صفحه 60 از 76 نخستنخست ... 10505152535455565758596061626364656667686970 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 756

موضوع: دبی (امارات) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دبی (امارات) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

نقل قول نوشته اصلی توسط hedayati.faraz نمایش پست ها
    رشتت چیه ؟
    کدوم باجه بودی ؟ یادته ؟
    دکتری مهندسی عمران - باجه 3

Junior Member Ghoghnous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تهران، علوم

سلام، لطفا راهنمایی کنید. (مشابه این متن رو در یک قسمت دیگه هم فرستادم)

من سال 2010 از دبی ویزای سینگل گرفتم و در ده روز کلییر شدم. رشته عمران.

امسال بعد از 4 سال از امریکا خارج شدم و اواخر جون برای ویزای مجدد اف-1 به کنسولگری در دبی رفتم. افسر ویزا بعد از دیدن فرم آی-20، از من سی وی خواست که همراه نداشتم. گفت که سی وی - اس او پی - ریسرچ پلان - و تعریف پایان نامه ام رو ایمیل کنم تا پروسه کلا شروع بشه. گفت نمی تونم بدون این ها هیچ تصمیمی بگیرم و پرونده ات توی همین جا می مونه تا این مدارک به دست من برسه. (کسانی که برای ویزا می رن حتما پرینت این چهار تا مدرک رو با خودشون ببرن)

من همون عصر این مدارک رو به ایمیلی که داده بود فرستادم. بعد از یک ماه، به همون آدرس ایمیل زدم که آیا نقصی در پرونده من هست؟ مدارک رسیده؟ چند ساعت بعد جواب آمد که ما هیچ چیزی دریافت نکردیم. لطفا مدارک رو به همین ایمیل ارسال کنید.

من دوباره مدارک رو فرستادم، در دو ایمیل جداگانه، هم به فرمت وورد و هم پی دی اف. هیچ جوابی نیامد که دریافت شده.
    برای اون یکی آدرس سفارت هم ایمیل زدم و مدارک رو فرستادم. از اون هم هنوز تایید دریافت ایمیل نیامده.

سوال های من:

1- آیا بعد از فرستادن مدارک با ایمیل، جوابی از سفارت میاد؟ اگر نه چطوری باید پیگیری کرد.
    2- آیا ریسرچ پلان باید توسط استاد و روی سربرگ دانشگاه نوشته شده باشه یا اگر خودم اونو بنویسم قبوله؟

خیلی ممنون از وقتی که برای جواب دادن می گذارید.

Junior Member sobhan_iust آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering. IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghoghnous نمایش پست ها
    سلام، لطفا راهنمایی کنید. (مشابه این متن رو در یک قسمت دیگه هم فرستادم)

من سال 2010 از دبی ویزای سینگل گرفتم و در ده روز کلییر شدم. رشته عمران.

امسال بعد از 4 سال از امریکا خارج شدم و اواخر جون برای ویزای مجدد اف-1 به کنسولگری در دبی رفتم. افسر ویزا بعد از دیدن فرم آی-20، از من سی وی خواست که همراه نداشتم. گفت که سی وی - اس او پی - ریسرچ پلان - و تعریف پایان نامه ام رو ایمیل کنم تا پروسه کلا شروع بشه. گفت نمی تونم بدون این ها هیچ تصمیمی بگیرم و پرونده ات توی همین جا می مونه تا این مدارک به دست من برسه. (کسانی که برای ویزا می رن حتما پرینت این چهار تا مدرک رو با خودشون ببرن)

من همون عصر این مدارک رو به ایمیلی که داده بود فرستادم. بعد از یک ماه، به همون آدرس ایمیل زدم که آیا نقصی در پرونده من هست؟ مدارک رسیده؟ چند ساعت بعد جواب آمد که ما هیچ چیزی دریافت نکردیم. لطفا مدارک رو به همین ایمیل ارسال کنید.

من دوباره مدارک رو فرستادم، در دو ایمیل جداگانه، هم به فرمت وورد و هم پی دی اف. هیچ جوابی نیامد که دریافت شده.
    برای اون یکی آدرس سفارت هم ایمیل زدم و مدارک رو فرستادم. از اون هم هنوز تایید دریافت ایمیل نیامده.

سوال های من:

1- آیا بعد از فرستادن مدارک با ایمیل، جوابی از سفارت میاد؟ اگر نه چطوری باید پیگیری کرد.
    2- آیا ریسرچ پلان باید توسط استاد و روی سربرگ دانشگاه نوشته شده باشه یا اگر خودم اونو بنویسم قبوله؟

خیلی ممنون از وقتی که برای جواب دادن می گذارید.
    سلام،

بله، معمولا کانفیرم میکنن. به من با این آدرس dubaivisacv@state.gov ایمیل زدن و گفتن
    We acknowledge the receipt of the required information. The details have been forwarded to the officer-in-charge for further processing.

Please keep checking our website with your 11-digit case number for updates on your visa status.

