صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: تاشکند (ازبکستان) - کلیرنس در سال ٢٠١۴

ApplyAbroad Guardian
    zebarjadi آواتار ها

پیش فرض تاشکند (ازبکستان) - کلیرنس در سال ٢٠١۴

دوستان و همراهان گرامی،

لطفاً از این موضوع برای بیان سوالها و نوشته های خود در ارتباط با کلیرنس تاشکند در سال ٢٠١٤ استفاده کنید.

برای مشاهده وضعیت کلیرنس تاشکند در سال ٢٠١٣، به این موضوع مراجعه کنید.

با تشکر از همکاری و همراهی شما،

خواهشمندم سوال خود را در موضوع مرتبط مطرح کنید. از پاسخ به سوالهای مطرح شده در پیام خصوصی معذورم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تاشکند (ازبکستان) - کلیرنس در سال ٢٠١۴

سلام دوستان:
    من 12 می مصاحبه داشتم و 30 می (امروز) کلیر شدم.
    وضعیت: رشته ایران: مواد آمریکا: bioenginering
    فول فاند. تنها برادرم هم آمریکاست دانشجویی.
    در ضمن چطور میشه فهمید که مالتی یا سینگل؟
    با امید موفقیت برای همه.

Junior Member

سلام
    من دیروز سفارت مصاحبه داشتم و آفیسر گفت که چون معاف نیستی و سربازیت رو هم انجام ندادی، باید یه سند انگلیسی ارائه بدی که اثبات کنه خروج از کشور داری و وثیقه گذاشتی!! و فعلا من رو تو وضعیت administrative clearance گذاشته. کسی اطلاعی داره منظورش از این سند چی هست و چجوری می شه تهیه اش کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط jesus نمایش پست ها
    سلام
    من دیروز سفارت مصاحبه داشتم و آفیسر گفت که چون معاف نیستی و سربازیت رو هم انجام ندادی، باید یه سند انگلیسی ارائه بدی که اثبات کنه خروج از کشور داری و وثیقه گذاشتی!! و فعلا من رو تو وضعیت administrative clearance گذاشته. کسی اطلاعی داره منظورش از این سند چی هست و چجوری می شه تهیه اش کرد؟
    شما وقتی با وثیقه (مالی یا ملکی) از کشور خارج می شین آخرین برگه (ضمانت نامه بانک یا گواهی ملکی گروی نظام وظیفه) که به نظام وظیفه می دین تا اونا اجازه خروج از کشور رو صادر کنن میشه همون برگی که سفارت از شما می خواد. اگه وثیقه رو با معرفی سازمان امور دانشجویان و برای چند سال قرار دادین که باید از طریق بانک یا نظام وظیفه یک کپی از اون تهیه کنید و بدین دارو ترجمه ترجمه کنه. اما اگر خودتون وثیقه گذاشتین تحت سفر سیاحتی یا علمی بعد از باز گشت وقتی میرین نظام وظیفه خودتون رو معرفی کنین اصل ضمانت نامه رو به شما پس میدن می تونین قبل آزاد کردن ضمانت نامه بدین ترجمه کنن و اونو بفرستید. اگه هم که تو بانک قوامین فقط پول گذاشتین و بانک به شما دفترچه حساب داده و اون بردین نظام وظیفه تا اجازه خروج بدن این مورد رو دقیق نمی دونم تو اون دفترچه چی نوشته اما اگر اشاره شده که این پول گروی نظام وظیفه هست برای خروج، همین کفایت می کنه و می تونین از همین استفاده کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kingpozitron نمایش پست ها
    شما وقتی با وثیقه (مالی یا ملکی) از کشور خارج می شین آخرین برگه (ضمانت نامه بانک یا گواهی ملکی گروی نظام وظیفه) که به نظام وظیفه می دین تا اونا اجازه خروج از کشور رو صادر کنن میشه همون برگی که سفارت از شما می خواد. اگه وثیقه رو با معرفی سازمان امور دانشجویان و برای چند سال قرار دادین که باید از طریق بانک یا نظام وظیفه یک کپی از اون تهیه کنید و بدین دارو ترجمه ترجمه کنه. اما اگر خودتون وثیقه گذاشتین تحت سفر سیاحتی یا علمی بعد از باز گشت وقتی میرین نظام وظیفه خودتون رو معرفی کنین اصل ضمانت نامه رو به شما پس میدن می تونین قبل آزاد کردن ضمانت نامه بدین ترجمه کنن و اونو بفرستید. اگه هم که تو بانک قوامین فقط پول گذاشتین و بانک به شما دفترچه حساب داده و اون بردین نظام وظیفه تا اجازه خروج بدن این مورد رو دقیق نمی دونم تو اون دفترچه چی نوشته اما اگر اشاره شده که این پول گروی نظام وظیفه هست برای خروج، همین کفایت می کنه و می تونین از همین استفاده کنید.

