صفحه 7 از 226 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 2253

موضوع: ایروان (ارمنستان) - کلیرنس در سال ٢٠١۴

ApplyAbroad Guardian
    zebarjadi آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - کلیرنس در سال ٢٠١۴

نقل قول نوشته اصلی توسط akhavan_sigari نمایش پست ها
    سلام.
    من دیروز در خصوص شرایطم در مصاحبه و جزئیات توضیح مفصلی دادم.
    امروز یه ایمیل از سفارت برام اومده که ازم پرسیده:
    "Can you please clarify your work experience and what you plan to do when you return to Iran? What industry are the structures that your design used in?"
    از من خواسته تجارب کاریم رو شفاف بگم و اینکه برگشتم ایران چیکار می خوام بکنم و سازه هایی که طراحی می کردم کجا کاربرد داشته؟
    از اونجا که در زمان مصاحبه من گفته بودم که سابقه کار قبلی ام در حوزه نفت و گاز بوده و سابقه کار جدیدم ساختمان های متعارف مسکونی و اداری و ... است به نظر شما اگه باز هم بگم که تجربه کار قبلیم برای کار صنعتی در حوزه نفت و گاز بوده برام دردسر ساز میشه؟ یا فقط در مورد کار آخرم توضیح بنویسم (اون موقع پنهان کاری نمی شه)؟
    کسی می تونه منو راهنمایی کنه؟
    نظر من اینه که فقط راجع به کارتون تو شرکت ساختمانی توضیح بدین و اون رو شغل ایده آل خودتون معرفی کنید و صریحاً و با تاکید بگید که بعد از برگشتتون میخواید تو همین زمینه ساختمانی و طراحی ساختمانهای مسکونی کار کنید.

خواهشمندم سوال خود را در موضوع مرتبط مطرح کنید. از پاسخ به سوالهای مطرح شده در پیام خصوصی معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

[QUOTE=Heisenberg7;1494709

[/QUOTE]
    Heisenberg7 عزیزاتفاقا میخواستم خودم شرایطم رو برات توضیح بدم چه خوب که خودت پیش دستی کردی. اولامیخواستم برای دو چیز ازت تشکر کنم:1.اگریادت باشه من قبل از مصاحبه بهت پ.خ دادم و راجب اسپانسر در امریکا ازت پرسیدمو راهنمایی خوبی بهم کردی.2.همچنین پستی که در فروم "سوالو جوابهای مصاحبه" نوشته بودی (پست534) واقعابهم کمک کرد و یه جورایی میشه گفت نجاتم داد و توصیه میکنم همه بچه هایی که بدون فاند دارن میرن مصاحبه حتما این پست روبخونن.

حالامیخوام یه توضیح کامل در مورد کیس خودمبدم:
    من واسه مستر مکانیک بدون فاند ازدانشگاه LouisianaTech برای Spring2014 پذیرشگرفتم البته سیستم دانشگاه کوارتری هست و ترم از اوائل مارچ شروع میشه. سربازی معاف هستم و سابقه کار هم ندارم. اینرو اضافه کنم که من لیسانسم فیزیک حالت جامد هست.

مصاحبه:
    من 24Dec برای مصاحبه به سفارت ارمنستان رفتم. افیسرسوالهای روتینی پرسیدی در مورد سابقه کارو سربازی و ....... اما تنها سوالی که شاید منو به چالش کشید درمورد اسپانسر بود. اسپانسرمن یکی از بستگانم در امریکا هست و اشتباه من این بود که ایشون رو به عنوان اسپانسرمعرفی کردم چون فکر می کردم بهتره و بازبه بچه هایی که بدون فاند میرن توصیه میکنم حتما اسپانسرتون پدر یا مادرتون باشه. خلاصه افیسر گفت این شخصی که اسمش در I-20 هست کیه? منم براش توضیح دادم اونم گفت من قبول ندارم که این شخص می خواد ساپورتت کنه من گفتم می خوای bs و i-134 رونشنتون بدم که گفت نه من در هر صورت قبول ندارم اینو اونجا بود که من استرس گرفتم و گفتم که الان ریجکتم می کنه بعدش یکی دو تا جمله گفت که من نفهمیدم وازش خواستم که تکرار کنه بازم نفهمیدم اون خودش فهمیدمن استرس گرفتم بلندگو رو خاموش کرد و گفت بذار یه جور دیگه ازت بپرسم چه جوری میخوای خرج تحصیلتو بدی منم به خودم مسلط شدم و تقریبا جوابی مثل همون پست 534 بهش دادم و توضیح دادم چون برای Springquarter فاندکمتر available هست استاد قول داده از Fallquarter بهم پوزیشن بده بعدش افیسر یه نگاه بهم کرد وگفت Now,thats a good answer اونجابود که اروم شدم اخر مصاحبه هم گفت که ازلحاظ من همه چی خوبه ولی باید بری تو adminprocessing که typically بین 2 تا 3 ماه طول میکشه که من گفتم دیر میشه گفت اوائل مارچ اگر کلیر نشده بودی بهمون ایمیل بزن ومنم به خاطر استرس ازش عذر خواهی کردم واونم با لبخند گفت It's ok.

