صفحه 3 از 59 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 589

موضوع: ایروان (ارمنستان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

http://travel.state.gov/content/visa...hoto-page.html توی همین لینکی که شما دادین که اساسا حرفی از گوش نیست و در عکس خانوم بی حجاب هم گوشی در کار نیست. فکر میکنم منظور گرفتن عکس از زاویه روبرو باشه. تو توضیحات و نمونه عکس ها من هیچ جا ندیدم که راجع به گوش صحبت شده باشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamoosh68 نمایش پست ها
    دوست گرامی، جناب Heisenberg. شما که جای استاد هستید و دیگه از شما بعیده قربان. جسارت نمی کنم ولی قسمت دوم جوابیتون اشتباهست.
    تو سایت برای توضیحات عکس اومده " پوشش برای مو و گوش های غیر قابل قبول هست مگر در موارد مذهبی". بنابرین طبق توضیحات سایت در صورتی که پوشش مربوط به مذهب میشه مشکلی نیست که گوش و موها پوشیده باشند در غیر اینصورت غیرقابل قبوله. بعدشم عکس با مقنعه طوری که گوش ها معلوم باشه کمی "غیر عادی" و "عجیب" به نظر میاد.اینم عینه جمله توضیحات سایت:
    "Do not wear a hat or head covering that obscures the hair or hairline, unless worn daily for a religious purpose. Your full face must be visible, and the head covering must not cast any shadows on your face."

در عکس های نمونه قابل پذیرش برای آمریکا، عکس یک خانم عرب با پوشش کامل هست که به دلایل مذهبی، قابل پذیرش هست.
    ملاحظه بفرمایید:
    http://travel.state.gov/content/visa...hoto-page.html

جسارت من رو ببخشید . فقط خواستم بگم جای نگرانی برای عکس با پوشش حجاب برای خانم ها نیست.

Junior Member

سلام از همگی ممنونم.
    راستی تو این جمله که تو سایت سفارت ارمنستان نوشته شده منظورشون از فرم DS-7002 چیه؟

• در صورت تقاضا، تمام کارآموزان بازدید تبادلی (ویزای J) یا متقاضیان ویزای کارآموزی باید هنگام تقاضای دریافت ویزا، یک طرح تعیین سطح آموزش/کارآموزی، فرم DS-7002 ارائه بدهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره قوانین برنامه های کارآموزی، به برنامه بازدیدکننده تبادلی، کارآموزان در وب سایت ECA مراجعه کنید:http://exchanges.state.gov/jexchange...s/trainee.html

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rayazi نمایش پست ها
    سلام از همگی ممنونم.
    راستی تو این جمله که تو سایت سفارت ارمنستان نوشته شده منظورشون از فرم DS-7002 چیه؟

• در صورت تقاضا، تمام کارآموزان بازدید تبادلی (ویزای J) یا متقاضیان ویزای کارآموزی باید هنگام تقاضای دریافت ویزا، یک طرح تعیین سطح آموزش/کارآموزی، فرم DS-7002 ارائه بدهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره قوانین برنامه های کارآموزی، به برنامه بازدیدکننده تبادلی، کارآموزان در وب سایت ECA مراجعه کنید:http://exchanges.state.gov/jexchange...s/trainee.html
    همون طور که گفته برای کسایی هست که میخوان برای کاراموزی اقدام کنند... شامل شما نمیشه اگر برای ریسرچ میرید!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Member
    رشته و دانشگاه
    kansas state university

بچه ها من امروز وقت سفارت داشتم و رفتم تو کلیرنس. شب کاملا ماجرا رو شرح می کنم. فقط می خوام بدونم که دوستم که با من ریجکت شد دوباره کی می تونه اقدام کنه برای وقت سفارت؟ می خواد بره آنکارا. همین فردا مثلا می تونه وقت بگیره؟!
    به نظرتون اوضاع ارمنستان چطوره؟؟ به نظر شما دوستتون الکی ریجکت شد؟؟خواهشا توضیح بدید ، ببینم برم ارمنستان یا نه؟
    ممنون

