صفحه 1 از 76 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 756

موضوع: دبی (امارات) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

ApplyAbroad Guardian
    zebarjadi آواتار ها

پیش فرض دبی (امارات) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

دوستان و همراهان گرامی،

لطفاً از این موضوع برای بیان تجربیات خود در روز مصاحبه در کنسولگری ایالات متحده در دبی سال ٢٠١٤ استفاده کنید.

برای مشاهده تجربیات مصاحبه متقاضیان روادید در کنسولگری ایالات متحده در دبی در سال ٢٠١٣، به این موضوع مراجعه کنید.

با تشکر از همکاری و همراهی شما،

خواهشمندم سوال خود را در موضوع مرتبط مطرح کنید. از پاسخ به سوالهای مطرح شده در پیام خصوصی معذورم.

Junior Member s_n_shahrouzi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering- KNTU

پیش فرض پاسخ : دبی (امارات) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١٤

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran38 نمایش پست ها
    ...سلام .ببخشید که دیر جوابتون رو دادم چون چند روز اخیر گرفتار بودم:وقت مصاحبه ی من 12روز بعد از پر کردن فرمDS160بود و همه ی اطلاعاتم رو بصورت کاملا درست و صادقانه کامل کرده بودم و حتی برای اطمینان از کامل بودن مدارکم با یک وکیل آمریکایی ایمیل زدم و اون هم به من گفت که تمام مدارکم کامل وبدون نقص هست. شاید کسی باور نکنه ولی فقط از روی سلیقه ی آفیسر من ریجکت شدم
    سلام.
    خواهش می کنم.
    وقت سفارتتون رو هم همون 12 روز مونده تایید کرده بودین.
    من خودم هم ds160 هم وقت سفارت رو 14 روز مونده به وقتم کامل کاراشو انجام دادم.
    وقتی رفتم سوالاتشون کاملا جهت دار بود و معلوم بود چی واسشون مهمه. تا میومدم به سوالات جواب کامل بدم یا مدرک نشون بدم، می گفت نیاز نیست اینجا دارم.
    ولی دوستام که ds160 رو یا وقت سفارتشون رو زیر یه هفته مونده قطعی کرده بودن عملا کلی ازشون سوال شد و مدرک خواستن.
    احتمال میدادم شما چیزی تو ds160 تون بوده که طرف ندیده بعدا دیده یا چیزی تو اینترنت از نام شما بوده که مشکوکشون کرده.
    من وقتی ds160 و وقت سفارتم رو اوکی کردم همون لحظه اسم فارسی و انگلیسی خودم رو چک کردم چیز خواستی نبود. ولی یه هفته بعد که چک کردم واسه اسم فارسی صفحه هایی اومد بیرون که خودم تعجب کردم. مثلا تبلیغاتی که 6 سال پیش تو چندتا سایت داده بودم و دیگه اصلا حذف شده بود اومد. یا مثلا سایت شرکتی که توش سهام داشتم و اسمم توی سهام دارا بود ولی دامینش رو 3 سال بود تمدید نکرده بودیم اومد. یعنی هر چیزی که زمانی در گوگل قابل سرچ بود اومد.
    اینم بگم که وقتی کارت زرد بهم داد باورم نمیشد ریجکت نشدم چون اصلا در چهرش چبزی ندیدم که از جواب من به سوال RP راضی بوده باشه. یه جورایی اصلشون بر تایید و فرستادن واسه کلیرنس بود.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دبی (امارات) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

سلام دوستان
    من دسامبر مصاحبه داشتم. تا الان وقت نکرده بودم که بیام و تجربیات خودم رو برای استفاده دوستان بذارم.
    تجربه اول : اگه وقت سفارتتون ساعت 8 صبحه، خوب اگه ساعت 6 بیاین اوکی هست و موردی نداره، ولی اگه ساعت 8.30 یا 9 است به نظر من خودتتون رو تو درد سر نندازین! همون ساعت 7 یا 7.5 هم بیاین مشکلی نداره. در روزی که ما برای مصاحبه رفته بودیم صف ساعت 8.5 تا ساعت 7.5 انقدری شلوغ نشده بود.