1.ایاهنوز امکان داره که با 214ریجکت بشم?یااگه می خواست همون موقع ریجکت می کرد?
    توضیح:خواهرم6ماه هست که در امریکا زندگی می کنه و permanent resident هست.اسپانسرخواهرم هم همون شخص بوده و قبلا واسش I-134 پرکرده و این نکته در I-134من هم ذکر شده.

ویرایش توسط amir_feri : January 25th, 2014 در ساعت 07:53 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    اونوقت میشه با تقریب نسبتاً خوبی پیش بینی کرد!
    11 سوال سفارت ارمنستان:
    منوقتی از مصاحبه به هتل بر گشتم دیدم که سوالت به ایمیلم اومده. سوال 11 خیلی واسم دردسر درست کرد چون من استاد نداشتم اما خود دانشگاه واسم یه Initial Advisor تعیین کرده بود بهش ایمیل زدم اما جواب ندادبعدش به همون coordinator ایکه واسم I-20 روامضا کردم ایمیل زدم اونم گفت این نامه رو فقط Advisor بایدبده. بعدش بود که قاطی کردم و به Dean graduate school و Dean College of Engineering ایمیل زدم. خلاصه بعد از 20 روز این Initial Advisor که از قضا رئیس دپارتمان هم هست نامه رو روی سربرگ دانشگاه و با امضا فرستاد البته یکی از حروف اسممو جا انداخته و به طور واضح هم اشاره نکرده که من دسترسی به تکنولوزی حساس ندارم با اینکه بار چند بهش گفته بودم. منبهش Research interests امرو گفتن اما اون گفت چون استادت مشخص نیست و نمی دونم راجع به چی می خوای کار کنی یه چیز کلی مینوسم واست البته گفت:
    We ran into this situation last summer with another student and it was resolved successfully

اینم متن نامه:
    According to the policies at LaTech delineated in chapter 15 of theLouisiana Tech catalog, Mr. [...] will be required to file an advisory committee and plan of study form during the first quarter at the university. An M.S student in the College ofEngineering must have at least three members that are graduate faculty on his advisory committee. I am currently assigned as his initial advisor in this period; however students are able to change to any faculty member that is willing to become the chair of their advisory committee. Mechanical Engineering tends to have a broad interdisciplinary scope which allows the students to be advised by faculty that is even outside of his/her department. Students inMechanical Engineering work on a variety of topics, ranging from NIH biomedical funded applications, to industry sponsored concrete strengthening, and other topics
    I hope this clarifies the circumstances of Mr. [...] 's admission to Louisiana Tech and I would be happy to answer any further question

