صفحه 46 از 59 نخستنخست ... 363738394041424344454647484950515253545556 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 589

موضوع: ایروان (ارمنستان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

من ديروز سفارت بودم ، ريجكت شدم با بند ٢١٤ ، واسه زبان اپلاي كرده بودم گفت چرا تو همون كشور خودت نميخوني ، هزينه أش زياد ميشه ، اصلا در جريان نبود كه بعدش قراره واسه دكترا بمونم تا گفتم شوكه شد با اينكه تو I 20 نوشته شده بود كه كاش نگفتم بودم ، اصلا خونسرد نبودم تازه آخرش كه سفيد داد گفتم چرا گفت ،phd اپلاي كن بعد بيا . مصاحبه انگليسي بود تقريبا گفت ielts چند داري و اون دانشگاه چند ميخواد كه منم گفتم . ديروز باجه ١٠ كار نميكرد . من باجه ٦ بودم كه يه آقاي عينك قشنگ كاملا جدي قد بلند و جوون بود ، به نظر من كه داشت منطقي ويزا ميداد أكثرا با اون مصاحبه داشتن ، هم توريستي هم دانشجويي .باجه ١١ هم يه آقاي ريشو جو گندمي با قد متوسط بود ،نوبت من كه شد بست رفت ،قبل من يه پسره كه واسه ليسانس ميرفت رو ١١ ريجكت كرد ، يه آقاي ديگه هم بود واسه مستر بدون فاند كه رفت عكس بندازه نفهميدم چي شد . يه خانوم كه داروسازي خونده بود هم ريجكت شد ، يه زن وشوهر f1 f2 خانوم گرفت به آقاهه گفت ٣ماه ديگه فك كنم اپلاي كن .توريستي هم به جوونا اصلا ندادن ،مسنا هم خانوما گرفتن چن تايي بدون همسرشون .در ضمن بارون مياد لباس گرم بپوشين كه نيم ساعت دم در معطل ميشيد .الويت با كساييكه زودتر بيان ،سوال بود درخدمتم . من احتمال زياد دبي واسه ماه ديگه وقت ميگيرم ، اگه پيشنهادي دارين خواهشا بهم بگيد .

نقل قول نوشته اصلی توسط sogolgh نمایش پست ها
    من ديروز سفارت بودم ، ريجكت شدم با بند ٢١٤ ، واسه زبان اپلاي كرده بودم گفت چرا تو همون كشور خودت نميخوني ، هزينه أش زياد ميشه ، اصلا در جريان نبود كه بعدش قراره واسه دكترا بمونم تا گفتم شوكه شد با اينكه تو I 20 نوشته شده بود كه كاش نگفتم بودم ، اصلا خونسرد نبودم تازه آخرش كه سفيد داد گفتم چرا گفت ،phd اپلاي كن بعد بيا . مصاحبه انگليسي بود تقريبا گفت ielts چند داري و اون دانشگاه چند ميخواد كه منم گفتم . ديروز باجه ١٠ كار نميكرد . من باجه ٦ بودم كه يه آقاي عينك قشنگ كاملا جدي قد بلند و جوون بود ، به نظر من كه داشت منطقي ويزا ميداد أكثرا با اون مصاحبه داشتن ، هم توريستي هم دانشجويي .باجه ١١ هم يه آقاي ريشو جو گندمي با قد متوسط بود ،نوبت من كه شد بست رفت ،قبل من يه پسره كه واسه ليسانس ميرفت رو ١١ ريجكت كرد ، يه آقاي ديگه هم بود واسه مستر بدون فاند كه رفت عكس بندازه نفهميدم چي شد . يه خانوم كه داروسازي خونده بود هم ريجكت شد ، يه زن وشوهر f1 f2 خانوم گرفت به آقاهه گفت ٣ماه ديگه فك كنم اپلاي كن .توريستي هم به جوونا اصلا ندادن ،مسنا هم خانوما گرفتن چن تايي بدون همسرشون .در ضمن بارون مياد لباس گرم بپوشين كه نيم ساعت دم در معطل ميشيد .الويت با كساييكه زودتر بيان ،سوال بود درخدمتم . من احتمال زياد دبي واسه ماه ديگه وقت ميگيرم ، اگه پيشنهادي دارين خواهشا بهم بگيد .
    شما بهشون در مورد پذیرش دکترتون چیزی نگفتید؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sogolgh نمایش پست ها
    سلام ، شما پذيرشتون كانديشنال بوده يا فقط واسه زبان پذيرش داشتين؟آخه پذيرش من كانديشناله واسه مستر،٢٦ نوامبر وقت مصاحبه دارم،تو I-20 ام نوشته basic skills and developmental, اما تو Letter acceptance, قيد كردن كه پذيرشم كانديشنال هست و همينطور اسم رشته مستر كه قراره بخونمو.
    ميخواستم بدونم تو I-20 شما هم تو قسمت primary major همينطور نوشتن ؟؟؟و اينكهمن شنيده بودم ايروان به كانديشنالها بهتر از دبي ويزا داده!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mynorton نمایش پست ها
    ارمنستان دو باجه 10 و 11 برای اپلیکنتهای ایرانی داره. معمولا در باجه 11 اقایی هستند جوان -خوش برخورد- (کاملا فرندلی) منطقی و مودب.اگر سوالات رویتینی که ازتون میپرسند رو با خونسردی و صحیح جواب بدید خیلی سریع ویزا میگیرید.

