صفحه 47 از 65 نخستنخست ... 373839404142434445464748495051525354555657 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 461 تا 470 , از مجموع 645

موضوع: معافیت کفالت ماده 6 بهزیستی حمایت از معلولان

Junior Member Physiologist آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد فیزیولوژی دانشگاه شهید باهنر کرمان

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت ماده 6 بهزیستی حمایت از معلولان

سلام بچه ها نیاز به راهنماییتون دارم، خواهش میکنم جوابمو بدین
    سه سال پیش مادرم متاسفانه مبتلا به بیماری سندروم دویک شد ( مشابه ام اس ) امّا با تشخیص به موقع علارقم حملاتی که بیماری بهش داشت و سبب فلجی یکی از دستها و پاهایش شده بود با مراقبت های ویژه و مصرف دارو و فیزیوتراپی خوشبختانه توانایی خودش رو دوباره بدست آورد، الان هم خدارو شکر بیماریش تحت کنترله، از اونجایی که من تازگی با این قانون آشنا شدم سوالاتی داشتم!
    1. در متن قانون نوشته بود که بیماری باید حتما فرد رو دچار معلولیت در یکی از اندام ها کنه، با توجه به اینکه معلولیت مادر من با درمان خوب شده آیا بنده مشمول این قانون میشم؟
    2. برادر من تا 6 ماه دیگه 18 ساله میشود آیا با اقدام برای معافیت درصورت احراز شرایط این موضوع تاثیری در روند این پروسه نخواهد داشت با توجه به اینکه 9 الی 12 ماهی تا گرفتن کارت معافیت زمان می برد!

پ.ن: حاضر بودم بجای 2 سال سربازی 4 سال برم سربازی ولی هیچوقت همچین بیماری مادرم نداشت

سلام .. یکی کمکم کنه .

از کمیسیون بهزیستی شورای عالیش تایید شده بودم مشکل پدرم شنوایی اوست

بعد نوبت کمیسیون به من دادن تو نظام وظیفه امروز صب رفته بودم با پدرم البته تو شهرستان خودمون هیچی وارد اتاق شدییم یه نگاهی به ما کرد گفت میتونید تشریف ببرید

بعدش دیدم نامه ویزیت تخصضی دادن که باید برم تبریز ( استانمون )

یکی بگه کسی بود مث من بره داخل اتاق اینطوری در عرض ۵ ثانیه بگن میتونید تشریف ببرید ؟

Junior Member

سلام
    برای ارزیابی رفتیم بهزیستی مییزان معلولیت رو متوسط زد دکتر! از 10 تا دکتر گواهی داشتم شدیده پارکینسون پدرم ولی باز زده متوسط!!
    میتونم برا معافیت کفالت اقدام کنم؟یا حتما باید شدید باشه؟؟
    اگه نه چطوری میشه شدیدش کرد؟؟
    ممنون

Junior Member

سلام و وقت همگی بخیر ممنون میشم ازتون بهم کمک کنید میخاستم ببینم با این شرایط امکان معاف شدنم وجود داره یا نه؟
    من پدرم دیسک کمر دارن و برا اثر تصادف 2 تا از مهره های کمرشون شکست و عمل کردن و پزشک متخصصشون هم ایشون رو از کار افتاده داعم معرفی کردن ( ولی ب لحاظ کاری راحت حتی کارای سنگینو میتونن انجام بدن ) و ما ب همین طریق عضو کمیته امداد شدیم ایشون 56 سالشونه ... مادرم هم تا حالا 2 بار سکته قلبی داشتن گوشاشون هم خیلی سنگینه و وقتی ک غش میکنن خیلی حالشون بد میشه در واقع تشنجی هشتن ایشون ... ضمنا ناگفته نماند دوتا داداش بزرگتر از خودم دارم ک مجردن و سربازی رفتن... من چند وقت قبل کمیته امداد رفتم و گفتن اگه باباتون فوت شده بودن میشد معاف شید اما اینطوری امکان نداره معاف بشین... ما عضو بهزیستی نیستیم ...بنظر شما من با این شرایط امکان معاف شدن دارم یا ؟ ... اگه به ی طریقی عضو بهزیستی بشیم ( از طریق مادر ) میتونم معاف بشم یا ن؟ خیلی خیلی متشکر میشم بهم جواب بدید بازم ممنون .

Junior Member

دوستان من مادرم گوششون شنوای سنجی نوشتن 65 دسی بل .. حالا ک من داداش مجرد دارم ایا تاثیری اره ؟؟؟؟؟؟؟؟/

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

دوستان معافیت ماده 6 بهزیستی برای معلولیت مادر با مادر فاقد شوهر تحت پوشش بهزیستی فرق داره؟
    تو دفترچه یه جا نوشته ماده 6 بهزیستی : یکی از والدین معلولیت داشته باشه ----> معافیت دایم
    یه جا دیگه نوشته اگر مادر فاقد شوهر باشه و تحت پوشش بهزیستی هم باشه -----> معافیت دایم (بدون معافیت موقت)

لطف کنید در مورد جزئیات این دو مورد هرکی اطلاعات کامل داره یه توضیحی بده.
    ممنون.

سلام دوستان
    کلا میشه از طریق پدر بزرگ یا مادر بزرگ معلول برایه معافیت بهزیستی اقدام کرد؟

میشه بگین دفترچه معافیت از طریق ماده 6 بهزیستی رو از کجا میشه پیدا کرد؟
    یا مثلا سایتی هست که بصورت موثق و مطمئن با قوانین بروز در این مورد صحبت کرده باشه؟
    ممنونم

سلام
    آیا سکته مغزی جزو بیماریهای تحت پوشش بهزیستیه؟
    میشه بخاطر سکته مغزی مادر تشکیل پرونده داد؟

سلام
    معافیت بهزیستی برایه پدر بزرگ و مادر بزرگ هم قابل انجام هست؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)