صفحه 65 از 65 نخستنخست ... 155556575859606162636465
نمایش نتایج: از شماره 641 تا 646 , از مجموع 646

موضوع: معافیت کفالت ماده 6 بهزیستی حمایت از معلولان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت ماده 6 بهزیستی حمایت از معلولان

نقل قول نوشته اصلی توسط H13 نمایش پست ها
    سلام من پدرم به رحمت خدا رفته الآن با مادر و بردارم زندگی میکنم برادرم مشکل کم شنوایی شدید داره یه گوشش کلا شنوایی نداره اونیکی هم کم شنوایی شدید داره طوری که خودش میتونه معافیت پزشکی بگیره بعد اتمام تحصیلش. با این حساب من باید سربازی برم یا نه؟ ایا میتونم معافیت کفالت برای برادرم یا مادرم بگیرم؟ برادرم صلاحیت اینو داره تا از مادرم مراقبت کنه؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    آقا همچین تعهدی نیست... برای شرکت هم حضور معلول مهمه حضور مشمول اهمیتی نداره...

Junior Member

یکی از دوستان گفت که که مشکل ریوی بایستی حداقل 50 درصد باشه تا کفالت بدن..میترسم الکی وقت بزارم بعد رد کنن...کارمند بودن رو بررسی میکنن؟؟منتظر باشم پدرم بازنشسته بشه و یا مهم نیست؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Esteglal نمایش پست ها
    یکی از دوستان گفت که که مشکل ریوی بایستی حداقل 50 درصد باشه تا کفالت بدن..میترسم الکی وقت بزارم بعد رد کنن...کارمند بودن رو بررسی میکنن؟؟منتظر باشم پدرم بازنشسته بشه و یا مهم نیست؟؟
    شما 2 تا کار می تونی بکنی:
    1- آیین نامه رو پیدا کنی و بخونی
    2- ویزیت آزاد بری پیش یکی از پزشک های معتمد ن.و و مدارکت رو بهش نشون بدی
    اگر خواستی کاری رو شروع کنی دیگه نگران نباش چی می شه... بسم الله بگو و شروع کن اما گزینه خدمت هم داشته باش...

Junior Member

دقیق نمیدونم که به کارمندی ربط داره یا نه... اما بعید می دونم و همچنین ثابت شدن نیاز به مراقبت مهمه...

Junior Member

با سلام و عرض ادب
    ببخشید قانون ماده 9 معافیت بهزیستی (یا ماده 9 عفو مقام معظم رهبری) الان هم وچود داره ؟ میشه بنابر این قانون معافیت گرفت ؟