2.متن نامه کافیه?یامشکل داره?کسی بوده با چنین شرایطی?
    3.
    اشتباه املایی اسمم میتونه دردسر شه?
    این استاد رئیس ازمایشگاه Electrokinetics هست و متاسفانه کارش بیشتر متریال و نانو هست.بیشترمقالاتش در زمینه هایی مثل Nanoparticle technology for corrosion control of reinforced concrete وAdvanced Electrokintic Nanoparticle traetment process هستو از 16-17گرنتی که گرفته 2تاش دفاعی,2 تاش ناسا و یکیش هم از یه شرکت نفتی بوده.همچنینایشون در دوره B.S و M.S اش که در دانشگاه UIUCبودهبه عنوان Researcher دریکی از لابراتوارهای ارتش کار می کرده و2-3 Award هم از ارنش داره.درهر صورت ایشون استاد من نیست و همونطورکه خودش هم در نامه گفته فقط Assigned Advisor هست و نمی دونم رزومه ایشون تا چه حد می تونه تاثیرگذار باشه.البته من هم در رزومه,هم در SoP و هم در جواب یکی از سوالات سفارت روی Research Interest هامتاکید کردم.من می خوام در زمینه سیالات,انتقال حرارت,CFD, Microfluidics و.......کارکنم که هیچ ربطی به زمینه کاری ایشون نداره.
    4.رزومه این استاد میتونه واسم مشکل ساز بشه?
    ویرایش توسط amir_feri : January 25th, 2014 در ساعت 07:52 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    اونوقت میشه با تقریب نسبتاً خوبی پیش بینی کرد!

در جواب سوال Who will be funding your travel to the U.S? چون دقیقا همین سوال در DS-160 پرسیده شده بود و من مادرم رو نوشته بودم بازهم جوابش رو مادرم زدم اما فرم I-134 که مربوط به اسپانسر می شه رو attach کردم چون letter of financial sponsor رو خواسته بود واسه letter of invition هم admission letter و I-20 رو attach کردم.
    رزومه رو هم کلی سانسور کردم و پروزه کارشناسیم هم ذکر کردم. پروزه م ترجمه یک کتاب در زمینه فیبرهای نوری هست که نمی دونم خطرناک هست یا نه. عنوانش رو در جواب سوال سفارت اینجوری نوشتم: (Introduction to Optical Fibres (Book Translation
    5. لیسانسم که فیزیک و پروزه اش مشکلی ایجاد میکنه?
    من جواب سوالات رو بعد از 22 روز ایمیل کردم و Confirmation هم گرفتم. استاتسم هم در واشنگتن اپدیت شد. فکر نمیکنم چیزی رو از قلم انداخته باشم.
    6.حالا تقریبت چقدره?

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_feri نمایش پست ها
    Heisenberg7 عزیزاتفاقا میخواستم خودم شرایطم رو برات توضیح بدم چه خوب که خودت پیش دستی کردی. اولامیخواستم برای دو چیز ازت تشکر کنم:1.اگریادت باشه من قبل از مصاحبه بهت پ.خ دادم و راجب اسپانسر در امریکا ازت پرسیدمو راهنمایی خوبی بهم کردی.2.همچنین پستی که در فروم "سوالو جوابهای مصاحبه" نوشته بودی (پست534) واقعابهم کمک کرد و یه جورایی میشه گفت نجاتم داد و توصیه میکنم همه بچه هایی که بدون فاند دارن میرن مصاحبه حتما این پست روبخونن.

حالامیخوام یه توضیح کامل در مورد کیس خودمبدم:
    من واسه مستر مکانیک بدون فاند ازدانشگاه LouisianaTech برای Spring2014 پذیرشگرفتم البته سیستم دانشگاه کوارتری هست و ترم از اوائل مارچ شروع میشه. سربازی معاف هستم و سابقه کار هم ندارم. اینرو اضافه کنم که من لیسانسم فیزیک حالت جامد هست.

