صفحه 6 از 226 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 2253

موضوع: ایروان (ارمنستان) - کلیرنس در سال ٢٠١۴

Banned

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - کلیرنس در سال ٢٠١۴

سلام دوستان یه نفر اومده تو پیام خصوصی پیغام زیر رو به من داده؟ منظورش چی بوده؟ من نفهمیدم چه کمکی دیگه تو دوران کلیرنس از یه نفر میتونه بر یااد....از خودشونم پرسیدم جواب نمیدم.....کلاهبرداری نیست؟؟؟؟ من حس خوبی راجع به این پیغام های خصوصی ندارم.....به شما این پیغام رو دادن یا نه؟

((((سلام. ببخشید اینجا بهتون پیام میدم چون اگر در فروم بگم ممکنه سوالات زیادی مطرح بشه و من واقعا وقت ندارم همشونو جواب بدم.

جدیدا لیست یکسری از رشته ها اعلام شده و در این رشته‌ها کلیرنس بسیار سخت اتفاق میوفته و طولانی هم میشه. عموما هم دلیلش انتقال تکنولوژی عنوان میشه که چند تا از دوستان من هم دچار این قضیه شدن متاسفانه. بسیار باید هوشیار باشید. ببینید قراره رو چه پروژه‌ای به شما فاند تعلق بگیره. البته موارد دیگری هم هست اگر کمکی خواستین بفرمایین.))))

ApplyAbroad Guardian
    zebarjadi آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ladanl نمایش پست ها
    سلام دوستان یه نفر اومده تو پیام خصوصی پیغام زیر رو به من داده؟ منظورش چی بوده؟ من نفهمیدم چه کمکی دیگه تو دوران کلیرنس از یه نفر میتونه بر یااد....از خودشونم پرسیدم جواب نمیدم.....کلاهبرداری نیست؟؟؟؟ من حس خوبی راجع به این پیغام های خصوصی ندارم.....به شما این پیغام رو دادن یا نه؟

((((سلام. ببخشید اینجا بهتون پیام میدم چون اگر در فروم بگم ممکنه سوالات زیادی مطرح بشه و من واقعا وقت ندارم همشونو جواب بدم.

جدیدا لیست یکسری از رشته ها اعلام شده و در این رشته‌ها کلیرنس بسیار سخت اتفاق میوفته و طولانی هم میشه. عموما هم دلیلش انتقال تکنولوژی عنوان میشه که چند تا از دوستان من هم دچار این قضیه شدن متاسفانه. بسیار باید هوشیار باشید. ببینید قراره رو چه پروژه‌ای به شما فاند تعلق بگیره. البته موارد دیگری هم هست اگر کمکی خواستین بفرمایین.))))
    دوست عزیز،

به چنین پیامهای توجه نکنید. احتمال اینکه افرادی به دنبال سودجویی از این طریق باشند، بالاست. اگر کسی اطلاعاتی داشته باشه که برای دیگران مفید باشه، به راحتی میتونه تو موضوعهای مرتبط مطالبش رو قرار بده تا بقیه هم استفاده کنند و در عین حال صحت مطالبش هم مورد تایید قرار بگیره، نه اینکه به افراد، اینگونه پیام خصوصی بزند و درخواستهای مشکوک کند. اصولاً یکی از ویژگیهای فروم، ایجاد فضایی شفاف و به دور از سودجویی برای تبادل اطلاعات است.

خواهشمندم سوال خود را در موضوع مرتبط مطرح کنید. از پاسخ به سوالهای مطرح شده در پیام خصوصی معذورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir199068 نمایش پست ها
    دوستان من میگم کل داستانمو، من چون خیلی پیگیر بودم، تو این مدت خیلی چیزای عجیب و غریب دیدم و انجام دادم.

