صفحه 61 از 65 نخستنخست ... 11515253545556575859606162636465 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 645

موضوع: معافیت کفالت ماده 6 بهزیستی حمایت از معلولان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت ماده 6 بهزیستی حمایت از معلولان

سلام دوستان

من همه این شصت صفحه را خواندم و از این همه مشکلاتی که در خانواده ها هست بسیار ناراحت شدم و برای شفای همه مریضها دعا می کنم. من سه برادر دارم که دوتایشان به خاطر بیماری روانی اسکیزوفرنی معافیت پزشکی گرفته اند و با پدر و مادرم زندگی می کنند ولی سومی خدمتش را انجام داده و مستقل است. پدرم هم بالای ۷۵ سال هستند. به تازگی متوجه قانون حمایت از معلولین شدم و براوردم این است که طبق قانون معاف خواهم شد. چند سوال کوتاه دارم.

۱) آیا برای تشکیل کمیسیون در شهر و مرکز استان و تهران نیازی به حضور دو برادرم هست؟ آنها مراحلی مشابه را برای معافیت خود چند سال پیش طی کرده اند و سابقه بستری هم داشتند.

۲) ساکن خارج هستم و چند روز پیش فرجه یکساله پس از فارغ التحصیلی ام پایان یافته است. وثیقه ام ضبط شده و چند روزی است که مشمول غایب حساب می شوم. اما طبق مطالب مطرح شده در این محفل چون برادر دومم سه سال پیش معاف پزشکی گرفت و من از آن زمان مشمول معافیت خانواده معلولین می شدم غیبت کنونی ام مانعی برای معافیتم ایجاد نمی کند. درست است؟

۳) خانواده ام در ایران دارند پیگیری هایشان را شروع می کنند و از طرفی به همسرم هم وکالت داده ام که به ایران رفته و کارهای اداری را پیش ببرد. با وجود این وکالت آیا در هیچ مقطعی از فرآیند معافیت به حضور فیزیکی من نیازی خواهد بود؟

با تشکر فراوان و به امید گشایش در کار همه شما دوستان.

Junior Member

سلام
    کسی از دوستان هستند که پدرشان توماربدخیم پروستات داشته اند و توانسته باشند طبق ماده ۶ بهزیستی معاف شوند؟
    اگر کسی از این طریق معاف شده اند ممنوم می شوم که راهنمایی کنند.

با سلام خدمت دوستان گرامی
    من از طریق این ماده 6 یهزیستی پس از طی مراحل زیادی تونستم معافیت کفالت مادرم رو بگیرم...
    روند کار من حدود 14 ماه طول کشید و بیشتر از 10 کمیسون رو رفتم تانهایتا کارم درست شد...
    به امید خدا تا چند روز دیگه شرح تمام مراحلش رو به ترتیب توضیح خواهم داد...

نقل قول نوشته اصلی توسط Sanctuary نمایش پست ها
    دوستان و عزیزان، شماره تلفنی هست که من بتونم تماس بگیرم و این سوالم یا سوالای دیگه رو ازشون بپرسم؟
    ممنونم
    دوست گرامی حضور شما در اکثر مراحل الزامی نباشه حیاتیه...
    هرچند مرحله از بهزیستی ارجاع داد شد به نظام بعید بنظر میرسه بدون حضور شما کارش درست بشه مگه اینکه خیلی اصرار کنید و دلالیل قانع کننده بیارید

نقل قول نوشته اصلی توسط parviiiz نمایش پست ها
    دوستان من مراحل دریافت معافیت کفالت ماده 6 بهزیستی رو تو فروم خوندم ولی چیزی راجع به دوره ی آمورشی ننوشته بود، اما تو بعضی سایت ها نوشته آموزشی اجباریه. کسی از این موضوع اطلاعی داره؟؟؟
    خیر به هیچ وجه اموزشی ندارید...
    تماما معاف خواهید شد ...