تجربه دوم: اگر ساعت 8 مصاحبه دارین از ساعت 8 به هیچ عنوان دیر تر نیاید! چون اگر صف ساعت 8.5 رو شروع به پذیرش کرده باشن، شما رو دیگه نمی پذیرن و فکر کنم مصاحبه اون روزتون کنسل می شه و باید یه روز دیگه دوباره رزرو کیند و کاراش رو از اول انجام بدین.

تجربه سوم: هیچ چیزی همراه خود غیر از مدارکتون نبرید!! چون غیر از مدارکتون، آب و احتمالا تنقلات جزیی، بقیه چیزها رو ازتون می گیرند.

تجربه چهارم : بعد از اینکه وارد ساختمان شدید، دم در فرم دی اس 160 و پاسپورتتون رو چک می کنند. بعد می فرستند تا مدارک اصلی و عکستون رو چک کنند. در این مرحله حتما شماره برای مصاحبه بگیرید و بعد برید برای انگشت نگاری. چون اگه بعد از انگشت نگاری بخواین شماره بگیرید کلی معطل میشید.

تجربه پنجم: خیلی به ما گفتن که شخص مصاحبه کننده (کنسول) خوش برخورده و ملایم برخورد می کنه! کنسول ما خیلی جدی و البته ملایم بود. من خودم انقدر جدی بودن رو انتظار نداشتم.

تجربه ششم: خیلی مهمه که بدونی چکار می خوای بکنی. دوستانی که برای دانشجویی اقدام می کنند دقیقا باید ریز همه موضوعاتی که به اونها مربوط می شند رو بدونن تا اگه سوالی پرسید حول نشید و استرس نگیرتون.

تجربه هفتم : این سوالات رو از ما پرسید که من شاید 70 درصدش رو آماده بودم ولی همون 30درصد خیلی گیج کننده بود برام. خصوصا اینکه صدای کنسول رو خوب نمی شنیدم (سعی کردم سوالات رو همونجور که پرسید بنویسم، که اگه خواستین، مدارکتونو بر این اساس بچینید) :
    1- چه نوع ویزایی اقدام کردی!؟ ( که بعدش گفتم دانشجویی شروع کرد انگلیسی حرف زدن!)
    2- چی می خوای بخونی؟
    3-ای بیست رو بده.
    4- لیسانس و فوق چی خوندی؟ کجا خوندی؟
    5-رزومت رو بده.
    6- بنک استیت منت رو بده!
    7- سربازی کجا بودی؟ که بهش گفتم آرمی! بعد بلافاصله فارسی پرسید : ارتش یا سپاه! گفتم ارتش.
    8- از کی تا کی بود!؟ (که من دیگه اینجا کارتم رو در آوردم دادم بهش که دیگه سوال نپرسه!)
    9- تو سربازی چکار می کردی!!!!؟
    10- برای چی این دانشگاه رو انتخاب کردی؟
    11- روی چه موضوعی می خوای کار کنی؟
    بعد رو کرد به خوانمم از اون پرسید:
    1- می تونی انگلیسی حرف بزنی؟
    2- تو می خوای اونجا چکار کنی؟
    3- چی خوندی؟
    4- بچه دارین؟
    البته خانومم جوابهای کاملی می داد.

تجربه هشتم: اگه خواستین خودتون تا سفارت بیاین و منطقه هتلتون تو دیره ( مثلا میدون ساعت) هست، پیاده 30 - 35 دقیقه طول می کشه که البته با مترو هم می تونید بیاین. من خودم قدم زدن از استرسم کم می کنه. با تاکسی هم 10 دقیقه طول می کشه، که بسته به اینکه راننده تاکسیه از چه مسیریی بندازه بیاد بین 13 تا 18 درهم میشه.

تجربه نهم: برای خودم جالب بود که برخی از مصاحبه کننده ها که چه عرض کنم! تقریبا همه مصاحبه کننده ها غیر آمریکایی به نظر می رسیدند، ولی کنسولی که با ما مصاحبه کرد آمریکایی بود. یه پسر 37-8 ساله مو بور که یه نمه مثل اینکه رژیمشو کنار گذاشته بود!!!