من 17 اپریل سفارت رفتم و مث خیلی های دیگه 221g گرفتم. آقای آفیسر به من گفت همه چیز اوکی هست و برو دو ماه دیگه ویزات میاد. بنده مقاله نداشتم. Tuition fee waive و TA داشتم. بنابراین RP نداشتم. واسه همین از دانشگاه خواستم بهم یه نامه بدن که اون چیزایی که آفیسر می خواد توش باشه. اون ها هم یه نامه به من دادن که از طرف رئیس Graduate Department بود. منم فرستادم برای سفارت. بعدا متوجه شدم که رئیس دپارتمان کارش متریاله و توی اون نامه هم کلی از این موضوع نوشته. من پروژه کارشناسیم کنترل ارتعاشات موتور 4 سیلندر بوده و کاریم که اونجا قرار بود بکنم نه به متریال ربط داره و نه به ارتعاشات و این چیزا. خلاصه توی همون موج کلیرنس قبل از ترم پاییز من توی CEAC آپ دیت شدم و فکر کردم که تمومه. ولی نبود. آخرم نفهمیدیم قضیه چی بود. این قضیه ادامه پیدا کرد و لیت و دیفر و لیت تا اینکه به یه ماهه پیش رسید. من به دوستان گفتم که می خوام withdraw کنم واسه همین کلی به سفارت دبی زنگ و ایمیل زدم که ببینیم میشه همچین کاری کرد یا نه. در نهایت تصمیم گرفتم برم سفارت ایروان دوباره. این شد که وقت گرفتم و پاشدم رفتم سفارت (17 دسامبر) و براشون شرح دادم همه چیو. گفتم هزارو یکی مشکل دارم که ویزا کوچیکشه، سربازی هست، فاند هست و هزار تا کوفت دیگه. خلاصه اون آقای آفیسر گفت که من کاری نمی تونم بکنم و شما باید صبر کنید. برید صبر کنید هنوز. اگرم می خواید پروستونو از اول آغاز کنم که من گفتم نه. صبر می کنم. بعدم گفت ما تلاش می کنیم به ژانویه برسید ولی به دیفر هم فکر کنید. دست از پا درازتر برگشتم. و منتظر و مجددا دیفر و این چیزا. تا امروز صبح که CEAC رو دیدم که Refused شده. ایمیل زدم بشون و حواب دادن 212.
    والا تا جایی که من می دونم 212 خیلی بند بدیه و اگه به تور کسی بخوره خیلی احتمال کلیرنسش پایینه. قصدم اینه که برای ترم Summer یه دانشگاه که توی کانادا پذیرش دارم اقدام کنم. چون ویزای کانادا هم از یه ماهه پیش Biometric میخواد، حتما باید یه ترکیه برم. اینه که فکر کنم اگه دانشگاه امریکا موافقت کنه و توی این مدت I20 جدید بدن، سفارت امریکا توی آنکارا رو هم برم.
    البته اینا همه فعلا حرفه. هنوز توی موود بدی ام و به سربازی رفتن مث بچه آدم هم فکر می کنم. ولی باید دید چی میشه.

سفارت ایروان برای من که اومد نداشت و از عرش به فرش رسوندم. ایشالله که بقیه دوستان خبرای خوب بشنون.

این ۱۷ آوریل عجب روزی بوده. پدر و مادر من هم همین روز واسه توریستی رفتن. خوب هیچ خبری نبود کلا تا ۸ ژانویه که من بهشون ایمیل زدم اونا جواب دادن هر ۲ پاسپورت رو بفرستید ویزا آماده هست.که من کلی‌ خوشحال شدم اومدم اینجا نوشتم. دقیقا ۲۴ ساعت بعدش دوباره رو همون ایمیل قبلیم reply کردن که فقط ویزای مامان حاضره، بابا باید صبر کنه. فکر کردم اینا قاطی‌ کردن، واقع آن چند ساعت اهمیت ندادم، ولی‌ باز ایمیل زدم، و اونا تائید کردن. بله، ۱۰ ماه گذشته. خدا ازشون نگذره.

