صفحه 16 از 59 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 589

موضوع: ایروان (ارمنستان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahla نمایش پست ها
    سلام
    برای اینکه نوع ویزاتون مشخص بشه فقط میتونید به سفارت ایمیل بزنید و بپرسید وگرنه باید تا زمان پیک آپ صبر کنید.
    یک نکته اینکه شما باید یک هفته زودتر از تاریخی که سفارت به عنوان آخرین تاریخ پیک آپ بهتون اعلام کرده برای پیک آپ برید.
    خیلی ممنون،
    شما می دونید از کدوم ایمیل باید بپرسم؟
    من به consyerevan@state.gov و IranNIVYerevan@state.gov میل زدم فعلا کسی جواب نداده

Junior Member

سلام
    من روز 19 فروردین سفارت بودم. همانطور که قبلا تو همین بحث مطرح کردم بعد کلی صحبت نهایتا آقای مصاحبه کننده بهم گفت که باید دوباره برای مصاحبه بیام. بهم گفت اگه خبرت کردیم که فردا، خبر نکردیم برو ایران صبر کن تا ایمیل برات بیاد. به داشنگاه هم بگو کارت رو دو ماه عقب بندازه.
    ده روز پیش ایمیل زدم واسه پیگیری که با نهایت تاخیر تونستم واسه سه شنبه پیش رو یعنی 16 اردیبهشت هماهنگ کنم.
    دوستان اگه کسی توصیه ای داره که شانسم بیشتر بشه لطفا بفرمایید.
    و اما شرح واقعه...
    قبل از بیان شرح وقایع روز مصاحبه یک کم از خودم بگم.
    دکتری مهندسی مواد - گرایش خوردگی
    سال 91 برای فرصت مطالعاتی 9 ماهه از دانشگاه پنسیلوانیا از یک استاد بسیار معروف دعوت نامه گرفتم. پولی قرار نبود دریافت کنم و با 20000 دلار حساب بانکی رفتم سفارت. ظرف دو هفته در آنکارا و کابل رد شدم. حدود یک سال پیش علی رغم اینکه دنبال برنامه ای برای سفر به آمریکا نبودم یک آگهی دوره postdoc در دانشگاه اوهایو به دستم رسید و مدارک فرستادم و نهایتا کارا جور شد. 38000 دلار حقوق برای یک سال کار بر روی پروژه های خوردگی در سیستم های جذب و انتقال دی اکسید کربن که برای بحث گرم شدن زمین جدیدا مطرح شده. بحث نزدیکی زیادی هم به خوردگی محیط های نفتی داره.

و روز مصاحبه:
    من وقت برای صبح داشتم. بعد از ورود و انتظار طولانی سه چهار نفری در سالن باقی مونده بودیم که کابین 10 صدام زدن. آقای جوانی که شبیه آلن ایر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بود. بعد یکی دو سوال که کجا می خوای بری و برنامه چیه گفت که کامپیوترم خراب شده و برو بیرون تا مجددا صدات کنم. من هم اومدم بیرون. جالب بود که بعد اینکه اومدم بیرون همون کابین اسم یکی دیگه رو خواند. چند دقیقه دیگه معطل شدم و دیگه کسی تو سالن نبود که کابین 11 صدام کرد. این کابین خوبیش این بود که صندلی داشت و یک مامور خوش تیپ تو مایه های آقای جان کری نشسته بود. حتی جلو پام بلند شد و خیلی محترمانه باهام صحبت می کرد. به فارسی سلام کرد. بعد سوالاتی رو به فارسی پرسید. من از اونجا که میدونستم باید انگلیسی جواب بدم شروع به صحبت به انگلیسی کردم. اما دیدم اون داره فارسی صحبت می کنه منم دیگه فارسی جوابشو میدادم. البته فارسی صحبت کردن اون به مراتب از انگلیسی صحبت کردن من بهتر بود. خلاصه بعد از کلی سوال و جواب از مقاطع تحصیلی، جایی که می خوام برم، وضعیت نظام وظیفه، شغل فعلی، رشته و چیزای دیگه ازم رزومه ام رو خواست. رو رزومه و سابقه کاریم یعنی دو شرکت آخری که نوشتم کار می کنم خیلی مانور داد و سوال پرسید. نهایتا هم پرسید سفرهای خارجی کجا رفتی، گفتم عربستان، ترکیه و افغانستان. گفت افغانستان واسه چی، گفتم سفارت و صحبت را اینجوری کشاند به اینکه چرا قبلا رد شدی.
    خلاصه سرتونو درد نیارم از آخرین نفری که قبل من از سالن رفته بود بیرون نیم ساعت گذشته بود تا اومدم بیرون. قبل بیرون اومدن یک برگه سفید بهم داد که تا دیدم گفتم این بار هم رد شدم ولی بعد که گفت سایت رو چک کن امیدوار شدم. داشت فرم DS2019 رو امضا میکرد که یهو پشیمون شد. گفت اینو من امضا نمیکنم باید بیشتر چک کنم. گفت باید باز بیای سفارت. پرسید که تا کی هستم و بعد که فهمید روز بعد هم وقت دارم گفت اگه عصر ایمیلی گرفتی فرداش بیا. با اینکه ایمیلی نگرفته بودم فرداش رفتم دم سفارت ولی رام ندادن. خلاصه تا حالا منتظر بودم و سایتو چک می کردم. ده روز پیش یک ایمیل زدم که مهلت زیادی ندارم گفت ظرف دو هفته میتونی اینجا باشی و نهایتا برای 16 اردیبهشت هماهنگ کردم.
    به نظر خودم شرایطم خیلی عجیب بود. اینکه مصاحبه طولانی شد. اینکه اولی مصاحبه رو پاس داد به دومی و نهایتا مصاحبه مجدد که تا حالا همچین چیزی رو خودم به شخصه ندیده بودم.
    البته کار و سابقه تحقیقاتی من بیشتر مربوط به نفت و گاز و خوردگی است ولی پروژه دکترام بر روی یک آلیاژ با کاربرد هوا و فضا است هرچند من تنها یک کار صرف علمی و غیر مرتبط با کاربرد اصلی آلیاژ رو بررسی کردم. نمیدونم دلیل اصلی اتفاقات پیش اومده چیه؟ سابقه رد شدن قبلی مطرحه؟ رشته تحصیلیه؟ طرف متقاعد نشده که بر می گردم یا چیزه دیگه؟ خودم هنوز دستگیرم نشده!!!! هر چند خیلی دوست دارم این تجربه یک ساله رو داشته باشم ولی امیدوارم اگر هم قرار نیست برم زودتر تکلیفمو بدونم که بیخودی هزینه نکنم و بلاتکلیف نباشم.

