-سابقه اعمال جراحي ريه و قفسه صدري ( توراكوپلاستي، رزكسيون ريه) كه منجر به كاهش ظرفيت تنفسي به ميزان 50% و يا كمتر شده باشد.
    21-هيپرتيروئيدي شديد همراه با عوارض قلبي، عصبي، چشمي و لاغري مفرط و هيپوتيروئيدي پيشرفته با ايجاد عوارض.
    22- ديابت شيرين مزمن مقاوم به درمان با عوارض چشمي، عصبي و كليوي پيشرفته.
    23- آكرومگالي، ژيگانتيسم، كوشينگ، آديسون در هر مورد به شرطي كه پيشرفته بوده و عوارض جسمي يا رواني يا علايم باليني واضح ايجاد كرده باشد به همراه سوابق معتبر پزشكي و. با تاييد متخصص غدد مترشحه.
    24- چاقي مفرط به قسمي كه وزن شخص 80% و يا بالاتر از وزن مطلوب = (2+100 – طول قد) و يا BMI < 40 باشد.
    25-بيماريهاي مزمن كبدي همراه با عوارض مربوطه (آسيت و…)
    26- نارسايي مزمن كليه با علايم واضح باليني و پاراكلينيكي به تاييد متخصص نفرولوژي.
    27- بيماريهاي التهابي مزمن روده ( كرون، كوليت اولسرو) كه پاسخ به درمان طبي نداده و دچار عوارض گوارشي شده باشد.
    28-هموفيلي هاي شديد كه نياز به مراقبت هاي ويژه دارند.
    29- كولستومي هاي دائمي.
    30- كليه اعمال جراحي در سرتاسر دستگاه ادراري كه منجر به تغيير مسير ادراري بشود و انواع پيوندها نظير پيلوستومي، نفروستومي، اورتروستومي- جلدي، سيستوستومي.
    31- فيستولهاي مثانه به ركتوم غيرقابل درمان.
    32- برداشتن كامل مثانه.
    33- برداشتن هر دو كليه و يا يك كليه به همراه اختلال عملكرد در كليه مقابل.
    34- پيوند كليه.
    35- فقدان هر دو چشم و يا آنكه هر دو چشم عملا فاقد بينايي باشد.
    تبصره: به هر علتي كه ديد يك چشم به ميزان 100% و ديد چشم ديگر به ميزان 50% از بين رفته باشد و يا ديد هر دو چشم در مجموع به اندازه 50% ديد يك چشم باشد اين نوع مصداق دارد.
    36- كري كامل هر دو گوش كه با سمعك نيز ميزان كاهش شوايي از 60 دسي بل مجموعا در هر دو گوش بيشتر باشد.
    37- كري و لالي توام با تاييد متخصص گوش ،‌حلق، بيني
    38- بيماريهاي مادرزادي، اكتسابي ، تومورال، يا التهابي ( روماتيسمال) قلبي، آئورت و يا سرخرگهاي بزرگ ديگر مانند كواركتاسيون. آنوريسم ها و يا اتساع سرخرگها ريوي، كانال آرتريل باز، تنگي شريان ريوي اصلي، فيستولهاي شرياني و ريوي در صورت عارضه دار بودن.
    39- بيماري عروق كرونر ( انفاركتوس ميوكارد و آنژين صدري) كه موجب درجاتي از نارسايي قلبي و ازكارافتادگي فرد گردد با تشخيص مراكز تخصصي ن.م.
    40- نارسايي پيشرفته قلب با علايم باليني واضح.
    41- اعمال پيوند عروق كرونر و تعويض ديچه هاي قلب و گذاشتن پين ميكرهاي دائمي كه عليرغم انجم عمل درجاتي از نارسايي قلب وجود داشته باشد.
    42-
    انواع آريتمي ها و بلوكهاي قلبي كه موجب نارسايي قلبي شده و امكان انجام فعاليت روزمره را از شخص بگيرد.
    43- انواع كارديوميوپاتي ها.
    44- قرار گرفتن شخص در كلاسهاي 3 و 4 تنگي نفس مي باشد)
    45- اختلالات عروقي كه منجر به فلبيت و پري فلبيت همراه با ورم شديد و مزمن اندام گرديده و آندارتريت مسدود كننده.
    46- كليه بيماريهاي ناتوان كننده و شديد پوستي كه به درمان مقاوم بوده وبه تاييد متخصين مربوطه رسيده باشد.
    47- اسكار و كلوئيد ناشي از سوختگيها كه موجب اختلال عملكرد اعضا شده و يا بيش از 50 درصد از سطح بدن را فراگرفته باشد.
    48- سندرم سوء جذب كه موجب كاشكسي شديد فرد گردد و پاسخ ب درمان طبي نداده باشد.
    49- ضعف شديد جسماني ( كاشكسي ) به علل مختلف و نواقص و معايبي كه توان جسماني را به ميزان كاهش داده باشد كه عملا شخص مورد معاينه بدون كمك ديگران در انجام حوايج و تكاليف و كارهاي روزمره ناتوان شده و نياز به مراقبت شخص ديگري داشته باشد.