مصاحبه:
    من 24Dec برای مصاحبه به سفارت ارمنستان رفتم. افیسرسوالهای روتینی پرسیدی در مورد سابقه کارو سربازی و ....... اما تنها سوالی که شاید منو به چالش کشید درمورد اسپانسر بود. اسپانسرمن یکی از بستگانم در امریکا هست و اشتباه من این بود که ایشون رو به عنوان اسپانسرمعرفی کردم چون فکر می کردم بهتره و بازبه بچه هایی که بدون فاند میرن توصیه میکنم حتما اسپانسرتون پدر یا مادرتون باشه. خلاصه افیسر گفت این شخصی که اسمش در I-20 هست کیه? منم براش توضیح دادم اونم گفت من قبول ندارم که این شخص می خواد ساپورتت کنه من گفتم می خوای bs و i-134 رونشنتون بدم که گفت نه من در هر صورت قبول ندارم اینو اونجا بود که من استرس گرفتم و گفتم که الان ریجکتم می کنه بعدش یکی دو تا جمله گفت که من نفهمیدم وازش خواستم که تکرار کنه بازم نفهمیدم اون خودش فهمیدمن استرس گرفتم بلندگو رو خاموش کرد و گفت بذار یه جور دیگه ازت بپرسم چه جوری میخوای خرج تحصیلتو بدی منم به خودم مسلط شدم و تقریبا جوابی مثل همون پست 534 بهش دادم و توضیح دادم چون برای Springquarter فاندکمتر available هست استاد قول داده از Fallquarter بهم پوزیشن بده بعدش افیسر یه نگاه بهم کرد وگفت Now,thats a good answer اونجابود که اروم شدم اخر مصاحبه هم گفت که ازلحاظ من همه چی خوبه ولی باید بری تو adminprocessing که typically بین 2 تا 3 ماه طول میکشه که من گفتم دیر میشه گفت اوائل مارچ اگر کلیر نشده بودی بهمون ایمیل بزن ومنم به خاطر استرس ازش عذر خواهی کردم واونم با لبخند گفت It's ok.

1.ایاهنوز امکان داره که با 214ریجکت بشم?یااگه می خواست همون موقع ریجکت می کرد?
    توضیح:خواهرم6ماه هست که در امریکا زندگی می کنه و permanent resident هست.اسپانسرخواهرم هم همون شخص بوده و قبلا واسش I-134 پرکرده و این نکته در I-134من هم ذکر شده.

حالا هی بگید هایزنبرگ حرف الکی میزنی :-(

آقا اگر سفارت های غیر اصلی بوده این احتمال بود که با 214 ریجکت کنه! اما مطمئن باش شامل شما نمیشه!

امیدوارم که تو قضیه مکانیکش گیر نکنی... این مرحله تموم شد...برو تا 60 روز نه این سایت رو چک کن...نه به سفارت ایمیل بزن...نه منتظر چیزی باش....!

در مورد رزومه خودت و SOP می گم که خیلی امنه و نگران نباش... ریسرچ پلن هم خوبه کلا.... ولی این که این استاد کاراش اون جور چیزاست افتضاحه.. البته ذکر کرده که من موقت هستم... اگر زرنگ باشی سریع یه استاد امن تو فیلد خودت پیدا می کنی و یه ریسرچ پلن امن میفرستی ... تا دوباره آپدیتت کنه (دیدم که می گم)

الان 50 50 هست.. ممکنه این شک و شبهه ایجاد که در آینده شاید با این شخص بمونی و کار کنی!!! امیدوارم اینطوری نشه... کنترلی داشتیم که ریسرچ پلن موادی داشتی و ریجکت شده :-(

خلاصه سعیت رو بکن... چون واقعاً کیست خیلی مرزی هستش.... امیدورام در آینده نگم یه کنترلی داشتیم که RP موادی داشت و رد شد... یه سیالاتی هم داشتیم با RP مواد رد شد!! به نظرم هر کاری از توانت بر میاد در جهت گرفتن یک RP امن بکن.. باهات راه میان... بگو فهمیدی که مواد حساسه و ممکنه قربانی شی... سعی کن استاد آمریکایی پیدا کنی! اگر زودتر می گفتی بهت راهنمایی می کردم... تو ارمنستان اگر بگی فاند نداری و سوال آخر رو نفرستی هم Update می کنند و بی خودی کیست رو پیچیده کردی...

من مورد مثل شما دیدم که RP جدید فرستاده و به مشکلی بر نخورده! اگر من رو قبول داری سریع شروع کن... شده با تلفن و زنگ و فکس.... یکی رو پیدا کن! بهترین چیز هم اینه که بنویسه بسط روش های حل عددی در سیالات و به mathematics ربطش بده!
    ویرایش توسط Heisenberg7 : January 25th, 2014 در ساعت 08:10 PM
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

سلام به دوستان عزیز

میشه کسانی که اطلاع دارند راهنمایی کنند که الان وضعیت کلیرنس ارمنستان چه جوریه؟ همسرم 11 دسامبر رفته مصاحبه (F2) ، سربازی و سابقه کار هم داشته.
    میشه نظر بدین که با توجه به کیس های دیگه کی احتمالش هست که کلیر شه؟ چون جدول ارمنستان خیلی خلوته و نمیشه نتیجه گیری کرد.