در ضمن با هواپیما میرم. 15 اردیبهشت میرم. 17 بر میگردم. همسفرا پیغام بدین...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmahdi نمایش پست ها
    سلام آقا، خوبی؟

به طور اتفاقی پست شما رو خوندم و شناختم شما رو و فهمیدم منظورت من هستم.

والا خودش از من پرسید: "چرا متعجب شدی؟ چون من چند تا ریجکت کردم همه فکر می کنن این باجه اینجوریه! هر روز اینجا همین اتفاق میافته!"
    من گفتم: آره فکر کردم بیام تو ریجکت میشم.
    گفت: "نه، بیرون که رفتی بهشون بگو من آدم خوبی هستم. بگو ما کارمون هیچ Pattern ای نداره! ربطی به قبلیها نداره! فرد به فرد بررسی می کنیم."

فکر نمی کنم من باعث مشکلی شده باشم
    ایشالا که از جای دیگه اقدام می کنی و میگیری
    گفتم اینارو بگم سوتفاهم نشه
    موفق باشی

سلام دوست عزیز،
    مرسی بابات شفاف سازی. پست قبلی بر اساس برداشت ما از گفته شما در سفارت بود. امیدوارم موجب کدورت خاطر شما نشده باشه.
    در کل منظور یاداوری این نکته برای دوستانه دیگر که قصد مصاحبه دارند بود و نیازی نبود پیام خصوصی بدین.

شاد باشید

Junior Member

سلام
    من دو سوال داشتم
    من دارم با خروج از کشور توریستی که به مدت 20 روز واسه مصاحبه به ارمنستان میرم و قصد داشتم که بعدا برای کارهای خروج از کشور از طریق وزارت علوم و نظام وظیفه اقدام کنم. الان بعضی افراد به من گفتن که در روز مصاحبه از من نامه نظام وظیفه که به مدت 4سال برای تحصیل در آمریکا معافیت دارم خواسته میشود. آیا این صحت دارد؟
    سوال دوم: آیا اصل I20 پیش سفارت میمونه یا برمیگردونن چون وزارت علوم بعدش اصلشو نگاه میکنه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط snozhati نمایش پست ها
    سلام
    من دو سوال داشتم
    من دارم با خروج از کشور توریستی که به مدت 20 روز واسه مصاحبه به ارمنستان میرم و قصد داشتم که بعدا برای کارهای خروج از کشور از طریق وزارت علوم و نظام وظیفه اقدام کنم. الان بعضی افراد به من گفتن که در روز مصاحبه از من نامه نظام وظیفه که به مدت 4سال برای تحصیل در آمریکا معافیت دارم خواسته میشود. آیا این صحت دارد؟
    سوال دوم: آیا اصل I20 پیش سفارت میمونه یا برمیگردونن چون وزارت علوم بعدش اصلشو نگاه میکنه.
    سلام دوست عزیز

در مورد سوال اولت من فقط میتونم بگم که سفارت ارمنستان به احتمال ۱۰۰۰٪ روز مصاحبه در مورد وضعیت سربازیت سوال میکنه و ازت یه مدرکی دال بر وضعیتت می خواد. واسه من که اصل کارت رو بهم برگردوند ولی کپی و ترجمه انگلیسی کارتو نگه داشت پیش خودش.

در مورد سوال دومت هم باید عرض کنم که خیر، اصل نامه I-20 به هیچ درد سفارت نمی خوره!! و قانونا باید به شما برگردونده بشه تا در مبادی ورود به خاک ان کشور پهناور! مهر ورود بر روی آن خورده شود و صفحه دوم آن نیز به دانشگاه برگردانده شود.