نقل قول نوشته اصلی توسط m0hammad1372 نمایش پست ها
    سلام من میخوام معافیت کفالت برای پدرم بگیرم - یه برادر بزرگتر از خودم دارم که فک میکنم حدود 8 سال پیش بابام دنبال کارای معافیت پزشکیش رفت ولی تایید نکردن به دلیل عوضی بودن پولکی بونشون !

برادرم مشکل روانی داره برای عضویت بهزیستی بردمش , کمیسیون رای شدید براش صادر کرد - امروزم دارم میبرم نتیجه رای رو برای کارای ثبت نامش تو بهزیستی - ولی برای اینکه من معافیت کفالت بگیرم اول باید برادرم معاف بشه

الان برم بهزیستی ثبت کنم - یه نامه میده برا نظام وظیفه احتمالا و اونا هم دوباره کمیسیون پزشکی میزارن درسته ؟ ولی مشکل من اینه که من کمیسیون خود بهزیستی هم برادرمو به زور بردم چون مشکل روانی داره و میترسه طوری که خودم گریم گرفت براش - الان برای کمیسیون نظام وظیفه اصلا نمیتونم ببرمش چون فشار عصبی و روانی شدید بهش میاد و وضعش بدتر میشه - نمیدونم چیکار کنم ؟ راهی هست ؟ راستی برادرم تا به حال بستری نشده و نمیتونیم هم بستریش کنیم چون فشار عصبی و ترس از محیط و اسم بستری و پزشک حالشو بدتر میکنه ولی از بستری بهتر مسافرت و خانه ی آرام و تفریح و ... هست که همیشه تا من بودم انجام میشد حتی با خودم میبردمش استخر و باشگاه و غیره که خیلی خیلی حالش خوب میشد طوری که انگار الان از 1 سال بستری برگشته باشه ! البته این تجویز دکترش هم بود که مشغولش کنم به تفریحات سالم و بی خطر .

واسه این میگم الان که عضو بهزیستی هست - سربازیشو بخرم که دیگه به کمیسیون پزشکی نره آیا میشه ؟- ولی آیا بعدش دوباره برای اثبات این که نمیتونه از پدرم نگهداری کنه باید کمیسیون بره ؟ یا همون نامه بهزیستی کفایت می کنه ؟

خواهش میکنم زود کمکم کنید - مشکلات زندگی و از طرفی خدمت سربازی که جلوی من رو گرفته و نمیزاره حلشون کنم خودمم مریض کرده و پیش روانپزشک میرم و قرص مصرف میکنم . خیلی حالم بده و داغونم , اینا واقعا انسانیت ندارن ؟ چرا اینقدر اذیت میکنن
    دوست گرامی اولا ارزو می کنم بتونی با مشکلاتت کنار بیای و حلشون کنی...
    ببین برادر هیچ راه حلی بجز بستری کردن فرد دارای مشکل اعصاب و روان وجود نداره و خودت هم خسته نکن !!!
    تنها راهی که می تونی روش حساب باز کنی اینه که حتما برادرت رو بستری کن...
    می دونم خیلی سخته و ممکنه بگی ارزشش رو نداره اما اگر واقعا به دنبال معافی هستید هیچ راهی بجز بستری برادرت نداری...
    چون طی مراحل معافیت و کمیسیون تنها به سوابق بستری نگاه می کنند و نه هیچ چیز دیگه این اصل همیشگی...
    بستری بیمار هم شاخ و دم نداره برادر ببرش بستریش کن زودزوزد هم برید ملاقاتش و بعد چند ماه مرخصش می کنن بعدش هم کار خودت راه می افته هم ایشان هم راحت معافیتش رو می گیره...

