صفحه 64 از 65 نخستنخست ... 14545556575859606162636465 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 631 تا 640 , از مجموع 645

موضوع: معافیت کفالت ماده 6 بهزیستی حمایت از معلولان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت ماده 6 بهزیستی حمایت از معلولان

نقل قول نوشته اصلی توسط maserati نمایش پست ها
    مشکلش بینایی و پارگی شبکیه چشم بود.
    نابینا شد؟ یا فقظ سکته چشم داشت؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط itshosein نمایش پست ها
    نابینا شد؟ یا فقظ سکته چشم داشت؟
    خیر، در اصظلاح پزشکی نابینای لفظی (legally blind) میگن، یعنی حالتی که چشم بواسطه آسیب کمتر از 0.2 دید داره

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maserati نمایش پست ها
    خیر، در اصظلاح پزشکی نابینای لفظی (legally blind) میگن، یعنی حالتی که چشم بواسطه آسیب کمتر از 0.2 دید داره
    مادر منم خونریزی شبکیه داشت و دکتر اصطلاحا گفت سکته چشم داشته تو خواب و بیناییش مقداری کم شده اما به کمتر از 0.2 نرسیده. عملم نکرده. به نظرت میشه کاری کرد برای کفالت؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط itshosein نمایش پست ها
    مادر منم خونریزی شبکیه داشت و دکتر اصطلاحا گفت سکته چشم داشته تو خواب و بیناییش مقداری کم شده اما به کمتر از 0.2 نرسیده. عملم نکرده. به نظرت میشه کاری کرد برای کفالت؟
    ببینید مجموع دید دو چشم یا (visionary sight) باید 0.3 یا کمتر باشه تا توی کمیسیون بهزیستی واستون نوع معلولیت رو شدید بزنن، اگه متوسط یا کم باشه، پرونده تون به نظام وظیفه ارجاع داده نمیشه. میتونید از طریق خود بهزیستی پیگیری کنید، اونجا بهتر میتونن راهنمایی کنن و از قوانین اطلاع بهتری دارن.

سلام
    من در حال خدمت سربازی اموزشی هستم
    پدرم قلب باز انجام دادن و افسردگی دارند و دو سال از خونه بیرون نرفته و خونه نشینه
    مادرم دیسک گردن مهره 4 تا 6 دارند و باید عمل کنه که به خاطر شرایط سختی که داریم و باید کسی ازش مرافبت کنه و اون فرد موجود نیست عمل نکرده و همین قدر بگم که موقع خواب ده تا متکا دورش میذاره که خون به پاها و دستاش برسه
    خواهرم همراه یک دختر 10 ساله طلاق گرفته و افسردگی شدید داره و نمیتونه حتی دختر خودشو نگه داره
    اکثر شب ها هم باید برای مراقبت از مادر بزرگم که همسر شهید هستند و کهولت سن و پوکیدگی استخوان و عمل کمر و استرس شدید و .... پیش ایشون باشم
    شرایط مالی مناسبی هم ندارم کلا پدر ومادرم حقوق بازنشستگیشون رو هم 2 میلیون میشه
    یک برادرم دارم که زانوشو عمل کرده و خدمت نمیخاد بره و درسشم رها کرده و کلا ناسازگار و بی قراری داره . کلا به صورت ژنتیک بیماری افسردگی داریم ، دو تا عمه هام سابقه بستری دارند و تحت نظر پزشک هستند و شرایطشون مناسب نیست و عموم هم زن وبچشو ول کرده و رفته .
    برای شرایط حاد خانوادگی در پادگان اقدام کردم که بتونم شهر خودمو انتخاب کنم تا از خانوادم مراقبت کنم و ی سری استشهاد جمع کردم و ....
    بعدمتوجه شدم تو این مدت که خدمت بودم مشکلات زیادی برای خانوائه ام به خاطر عدم حضورم پیش اومده و به دنبال راه های دیگه رفتم که متوجه معافیت کفالت ماده 6 بهزیستی شدم و ی چیزایی با سرچ کردن فهمیدم