خوب دوستان سلام دوستان. طبق قولی که داده بودم برای عزیزانم در اپلای ابرود می خوام تجربیات خودم از روی مصاحبه رو بنویسم. در ضمن اگر دوست دارید در مورد خود شهر ایروان بدونید من توضیحات کاملی http://www.applyabroad.org/forum/sho...9%87%29/page60 دادم. توصیه می کنم بخونیدش. خوب بریم سراغ اصل مطلب...
    فقط چنتا توصیه دارم که حتما حتما بهش عمل کنید چون مشکلاتی امروز دیدم که دوست ندارم برای هیچ هموطنی پیش بیاد.
    من وقت سفارتم ساعت ۲ ظهر بود. ما دو نفر بودیم. ساعت ۱ از هتل حرکت کردیم و ۱:۲۰ رسیدم جلوی سفارت. از گارد امنیتی خواستیم که می تونیم بریم داخل که اجازه نداد و گفت همون ۲ بیاید. اولین توصیه: سفارت از مرکز شهر دوره و مجبورید فقط با تاکسی برید.از هرجای شهر که بخواید برید سفارت فقط و فقط ۱۰۰۰ درام به راننده بدید. نه بیشتر نه کمتر. همون اول باهاش هماهنگ کنید. ارمنیا به ۱۰۰۰ درام همون هزار میگن. سعی نکنید به انگلیسی بگید One Thousand. بگید American Avn. USA Embassy بعد با دست میگن بشین تو ماشین. ولی قبل از سفار شدن با علامت بهش بگید ۱۰۰۰ درام. وقتی تایید کرد سوار بشید. مورد داشتیم از هتل رجینه تا سفارت ۸۰۰۰ درام دادن . وقتی بهشون قضیه رو گفتم داشتن دااااغ می کردن پس به هیچ عنوان بیشتر از ۱۰۰۰ درام پول کرایه تاکسیتون رو ندید.
    وقتی وارد میشید ساعت ۲ اول یک مثل صف سبد کالا پشت سر هم به خط میشید و یکی یکی میرید جلو( هرکی زود تر اومده باشه زود تر میره. به ساعت ورود کاری ندارن) گارد امنتی فقط ازتون پاسپورت رو میگیره و تو کاغذی که جلوش اسمای افراد مختلف بود رو میگرده اگه اسمتون باشه اسمتون رو خط میزنه و میزاره وارد محوطه بشید.
    تو مرحله بعدی جستجوی بدنی. یک چیز بگم به هیچ عنوان جستجوی بدنی مثل ایران نیست که همه جای بدنتون!! رو دست بزنن که چیزی قایم کردید یا نه. اصلا تماس بدنی ندارید. به هیچ عنوان. چه مرد چه زن. از زیر یک دتسگاه رد میشید. وقتی من رد شدم یکدفعه دستگاه بوق زد. ترسیدم گفتم یا خداا. الان میگرن میگن تو تروریستی. آخر فهمیدم مال کمربندم بوده. حالا جالبه کمربندم چرمه. چطور زیر دستگاه بود زد رو نمی دونم. شاید حساسیت دستگاه خیلی بالاست.
    بعد که از گیت دوم وارد میشید میرید گیت سوم. اونجا یک شماره بهتون میدن که خیلی مهمه. من ۳ بودم. دوباره اونجا یک گیت داره که بازم از زیرش رد میشید و میرید داخل ساختمان سفارت.
    وقتی داخل ساختمان میشید یک مامور گنده کچل اونجا نشسته و دو تا کارت با همون شماره ای که تو گیت دومی بهتون دادن بهتون میده. اولین کارت رو باید بزنید رو سینه تون که معلوم باشه. دومین کارتتون رو میزنه روی پاسپورتتون. بعد یک برگه میده که مدارک مورد نیاز برای تحویل به باجه است. مدارک به این شرحه: اصل پاسپورت. برگه DS 190(Confirmation) هزینه های سفارت شامل ۱۶۰ دلار و ۲۰۰ دلار.بعد میرید رو صندلی میشینید. به هیچ عنوان جینگولک بازی در نیارید چون تمام باجه ها جلوی چشم هستن و آفیسر های مصاحبه کننده دارن میبینندتون. پس اگه شیطنت بازی در بیارید یا خیلییی استرسی باشید از همون اول قبل از اینکه برید مصاحبه بشید روانشناسیتون می کنن.
    بگذریم . شماره من رو که اعلام کرد رفتم باجه ۸. اونجا مدارکم رو دادم. ازم مدرک کارت پایان خدمتتم خواست(فقط مردا) . بعد رفتم نشستم.
    توصیه دوم: حتما حتما عکستون جدید باشه. بنده خدا یک خانواده توریستی بودن عکس دختر خانواده و مادر قدیمی بود و افسر قبول نمیکرد. آخر پدر خانواده افسر رو متقاعد کرد که براش تا بعدظهر میاره. مصاحبشون انجام شد ولی با کلی استرس از نداشتن عکس جدید. پس حتما عکس جدید داشته باشید.
    بعد از چند دیقه باجه دیگه ای صدام کرد برای انگشت نگاری. ۴ انگشت از چپ( بدون انگشت شصت) بعد ۴ انگشت دست راست( بدون انگشت شصت) و دوتا انگشت شصت با هم.
    دوباره رفتم نشستم. اما غمناک ترین اتفاق امروز در این لحظه رخ داد...(ادامه دارد)