تجربه نهم: کل زمان مصاحبه به نظرم 2 دقیقه هم نشد!!! صورتم مثل گلوله آتیش شده بود. در مدت خیلی کم این همه مدارک رو گرفت و چک کرد! مدارک مالی بیشتر خواستم نشون بدم گفت نیاز نیست.
    البته به ما برگه زرد داد و یک کیس نامبر. که به نظرم از این بابت خوبه که اگه انشالله کلیر بشیم، هردومون با هم کلیر می شیم. انشالله.
    ویرایش توسط EhsanWVU : January 4th, 2014 در ساعت 02:52 PM دلیل: تکمیل برخی از قسمت ها

Junior Member

سلام من وهمسرم 14 مهر دبی وقت سفارت داشتیم برای ویزای توریستی امریکا ساعت 7 دم سفارت بودیم و ساعت 9 رفتیم داخل. مصاحبه کننده یه خانوم جوون بود که خیلی از ما سوال پرسید و یکی یکی مدارکمون خواست و همچنین از همسرم پرسید که کجا خدمت کرده که همسرم معافیت پزشکی داشت و کارتشو نگاه کرد اخر سر هم به ما گفت شما قبول شدید و برگ زرد بهمون داد و گفت این یه روند طبیعی هستش و از سایت چک کنید که هنوز هیچ خبری نشده.
    اون روز به اکثر ایرانیا برگ زرد داد به جز 2 نفر که برگ صورتی گرفتن.

Junior Member

من امروز سفارت بودم و خیلی شلوغ بود. من یه بار کلیرنس به خاطر مقالات کامپوزیتم ریجکت شدم بعد از دو بار مصاحبه مجدد. بعد از کانادا همین چند هفته پیش ویزا گرفتم و گفتم یه بار دیگه شانسم رو امتحان کنم. امروز روز خوبی برای توریستی های نبود و ریجکت بالا بود اما هم دانشجویی های به غیر از خودم زرد و صورتی گرفتند. مادر پیری که بعد از 8 سال برای عروسی دخترش میرفت ریجکت شد. پدر مادری بودن که بعد از 6 7 سال پسرشون رو می خواستن ببینند که گفت نمی خوای برگردی و مادره گریه می کرد و پدره به آفیسر گفت من می مونم ولی به زنم بده بزار بره بچه اش رو ببینه و فکر کنم آفیسر داد چون تشکر می کردند. یه خانواده سه نفر پزشک برای کنگره می رفتن که بعد از یه مصاحبه طولانی رد شدند. یه زوج جوان برای بیزنس میرفتن که در جا ریجکت شدند و گفت بر نمی گردین. یه آقا برای کنفرانس می رفت که کلییر خورد. بقیه رو نشنیدم و ندیدم چون بعد از مصاحبه سریع اومدم بیرون. دانشجویی هایی رو نمیدونم چی بودن ولی گرفتن.

آفیسر من مرد سبزه بود و گفت می دونی چرا رد شدی؟ گفتم کارم در رابطه با کامپوزیت بوده که حساس بوده. گفت از کجا مطمئنی این بوده؟ شاید چیز دیگه ای بوده گفتم آفیسر بهم گفته الکی گفتم اما جا خورد و پرسید آفیسر گفت که کامپوزیت حساس بوده؟ منم الکی گفتم آره. خیلی به نظر تعجب کرد. اینا قبل از مصاحبه پاس ها رو چک می کنند گفت می بینم که ویزا کانادا گرفتی یه جور وانمود می کرد که از کامپیوتر می بینه ولی مزخرف می گفت. یه جواب کلفتی دادم که اونجا قدرم رو دونستند دادند که لبخند زد. بعد سربازی رو پرسیدد که من معاف بودم کارت رو دید. گفت می تونم بفرستمت واشنگتن ولی جواب همونه. بهم برگه 214 داد و گفت تحصیلاتت رو در کانادا ادامه بده. باز دستش درد نکنه تکلیفم رو روشن کرد.

Junior Member

سلام دوستان ،
    من می‌خواستم این سوال را در تجربه و مصاحبه ویزا دبی‌ ۲۰۱۳ بذارم ولی‌ این صفحه بسته است و امکان گذاشتن پست نیست و سوالام را اینجا مطرح کردم ، اگر از دوستان کسی‌ میتواند لطفا راهنمایی کنه ، ممنون

من ۱۲ نوامبر وقت سفارت داشتم و بعد از مصاحبه ( دانشجویی ) به من برگه زرد با یک case number دادن ، و تا امروز که دارم پست میذارم ( تقریبا بعد از گذشته ۸۴ ۸۵ روز!!! ) هنوز وقتی‌ تو سایت عدد پیگیریمو میزنم ، میونیسه در دست بررسی است!!!

