صفحه 8 از 65 نخستنخست 12345678910111213141516171858 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 645

موضوع: معافیت کفالت ماده 6 بهزیستی حمایت از معلولان

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت ماده 6 بهزیستی حمایت از معلولان

با سلام.
    من فکر میکنم که شرایط معافیت کفالت پزشکی را داشته باشم.
    برادر من به دلیل ضعیف بودن چشم و قوز قرنیه معاف شده است.
    آیا من میتونم برای این معافیت اقدام کنم؟
    همچنین خودم برخی از شرایط معافیت پزشکی را دارم.
    آیا میتونم برای هر دو مورد همزمان اقدام کنم؟یعنی هم کفالت بهزیستی و هم معافیت پزشکی برای خودم.
    ممنون از راهنمایی شما

با سلام
    مادر بنده حدود 8 سال پیش بدون هیچ نشانه ای تشنج میکنه یعنی سابقه بیمارستان داره حداقل سالی 1 بار ولی هنوز نتونستن درمانش کنن.
    یعنی هنوز اسم این بیماری نمیدونیم چیه شاید بتونیم بهش بگیم صرع که میگن صرع از لیست خارج شده.حالا چون واقعا اوضاع مادر من جوری هست که باید همیشه یکی همراش باشه و تو این سالها بر اثر افتادن شنوایی گوش راستش اسیب دید و پارسال هم کتف شکست که پلاتین گذاشتیم و هرچقدر هم که شکستن سر تو این سالها داشتیم. میخوام بدونم ساز کاری هستکه بر اساس شرایط من معاف کنن یا نه؟
    چون اگه بنا به لیست باشه مامان من مشکل شنوایی یا حرکت دست داره ولی نه در چیزای ذکر شده. به نظرتونبا توجه به شرایط من چه کاری باید کرد؟
    ایا امیدی هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط davidmajdi نمایش پست ها
    با سلام
    مادر بنده حدود 8 سال پیش بدون هیچ نشانه ای تشنج میکنه یعنی سابقه بیمارستان داره حداقل سالی 1 بار ولی هنوز نتونستن درمانش کنن.
    یعنی هنوز اسم این بیماری نمیدونیم چیه شاید بتونیم بهش بگیم صرع که میگن صرع از لیست خارج شده.حالا چون واقعا اوضاع مادر من جوری هست که باید همیشه یکی همراش باشه و تو این سالها بر اثر افتادن شنوایی گوش راستش اسیب دید و پارسال هم کتف شکست که پلاتین گذاشتیم و هرچقدر هم که شکستن سر تو این سالها داشتیم. میخوام بدونم ساز کاری هستکه بر اساس شرایط من معاف کنن یا نه؟
    چون اگه بنا به لیست باشه مامان من مشکل شنوایی یا حرکت دست داره ولی نه در چیزای ذکر شده. به نظرتونبا توجه به شرایط من چه کاری باید کرد؟
    ایا امیدی هست؟
    صرع از لیستخارج شده؟ یعنی توی لیست بیماری های معافیت بهزیستی نیست؟ تا آنجاکه من میدونم توی لیست بیماری های معافیت پزشکی هست. میشه یک مقدار در این مورد به من هم توضیح دهید. ممنون

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط davidmajdi نمایش پست ها
    با سلام
    ایا امیدی هست؟
    دوست عزیز در مواردی که در آیین نامه ذکر نشده فقط شورای پزشکی میتونه ابراز نظر کنه.
    شما به هر حال اقدام کنید و ببینید که نظر شورای پزشکی به چه صورت خواهد بود. نه اینجا نه جای دیگه ای نمیتونید پاسخ صحیحی دریافت کنید (مورد ایشون خیلی خاص هست).

Junior Member

دوستان عزیز سلام، بنده برای شنوایی مادرم اقدام کردم. که طبق صفحه اول اگر اختلال بالای ۵۶ دسیبل باشه ظاهراً معاف میشم. دکتر معتمد بهزیستی با تست ABR آستانه شنوایی رو ۶۰ اعلام کرد. و کمیسیون بهزیستی اون رو متوسط تشخیص داد و گفت که با همین هم معافیت ات رو میتونی‌ بگیری. حالا من ۴ تا سوال دارم.
    ۱) منظور از اختلال شنوایی بالای ۵۶ دسیبل آیا همون آستانه شنوایی هستش؟
    ۲) این معیار به نظر خیلی‌ رٔک و راست عددی هستش که با تست ABR چک می‌شه، آیا ممکن با وجود اینکه تست مامان من عدد ۵۶ رو ردّ کرده تو نظام وظیفه مردود شه چون متوسط زده شده نه شدید؟
    ۳) من معافیت تحصیلی‌ خارج از کشور دارم، آیا ممکن این دردسر ساز شه که بگن آقا شما که ایران نیستی‌ چجوری می‌خوای ازش مراقبت کنی‌؟
    ۴) به همون دلیل که خارج از کشور هستم کمیسیون‌ها رو نمیتونم شرکت کنم آیا وکیل تام الاختیار من میتونهجای من شرکت کنه؟ یا باید فکر دیگه یی به حالش بکنم؟
    ویرایش توسط Tommy : July 10th, 2014 در ساعت 07:29 PM

