صفحه 51 از 59 نخستنخست ... 41424344454647484950515253545556575859 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 589

موضوع: ایروان (ارمنستان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

Banned

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

نقل قول نوشته اصلی توسط nazaiiii نمایش پست ها
    سلام دوستان ،رشته اي كه من واسه مستر اپلاي كردم تو ايران نيست اما ميتونم يه جاب آفر جور كنم كه توش قيد بشه كه به شخصي با اين تحصيلات نياز داريم،به نظرتون نبودن اين رشته در ايران نكته ي مثبت ميتونه باشه يا منفي؟؟يعني در جواب اين سوال افيسر كه چرا در ايران نميخوني ميخوام بگم كه در ايران هنوز امكانات آوردن اين رشته نيست،پاسخ منطقي ميتونه باشه؟؟لطفا راهنمايي كنيد ،ممنون
    میتونه منطقی باشه میتونه هم نباشه
    از این جهت میتونه منطقی نباشه که بحث انتقال تکنولوژی یا همو ریجکت بند 212 نصیبتون خدای ناکرده بشه. بند 212 رو خوب بخونید
    اگر رشته اتون هم بی خطره شاید منطقی باشه
    ضمنا من خودم ب هشخصه ندیدم جاب آفر تونسته باشه به صورت لب مرز کسی رو از ریجکت برهانه یا منجر به ریجکتش بشه
    یه بار اگر تجربیات مصاحبه دوستان رو بخونید حداقل از 2014 به اینور میبینید که زیاد به این نامه توی مصاحبه نگاه نمیکنن
    به نظرم بهترن جواب اینه:
    میخواهم استاد دانشگاه شم در این زمینه در یکی از دانشگاه های کشور. و به این خاطر مستر را انتخاب نموده ام چون از این طریق به سرعت میتوانم وارد مقطع دکترا بشوم

Junior Member hahad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق-الکترونیک

سلام به همه ی دوستان
    من 22 اکتبر مصاحبه داشتم و کلییر خوردم، چند ساعت بعد هم اون 11 سوالو واسم فرستادن و الان دارم به سوالاتشون جواب میدم تا زودی بفرستم. من دیدم بعضی از دوستان می نویسند که "
    وضعیتم از روز مصاحبه آپ دیت نشده" این عبارت یعنی چه؟ یعنی باید تو سایت خاصی رو باید چک کنیم؟ ( البته به جز اون سایت اصلی که قراره شماره پروندمونو بزاره). خیلی ممنون از لطفتون.

Junior Member

دیروز 28 تا F1 بودن که همه ریحکت شدن در ایروان 2 تا مهاجرتی اوکی شدن
    جالیه گفتن به همه برین دوباره بیاین یه حور باز کردن از سر خودشون
    خودم هفنه دیگه مصاحبه دارم یعنی از این روزا نباشه که سر همه رو میبرن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط khan11 نمایش پست ها
    دیروز 28 تا F1 بودن که همه ریحکت شدن در ایروان 2 تا مهاجرتی اوکی شدن
    جالیه گفتن به همه برین دوباره بیاین یه حور باز کردن از سر خودشون
    خودم هفنه دیگه مصاحبه دارم یعنی از این روزا نباشه که سر همه رو میبرن
    این آمار رو شما از کجا دارید؟ تو هتل ما یک آقایی هست که دیروز وقت داشته و ویزای f هم گرفته و جمعه میره برای پیک آپ!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط DrHoda نمایش پست ها
    این آمار رو شما از کجا دارید؟ تو هتل ما یک آقایی هست که دیروز وقت داشته و ویزای f هم گرفته و جمعه میره برای پیک آپ!
    آخه 28 نفر؟! دیگه خیلی عجیبه؛ که تعداد اینقد بالا ریجکتی باشه! دوستان دیگه هم بذارن تجربیات این چن روز رو ممنون میشیم...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی شهید بهشتی