Your case is currently undergoing processing. If we need more information and when you're processing is complete this website will be updated. Please continue to check this website for updates on the status of your case.

می‌خواستم بدونم واسه شما هم این قدر طول کشید ؟!
    ممکن رجکت شده باشم ؟
    اصن اگر رجکت هم بکنن باز هم خبر میدن ؟
    من چه کار باید بکنم ؟!!!

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط eeman67am نمایش پست ها
    سلام دوستان ،
    من می‌خواستم این سوال را در تجربه و مصاحبه ویزا دبی‌ ۲۰۱۳ بذارم ولی‌ این صفحه بسته است و امکان گذاشتن پست نیست و سوالام را اینجا مطرح کردم ، اگر از دوستان کسی‌ میتواند لطفا راهنمایی کنه ، ممنون

من ۱۲ نوامبر وقت سفارت داشتم و بعد از مصاحبه ( دانشجویی ) به من برگه زرد با یک case number دادن ، و تا امروز که دارم پست میذارم ( تقریبا بعد از گذشته ۸۴ ۸۵ روز!!! ) هنوز وقتی‌ تو سایت عدد پیگیریمو میزنم ، میونیسه در دست بررسی است!!!

Your case is currently undergoing processing. If we need more information and when you're processing is complete this website will be updated. Please continue to check this website for updates on the status of your case.

ممکن رجکت شده باشم ؟
    من چه کار باید بکنم ؟!!!
    زمینه کاریتون تو مکانیک چی بوده!؟
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil & Environmental ٍEngineering/ University of Alabama at Birmingham

نقل قول نوشته اصلی توسط eeman67am نمایش پست ها
    سلام دوستان ،

ممکن رجکت شده باشم ؟
    من چه کار باید بکنم ؟!!!
    برادر من عمران- سازه بود. از آنکارا اپلای کرد، بدون خدمت، سابقه کار و سفر خارجی! کلیرنسش 121 روز طول کشید. اگه رشته حساس یا ریسرچ حساسی ندارید، نگران ریجکت شدن نباشید. کلیرنس تا 60 روزش، برای همه معموله و چیزه خواستی نیست. بیش از 60 روز (تا 90 روز) نشان دهنده این هستش که یک مرحله اضافه تری از سکیوریتی بکگراند چک برای شما درخواست شده. و بعد از 90 روز، اگه طول بکشه، یک مرحله اضافه ترا از بکگراند چک را براتون سفارت از واشینگتن درخواست کرده که زمانه خواص و مشخصی ندارد. ممکن 100 روز، مثل برادر من 120 روز و یا بیشتر طول بکشه!
    (زمانی که برادرم در انتظار کلیرنس بود، به هر جا که میشد، اینجا در آمریکا ایمیل زدم و یا هر وبسایتی که میشد چک کردم، و این اطلاعت رو پیدا کردم.) امیدوارم از شما هم زود به پایان برسه.
    موفق باشید