من سرم تو کار خودم بود و داشتم مدارکم رو آماده افسر اصلی می کردم یه دفعه همون افسر گنده کچله اومدگفت کی میتونه به انگلیسی حرف بزنه؟ بعد من گفتم من می تونم. گفت بیا. رفتم جلوی همون باجه ۸. یک زوج تقریبا ۶۵ ساله جلوی گیت بودن که می خواستن مدارکشون رو تحویل بدن. حدس زدم که یک مشکلی پیش اومده براشون و ازم کمک خواستن. اون افسر پشت باجه اول ازم تشکر کرد و گفت یک مشکلی برای این زوج به وجود اومده که ازت کمک می خوام برای ترجمه. منم گفتم با کمال میل در خدمتم. مشکل از این قرار بود که فرم دی اس ۱۹۰ اون زوج رو دخترشون پر کرده بوده. بعد دخترشون به جای اینکه نوع ویزای درخواستیشون رو بزنه B1 &B2 زده بود H1 & H2 (آخه اشتباه هم تا این حد!!!!) هیچی دیگه افسر اینا رو گفت و گفت که تا ساعت ۳ وقت دارن که برن فرم رو تصحیح کنن (الان ساعت ۲:۱۰ بود) وگرنه باید برن مجددا وقت بگیرن. منم طوری برای زوج توضیح دادم که استرس نداشته باشن. بیچاره زنه که اینقد رنگش پرید بود. شوهرش می گفت نگران نباش عزیزم. خودم درستش می کنم. دلم براشون سوخت بنده خداها. هیچی دیگه بنده خداها مجبور شدن برگردن شهر و اینکه آیا تا ۳ برگشتن یا نه خبر ندارم دیگه. امیدوارم که حل شده باشه. پس توصیه دومم اینکه حتما نوع ویزاتون رو مطمن باشید (مخصوصا اگه کسی دیگه داره براتون پر می کنه) آقا من نشستم تا نوبت بهم برسه. کلا افسر های مصاحبه کننده ۲ نفر بودن. همون پسر خوشتیپ جوون که حدود ۳۰ تا ۳۸ سال سن داشت. عینکی و خوشتیپ. اون یکی افسره مرد میانسال (۴۰ تا ۴۵) با ریش که سفید و سیاه با هم قاطی بود و هیکل درشت. جان کری وزیر امور خارجه آمریکا رو در نظر بگیرید. بهش یک ریش و سیبیل و یک عینک بدید میشه همون افسره !!!!
    دو تا افسره کاملا جدی بودن.
    شماره ۱ یک پسر و ۱ مادر پیر( حدود ۸۰ سال) اومده بودن و رفتن با اون افسر ریشوه. مادره گرین کارت برنده شده بود گویا !! و گویا می خواستن برن اونجا. پسره ۲۹ سالش بود . انگلیسی اصلا بلد نبود. چون موقعی که می خواست مدارکش رو بده افسر باجه ازش کارت پایان خدمتش رو خواسته بود که اونم برگشت به ما ها گفت دوستان Militiry Service Card چیه که منم گفتم کارت پایان خدممتون بده.از همونجا با هم رفیق شدیم. فک کنم تونستن بگیرن.
    بعدش یک خانواده توریستی (پدر مادر و دختر) رفتن با همون افسر خوشتپه که درجا ریجکت!! شدن. کلا فک کنم ۱ دقیقه هم نرفتن تو کابین. فک کنم با قیافشون حال نکرد کلا. بعد من رفتم تو باجه ۱۰ همون خوشتیپه.
    توجه شما رو جلب می کنم به گفتگوی بنده با افسر مربوطه:
    me: Hello Sir, It ,s my Pleasure to Meet you.
    Officer: My Pleasure too.
    .
    .
    .