سلام.
    من 24 دسامبر رفتم برای مصاحبه ویزای فرصت مطالعاتی دکتری (J-1) به همراه خانومم (J-2).
    من دانشجوی دکتری عمران شریفم و از دانشگاه واشنگتن دعوتنامه دارم.
    فرم DS-160 رو که پر می کردم، نمی دونستم که هر چی سوابقم کمتر باشه دردسرم کمتره. فکر می کردم هر چی سوابق بیشتر باشه وضعم بهتره!
    به هر حال من 5 جای مختلف سابقه کار دارم و دوتای آخرش که درست و حسابی تر بوده رو تو DS-160 نوشتم. اولیش رو که دو سال بودم و تابستان گذشته ازش جدا شدم، یکی از بزرگترین شرکت های نفت و گاز ایرانه که خصوصیه و رابطه اش یا دولت قبلی اصلا خوب نبود و تحریم هم نبود (مهندسان مشاور سازه). من اون دو سال رو تو دفتر طراحی تهران بودم و سازه های مختلفش رو طراحی کردم. سابقه کار دومم که از پاییز پارسال تا الان میشه، سرپرست دفتر طراحی یه شرکت ساختمانی خصوصیه که کارهای طراحی ساختمان های متعارف (مسکونی، اداری، بیمارستانی و....) انجام میده.
    روز مصاحبه آفیسر علاوه بر اینکه در مورد کاری که در آمریکا می خوام انجام بدم (روش طراحی جدیدی در ساختمان های فولادیه) سئوال پرسید و نامه حمایت مالی وزارت علومم رو که تازه به دستم رسیده بود و در DS-160 ننوشته بودم دید و اون تیک قانون 2 سال رو برام زد، ریز سوابق کارم رو در هر دو شرکت پرسید و اینقده ریز شد تا بالاخره پرسید زمینه کاری شرکت هایی که در اون کار می کردی چی بوده و من هم حقیقت رو گفتم (شرکت اول : نفت و گاز، شرکت دوم: پروژه های متعارف ساختمانی)
    آفیسر چند تا سئوال از جمله وضعیت تحصیلی خانومم و اینکه چند وقته ازدواج کردیم از خانومم پرسید (در مورد دلایل برگشت و وضعیت مالی و ... چیزی نپرسید. البته من خانومم هم دانشجوئه و قراره یه ترم مرخصی بگیره تا منو همراهی کنه و در فرم DS-2019 موجودی بانکی که برای دانشگاه فرستاده بودم مشخص بود) و در آخر گفت پرونده تون از نظر من مشکلی نداره ولی administrative processing می خواد. از 3- 4 هفته بعد سایتو چک کن.
    همون روز هم ایمیل 11 سئوال برام اومد و من دو روز بعد، جوابش رو فرستادم. برای سئوال 11 استاد دانشگاه واشنگتن خیلی واضح نوشته بود که چه کاری قراره اونجا انجام بدم و صراحتاً نوشته بود کارم حساس نیست.
    من شروع دوره ام اول مارچه.
    تو این یکی دو هفته چند نفر از کسایی که 24 دسامبر مصاحبه داشتن کلیر شدن.
    Heisenberg یا دیگر دوستان عزیز دیگه، ممکنه پرونده من به مشکلی برخورد کنه و کلیرنسم خیلی طول بکشه یا کلاً رد بشم (مخصوصاً با بند 501)؟
    آیا می تونم از طریق سفارت یا واشنگتن پیگیری کنم؟ یا الان هنوز زوده و صبر کنم و آیا اصلاً پیگیری ها نتیجه داره؟
    ممنون
    ویرایش توسط akhavan_sigari : January 23rd, 2014 در ساعت 05:08 PM