سلام به دوستان
    بچه ها من امروز یعنی 5 فوریه ی 2014 در سفارت دوبی مصاحبه داشتم که الان که این متن رو دارم مینویسم تازه برگشتم و خواستم تا همه چیز تو ذهنم هست تجربه ی روز مصاحبه ام رو اینجا بگذارم شاید به درد دیگران بخوره.
    من در تاریخ 14 ژانویه ی 2014در عشق آباد برای ویزان J1 درخواست دادم و ریجکت شدم بدون هیچ دلیل خاصی. 2 هفته بعد تصمیم گرفتم از دوبی اقدام کنم و برای 5 فوریه وقت گرفتم.
    مراحلی که در سفارت باید طی کرد تا به قسمت مصاحبه رسید دقیقا شبیه به آن چیزی بود که بقیه ی دوستان هم قبلا گفته بودند و من از حرفهایی که دوستان در این سایت گفته بودند کاملا همهی مراحل را میدونستم. اول از اینکه من ساعت 8 صبح مصاحبه داشتم که چون دوستان تاکید کرده بودند که 6 اونجا باشید من هم ساعت 6:20 در سفارت بودم که رفتم و توی صف مربوط به ساعت 6 وایسادم گرچه سعی کرده بودم زود اونجا باشم اما با این وجود صف ساعت 6 خیلی طولانی بود و من دقیقا نفر 27 بودم. اول از همه که پاسپورت و ایمیل تایید وقت رو چک میکنند دم در. بعد وارد سفارت شدم و اونجا هم فرم دی اس 160 و پاسپورت رو چک کردند و موبایل و هر وسیله ی اضافی به جز مدارک رو گرفتند و بعدش هم رفتیم اون سالنی که باید مصاحبه میشدیم.
    اونجا هم توی صف ایستادیم و sevic و پاسپورت ودی اس 160 و دی اس 20 19 رو چک میکردند که البته وقتی نوبت من شد توی همین قسمت کلی سوال از من پرسید راجع به فاندم (فاند من دولتی بود) که من واسه یک لحظه فکر کردم که همین شاید مصاحبه باشه. خلاصه بعد از این مرحله باید هر نفر یه شماره از یک دستگاهی (شبیه به دستگاههای نوبت دهی وقت در بانکهای خودمون) میگرفت و بعد میرفتیم واسه انگشت نگاری. بعد هم منتظر نشستیم تا شماره ها رو صدا کنند واسه مصاحبه.
    همانطوری که دوستان گفته بودند یک سالن بزرگ بود که اطراف این سالن حدود 10 تا باجه بود و مصاحبه ها اینجا انجام میشد.
    نوبت به من که شد باجه 7 بودم که آفیسر اون یک خانم بسیار خوشبرخورد بود. (البته اون خانم مو بور که بچه ها میگفتند نبود)
    اولین سوالی که کرد این بود که قصدت از رفتن چی هست؟
    بعد از جواب دادن حدود 3 دقیقه توی کامپیوترش یه چیزایی رو میخوند که من از قیافه اش حدس زدم که داره میخونه که من از ترکمنستان ریجکت شدم.
    که البته حدسم هم درست بود چون گفت: از عشق آباد ریجکت شدی؟
    من هم بهش گفتم آره. اما من نمیدونم واقعا نظر آفیسر چی بود چون از من هیچ مدرکی نخواست.
    خودش یه مقدار تعجب کرد و بعد شروع کرد به سوال پرسیدن:
    چی میخونی؟
    در مورد رشته ات توضیح بده؟
    کاربرد رشته ات چی هست؟
    آیا کار هم میکنی؟
    دولت پولت رو میده؟
    آیا اقوامی توی آمریکا داری و یا کسی رو اونجا میشناسی؟
    بعد هم کلی چیز توی کامپیوتر تایپ کرد و گفت your visa has been approved
    و گفت آیا دوبی میمونی؟ که من گفتم بله من تا یک هفته اینجا هستم و اون هم گفت ویزات 3 تا 5 روز کاری آماده میشه
    9 فوریه بیا بگیر. بعد هم برگه صورتیی بهم داد که از سایت چک کنم.
    خلاصه اینکه فضای ترکمنستان خیلی خیلی خیلی متفاوت از دوبی بود . سفارت دوبی آدم احساس راحتی میکرد حداقل برای من اینجوری بود و برخورد آفیسر
    خیلی بهتر از ترکنستان بود.
    امیدوارم که واسه همه اینجوری باشه و این پست به درد دوستان بخوره.

Junior Member

سلام

من چند روز پیش رفتم دبی!! ویزای جی

مصاحبه ام اسون بود با این سوالا:
    چرا امریکا؟ کجا درس خوندی؟ موضوع ریسرچت چیه؟ پولتو کی میده؟ سی وی ت رو بده
    نامه بانک رو هم دید

همین!!

برام بعدش ایمیل اومده

Dear Applicant

In order for us to further process your case we need you to provide the following information

1. Complete résumé
    2. Complete list of publications
    3. Detailed descriptions of the proposed research or work in the United States;
    4. Letters of invitation from the United States sponsor (this letter should be from an academic contact, not the foreign student advisor);
    5. Letters of support from the financial sponsor.

Please mention the case number in the subject line.

Note: the case will be pending until you send us the CV.

Thank You,
    US Consulate in Dubai
    NIV Unit

حالا من باید همه اینا رو جور کنم؟ یا میشه فقط چند تاااش رو بدم؟
    اگه ندارم چی؟
    invitation از کجای دلم بیارم؟
    در ضمن من ریسرچ پلن رسمی هم ندارم... اما به استادم گفتم بده
    چقدر وقت دارم اینا رو جور کنم؟

صفحه 1 از 76 123456789101151 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)