Officer: Could you please put your Fingers on device?
    دقیقا یک انگشت نگاری مثل دفعه قبل اینجا هم انجام دادم.
    (Check my Documents . Specify my I-20 Form)
    Okay.. Could you Please give some information about your University?
    me: ....
    Officer: How many University did you apply for.
    how recommend you this university?
    me: ...
    do you know about your University,s Rank?
    officer: who support you ?
    me: my father
    what is you father do now?
    me: He is Retired Sir
    Officer: What did he do?
    ( در اینجا من برگه ای که پدرم برای ساپورت مالی من نوشته بود رو به افسر دادم)
    officer: It seems every things is okay .
    در اینجا یک برگه بهم داد و گفت برو تو سایت چک کن هروقت شمارت اومد بیا ویزاتو
    (ادامه دارد)

کلا دانشجوی اون روز من بودم و همه توریستی بودن.
    دیروزم تو فروم اطلاعات سفر به ایروان گفتم که یک زوج رو دیدم که ریجکت شده بودن.
    تو هتل خانواده بودن که پسرشون اونجا بود و نیویورک درس می خوند. پدر و مادر لاتاری قبول شده بودن و رفتن تو FBI Check
    من برداشت کلی ام اینجوریه. ارمنستان مثله سال قبل به ملت ما دیگه حال نمیده. الان دست به ریجکتشون خیلی بیشتر شده. البته این احساس خودمه از دور بریام.
    همراه من دقیقا همون دانشگاه خودم بود ولی بدون فاند. ایشون رو درجا ریجکت ! کرد . الانم برای آنکارا می خواد وقت بگیره.
    من خودم فوق لیسانس. فاند. سربازی: نیروی هوایی ارتش. همه ی خانوادم ایران. بدون هیچ سفر خارجی.

در مورد پوشش هم تا وقت هست خوبه یک چیزی بگم. من کت و شلوار مشکی پیرهن سفید و بدون کراوات بودم. خانم ها هم هم محجبه بودن هم آزاد. هیج مشکلی هم برای هیچکی پیش نیومد. من آقایی دیدم که کروات زده بود . یک خانمی دیدم که کاملا با تیپ اداری ایران(مانتو بلند /مقنعه / بدون آرایش) اومده بود و یکی دیگه هم کاملا آزاد. اصلا درگیر اینکه چی بپوشیم نباشید( عروسی که نیست!!! ولی کلا افراط و تفریط نکنید کلا دیگه.
    ویرایش توسط mmsh81 : February 28th, 2014 در ساعت 08:16 PM

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

کلا دانشجوی اون روز من بودم و همه توریستی بودن.
    دیروزم تو فروم اطلاعات سفر به ایروان گفتم که یک زوج رو دیدم که ریجکت شده بودن.
    تو هتل خانواده بودن که پسرشون اونجا بود و نیویورک درس می خوند. پدر و مادر لاتاری قبول شده بودن و رفتن تو FBI Check
    من برداشت کلی ام اینجوریه. ارمنستان مثله سال قبل به ملت ما دیگه حال نمیده. الان دست به ریجکتشون خیلی بیشتر شده. البته این احساس خودمه از دور بریام.
    همراه من دقیقا همون دانشگاه خودم بود ولی بدون فاند. ایشون رو درجا ریجکت ! کرد . الانم برای آنکارا می خواد وقت بگیره.
    من خودم فوق لیسانس. فاند. سربازی: نیروی هوایی ارتش. همه ی خانوادم ایران. بدون هیچ سفر خارجی.
    همراه شما هم دانشجوبود؟شما که گفتین فقط شما دانشجو بودین؟
    فقط بخاطر نداشتن فاند ریجکتش کرد؟مقطعش چی بود؟دانشگاه؟خدمت سربازی؟
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط amir110 نمایش پست ها
    همراه شما هم دانشجوبود؟شما که گفتین فقط شما دانشجو بودین؟
    فقط بخاطر نداشتن فاند ریجکتش کرد؟مقطعش چی بود؟دانشگاه؟خدمت سربازی؟
    همراهم دانشجو بود. ما با هم شرایطمون یکی بود تقریبا. من فقط پسر بودم ایشون دختر. من فاند داشتم ایشون نداشت. من سربازی داشتم ایشون که اصلا سربازی نداشت. بقیه شرایطمون یکی بود. طبیعتا تنها جیزی که میمونه اینکه من تونسته افسر رو متقاعد کنم اما ایشون نتونست. واقعا ناراحتم به خاطر این موضوع که چرا ریجکتش کردن.