من امروز ساعت ۲ وقت داشتم برای ویزای J1. ساعت ۱ رسیدم جلوی سفارت و حدود ۱۰-۱۲ نفر جلوی من بودن. صف بستیم و نوبت‌ها رو چک کردن و نفر به نفر می‌فرستادن داخل ساختمون سفارت.
    یادتون باشه که موبایل و وسایل الکترونیک با خودتون نداشته باشید. چون اونجا برای تحویل دادنش یه مقدار معطل میشید، ولی جواهرآلات و ساعت و اینا مشکلی ایجاد نمیکنه، کیف دستی هم مشکلی نداره (تو یکی از تاپیک‌ها خونده بودم که یکی نوشته بود هیچ گونه زیرآلاتی نداشته باشید). فضای سفارت خیلی آرومه و کارمنداش بسیار رفتار محترمانه‌ای دارند، مخصوصن اینکه کنار اومدن با بعضی هموطنان عزیز واقعن اعصاب پولادین می‌خواد!
    من جزو شماره‌های اول بودم، حدود یک ربع نشستم تا صدام زدن و مدارکم رو گرفتن اونجا یه دفترچه بهم دادن که حقوق کسانی که رو با ویزاهای مختلف به امریکا میرن توضیح داده بود، یه کم بعدش هم خانوم باجه‌ی ۴ صدام زد که بسیار بسیار گوگولی و مهربون بود! انگشت‌نگاری کرد و یه برگه‌ی دیگه بهم داد که راجع به ویزای نامزدی و خشونت خانگی بود!!
    به جهت مسايل ایمنی و به خاطر اینکه یه مقدار استرس داشتم، با کسی صحبت نکردم، ولی به نظرم اومد که اکثرن برای ویزای توریستی اومده بودن. برای من سؤال شده بود که چرا کسی رو به باجه‌های ۱۰ و ۱۱ صدا نمی‌کنن (فکر می‌کردم اولین کسی که مشتری اون باجه‌هاست منم)، که من رو هم به باجه‌ی ۵ صدا زدن! آفیسر یک آقای نسبتاَ جوون عینکی بود که از لحظه‌ی ورود من یکسره داشت تایپ می‌کرد. با توجه به تجربیاتی اینجا خونده بودم فکر می‌کردم کمی از پروگرمی که دارم می‌رم و کاربردش بپرسه و بعدم بگه ۱۱ تا سؤال رو می‌فرستیم. ولی خیلی ازم سؤال پرسید و سی وی، ترجمه‌ی ریزنمرات و مدرک تحصیلی، و نامه‌ی دعوت از دانشگاهی که می‌خوام برم رو ازم گرفت (شاید باورتون نشه ولی از بس استرس داشتم یادم نمیاد که بهم برش گردوند یا نه، و قرار بود اون نامه رو امضا کنم و وقتی رفتم با خودم ببرم! الان جرأت ندارم چک کنم ببینم هست یا نه! ) با کاربرد رشته‌ی تحقیقم شروع کرد، و پرسید که چطور به این موضوع علاقه‌مند شدم و چطور این پروگرم رو پیدا کردم. بعد هم پرسید که وقتی اونجا کارم تموم شد چیکار می‌کنم که من گفتم برمی‌گردم کشور و کارم رو با تمرکز روی این زمینه ادامه می‌دم. وسطاش گاهی سؤالای فارسی می‌پرسید که من تمامن انگلیسی جواب دادم. پرسید که کی هزینه‌م رو می‌ده، و BS رو خواست. پرسید که طرحم رو کجا گذروندم (دقیقن کلمه‌ی «طرح» رو به کار برد) و چه وظایفی داشتم، و پرسید که الان چیکار می‌کنم. یه کم هم شوخی کرد که استرسم بریزه! و پرسید که انگلیسی رو کجا یاد گرفتم و گفت که خیلی خوب صحبت می‌کنم. نهایتن شماره‌ی پرونده‌م رو روی کاغذ نوشت و گفت که سایت رو چک کنم. حرفی هم از ۱۱ تا سؤال نزد. من هم تشکر و خداحافظی کردم و اومدم بیرون.

تجربه ۱: لطفن اگه از طریق آژانس‌ها اقدام به گرفتن وقت می‌کنین، حتمن خودتون وقتتون رو چک کنین. وقتی داشتم از قسمت بازرسی وسایل رد می‌شدم، یکی از خانومای اونجا منو صدا زد و گفت انگلیسی صحبت می‌کنم یا نه. ازم خواست برای یه خانوم مسنی که اونجا بود توضیح بدم که وقتی که براش گرفته شده بعدن کنسل شده و تو سیستم اونا به اسم این خانوم وقتی برای امروز وجود نداره. حالا از اون خانوم اصرار و از اینها انکار. نهایتن گفتن که کاری از دستشون بر نمیاد و باید اون خانوم دوباره بره وقت بگیره.

