صفحه 37 از 59 نخستنخست ... 272829303132333435363738394041424344454647 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 361 تا 370 , از مجموع 589

موضوع: ایروان (ارمنستان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

Junior Member vsphere آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

نقل قول نوشته اصلی توسط mynorton نمایش پست ها
    هزینه ای که دانشگاه خواسته بود : هزینه تحصیل : 40000 و هزینه ی زندگی 12000 ، فاند هم 5000 تا برای 12 ماه ، من به دلار معادل 50000 تو حسابم داشتم ، به نظرتون بازم شانس دارم؟؟
    نوع حسابتونو نگفتین. خوب BS کم نیست ولی شاید کافی نباشه. من جای شما بودم تو ی حساب دیگه که تازه افتتاح نشده باشهحدود 30000 میزارم. به آفیسر هم میگم فکر میکردم حساب اول کافیه. دبی خوبه، آنکارا بیشتر خوبه. شانست هم خوبه به نظر با بهترین بند ریجکت شدی حتی آفیسر میتونست ریجکت نکنه بجاش برگه زرد بده

سلام
    من دیروز 8 جولای مصاحبه داشتم. پذیرش دکتری مهندسی صنایع فول فاند از دانشگاه اوهایو. دیروز سفارت واقعاً شلوغ بود و فکر کنم 50 تا شماره دادن و باجه ی 5 هم مجبور شد دانشجویی ها رو مصاحبه کنه که اتفاقاً من هم همون 5 رفتم. من واقعاً همه چیزم کامل بود ولی هیچ چیزی از من درمورد نامه دانشگاه یا ریسرچ پلن نخواست. وقتی وارد شدم سلام و صبح بخیر رو گفت و پرسید برای چی می خوای بری دانشگاه اوهایو؟ گفتم می خوام برم دوره ی دکتری رو در رشته مهندسی صنایع بگذرونم. بعد پرسید آیا مستر داری که گفتم بله و رشته ی مسترم رو پرسید که گفتم همون مهندسی صنایع بوده و کار سؤالات آکادمیک همین جا به خوبی و خوشی تموم شد. البته موقع تحویل مدارک به باجه 2، خانمی که مدارک رو تحویل می گرفت چندبار درمورد شغلم سؤال کرد که کامل توضیح دادم تو واحد تحقیق و توسعه شرکت بیمه ای کار می کنم. برگردیم به مصاحبه. آفیسر پرسید سربازی کجا رفتی؟ (کارتم رو قبلاً باجه ی 2 تحویل داده بودم) که گفتم تو آرمی خدمت کردم. به فارسی پرسید ارتش یا س که گفتم ارتش و پرسید نیروی انتظامی یا نیرو زمینی که گفتم نیرو زمینی. پرسید از کی تا کی خدمت کردی که من هرچقدر تلاش کردم تاریخ میلادی به ذهنم نرسید. گفتم دقیق خاطرم نیست ولی 13 ماه خدمت کردم (که همین جمله ویزا رو از چنگم درآورد). پرسید چرا اینقدر کوتاه و من هم درمورد بنیاد نخبگان و پروژه ی ترجمه کتابی که برای سازمان اتکا در حوزه خرده فروشی انجام داده بودم توضیح دادم. پرسید مگه نیروی نظامی ایران فروشگاه زنجیره ای داره؟ من گفتم که بله ولی استفاده اش برای عمومه و لوازم منزل و مواد غذایی می فروشه. باز دوباره پرسید مال س هستش؟ که من گفتم نه. پرسید پس تحت نظر کجا هست که من گفتم وزارت دفاع. برگه ی سفید رو برداشت و گفت که باید بررسی بیشتری انجام بشه و تو سایت شمارت رو چک کن. من گفتم می تونم مدارکی که دارم رو برای کمک به پرونده ام ارائه بدم که با یه لحن جالبی گفت Nope. بعد خودش گفت که ما سؤال هم برات نمی فرستیم و منتظر سؤال نباش و من تشکر کردم و اومدم بیرون.
    بطور کلی برخوردها عالی بود. باجه های 1 تا 4 هر جا که متوجه نشین به فارسی بهتون می گن که چی می خوان. باجه 5 هم که من مصاحبه کردم یه آقای مو خرمایی عینکی با سن حدود 30 سال بود که خوش برخورد بود و من با این که خیلی لیسنینگ قوی ندارم ولی صحبت هاش رو متوجه می شدم. بصورت کلی دیروز روز خوبی برای ایرانی ها نبود. من با کسی صحبت نکردم که بپرسم کی چه شرایطی داره ولی تا اون جایی که از صحبت ها متوجه شدم یک خانم که داشت می رفت پیش همسرش که تو آمریکا پزشک بود درجا بهش ویزا دادن. یک دانشجوی ریترنینگ هم درجا مالتیپل گرفت. بقیه افراد که تعداد قابل توجهی توریستی هم بودن اکثراً کلیرنس خوردن و متأسفانه چند نفر هم توریستی و هم آکادمیک ریجکت شدن.
    دو تا تجربه برای من از این مصاحبه وجود داشت: اول این که یه لباس معمولی بپوشین. هم آقایون و هم خانم ها، فکر کنم پیراهن و شلوار معمولی خیلی مناسب باشه. من خودم کت شلوار پوشیده بودم که هم گرما پدرم رو درآورد و هم این که حس می کنم یک نمایش زیادی جدی بودن از من نشون می داد. مورد دوم این که به همه وقت ساعت 8:30 داده بودن. پس حتماً زود برید دم در سفارت و سعی کنید نفر اولی باشید که وقتی خواستن افراد رو راه بدن وارد سفارت می شید. چون افرادی که دیرتر میان ممکنه بدلیل طولانی شدن مصاحبه ها پرونده شون با حوصله بررسی نشه.
    همون طور که عرض کردم من درمورد دوستانی که اون جا بودن خیلی اطلاعاتی ندارم ولی درمورد خودم اگر کسی سؤالی داشت در خدمتم.