من هنوز فارغ التحصیل نشدم. ضمانت نامه بانکی رو دارم. یه نامه هم از نظام وظیفه دانشگاه دارم که مهر امور دانشجویان وزارت علوم رو روش زدم بردم میدون سپاه، لازمه اون رو هم ترجمه کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط jesus نمایش پست ها
    من هنوز فارغ التحصیل نشدم. ضمانت نامه بانکی رو دارم. یه نامه هم از نظام وظیفه دانشگاه دارم که مهر امور دانشجویان وزارت علوم رو روش زدم بردم میدون سپاه، لازمه اون رو هم ترجمه کنم؟
    سلام

کلا همون ضمانت نامه بانکی کفایت می کنه اونا نامه ی وثیقه رو می خوان که همون ضمانت نامه بانکی هست (جالبیش هم اینکه دقیقا با همین نام هم می شناسن یعنی میگن "vasighe"). خود افیسرها می دونن که این ضمانت نامه برای چی و تحت چه شرایطی صادر می شه. در مورد نامه ی دیگه کلا یه نظریه هست می گه هرچی دستت پر تر باشه بهتر هست. اما با توجه به چیزی که آفیسر ازت خواسته فقط همون ضمانت نامه بانکی رو ترجمه کن چون برای نمونه توی سفارتهای دیگه بچه هایی بودن که ازشون وثیقه رو خواستن اونا هر نامه دیگه ای نشون دادن افیسر قبول نکرده از نامه معافیت تحصیلی بگیر تا نامه وزارت علوم فقط ضمانت نامه بانکی رو می خوان. در مورد ترجمه کردن هم معمولا ترجمه دارالترجمه کفایت میکنه و مهر دادگستری و وزارت امور خارجه رو نمی خواد. اما شخصا توصیه می کنم مهر اونا رو هم بگیرین حدود 25-30 تومن هزینه ها بالاتر میره اما به ریسکش نمی ارزه (امکان داره افیسر گیر باشه). در مورد مهر هم مهر دادگستری که راحت هست اما وزارت امور خارجه اگه نمایندگی شهرستان بری امکان داره چند روز طول بکشه تا تایید کنند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ukabed90 نمایش پست ها
    سلام دوستان:
    من 12 می مصاحبه داشتم و 30 می (امروز) کلیر شدم.
    وضعیت: رشته ایران: مواد آمریکا: bioenginering
    فول فاند. تنها برادرم هم آمریکاست دانشجویی.
    در ضمن چطور میشه فهمید که مالتی یا سینگل؟
    با امید موفقیت برای همه.
    سلام دوستان
    من همان طور که گفتم اینجا 30 می کلییر شدم ولی به خاطر مشکلان ویزای ازبک تازه هفته آینده میرم برای پیکاپ. امروز دیدم مجدد کیسم دیروز تو سایت واشینگتن آپدیت شده. این یعنی چی؟ ریکلییر که نیست احتمالاً؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_k88 آواتار ها

سلام دوستان
    من همان طور که گفتم اینجا 30 می کلییر شدم ولی به خاطر مشکلان ویزای ازبک تازه هفته آینده میرم برای پیکاپ. امروز دیدم مجدد کیسم دیروز تو سایت واشینگتن آپدیت شده. این یعنی چی؟ ریکلییر که نیست احتمالاً؟
    یه چیزی هم بگم که سایت واشینگن هیچ وقت ننوشته completed. تا الان همش administrative processing بوده.

اینکه می نویسه administrative processing موردی نداره تا زمانی که ویزا می خوره تو پاست همینه بعدش می شه ISSUED. ولی اینکه دوباره آپدیت شده رو به فال نیک بگیرید. ایمیل دریافت کردید که پاس ریکوست شدید؟ با همون ایمیل و مدارکی که باید همراهتون باشه ( مدارک لازم برای پیکاپ تو امضای من) برید سفارت خونه ایشالا حله
    If one can do it, you too can do it, if no one can do it, you must do it

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_k88 نمایش پست ها
    اینکه می نویسه administrative processing موردی نداره تا زمانی که ویزا می خوره تو پاست همینه بعدش می شه ISSUED. ولی اینکه دوباره آپدیت شده رو به فال نیک بگیرید. ایمیل دریافت کردید که پاس ریکوست شدید؟ با همون ایمیل و مدارکی که باید همراهتون باشه ( مدارک لازم برای پیکاپ تو امضای من) برید سفارت خونه ایشالا حله
    مرسی از پاسختون. بله. ایمیل پاس ریکوست رو همون دفعه دومی که آپدیت شدم از سفارت گرفتم و اپدیت هم 9 صبح از طریق سفارت انجام گرفته بود چون شب قبلش واشنگتن را چک کردم. در ضمن جواب ایمیل پاس ریکست هم دادم و اون ها نوشتند:
    Dear Sir/Madam,

You may drop off the passport on June 23 at 15:30.

که دیگه بر همین مبنا هم بلیط ازبکستان را تهیه کردم.
    در ضمن با واشنگتن هم تماس گرفتند و اون ها هم گفتند که تا زمانی که ویزا پرینت نشده adprocess نرماله. ولی در مورد اپدیت چیزی نمیدونست.

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_k88 آواتار ها

مرسی از پاسختون. بله. ایمیل پاس ریکوست رو همون دفعه دومی که آپدیت شدم از سفارت گرفتم و اپدیت هم 9 صبح از طریق سفارت انجام گرفته بود چون شب قبلش واشنگتن را چک کردم. در ضمن جواب ایمیل پاس ریکست هم دادم و اون ها نوشتند:
    Dear Sir/Madam,

You may drop off the passport on June 23 at 15:30.

که دیگه بر همین مبنا هم بلیط ازبکستان را تهیه کردم.
    در ضمن با واشنگتن هم تماس گرفتند و اون ها هم گفتند که تا زمانی که ویزا پرینت نشده adprocess نرماله. ولی در مورد اپدیت چیزی نمیدونست.
    وسواس به خرج ندید. اصلا هم به نظرم بحث آپدیت شدنتون رو باهاشون مطرح نکنید که حساس بشن روی پروندتون. پاس رو بفرستید توکل به خدا مشکلی پیش نمیاد.
    If one can do it, you too can do it, if no one can do it, you must do it

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)