تجربه ۲: البته بعید می‌دونم این موضوع مبتلا به افراد این فروم باشه، ولی چقدر خوب میشه اگه کسانی که می‌خوان برای ویزای امریکا (و در کل کشورهای انگلیسی زبان) اپلای کنن دست کم دانش اولیه‌ی انگلیسی‌شون رو یه کم تقویت کنن. توی سالن سفارت خیلی‌ها شما‌ره‌شون رو به انگلیسی نمی‌دونستن و مثلن وقتی اعلام می‌شد thirteen، جمعیت کثیری معتقد بودن شماره‌ی ۱۶ اعلام شده!

تجربه ۳:تا حد زیادی معتقدم جواب درخواست ویزای شما از قبل مشخص شده و این مصاحبه فقط برای ارزیابی شخصیت و راستگویی شماست، بنابراین ریلکس و آروم و صادق باشید. من اعتراف می‌کنم که بیخودی استرس گرفته بودم!

تجربه ۴: افراد تو صف سفارت و توی سالن حرفای بی‌پایه و اساس زیاد می‌زنن، گوشتون به این حرف‌ها بدهکار نباشه!

تجربه ۵: حتمن به این نکته توجه کنید (البته می‌دونم که تو تاپیک‌های دیگه این نکته گفته شده) که اگه بی‌حجاب می‌رید سفارت، عکستون حتمن بی‌حجاب باشه وگرنه حتمن می‌فرستنتون که برید یه جا عکس بگیرید. حتا امروز یک خانومی بود که یه بخشی از موهاش از روسریش بیرون بود و عکس ایشون رو هم قبول نکردن. به این موضوع دقت کنین که معطل نشید

اینم از تجربیات من از روز مصاحبه. امیدوارم به درد دوستان بخوره

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط sayyed نمایش پست ها
    مرسی از بیان تجربیاتتون واقعا حرفی که روندی رو کسی بیان تجربه نمی کرد رو خودتون اقلا اصلاحش کردین که این روند شایعه درست کردن که 28!! نفر ریجکت شدن همه هم F1 بودن رو بفهمیم چه قد الکیه!
    طبق تحقیقات محلی!! که دیروز و امروز انجام دادم، روز دوشنبه و سه شنبه از بعضیا خواستن که برن و فرداش بیان! به معنی ریجکت شدن نبوده! مثلن امروز یه آقا پسری تو صف ما بود که گویا یه برگه‌ی آبی بهش داده بودن دیروز و گفته بودن امروز بیاد دوباره، که خبر ندارم چیکار کرد. یه خانومی هم برای ویزای نامزدی روز دوشنبه رفته بود که گفته بودن سه‌شنبه دوباره بره و ریجکت شد. والا تو حدود ۲۳-۲۴ نفری که امروز همزمان تو سالن با من بودن، بعید می‌دونم بیشتر از ۲-۳ نفر f1 بوده باشن! اصلن با عقل جور در نمیاد که تو یه روز، اونم تو این فصل که ترافیک متقاضیای f1 نیست، ۲۸ نفر متقاضی f1 باشه و همه هم ریجکت بشن!
    این رو هم باید در نظر گرفت که بالای برگه‌ی کلیرنس اولین جمله اینه که با توجه به بند 221g تقاضای ویزای شما رد شده تا مراحل اداری آن طی شود! احتمالن برای بعضی‌ها این برداشت اشتباه پیش اومده که ریجکت شدن

Junior Member

سلام
    متقاضی ویزای B هم بود؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط EBRAM150 نمایش پست ها
    سلام
    متقاضی ویزای B هم بود؟
    غیر از من تک و توک J و F بودن، مابقی همه توریستی بودن. تا وقتی من بودم یه دختر خانومی برای ویزای توریستی ریجکت شد و یه خانواده‌ی ۳ نفره، مابقی کلیرنس خوردن. البته عرض کردم که، من زود کارم تموم شد، از بقیه خبر ندارم

Junior Member hahad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق-الکترونیک

سلام به همه ی دوستان
    من 22 اکتبر مصاحبه داشتم و کلییر خوردم، چند ساعت بعد هم اون 11 سوالو واسم فرستادن و الان دارم به سوالاتشون جواب میدم تا زودی بفرستم. من دیدم بعضی از دوستان می نویسند که "وضعیتم از روز مصاحبه آپ دیت نشده" این عبارت یعنی چه؟ یعنی باید تو سایت خاصی رو باید چک کنیم؟ ( البته به جز اون سایت اصلی که قراره شماره پروندمونو بزاره). خیلی ممنون از لطفتون.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)