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط akhavan_sigari نمایش پست ها
    سلام.
    من 24 دسامبر رفتم برای مصاحبه ویزای فرصت مطالعاتی دکتری (J-1) به همراه خانومم (J-2).
    فرم DS-160 رو که پر می کردم، نمی دونستم که هر چی سوابقم کمتر باشه دردسرم کمتره. فکر می کردم هر چی سوابق بیشتر باشه وضعم بهتره!
    به هر حال من 5 جای مختلف سابقه کار دارم و دوتای آخرش که درست و حسابی تر بوده رو تو DS-160 نوشتم. اولیش رو که دو سال بودم و تابستان گذشته ازش جدا شدم، یکی از بزرگترین شرکت های نفت و گاز ایرانه که خصوصیه و رابطه اش یا دولت قبلی اصلا خوب نبود و تحریم هم نبود (مهندسان مشاور سازه). من اون دو سال رو تو دفتر طراحی تهران بودم و سازه های مختلفش رو طراحی کردم. سابقه کار دومم که از پاییز پارسال تا الان میشه، سرپرست دفتر طراحی یه شرکت ساختمانی خصوصیه که کارهای طراحی ساختمان های متعارف (مسکونی، اداری، بیمارستانی و....) انجام میده.
    روز مصاحبه آفیسر علاوه بر اینکه در مورد کاری که در آمریکا می خوام انجام بدم (روش طراحی جدیدی در ساختمان های فولادیه) سئوال پرسید و نامه حمایت مالی وزارت علومم رو که تازه به دستم رسیده بود و در DS-160 ننوشته بودم دید و اون تیک قانون 2 سال رو برام زد، ریز سوابق کارم رو در هر دو شرکت پرسید و اینقده ریز شد تا بالاخره پرسید زمینه کاری شرکت هایی که در اون کار می کردی چی بوده و من هم حقیقت رو گفتم (شرکت اول : نفت و گاز، شرکت دوم: پروژه های متعارف ساختمانی)
    آفیسر چند تا سئوال از جمله وضعیت تحصیلی خانومم و اینکه چند وقته ازدواج کردیم از خانومم پرسید (در مورد دلایل برگشت و وضعیت مالی و ... چیزی نپرسید. البته من خانومم هم دانشجوئه و قراره یه ترم مرخصی بگیره تا منو همراهی کنه و در فرم DS-2019 موجودی بانکی که برای دانشگاه فرستاده بودم مشخص بود) و در آخر گفت پرونده تون از نظر من مشکلی نداره ولی administrative processing می خواد. از 3- 4 هفته بعد سایتو چک کن.
    همون روز هم ایمیل 11 سئوال برام اومد و من دو روز بعد، جوابش رو فرستادم. برای سئوال 11 استاد دانشگاه واشنگتن خیلی واضح نوشته بود که چه کاری قراره اونجا انجام بدم و صراحتاً نوشته بود کارم حساس نیست.
    Heisenberg یا دیگر دوستان عزیز دیگه، ممکنه پرونده من به مشکلی برخورد کنه و کلیرنسم خیلی طول بکشه یا کلاً رد بشم (مخصوصاً با بند 501)؟
    آیا می تونم از طریق سفارت یا واشنگتن پیگیری کنم؟ یا الان هنوز زوده و صبر کنم و آیا اصلاً پیگیری ها نتیجه داره؟
    ممنون
    والا من خیلی قضیه 501 ها رو آپدیت نیستم... ولی:

1. اخیراً یکی که مثل شما رشتش نفت نبود و مدیریت بود و یه بار هم از آنکارا بعد از 9 ماه انتظار ریجکت شد از ارمنستان با همین آفیسر آقای چشم آبی کلییر شد!

2. اخیراً یه عمرانی هم که تو شرکت نفتی تحریمی کار می کرد و به گفته خودش چیزی رو مخفی نکرده بود از آنکارا کلییرد شد.

3. اخیراً به نظر میرسه گیر برای غیرنفتی ها با سابقه کار نفتی کمتر شده.

4. این آفیسر چشم آبی خیلی رکه و شوخی هم نداره و دیده شده خیلی راحت درجا 501 رد کرده... به نظرم اگر شانستون رو برای گرفتن بالا نمی دونست درجا رد می کرد!

به نظرم شما 60 70 به 40 30 رو گرفتنش حساب کنید که نه نا امید باشید نه خیلی امیدوار... واقعاً الان کسی بهتون با قطعیت نمیتونه بگه!

من به آقای زبرجدی هم مسج دادم که نظرش رو بگه... اون وارد تره!

در ضمن تو این تاپیک هم اطلاعات خوبی میتونید پیدا کنید
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

سلام منم 24 Dec بودم و هنوز کلیر نشدم. من شماره هارو چک کردم, هفته پیش 3 نفر از بچه های 24 Dec کلیر شدن. یکی شونو می شناختم فقط.
    سفارت تو این 2 هفته خوب عمل کرده وهر هفته نزدیک 40 شماره رو اعلام کرده که البته بیشترشون توریستی بودن. اما در کل روند خوبی داره و من به شخصه امیدوارم همه به زودی کلیر بشیم.