لطفا اگر کسی از این موضوع اطلاعات داره راهنماییم کنه . سپاس

Junior Member

سلام.
    من تجربه م رو میگم برای دوستانی که در خارج از کشور هستن و به فکر استفاده از این نوع معافیت.
    من الان در امریکا هستم و مشغول تحصیل تو مقطع دکترا. پدرم قطعا شامل این نوع معافیت میشه.
    هدف من این بود که به صورت غیابی اقدام کنم. در نتیجه با دفتر حفظ منافع تماس گرفتم و اونا گفتن مدارک لازم برای معافیت کفالت رو پر کن و بفرست و ما تو رو معرفی میکنیم به ایران. و من این کار رو انجام دادم و نامه ای ازشون دریافت کردم که توش گفته بودن اقدام لازم انجام شد. در مرحله بعدی مادرم با بهزیستی محل سکونتشون در ایران تماس گرفت و حرفی که اونا گفتن این بود که لازمه این کار حضور فیزیکی مشمول و حتی امضای تعهدی هست که من قول بدم نه تنها در ایران بلکه در شهر محل سکونت والدین باید باشم. که این صحبت باعث شد از ادامه کار منصرف بشم.
    این تجربه من بود. امیدوارم مفید باشه. و اگر کسی راهنمایی در این مورد داره ممنون میشم با من به اشتراک بذاره.
    درود

Junior Member

سلام من پدرم به رحمت خدا رفته الآن با مادر و بردارم زندگی میکنم برادرم مشکل کم شنوایی شدید داره یه گوشش کلا شنوایی نداره اونیکی هم کم شنوایی شدید داره طوری که خودش میتونه معافیت پزشکی بگیره بعد اتمام تحصیلش. با این حساب من باید سربازی برم یا نه؟ ایا میتونم معافیت کفالت برای برادرم یا مادرم بگیرم؟ برادرم صلاحیت اینو داره تا از مادرم مراقبت کنه؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

Junior Member

سلام وقت بخیر...پدر من مشکل ریوی دارن و در تازه ترین معاینه که دکتر متخصص رفته بودن گفتن انسداد ریه شما 30 تا 35 درصد است..آسم هم دارن..من هم تنها فرزند ایشون هستم..منتها به نظرتون به چنین مواردی کفالت میدن؟؟پدرم کارمند هست و دی ماه 99 بازنشسته میشه اما سنش کمتر از 70 سال است...این کارمند بودن مانع می شود؟؟البته یکی از گوش هایش هم سنگین است..ممنون می شوم راهنماییم کنید...آیا وارد این پروسه بشوم؟؟ یا وقت تلف کردنه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Esteglal نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر...پدر من مشکل ریوی دارن و در تازه ترین معاینه که دکتر متخصص رفته بودن گفتن انسداد ریه شما 30 تا 35 درصد است..آسم هم دارن..من هم تنها فرزند ایشون هستم..منتها به نظرتون به چنین مواردی کفالت میدن؟؟پدرم کارمند هست و دی ماه 99 بازنشسته میشه اما سنش کمتر از 70 سال است...این کارمند بودن مانع می شود؟؟البته یکی از گوش هایش هم سنگین است..ممنون می شوم راهنماییم کنید...آیا وارد این پروسه بشوم؟؟ یا وقت تلف کردنه؟
    سلام دوست عزیز
    راجع به اقدام حتما اقدام کن و مدارکت رو هم جمع و جور کن ... سن 70 سال برای پدر بیمار ملاک نیست...گوش هم اگر بالا 60 دسی بل شنواییش باشه قابلیت پیگیری داره... خلاصه همه بیماری ها رو لیست کن براشون... موفق باشی

Junior Member

آقا همچین تعهدی نیست... برای شرکت هم حضور معلول مهمه حضور مشمول اهمیتی نداره...

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)