Junior Member

سلام دوستان

می خواستم بدونم گرفتن ویزای درجا چقدر طول میکشه؟ یه روز دو روز؟ چون احتمال گرفتن ویزای درجا برام هست می خواستم برای سفرم برنامه ریزی کنم.

خیلی ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط oiust64 نمایش پست ها
    سلام دوستان

می خواستم بدونم گرفتن ویزای درجا چقدر طول میکشه؟ یه روز دو روز؟ چون احتمال گرفتن ویزای درجا برام هست می خواستم برای سفرم برنامه ریزی کنم.

خیلی ممنون
    دو روز کاری طول می کشه...مثلا اگر سه شنبه مصاحبه کنید پنج شنبه بعد از ظهر دریافت می کنید. بنابراین باید برای شنبه بلیط بگیرید. چون جمعه ها پرواز برگشت وجود ندارد. بهتر است فرض کنید که درجا ویزا نمی گیرید و بر آن اساس اقدام به گرفتن پرواز کنید در صورت گرفتن ویزای درجا پرواز خود را از طریق دفتر هواپیمایی آسمان در ایروان و تور خود جابجا کنید

Junior Member

سلام، من 29اپریل مصاحبه داشتم احتمال میدادم کلیرنس بخوردم چون حالت جامد یا ماده چگال بودم و مقاله نانویی داشتم. ازم cvو sop بلافاصله تا نشستم خاست و بعد گفت از گرایشت یکم بگو و بعدش ریزنمرات خاست که برا فوقلیسانسو نگه داشت و بعد گفت کجا کار میکنی که دوبار اسم شرکت رو ازم پرسید(البته شرکتی که کار میکنم کار حساسی نمیکنه). کلن تجربم از این مصاحبه این بود که اونا خیلی در موردت نمیدوند یعنی در نمیارن و فقط خودمون با اطلاعاتی که میدیم چه در ds160 و چه در رزومه، هست که باعث کلیرنس خوردن میشیم. خیلی نیازی نیست که همه چیز رو بگید و اون هم راست بگید! مثلن از من پرسید میخای تو همین گرایش کار کنی منم مثل خنگا گفتم اره در صورتی که تو i-20 جنرال خورده بود!

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط USapp نمایش پست ها
    دوستان سلام به همگی من فول فاند دکترای مکانیک دارم و کارم روی سیستم تنفسی انسان خواهد بود که خب حساس نیست. ولی من سابقه شرکت تو کنفرانس خارجی هواپیماهای بدون سرنشین رو دارم و اگه افسر ازم بپرسه چرا رفته بودی کشور فلان باید توضیح بدم. می خواستم بدونم کار قبلی در حالی که کار آینده ی من اصلا حساس نیست میتونه باعث ریجت بشه؟ توصیه شما چیه؟ ممنونم
    مقاله داری در اون کنفرانس؟! اگر داری که خیلی خطرناکه!

اگر مقاله نداری اصلاً نگو اونجا چیکار میکردی... یه دلیل دیگه بیار برای سفرت... اگر مقاله نداری...!

این زمینه کاری دیگه مثل نانو، کامپوزیت و توربوماشین نیست که 4 نفر هم وسطش در برن و کلیر شن!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط tara2000 نمایش پست ها
    سلام، من 29اپریل مصاحبه داشتم احتمال میدادم کلیرنس بخوردم چون حالت جامد یا ماده چگال بودم و مقاله نانویی داشتم. ازم cvو sop بلافاصله تا نشستم خاست و بعد گفت از گرایشت یکم بگو و بعدش ریزنمرات خاست که برا فوقلیسانسو نگه داشت و بعد گفت کجا کار میکنی که دوبار اسم شرکت رو ازم پرسید(البته شرکتی که کار میکنم کار حساسی نمیکنه). کلن تجربم از این مصاحبه این بود که اونا خیلی در موردت نمیدوند یعنی در نمیارن و فقط خودمون با اطلاعاتی که میدیم چه در ds160 و چه در رزومه، هست که باعث کلیرنس خوردن میشیم. خیلی نیازی نیست که همه چیز رو بگید و اون هم راست بگید! مثلن از من پرسید میخای تو همین گرایش کار کنی منم مثل خنگا گفتم اره در صورتی که تو i-20 جنرال خورده بود!
    سلام دوست عزیز

توی I-20 که کلا همیشه جنرال می خوره! اما برای کسانی مثل من و شما که سابقه ریسرچ و مقاله داریم کمی دور از انتظار است که به طرف بگیم که داریم میرم جنرال کار کنیم به خصوص اگه واسه PhD میریم. پس بهتره دقیقا بگیم قراره چی کار کنیم و این مساله رو با یه ریسرچ پلن معقول توسط استاد راهنمای اونجا حل و فصل کنیم. به هر حال من هم مثل شما کلیر خوردم ولی اونی که با من مصاحبه کرد چندین بار تاکید کرد که حتما سایت سفارتو چک کنم!!! فعلا منتظرم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)