در باجه 10 آقای هستند مسن (با ریش بلند)
    فوق العاده جدی!
    اگر کاملا با ایشون صادق نباشید خیلی زود با برگه سفیدشون روبه رو میشید. چون از نظر من فوق العاده روانشناس خوبی هستند. زمانی موفق میشید که کاملا خونسرد و صادق باشید و به گونه ای وانمود کنید که حالا اگر به شما ویزا هم نداند- نداند. (خونسردی در مقابل ایشون نکته اصلی است)

البته بعضی اوقات این دو آفیسر باجه هاشون رو با هم عوض میکنند. و قطعی نمیشه گفت کدوم آفیسر در کدوم باجه هست ولی معمولا به صورتی هست که در بالا گفتم. در زمان مصاحبه هم یک باجه مختص به دانشجویان ایرانی و یک باجه مختص به افرادی هست که تقاضای ویزای توریستی و مهاجرتی دارند.
    اگر سفارت شلوغ باشه معمولا دانشجویان ایرانی با آفیسر جوان مصاحبه دارند.
    (من دوبار ارمنستان بودم و هر دو این آقایون با من مصاحبه کردند.)
    سوالی بود درخدمتم.
    تجربه خودمو میگم:
    روز من همه واسه ویزای توریستی و مهاجرتی بودن غیر من که ویزای F1 می خواستم .
    بر خلاف تجربه دوستمون که میگه فقط باجه 10 و 11 واسه ایرانیها بود و باجه دانشجو جداست، روز من اینطوری نبود.باجه های 6 7 11 کار می کردن.که من خودم باجه 6 رفتم که آقای جوان لاغر اندام عینکی بود و خیلی های دیگه هم اونجا رفتن.باجه 11 همون آقای مسن با ریش بود که ابتدا تو باجه 10 بود ولی بعد از یکی دو مصاحبه کرکره اونجا رو پایین کشید و رفت باجه 11 .که این باجه 11 بر خلاف باجه های دیگه که حالت کیوسک مانند دارند،این باجه اینطوری نیست و اتاقه!
    باجه 7 هم کار می کرد که ظاهر افیسر اونجارو یادم نیست اصلا.
    روز من یک زن شوهر دیگه هم آمدن که پاس غیر ایرانی داشتن(مال کدوم کشور بودنو نمیدونم) و کلا نه تو صف واستادن نه نوبت انگشت نگاری و... ،یک راست آمدن داخل و یک باجه که باجه 5 بود رو به خاطر اون باز کردن و رفتن مصاحبشنو دادن و آمدن بیرون و سپس اون باجه هم تعطیل شد.که آفیسر اون باجه جوانی با چهره آسیای شرقی بود (شبیه Jet Li بود)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط forte نمایش پست ها
    تجربه خودمو میگم:
    روز من همه واسه ویزای توریستی و مهاجرتی بودن غیر من که ویزای F1 می خواستم .
    بر خلاف تجربه دوستمون که میگه فقط باجه 10 و 11 واسه ایرانیها بود و باجه دانشجو جداست، روز من اینطوری نبود.باجه های 6 7 11 کار می کردن.که من خودم باجه 6 رفتم که آقای جوان لاغر اندام عینکی بود و خیلی های دیگه هم اونجا رفتن.باجه 11 همون آقای مسن با ریش بود که ابتدا تو باجه 10 بود ولی بعد از یکی دو مصاحبه کرکره اونجا رو پایین کشید و رفت باجه 11 .که این باجه 11 بر خلاف باجه های دیگه که حالت کیوسک مانند دارند،این باجه اینطوری نیست و اتاقه!
    باجه 7 هم کار می کرد که ظاهر افیسر اونجارو یادم نیست اصلا.
    روز من یک زن شوهر دیگه هم آمدن که پاس غیر ایرانی داشتن(مال کدوم کشور بودنو نمیدونم) و کلا نه تو صف واستادن نه نوبت انگشت نگاری و... ،یک راست آمدن داخل و یک باجه که باجه 5 بود رو به خاطر اون باز کردن و رفتن مصاحبشنو دادن و آمدن بیرون و سپس اون باجه هم تعطیل شد.که آفیسر اون باجه جوانی با چهره آسیای شرقی بود (شبیه Jet Li بود)
    ميشه بيشتر توضيح بدين،موفق به گرفتن ويزا شدين؟