Junior Member

سلام دوستان.
    در اینجا می‌خوام تجربیات خودم رو در مسیر کسب معافیت کفالت (ماده 6 بهزیستی) خدمتتون عرض کنم، به امید اینکه به درد کسی بخوره.
    خب من از قانونی استفاده کردم که حوالی تیر ماه 1402 تصویب شد. معافیت تنها فرزند سالم ذکور خانواده های دارای فرزند معلول با درجه شدید. قبلا این قانون برای خانواده هایی بود که حداقل دو فرزند معلول داشتند، اما در قانون جدید داشتن یک فرزند معلول شدید هم برای گرفتن معافیت تصویب شد.
    به زبان ساده اگه خواهر یا برادری دارید که در بهزیستی پرونده داره و شدت معلولیتش توسط بهزیستی، درجه شدید یا خیلی شدید هست، شما به لحاظ قانونی امکان دریافت معافیت دارید. به دو شرط: 1- برادر دیگه ای نداشته باشید (نمی دونم این که برادر زیر 18 سال داشته باشید مانع میشه یا نه) 2- وارد غیبت نشده باشید (در این صورت باید غیبتتون رو توجیه کنید که نمی دونم فرآیندش چطوریه، باید از پلیس +10 یا نظام وظیفه بپرسید).
    خب اگه خواهر یا برادر معلولتون درجه معلولیتش توسط بهزیستی شدید خورده و خودتون هم غیبت ندارید و برادر دیگه ای هم ندارید، پس شما شرایط دریافت معافیت دائم رو دارید. اگه شدت معلولیت توسط بهزیستی پایین تر از شدید هست امکان اعتراض هست، باید به بهزیستی محل سکونتتون درخواست بررسی مجدد بدید، کمیسیون تشکیل میدن دوباره بررسی می‌کنند، این که واقعاً جواب میده یا نه رو نمی دونم، ولی امتحانش که ضرری نداره.
    خب در صورتی که خواهر یا برادرتون درجه معلولیتش شدید باشه، بهزیستی یه نامه به شما میده خطاب به یک بیمارستان نظامی شهرتون. مثلا تو تهران ارجاع میدن به بیمارستان امام سجاد. برای من اینطوری بود که اول رفتم اداره بهزیستی ای که برادرم اونجا پرونده داشت، گفتم برای معافیت نامه میخوام، دو سه روز طول کشید یه پرونده بهم دادند که ببرم بهزیستی استان تهران. زیر پل چوبی. بردم بهزیستی استان تهران، اونا هم یه نامه دادند برای بیمارستان امام سجاد. همون روز رفتم بیمارستان امام سجاد که پزشکان ناجا اونجان، یه کم معطلی داره، خلاصه برادرم توسط چند تا پزشک مختلف ویزیت شد. بعد که کارشون تموم شد به ما گفتند دو ماه دیگه از بهزیستی استان تهران پیگیری کنید. به ما نگفتند نتیجه ویزیت چی شد و اون دو ماه رو ما تو بلاتکلیفی بودیم. خلاصه بعد از دو ماه رفتیم بهزیستی. اینجا دو حالت داره، اگه بیمارستان امام سجاد تایید نکرده باشه یا مثلا نتیجه ویزیت اما و اگر داشته باشه، دوباره یکی دو تا کمیسیون دیگه تشکیل میشه برای بررسی بیشتر و دقیق تر. که من نمی دونم چقدر طول میکشه و فرآیندش چطوریه. اما اگه تایید کرده باشند بهزیستی هم ممکنه یه کمیسیون پزشکی تشکیل بده تا بعدش به شما یه نامه ای بده تحت عنوان نامه سه برگی. این نامه یعنی از نظر بهزیستی شما شرایط قانونی دریافت معافیت رو دارید و دیگه کارتون تو بهزیستی تموم شده و دیگه مراحل بعدی تو نظام وظیفه دنبال میشه. دادن نامه 3 برگی خودش دو هفته طول میکشه. بعد از این که شما این نامه رو گرفتید به همراه مدارکتون می برید پلیس +10 درخواست معافیت کفالت رو ثبت می کنید. بعد از اون حدودا یک ماه دیگه توسط پیامک دعوت میشید برای کمیسیون پزشکی داخل نظام وظیفه (به طور کلی از ابتدا تا انتها 3 تا 5 کمیسیون مختلف پزشکی ممکنه برید) اونجا 3 تا پزشک خیلی سریع (در حد چند دقیقه) پرونده و بیمار شما رو بررسی می کنند و اگه هر سه تایید کنند، دیگه تقریبا کار شما تمومه و میشه گفت معافید. خود نظام وظیفه بعد از این مرحله، از ثبت احوال استعلام میگیره اطلاعات شما و خانواده تون رو. حدوداً دو هفته بعد از کمسیون پزشکی دعوت میشید برای یه کمیسیون دیگه به اسم کمیسیون بدوی. اینجا اصلا با بیمار کاری ندارن و خیلی بابت این مرحله نگران نباشید، وقتی همه پزشکان تایید کردند، تو این کمیسیون فقط چک می کنند که مدارک شما صحیح و طبق استعلام از ثبت احوال باشه (سه چهار نفر نماینده از ارگان های مختلف هستند) اینجا هم کارتون چند دقیقه بیشتر طول نمی‌کشه. اگه مدارکتون درست باشه، معافیتتون تایید میشه و بسته به مدرک تحصیلی تون یه پولی ازتون می گیرند (از 300 هزار تومن تا 1 و خورده ای) و دیگه اینجا میرید تو مرحله صدور کارت. حدوداً دو هفته تا یک ماه بعد هم کارتتون دستتون میرسه. برای من از زمان گرفتن نامه سه برگی تا رسیدن کارتم توسط پستچی دو ماه طول کشید. امیدوارم براتون مفید بوده باشه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)