صفحه 1 از 59 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 589

موضوع: ایروان (ارمنستان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

ApplyAbroad Guardian
    zebarjadi آواتار ها

پیش فرض ایروان (ارمنستان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

دوستان و همراهان گرامی،

لطفاً از این موضوع برای بیان تجربیات خود در روز مصاحبه در سفارت ایالات متحده در ایروان سال ٢٠١٤ استفاده کنید.

برای مشاهده تجربیات مصاحبه متقاضیان روادید در سفارت ایالات متحده در ایروان در سال ٢٠١٣، به این موضوع مراجعه کنید.

با تشکر از همکاری و همراهی شما،

خواهشمندم سوال خود را در موضوع مرتبط مطرح کنید. از پاسخ به سوالهای مطرح شده در پیام خصوصی معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    law university of tehran

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

سلام دوستان من 24 دسامبر 2013 رفتم مصاحبه... سوال خاصی داشتین بپرسین در خدمتم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shadzi نمایش پست ها
    سلام دوستان من 24 دسامبر 2013 رفتم مصاحبه... سوال خاصی داشتین بپرسین در خدمتم.
    سلام... یه ذره از شرایط و فضای مصاحبه و اینکه چه سوالایی ازتون پرسیدن توضیح میدین؟ راضی بودین؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    law university of tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط reyhooon نمایش پست ها
    سلام... یه ذره از شرایط و فضای مصاحبه و اینکه چه سوالایی ازتون پرسیدن توضیح میدین؟ راضی بودین؟
    سلام
    ببینید رفتار کارکنان عالی بود. من برای مستر رشته حقوق اقدام کردم. مصاحبه کننده با زبون فارسی شروع کرد ولی من به ایشون انگلیسی جواب دادم. سوالای روتین و معمولی پرسیدن یعنی همونایی که انتظار داریم بپرسن ازمون. مدارک هم از من نه ریز نمرات خواست و نه نمره تافل و گفت نسبتا خوب انگلیسی حرف میزنی. ولی شما مدارکی که احساس میکنی کمکشون میکنه اگه بهشون بدی رو ارائه کن اگر نخواستن که اصرار نکن. لبخند بزنید اولش که وارد میشین. نسبتا شیک پوش باشید ولی اسراف نکنید. مدارکتون سعی کنید حتما کامل باشه. عکس جدید با خودتون ببرید یکی مجبور شد برگرده و عکس بگیره باز بیاد. من شماره 12 بودم. یه دعوتنامه فامیلی بود که در جا گرفت قبل از من و یه دانشجوی تبادلی رشته اقتصاد. از این 12 نفرم 3 نفر ریجکت شدن و باقی کلیرنس خوردن. والا سوالتون کلی بود منم هرچی به ذهنم رسید عرض کردم. سوال جزئی تر بپرسین فک کنم بهتر بتونم کمکتون کنم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanic

من امروز وقت سفارت داشتم می خوام بابت تمام اطلاعاتی که از استفاده کنندگان این سایت دریافت کردم تشکر کنم و موارد زیر را که تجربه شخصی هست را بگم

در مورد وسیله سفر: اگر هواپیما نبود با اتوبوس خیلی خوبه و اوکی هست هرچند جاده کوهستانی است اما راننده ها خیلی خوب میرن
    محل اسکان: هتل ماسیو خوبه و ارزون اما از مرکز شهر دور هستش و باید پول تاکسی بدین برای گشت و رفتن به سفارت من می خواستم برم اونجا اما یکی راهنماییم کرد و رفتم یک هتل به نام دولوکس 2 تخته با صبحانه و ترنسفر و سونا و اینترنت مجانی شبی 50 دولار (البته یک آقایی هست به نام احتشام خیلی میتونه برای هتل یا خونه به همه کمک کنه خیلی آدم خوبی هستش)
    زبان:متاسفانه تاکسی ها و ون ها (مارشودنی ) اصلا انگلیسی بلد نیستن و همین طور مردم به جز جوان ها. اگر برای سفارت تاکسی گرفتین حتما معادل سفارت و کلمات مهم را از کسی که ارمنی بلده بپرسین
    کرایه: تاکسی کیلومتری 400 درام و مارشودنی (ون) 100 درام کلاً اما باید بپرسین هر مارشودنی کجا میره بر اساس شماره روش
    واحد پول: همه جا درام قبول دارن هر درام 7.4 تومان
    خوراکی: اینجا همه چیز ارزون هستش خوراکی و غذا

اما اصله مطلب سفارت:

زمان مراجعه:خیلی زود نرین من نیم ساعت قبلش رفتم
    روال مصاحبه: اول یک باجه فرم DS-160 و I-20 را میگیره و بعد میرین انگشت نگاری بعدش مصاحبه میشین
    محل سفارت: به نظر من اینکه واقعا کدوم سفارت برین به وضعیت شما و حال مصاحبه کننده بستگی دارد
    حال شما: تنها کاری که نباید انجام بدین دروغ گفتن و خالی بستن هستش صادق صادق باشین
    مصاحبه کننده: اصلا آقای مو بور و چشم آبی در کار نبود 2 تا آقای بسیار محترم بودن
    زمان مصاحبه: مصاحبه من 35 دقیقه طول کشی و از همه چیز پرسید
    نکته مهم: مسائل مهم برایشون 1-دلیل قانع کننده برای برگشت به ایران 2-تمام وافعیت درباره سابقه کار 3- مطالعات در پیش روی شما
    مدارک: من تمام مدارک را ترجمه کردم و با خودم بردم و خودم به آقای مصاحبه کننده می گفتم چی دارم و گفت خیلی خوبه همه را بده
    مدارک:
    research plan
    late arrival letter
    transcript master o bachelor
    cv
    SOP
    نامه سابقه کار
    DS-160
    SEVIC fee

شرایط من: طبق چیز هایی که توی این سایت خوندم من بد ترین شرایط را داشتم دکتری فول فاند مکانیک و تاریخ شروع دانشگاه 21 ژانویه یعنی 6 روزه دیگه
    تجربه همراهیان: 4 تا ریجکت توریستی 1 اف-2 ویزا با کلیرنس 3 تا بیزینس ویزا و کلیرنس 1 کنفرانس ویزا با کلیرنس
    نتیجه من: ویزا درجا بدن کلیرنس همراه همسرم
    نکته کمکی:به من اول گفت باید تمام مدارک شما را مطالعه کنم اما وقتی شروع به مصاحبه کرد بر خلاف اون چیزی که خیلی ها نوشتن من کامل و مفصل جواب دادم آخر سر گفت من به خاطر صداقت و توضیخات شما قانع شدم درباره هدف شما و برنامه شما
    نکته کلیدی و آخر: صداقت و توکل به خدا
    ویرایش توسط solaleh : July 13th, 2014 در ساعت 04:48 PM دلیل: حذف شماره تلفن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanic

نقل قول نوشته اصلی توسط aminfzarandi نمایش پست ها
    من امروز وقت سفارت داشتم می خوام بابت تمام اطلاعاتی که از استفاده کنندگان این سایت دریافت کردم تشکر کنم و موارد زیر را که تجربه شخصی هست را بگم

در مورد وسیله سفر:
    .
    .
    .
    شرایط من: طبق چیز هایی که توی این سایت خوندم من بد ترین شرایط را داشتم دکتری فول فاند مکانیک و تاریخ شروع دانشگاه 21 ژانویه یعنی 6 روزه دیگه
    تجربه همراهیان: 4 تا ریجکت توریستی 1 اف-2 ویزا با کلیرنس 3 تا بیزینس ویزا و کلیرنس 1 کنفرانس ویزا با کلیرنس
    نکته کمکی:به من اول گفت باید تمام مدارک شما را مطالعه کنم اما وقتی شروع به مصاحبه کرد بر خلاف اون چیزی که خیلی ها نوشتن من کامل و مفصل جواب دادم آخر سر گفت من به خاطر صداقت و توضیخات شما قانع شدم درباره هدف شما و برنامه شما
    دیروزم رفتم ویزامو گرفتم خدارو شکر مولتی هم دادن
    ویرایش توسط zebarjadi : January 18th, 2014 در ساعت 06:57 PM دلیل: اختصار نقل قول

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط aminfzarandi نمایش پست ها

در مورد وسیله سفر:
    .
    .
    .
    با تبریک فراوان
    من یه سوالی پیش اومده برام:
    فارغ از مساله صداقت که اکثرا رعایت میکنن و فارغ از توضیحات کامل که بازم حداقل خیلی ها دوست دارن توضیحات کاملی راجع به مدارک دانشجویی و سایر موارد بدن که معمولا میگم معمولا افسراها میگن نمیخواد به نظرتون فارغ از این دو مساله علت اصلی دادن ویزا در جا چی بوده؟
    چون تا اونجایی که میدونم 98 درصد کیسهای مکانیکی میرن واسه کلیرنس اونم با فرستادن 16 سوال حداقل از اینکه مطمین بشن پروژه های اون دانشجو چی بوده و کارش حساس نیست و ....
    ببخشید میشه بگین زمینه کاریتون چی بود؟
    و در نهایت به نظر من "دلیل قانع کننده برای برگشت به ایران" چیز فرمالیته ای بیش نیست. آخه یه نفر چطور میتونه اثبات کنه که برمیگردم در حالی که هر ثانیه شرایط تغییر میکنه و یه افسر هم چطور میتونه قانع بشه که طرف برمیگرده؟!
    از یه طرف میگن تکنولوژی منتقل نکنین و از طرف دیگه میگن برگردین!!!
    ممنون میشم توضیح بدین.
    بازم تبریک
    ویرایش توسط zebarjadi : January 18th, 2014 در ساعت 06:58 PM دلیل: اختصار نقل قول