ممنون

Junior Member

با سلام
    امروز 27 زانویه مصاحبه داشتم واسه j1(فرصت مطالعاتی) و یک برگه سفید دادن که گفتن شماره رو از سایت تا 4 ماه آینده چک کنید...این یعنی کلیرنس؟ من عکس هم برده بودم که اصلا از من نخواستن آیا مشکلی هست؟ امروز 11 نفر بودیم من شماره 2 بودم قبل از من خانم مسن ارمنی ساکن ایران ویزای توریستی درجا گرفت.من پدرو مادرم گرین کارت آمریکا دارن.واسه من هم پرونده تشکیل دادن.افسر از من تقریبا هیچ سوالی نپرسید جز اینکه چرا این دانشگاه و تمام......هیچی.به نطر شما امیدی هست؟

سلام

دوستان این صفحه سفارت ارمنستان http://armenia.usembassy.gov/nivcasenumber.html معمولا چه روزایی آپدیت میشه و کیس نامبر های جدبد اعلام میکنه؟ آیا روند خاصی داره؟

ممنون

ApplyAbroad Guardian
    zebarjadi آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sssssoo نمایش پست ها
    با سلام
    امروز 27 زانویه مصاحبه داشتم واسه j1(فرصت مطالعاتی) و یک برگه سفید دادن که گفتن شماره رو از سایت تا 4 ماه آینده چک کنید...این یعنی کلیرنس؟ من عکس هم برده بودم که اصلا از من نخواستن آیا مشکلی هست؟ امروز 11 نفر بودیم من شماره 2 بودم قبل از من خانم مسن ارمنی ساکن ایران ویزای توریستی درجا گرفت.من پدرو مادرم گرین کارت آمریکا دارن.واسه من هم پرونده تشکیل دادن.افسر از من تقریبا هیچ سوالی نپرسید جز اینکه چرا این دانشگاه و تمام......هیچی.به نطر شما امیدی هست؟

بله، این یعنی کلیرنس. چرا امید نباشه؟ فعلاً که مصاحبه رو به سلامت پشت سر گذاشتید. اگه در مورد رشته، گرایش و سابقه کار و سربازیتون بیشتر بگید، بهتر میشه راهنمایی کرد.

خواهشمندم سوال خود را در موضوع مرتبط مطرح کنید. از پاسخ به سوالهای مطرح شده در پیام خصوصی معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zebarjadi نمایش پست ها
    بله، این یعنی کلیرنس. چرا امید نباشه؟ فعلاً که مصاحبه رو به سلامت پشت سر گذاشتید. اگه در مورد رشته، گرایش و سابقه کار و سربازیتون بیشتر بگید، بهتر میشه راهنمایی کرد.
    من دختر هستم.
    رشته شیمی تجزیه. سال سوم دکترا.برای فرصت مطالعاتی 1 ساله اقدام کردم.2 سال سابقه کاری در دانشگاه پیام نور.افسر هیچ گونه مدرکی از من نخواست.پدر و مادرم دارای گرین کارت که در فرم ها به این موضوع اشاره کرده بودم و افسر میدانست.همچنین داری پرونده مهاجرتی که از طریق پدرو مادرم در جریان هست.بخاطر این موضوع تقریبا امیدی نداشتم و از heyzenberg کمک خواستم که ایشون گفتن شانسمو امتحان کنم. انشاالله کلییر شم و جواب مثبت بگیرم .با شرایط من واقعا ریسک هست مصاحبه.اگه سوالی باشه خوشحال میشم بتونم تجربیاتم رو در اختیار کسی بذارم.

فراموش کردم بگم دقیقا همون ایالت و همون شهری میرم واسه فرصت مطالعاتی که پدر و مادرم ساکن هستن.
    ویرایش توسط zebarjadi : January 30th, 2014 در ساعت 03:35 AM دلیل: ترکیب ارسال‌ها

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)