بچه ها یک بار دیگه سئوالم را میپرسم لطفا جوابی بدهید.
    من فکر میکنم که شرایط معافیت کفالت بهزیستی را داشته باشم چون مادر من هر دو تا دستهاش باید عمل بشه و مشکل پاشنه پا داره و در راه رفتن مشکل داره.
    برادر من به دلیل ضعیف بودن چشم و قوز قرنیه معاف شده است. آیا معافیت برادرم تاثیری در معافیت من خواهد گذاشت و من میتونم برای معافیت خودم از طریق مادرم اقدام کنم؟
    آیا میتونم برای هر دو مورد ( یعنی هم معافیت پزشکی و هم معافیت کفالت بهزیستی )همزمان اقدام کنم؟
    ممنون از راهنمایی شما

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط samansalehi1 نمایش پست ها
    بچه ها یک بار دیگه سئوالم را میپرسم لطفا جوابی بدهید.
    من فکر میکنم که شرایط معافیت کفالت بهزیستی را داشته باشم چون مادر من هر دو تا دستهاش باید عمل بشه و مشکل پاشنه پا داره و در راه رفتن مشکل داره.
    برادر من به دلیل ضعیف بودن چشم و قوز قرنیه معاف شده است. آیا معافیت برادرم تاثیری در معافیت من خواهد گذاشت و من میتونم برای معافیت خودم از طریق مادرم اقدام کنم؟
    آیا میتونم برای هر دو مورد ( یعنی هم معافیت پزشکی و هم معافیت کفالت بهزیستی )همزمان اقدام کنم؟
    ممنون از راهنمایی شما

دوست عزیز بعید میدونم اینجا به زودی به جواب برسید،
    مورد خاصی هست و باید صبر کنید تا مورد مشابهی پیدا بشه.
    قوانین نظام وظیفه عموما کلی و گنگ هستن و اکثر پاسخ هایی که اینجا میبینید از روی تجربه و به مرور زمان به دست اومده.

و اما در مورد شما این لینک مرتبط هست.
    اینجا توضیح داده شده که این ماده ی 6 چی هست:
    6.در صورتی که برادر یا برادران یا پدر مشمول به دلیل بیماري یا معلولیت زمین گیر بوده وبنا به تشخیص شوراي پزشکی وظیفه عمومی فاقد صلاحیت ویا ناتوان براي سرپرستی باشند و مشمول نیز عملاً مراقبت یا سرپرستی را بر عهده داشته باشد، می تواند از معافیت کفالت برخوردار گردد.
    ولی برادر شما زمین گیر نیست! یعنی بعید میدونم که شورای پزشکی ایشون رو ناتوان در سرپرستی مادرتون تشخیص بده.
    با این حال به حرف من اکتفا نکنید و اگه امکانش هست حضوری به نظام وظیفه مرکز (در شهری که هستید) مراجعه کنید.

این لینک رو هم مطالعه کنید: http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&...25&pageid=1705
    متن کامل دستورالعمل اجرايي ماده 6 قانون جامع حمايت از حقوق معلولان رو هم میتونید اینجا مشاهده کنید: http://www.ghavanin.ir/detail.asp?id=31687

Junior Member

دوستان سلام،ايا داشتن يك برادر بزرگ تري كه خدمت رفته و ازدواج كرده مانع معافيت ماده ٦ ميشه؟

با عرض سلام و تشکر از دوستان
    می خواستم بدونم درصورت استفاده از ماده 6 و صدور کارت معافی، نوع معافیت چی قید میشه؟
    یعنی روی کارت معافیت "ماده 6 قانون جامع حمایت از معلولان" چاپ میشه؟

جناب لرد.بالاخره باید به یه بهانه ای تشکیل پرونده داد یا نه؟ من رفتم گفتم صرع داره گفت از لیست خارج شده محل سگ نداد به ما.به چه بهانه ای تشکیل پرونده بدم چون هیچ کدوم از مشکلات مادرم در حد چیزی که اونا میخان نیست.تجمیع این مشکلات باعث مشکل ما شده. با تشکر

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)