دوست عزیز این شرایط مال کدوم تاریخه ؟
    من حدود سه یا چهار سال پیش اقدام کردم
    شماره ۱۷ شامل من میشد ولی رفتیم داخل پیش دکترا یه ایین نامه دیگه نشون دادن که بند ۱۷ نوشته بود فقط قطع دست از مچ به بالا از کار افتادگی رو حذف کرده بودن ؟!

سلام دوستان

پدر من سال 80 دچار بیماری دوقطبی شدید جنون امیز شد که بعد متوجه شدم از طریق بهزیستی میشه اقدام کرد، بعدشم مادرم هم مشکل اعصاب و روان شدید داره و برادر اخرمم که 10سالشه افسردگی داره.و همچنان پدر و مادرم دارو مصرف میکنند

پیش دکترش که رفتیم ، گفت کفالت حق شماست چون پدرتون دیگه توانایی کار کردن را نداره .

ولی بهزیستی میگه باید 3بار حداقل بستری شده باشه، اون موقع دکترش گفت بستری کنید ولی مادرم نگذاشت...ما تکلیفمون چیه؟؟ امیدی هست؟

راهنماییم کنید بچه ها

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadi1370 نمایش پست ها
    سلام دوستان

پدر من سال 80 دچار بیماری دوقطبی شدید جنون امیز شد که بعد متوجه شدم از طریق بهزیستی میشه اقدام کرد، بعدشم مادرم هم مشکل اعصاب و روان شدید داره و برادر اخرمم که 10سالشه افسردگی داره.و همچنان پدر و مادرم دارو مصرف میکنند

پیش دکترش که رفتیم ، گفت کفالت حق شماست چون پدرتون دیگه توانایی کار کردن را نداره .

ولی بهزیستی میگه باید 3بار حداقل بستری شده باشه، اون موقع دکترش گفت بستری کنید ولی مادرم نگذاشت...ما تکلیفمون چیه؟؟ امیدی هست؟

راهنماییم کنید بچه ها
    یه جورایی مثه منی با این تفاوت که مادر من بستری شده اما نه تو بیمارستانی که اونا میگن باید باشه{واقعا قانون مسخره ای}

نقل قول نوشته اصلی توسط sir12011 نمایش پست ها
    یه جورایی مثه منی با این تفاوت که مادر من بستری شده اما نه تو بیمارستانی که اونا میگن باید باشه{واقعا قانون مسخره ای}
    والا اینا قانون هاشون حق یک سری ها رو پایمال میکنه...قانون سخت ، داخلش کثافت کاری میشه .

اگر نشه که باید بریم خدمت .

Junior Member

رفتم بهزیستی پرونده تشکیل بدم
    مسئولش گفت برو 8 ماه دیگه بیا برا ارزیابی معلولیت!
    تا بخواد پرونده تشکیل بشه معافیم صادر شده رفتم سربازی برگشتم!!
    دوستان به نظرتون چیکار کنم؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط esmael0115 نمایش پست ها
    رفتم بهزیستی پرونده تشکیل بدم
    مسئولش گفت برو 8 ماه دیگه بیا برا ارزیابی معلولیت!
    تا بخواد پرونده تشکیل بشه معافیم صادر شده رفتم سربازی برگشتم!!
    دوستان به نظرتون چیکار کنم؟؟
    برو بهزیستی و شرایطتو واسشون بگو(با اغراق) تا تاریخشو واست عوض کنن. من خودم واسه 4 ماه آینده بود که تبدیلش کرد به 10 روز بعد

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi1368 نمایش پست ها
    دوست عزیز این شرایط مال کدوم تاریخه ؟
    من حدود سه یا چهار سال پیش اقدام کردم
    شماره ۱۷ شامل من میشد ولی رفتیم داخل پیش دکترا یه ایین نامه دیگه نشون دادن که بند ۱۷ نوشته بود فقط قطع دست از مچ به بالا از کار افتادگی رو حذف کرده بودن ؟!
    سلام، منبع این شرایط هم میشه بگید کجاست؟ کتاب قانونی که شورای پزشکی به اون استناد می کنه کجاست؟ همینه یعنی؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)