سلام.
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_feri نمایش پست ها
    سلام منم 24 Dec بودم و هنوز کلیر نشدم. من شماره هارو چک کردم, هفته پیش 3 نفر از بچه های 24 Dec کلیر شدن. یکی شونو می شناختم فقط.
    سفارت تو این 2 هفته خوب عمل کرده وهر هفته نزدیک 40 شماره رو اعلام کرده که البته بیشترشون توریستی بودن. اما در کل روند خوبی داره و من به شخصه امیدوارم همه به زودی کلیر بشیم.
    سلام.
    شما پروندتون مورد خاصی نداشت؟
    شروع دوره تون کیه؟
    باجه چند مصاحبه شدید؟ (من باجه 10)
    برای شما هم سئوال ها ایمیل شد؟
    ویرایش توسط akhavan_sigari : January 23rd, 2014 در ساعت 06:58 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

سلام.
    شما پروندتون مورد خاصی نداشت؟
    شروع دورتون کیه؟
    باجه چند مصاحبه شدید؟ (من باجه 10)

منم باجه 10 بودم. من واسه مستر مکانیک میرم. نه زمان مصاحبه مورد خاصی نبود. اما خوب رشتم مکانیکه و کلیرنس مکانیکیا سخت تر از بقیه رشته هاس. علاوه بر این من جواب 11 تا سوالو خیلی دیر دادم چون واسه گرفتن جواب سوال 11 از استاد کلی اذیت شدم و استاد کلی کشش داد.

من دانشگاهم کوارتیه و 9 مارچ شروع میشه. تنها چیزی که بعد از مصاحبه واسم عجیب بود این بود که افیسر به همه گفته بود بین 3 تا 4 هفته یا بین 4 تا 6 هفته اما به من گفت بین 2 تا 3 ماه!!! ایا این به خاطر تاریخ I-20 بود که 9 مارچ یا به خاطر کیس??? البته خودش گفت 2 تا 3 ماه typical اشه. از بچه ها میخوام که لطفا نظرشونو راجب این قضیه بگن.

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_feri نمایش پست ها
    منم باجه 10 بودم. من واسه مستر مکانیک میرم. نه زمان مصاحبه مورد خاصی نبود. اما خوب رشتم مکانیکه و کلیرنس مکانیکیا سخت تر از بقیه رشته هاس. علاوه بر این من جواب 11 تا سوالو خیلی دیر دادم چون واسه گرفتن جواب سوال 11 از استاد کلی اذیت شدم و استاد کلی کشش داد.

من دانشگاهم کوارتیه و 9 مارچ شروع میشه. تنها چیزی که بعد از مصاحبه واسم عجیب بود این بود که افیسر به همه گفته بود بین 3 تا 4 هفته یا بین 4 تا 6 هفته اما به من گفت بین 2 تا 3 ماه!!! ایا این به خاطر تاریخ I-20 بود که 9 مارچ یا به خاطر کیس??? البته خودش گفت 2 تا 3 ماه typical اشه. از بچه ها میخوام که لطفا نظرشونو راجب این قضیه بگن.
    شما یه مقدار راجع به شرایطتتو توضیح بدید.

1. گرایش در رشته مکانیک؟

2. زمینه کاری دقیق در ایران؟

3. زمینه کاری دقیق در آمریکا؟

4. زمینه کاری استاد؟

5. تعداد مقالات و زمینه اون ها؟

6. سربازی؟ کجا بوده؟ کسری داشتید یا نه؟

7. استادتون فاند های دفاعی دارند یا نه؟ یعنی مثل دارپا... نیروزمینی؟ هوایی؟ دریایی؟ شرکت هایی که گرنت دادن به استادتون رو تو رزومه اش نگاه کنید و سرچ کنید ببینید نظامی بودن یا نه؟!

8. کدوم دانشگاه هستید؟

اونوقت میشه با تقریب نسبتاً خوبی پیش بینی کرد!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

سلام.
    من دیروز در خصوص شرایطم در مصاحبه و جزئیات توضیح مفصلی دادم.
    امروز یه ایمیل از سفارت برام اومده که ازم پرسیده:
    "Can you please clarify your work experience and what you plan to do when you return to Iran? What industry are the structures that your design used in?"
    از من خواسته تجارب کاریم رو شفاف بگم و اینکه برگشتم ایران چیکار می خوام بکنم و سازه هایی که طراحی می کردم کجا کاربرد داشته؟
    از اونجا که در زمان مصاحبه من گفته بودم که سابقه کار قبلی ام در حوزه نفت و گاز بوده و سابقه کار جدیدم ساختمان های متعارف مسکونی و اداری و ... است به نظر شما اگه باز هم بگم که تجربه کار قبلیم برای کار صنعتی در حوزه نفت و گاز بوده برام دردسر ساز میشه؟ یا فقط در مورد کار آخرم توضیح بنویسم (اون موقع پنهان کاری نمی شه)؟
    کسی می تونه منو راهنمایی کنه؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)