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

من سرم تو کار خودم بود و داشتم مدارکم رو آماده افسر اصلی می کردم یه دفعه همون افسر گنده کچله اومدگفت کی میتونه به انگلیسی حرف بزنه؟ بعد من گفتم من می تونم. گفت بیا. رفتم جلوی همون باجه ۸. یک زوج تقریبا ۶۵ ساله جلوی گیت بودن که می خواستن مدارکشون رو تحویل بدن. حدس زدم که یک مشکلی پیش اومده براشون و ازم کمک خواستن. اون افسر پشت باجه اول ازم تشکر کرد و گفت یک مشکلی برای این زوج به وجود اومده که ازت کمک می خوام برای ترجمه. منم گفتم با کمال میل در خدمتم. مشکل از این قرار بود که فرم دی اس ۱۹۰ اون زوج رو دخترشون پر کرده بوده. بعد دخترشون به جای اینکه نوع ویزای درخواستیشون رو بزنه B1 &B2 زده بود H1 & H2 (آخه اشتباه هم تا این حد!!!!) هیچی دیگه افسر اینا رو گفت و گفت که تا ساعت ۳ وقت دارن که برن فرم رو تصحیح کنن (الان ساعت ۲:۱۰ بود) وگرنه باید برن مجددا وقت بگیرن. منم طوری برای زوج توضیح دادم که استرس نداشته باشن. بیچاره زنه که اینقد رنگش پرید بود. شوهرش می گفت نگران نباش عزیزم. خودم درستش می کنم. دلم براشون سوخت بنده خداها. هیچی دیگه بنده خداها مجبور شدن برگردن شهر و اینکه آیا تا ۳ برگشتن یا نه خبر ندارم دیگه. امیدوارم که حل شده باشه. پس توصیه دومم اینکه حتما نوع ویزاتون رو مطمن باشید (مخصوصا اگه کسی دیگه داره براتون پر می کنه) آقا من نشستم تا نوبت بهم برسه. کلا افسر های مصاحبه کننده ۲ نفر بودن. همون پسر خوشتیپ جوون که حدود ۳۰ تا ۳۸ سال سن داشت. عینکی و خوشتیپ. اون یکی افسره مرد میانسال (۴۰ تا ۴۵) با ریش که سفید و سیاه با هم قاطی بود و هیکل درشت. جان کری وزیر امور خارجه آمریکا رو در نظر بگیرید. بهش یک ریش و سیبیل و یک عینک بدید میشه همون افسره !!!!
    دو تا افسره کاملا جدی بودن.
    شماره ۱ یک پسر و ۱ مادر پیر( حدود ۸۰ سال) اومده بودن و رفتن با اون افسر ریشوه. مادره گرین کارت برنده شده بود گویا !! و گویا می خواستن برن اونجا. پسره ۲۹ سالش بود . انگلیسی اصلا بلد نبود. چون موقعی که می خواست مدارکش رو بده افسر باجه ازش کارت پایان خدمتش رو خواسته بود که اونم برگشت به ما ها گفت دوستان Militiry Service Card چیه که منم گفتم کارت پایان خدممتون بده.از همونجا با هم رفیق شدیم. فک کنم تونستن بگیرن.
    بعدش یک خانواده توریستی (پدر مادر و دختر) رفتن با همون افسر خوشتپه که درجا ریجکت!! شدن. کلا فک کنم ۱ دقیقه هم نرفتن تو کابین. فک کنم با قیافشون حال نکرد کلا. بعد من رفتم تو باجه ۱۰ همون خوشتیپه.
    توجه شما رو جلب می کنم به گفتگوی بنده با افسر مربوطه:
    me: Hello Sir, It ,s my Pleasure to Meet you.
    Officer: My Pleasure too.
    .
    .
    .

Officer: Could you please put your Fingers on device?
    دقیقا یک انگشت نگاری مثل دفعه قبل اینجا هم انجام دادم.
    (Check my Documents . Specify my I-20 Form)
    Okay.. Could you Please give some information about your University?
    Officer: How many University did you apply for.
    who recommend you this university?
    do you know about your University,s Rank?
    officer: who support you ?
    me: my father
    what is you father do now?
    me: He is Retired Sir
    Officer: What did he do?
    ( در اینجا من برگه ای که پدرم برای ساپورت مالی من نوشته بود رو به افسر دادم)
    officer: It seems every things is okay .
    در اینجا یک برگه بهم داد و گفت برو تو سایت چک کن هروقت شمارت اومد بیا ویزاتو
    (ادامه دارد)
    mamoosh جان! من از پست های اینجات یه برداشت دارم از پیغام خصوصی هات یه برداشت دیگه!

من به نظرم تو گفتی فول فاند یا پارشیال فاندی؟! میشه این رو مشخص کنی؟! آخه دیدم سوال پرسیده از این که چه دانشگاه هایی زدی و چند تا و غیره... سوالاش کلاً به این میخوره که شما فاند نداشته باشی.... اگر داری چقد داری!؟

راجع به سابقه کار نپرسید؟!

راجع به سربازی چی؟!

=====

از دوستتون که رد شد دقیقاً چه سوال هایی پرسید؟!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)