Junior Member

بله خوشبختانه ویزامو گرفتم. انشالا همه بچه ها بگیرن.

Junior Member

سوالایی هم که پرسید اینا بود:
    جایی که کار می کردی در چه زمینه ای فعال بود؟
    خصوصی بود یا دولتی؟
    ایران چه رشته ای بودی؟!
    سربازی نرفتی؟
    معاف شدی یعنی هیچ دوره ای مثل آموزشی نرفتی؟
    این فردی که به عنوان اسپانسر در I20 اسمش آمده کیه ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط forte نمایش پست ها
    سوالایی هم که پرسید اینا بود:
    جایی که کار می کردی در چه زمینه ای فعال بود؟
    خصوصی بود یا دولتی؟
    ایران چه رشته ای بودی؟!
    سربازی نرفتی؟
    معاف شدی یعنی هیچ دوره ای مثل آموزشی نرفتی؟
    این فردی که به عنوان اسپانسر در I20 اسمش آمده کیه ؟
    تبريك ميگم،پذيرشتون واسه چه مقطعي بود؟واينكه فاند داشتين يا بدون فاند؟ممنون ميشم بيشتر توضيح بدين چون منم ٢٦نوامبر وقت گرفتم و استرس دارم شايد توضيحاتتون بتونه به من و كسايي كه هنوز نرفتن مصاحبه كمك كنه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nazaiiii نمایش پست ها
    تبريك ميگم،پذيرشتون واسه چه مقطعي بود؟واينكه فاند داشتين يا بدون فاند؟ممنون ميشم بيشتر توضيح بدين چون منم ٢٦نوامبر وقت گرفتم و استرس دارم شايد توضيحاتتون بتونه به من و كسايي كه هنوز نرفتن مصاحبه كمك كنه.
    استرس نداشته نباش.چون فکر کنم یکی از فاکتورها اعتماد به نفسه.یه مقدار افیسر روان شناسی هم میکنه.
    به نظر من که اونا تصمیم خودشونو تا حد زیادی از قبل گرفتن،فکر نکنم در 4 دقیقه مصاحبه با من تصمیم به دادن ویزا به من گرفته باشن.
    بعدم به آفیسر به چشم دوست بنگر اینکه آفیسر جدی باشه دلیل بر بداخلاقی یا غیرمنطقی بودن نیست. من اینجا مستر داشتم و اونجا هم واسه مستر میرفتم دوباره و فاند هم نداشتم!

Junior Member

تجربه یک خانواده که واسه ویزا توریستی آمده بودن و روز پیکاپ با هم حرف زدیم رو هم میگم :
    خانواده 4 نفری شامل پدر مادر پسر و دختر (شغل پدر آزاد مادر رو نمیدونم فکر کنم خانه دار،دختر رو نمیدونم که مجرد هم بود و پسر هم مجرد بود و پیش پدرش مشغول کار بود)
    اینا چهار نفری رفتن باجه 6 که همان جوان عینکی بود. مصاحبه اینا نسبتا طولانی تر بود و افیسر با پسر شوخی هم می کرد که در نهایت به پدر و مادر درجا ویزا داد ولی به فرزندان نه.
    خودشون تعریف کردن که گفته اگه به بچه ها هم ویزا بدم دیگه شاید برنگردین.
    البته یکی از بچه ها می گفت که من عید مسافرت اروپا به چند کشور رفتم تا شاید ویزای اروپا و این مهرهای ورود خروج کمکی در گرفتن ویزای آمریکا کنه که نکرد.
    پدر مادر هم که به گفته خودشون خواهر برادرانشون اکثرا در آمریکا و کانادا بودن و یکی از همین برادرها برای آنها برای گرین کارت اقدام کردن و تا سه سال دیگه نوبت رفتن اینا باید بشه،می ترسیدن که نکنه افیسر به اینا بگه صبر کنین دو سه سال دیگه که اسمتون آمد برین آمریکا.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)