نقل قول نوشته اصلی توسط Salaam1 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من همه این شصت صفحه را خواندم و از این همه مشکلاتی که در خانواده ها هست بسیار ناراحت شدم و برای شفای همه مریضها دعا می کنم. من سه برادر دارم که دوتایشان به خاطر بیماری روانی اسکیزوفرنی معافیت پزشکی گرفته اند و با پدر و مادرم زندگی می کنند ولی سومی خدمتش را انجام داده و مستقل است. پدرم هم بالای ۷۵ سال هستند. به تازگی متوجه قانون حمایت از معلولین شدم و براوردم این است که طبق قانون معاف خواهم شد. چند سوال کوتاه دارم.

۱) آیا برای تشکیل کمیسیون در شهر و مرکز استان و تهران نیازی به حضور دو برادرم هست؟ آنها مراحلی مشابه را برای معافیت خود چند سال پیش طی کرده اند و سابقه بستری هم داشتند.

۲) ساکن خارج هستم و چند روز پیش فرجه یکساله پس از فارغ التحصیلی ام پایان یافته است. وثیقه ام ضبط شده و چند روزی است که مشمول غایب حساب می شوم. اما طبق مطالب مطرح شده در این محفل چون برادر دومم سه سال پیش معاف پزشکی گرفت و من از آن زمان مشمول معافیت خانواده معلولین می شدم غیبت کنونی ام مانعی برای معافیتم ایجاد نمی کند. درست است؟

۳) خانواده ام در ایران دارند پیگیری هایشان را شروع می کنند و از طرفی به همسرم هم وکالت داده ام که به ایران رفته و کارهای اداری را پیش ببرد. با وجود این وکالت آیا در هیچ مقطعی از فرآیند معافیت به حضور فیزیکی من نیازی خواهد بود؟

با تشکر فراوان و به امید گشایش در کار همه شما دوستان.
    چند روز دیگه شرح کاملش رو می زارم...

نقل قول نوشته اصلی توسط ayub7 نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما دوستان عزیز
    یه خواهشی داشتم ازتون لطف کنید پاسخ بدین. تصویر کارت معافیت با استفاده از ماده 6 بهزیستی رو میخواستم یا اینکه بفرمایین در نوع معافیت چی نوشته میشه دقیقا؟
    با سپاس فراوان
    سلام

نوشته شده:

نوع معافیت: کفالت

تمام!

نقل قول نوشته اصلی توسط Sanctuary نمایش پست ها
    دوستان و عزیزان، شماره تلفنی هست که من بتونم تماس بگیرم و این سوالم یا سوالای دیگه رو ازشون بپرسم؟
    ممنونم
    یادم نمیاد جایی حضور من اجباری بوده باشه یعنی ازم امضا بخوان مگه اون اواخر کار ...
    البته هر جلسه می رفتیم می پرسیدن که فرد مشمول کیه؟ ومنم خودم رو معرفی می کردم

سلام دوستان خسته نباشید
    من مادرم کارت معلولیت شدید اعصاب و روان داره
    سالها سابقه پزشکی داه و لیست تمام داروهاش با تایید متخصص وجود داره.
    از سه متخصص مختلف که یکیشون مال بهزیستیه یکیشون پزشک سابق نظام وظیفه بوده و یکی دیگشون دکتر مدت مدید مادر بوده نامه و تاییدیه داریم.
    اما سابقه بستری نداره.
    تاپیکا رو که میخوندم نوشته بودید بیماری دو قطبی تیپ 1 و 2 رو به راحتی معافیت میدن و همچنین این که باید الزاما سوابق بستری وجود داشته باشه.
    به مادر گفتن هفته دیگه کمیسیون پزشکی بهزیستی میتونه بیاد.
    برای معافیت شانسی هست؟
    یا حتما باید سابقه بستری جور کنم؟
    چون سابقه بستری به همین راحتی نیست و نمیشه جوش کرد.

از همه دوستان تقاضا دارم تجربه و اطلاعاتی که دارن رو لطفا در صوت امکان در اختیار بنده هم بگذارن.

ممنونم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)