Junior Member

سلام، من امروز نه جولای ساعت دو مصاحبه داشتم. همه چیز بر طبق اونچیزی که با توجه به مطالعاتم تو اپلی ابراد خونده بودم پیش رفت (اپلی ابراد آی لاو یو). اکثراً توریستی بودن، یه 7 8 تام دانشجو بودن که همه کلیرنس خوردن به جز یه آقا پسر که ریجکت شد. یه آقایی هم که سه سال آمریکا درس خونده بود و برگشته بود سر بزنه اومد برای ویزا که درجا گرفت. امیدوارم همه جوانان موفق باشنو

Junior Member

امروز منو ريجكت كردن به خاطر اينكه سوالشو نفهميدمبه طرز خيلي مسخرهاي گفتم اكسنتتون و تند حرف زدنتون نميذاره من بفهمم چي مي كيد گفت امريكا هم اينطوري حرف ميزنن بعد ردم كرد واسه مستر كامپيوتر و با فاند بودم همه كليرنس خوردن باجه ١٠ بود و اون اق بوره هم نبود

شنیدم باجه 10 همینه! بی فاندها کجا برن بهتره
    ایروان که رد میشن یا اینکه میرن اونجا چی ببرن رد نشن!؟

Junior Member

انكارا از همه جا بهتره افيسر باجه ١٠ لهجشو به رخ ميكشيد خيلي بد برخورد كرد

ApplyAbroad Veteran

ایروان ریجکتی زیاد شده؟تو ژوئن که همه کلیر میشدن یا ویزا میگرفتن که در جا
    چرا اینجوری شده؟
    شنیدم اکثرا ریجکت شدن

Junior Member

تا انجا كه من بودم همه كلير يا ريجكت ميشدن كسي در جا نميكرفت اما من يكي از دوستام ديروز همزمان با من توي سفارت در انكارا بود و در جا كرفت با اينكه كيس سختي بود مثلا مادر وبرادرش امريكا بودن و رشتشم نقاشي بود زبانشم خيلي عالي نبود

نقل قول نوشته اصلی توسط soilman نمایش پست ها
    ایروان ریجکتی زیاد شده؟تو ژوئن که همه کلیر میشدن یا ویزا میگرفتن که در جا
    چرا اینجوری شده؟
    شنیدم اکثرا ریجکت شدن
    استباه شنیدی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - وقت گرفتن در سال ۲۰۱۴

سلام دوستان
    دیروز سفارت وقت داشتم و میخوام تجربم رو در اختیارتون قرار بدم.
    اول بدانید که موقعیت من خاص است اما نکته ی فهمیدم که شاید گروهی از دوستان ندانند.
    من لیسانس کامپیوتر دارم اما همیشه میخواستم هنر بخونم، گیم یا انیمیشن. اول آیلسم رو دادم بعد یک دیپلم هنر گرفتم که دانشگاه گیر نده تو زندگیم هنر نخوندم بعد پورت فولیو حسابی و سرانجام گرفتن پذیرش از دانشگاه ringling و یکی دوستانم در این راه با من بود با این تفاوت که ایشون فوق دیپلم گرافیک داشتن نه لیسانس!
    خب ایشون دو هفته پیش ویزای مالتیپل گرفتن و تمام. فاند داشتن ولی میزانش چشمگیر نبود و در آخرین لحظه آفیسر پرسید فاند داری یا نه.
    من به یه سری دلایل دیرتر رفتم اما تخمینم این بود که ویزامو میدن.
    بنده در فرم ۱۶۰ اعلام کردم که یه لیسانس دارم و همچنین با وجود اینکه مصاحبم خیلی داشت خوب پیش میرفت تا گفتم لیسانس دارم ولی دارم برا یه لیسانس دیگه میرم طرف بعد ۵ دقیقه به در و دیوار نگاه کردن و دو تا کلید زدن تو دو ثانیه این جمله رو گفت:
    من قادر نیستم امروز براتون ویزا صادر کنم چون با این قیمت(هزینه دانشگاه سالی ۳۶ هزار است) گرفتن یک لیسانس دیگه قانع کننده نیست و خلاف قانون امریکاس که برای لیسانس دوم بروید، یا برای مستر اقدام کنید که قادر باشم ویزاتون رو بدم یا مهاجرت.
    خلاصه اینکه اگه برای لیسانس دوم اقدام میکنید به لیسانس اول اشاره نکنید...

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)