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanic

نقل قول نوشته اصلی توسط ghorbat نمایش پست ها
    با تبریک فراوان
    من یه سوالی پیش اومده برام:
    فارغ از مساله صداقت که اکثرا رعایت میکنن و فارغ از توضیحات کامل که بازم حداقل خیلی ها دوست دارن توضیحات کاملی راجع به مدارک دانشجویی و سایر موارد بدن که معمولا میگم معمولا افسراها میگن نمیخواد به نظرتون فارغ از این دو مساله علت اصلی دادن ویزا در جا چی بوده؟
    چون تا اونجایی که میدونم 98 درصد کیسهای مکانیکی میرن واسه کلیرنس اونم با فرستادن 16 سوال حداقل از اینکه مطمین بشن پروژه های اون دانشجو چی بوده و کارش حساس نیست و ....
    ببخشید میشه بگین زمینه کاریتون چی بود؟
    و در نهایت به نظر من "دلیل قانع کننده برای برگشت به ایران" چیز فرمالیته ای بیش نیست. آخه یه نفر چطور میتونه اثبات کنه که برمیگردم در حالی که هر ثانیه شرایط تغییر میکنه و یه افسر هم چطور میتونه قانع بشه که طرف برمیگرده؟!
    از یه طرف میگن تکنولوژی منتقل نکنین و از طرف دیگه میگن برگردین!!!
    ممنون میشم توضیح بدین.
    بازم تبریک
    ممنون از تبریک
    ببین چیزی که من از رفتارشون فهمیدم به شدت روانشناس هستن و کاملاً می فهمن کی چی میگه
    اول در باره ی زمینه: من قرار هست روی شبیه سازی سیال و احتراق کار کنم و من از هفته قبل از استادم خواستم یک ریسرچ پلن با بیان اینکه یک موضوع غیر حساس هست بده ایشون هم با کمال میل برای نوشت و فرستاد این خیلی کمکم کرد و اینکه من توضیح مفصلی دادم راجع به اینکه هدف من از این کار چیست و به چه درد کمپانی می خوره. یکجا بهم گفت که من باید خیلی بخونم اینو که گفت من حدود 15 دقیقه فقط توضیح می دادم در باره موضوع تحقیقم
    دوم در باره برگشت: من خودم گفتم که می خوام برگردم و استاد دانشگاه بشم چون ذاتا تدریس را دوست دارم و نکته بعد این بود که گفتم من تک فرزندم و هیچ وقت خانوادمو تنها نمی ذارم
    ویرایش توسط zebarjadi : January 19th, 2014 در ساعت 07:36 PM دلیل: حذف نقل قول اضافی

Junior Member

با سلام
    امروز 27 زانویه مصاحبه داشتم واسه j1(فرصت مطالعاتی) و یک برگه سفید دادن که گفتن شماره رو از سایت تا 4 ماه آینده چک کنید...این یعنی کلیرنس؟ من عکس هم برده بودم که اصلا از من نخواستن آیا مشکلی هست؟ امروز 11 نفر بودیم من شماره 2 بودم قبل از من خانم مسن ارمنی ساکن ایران ویزای توریستی درجا گرفت.من پدرو مادرم گرین کارت آمریکا دارن.واسه من هم پرونده تشکیل دادن.افسر از من تقریبا هیچ سوالی نپرسید جز اینکه چرا این دانشگاه و تمام......هیچی.به نطر شما امیدی هست؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shadzi نمایش پست ها
    سلام
    ببینید رفتار کارکنان عالی بود. من برای مستر رشته حقوق اقدام کردم. مصاحبه کننده با زبون فارسی شروع کرد ولی من به ایشون انگلیسی جواب دادم. سوالای روتین و معمولی پرسیدن یعنی همونایی که انتظار داریم بپرسن ازمون. مدارک هم از من نه ریز نمرات خواست و نه نمره تافل و گفت نسبتا خوب انگلیسی حرف میزنی. ولی شما مدارکی که احساس میکنی کمکشون میکنه اگه بهشون بدی رو ارائه کن اگر نخواستن که اصرار نکن. لبخند بزنید اولش که وارد میشین. نسبتا شیک پوش باشید ولی اسراف نکنید. مدارکتون سعی کنید حتما کامل باشه. عکس جدید با خودتون ببرید یکی مجبور شد برگرده و عکس بگیره باز بیاد. من شماره 12 بودم. یه دعوتنامه فامیلی بود که در جا گرفت قبل از من و یه دانشجوی تبادلی رشته اقتصاد. از این 12 نفرم 3 نفر ریجکت شدن و باقی کلیرنس خوردن. والا سوالتون کلی بود منم هرچی به ذهنم رسید عرض کردم. سوال جزئی تر بپرسین فک کنم بهتر بتونم کمکتون کنم
    اتفاقا منم برای مستر رشته حقوق اقدام کردم. فعلا منتظر I-20 هستم تا برسه به دستم. دررابطه با این که به ایران میخوای برگردی چطور قانعش کردی؟؟ شمام کلیرنس خوردی دیگه؟؟؟ و این که آیا در رابطه با مقطع دکترا هم باهات صحبتی کرد؟؟ یعنی مثلا ازتون پرسید که آیا می خوای دکترا هم ادامه بدی یا نه؟ اگه پرسید شما چه جوابی دادید؟؟؟ چون من میخوام مطمینا برای دکترا هم بعدش اقدام کنم، ولی نمیدونم که آیا گفتنش درسته یا نه

صفحه 1 از 59 123456789101151 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)