من از اینجا http://www.dubainiv.net/vars/questio...ion_Type_ID=12 و هم به این ایمیل usconsulatedubaivisa@state.gov فرستاده بودم مدارک رو که فرداش ایمیل کانفیرمش اومد.
    در مورد سوال دومتون فکر میکنم شمایی که چندسال اونجا داشتید رو پروزتون کار میکردید، بهتر باشه که تو سربرگ دانشگاه باشه و حداقل استادتونم تاییدش کرده باشه. هر چند دیدم بچه هایی رو که تازه پذیرش گرفته بودن خودشون یه چیزایی مینوشتن و کارشون راه میفتاد.
    موفق باشید
    God never shuts one door without opening another

با سلام
    من 21 July وقت داشتم 8:30 صبح
    اگر اشتباه نکنم باجه 3 با همان خانوم مو بور بودم
    وقتی رفتم از من این سوال ها را کرد:
    1- درباره رشته ام گفت توضیح بده. من برای chemical engineering اقدام کرده بودم
    2- بعد درباره موضوع تحقیق و پایان نامه ام در ایران پرسید
    3- گفت چرا برای تحصیل در ایران اقدامی نکردی که گفتم کردم و از واحد بین الملل دانشگاه شریف پذیرش گرفتم.
    4- گفت چرا می خواهی بری تگزاس؟ و چرا این دانشگاه را انتخاب کردی؟
    بعد گفت که درباره ی bridge course توضیح بده؟ من گیر کردم. گفت در I20 نوشته باید دوره ی زبان بگذرانی. من نمره ی 6.5 آیلتس داشتم و اصلا حواسم به این نوشته در I20 نبود. گفتم من کارنامه ی زبانم را آوردم و گفت نیازی نیست.
    در نهایت برگه سفید داد. اصلا نه رزومه گرفت، نه SOP و نه هیچ مدرکی. فقط I20 من را دید.
    وقتی آمدم کنار رفتم پیش خانم ایرانی که شماره می داد. گفتم به من برگه ی سفید داده و گفته که شما Tie نداری ولی اصلا در اون باره ها سوال نکرد.
    گفت از این مورد زیاد داشتیم. رفتند و بعد از 2 هفته دوباره آمدند از همین سفارت ویزا گرفتند.
    باید بری و DS160 را اصلاح کنی

14 Aug دانشگاه گفته اونجا باش.
    از دوستان سوال دارم و راهنمایی می خوام؟ به نظر شما مشکل من چی بوده و آیا بهتری سریع دوباره وقت ویزا بگیرم و با یک سری مدرک مبنی بر TIE برم سفارت
    یا یک ترم درسم را عقب بندازم.

همونجور که قبلا اینجا نوشتم پاسپورت مادرم حاوی ویزای آمریکا توسط آژانس مسئول گم شد و بعد از کلی نامه نگاری سفارت گفت برای مصاحبه مجدد باید بیان اینجا. از هر کی پرسیدیم گفتند مشکلی نیست و فقط یه مصاحبه فرمالیته هست و ویزا دوباره صادر می شه. ولی متاسفانه آفیسر باجه ۴ هفته پیش ایشون رو ریجکت کرده و گفته پاسپورتت خالیه و هیچ جا نرفتی. در حالی که مطمئنا در سوابق پاسپورت قبلی مادرم رو که حداقل ۵-۶ تا شنگن داشته رو دارند و می دونسته که ایشون قبلا ویزای آمریکا گرفته بوده ولی ظاهرا دنبال بهانه بوده.
    حالا به نظرتون راه حل چیه؟ آیا صلاح به اقدام دوباره هست؟

سلام دوستان من 23 جولای دبی مصاحبه داشتم ساعت 8 صبح خیلی سریع رفتیم داخل . تعداد دانشجو ها هم خیلی کم بود شاید 6 یا 7 تا . من واسه لیسانس مجدد اقدام کرده بودم ( طراحی اتومبیل )این دقیقا تمام مکالمه من با اون خانم جوان بود
    سلام i20 و cv لطفا .یه نگاه بهشون انداخت گفت . لیسانس ..... okey ......خب شما 8 سال پیش دبیرستان رو تمام کردی توی این مدت چه کار میکردی ؟ (البته من 7 سال پیش پیش دانشگاهی رو تمام کرده بودم ولی اون دبیرستان رو گفت ) من هم گفتم خب اول که لیسانس عمران گرفتم بعد از اون هم مشغول آماده کردن خودم برای زبان و طراحی بودم . گفت portfolio بده ! من گفتم نمیدونستم که باید همراه داشته باشم ولی میتونید اسمم رو گوگل کنید کارامو ببینید و توی فلان مجله ها توی استرالیا و اروپا هم چاپ شدند ولی تمام مدارک معتبری که در ضمینه طراحی دارم رو همراهم آوردم .بعد اون گفت تمام دانشجو های هنر باید portfolio رو همراه خودشون بیارن و این از قوانینه
    . با توجه به فاصله زیاد بین فارق التحصیلیت و اینکه هزینه دانشگاهت زیاده به نظر من شما qualify نیستی . باور کنید همه اینا 30 ثانیه هم نشد .

الان هم واسه 19 آگوست از آنکارا وقت گرفتم که واقعا خیلی دیره واسه من .... من باید حداکثر 6 سپتامبر اونجا باشم . به نظر شما چرا این اتفاق افتاد ؟ پیشنهادی برای بالابردن شانس من توی آنکارا دارید ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amirali_8376 نمایش پست ها
    با سلام
    من 21 July وقت داشتم 8:30 صبح
    اگر اشتباه نکنم باجه 3 با همان خانوم مو بور بودم
    وقتی رفتم از من این سوال ها را کرد:
    1- درباره رشته ام گفت توضیح بده. من برای chemical engineering اقدام کرده بودم
    2- بعد درباره موضوع تحقیق و پایان نامه ام در ایران پرسید
    3- گفت چرا برای تحصیل در ایران اقدامی نکردی که گفتم کردم و از واحد بین الملل دانشگاه شریف پذیرش گرفتم.
    4- گفت چرا می خواهی بری تگزاس؟ و چرا این دانشگاه را انتخاب کردی؟
    بعد گفت که درباره ی bridge course توضیح بده؟ من گیر کردم. گفت در I20 نوشته باید دوره ی زبان بگذرانی. من نمره ی 6.5 آیلتس داشتم و اصلا حواسم به این نوشته در I20 نبود. گفتم من کارنامه ی زبانم را آوردم و گفت نیازی نیست.
    در نهایت برگه سفید داد. اصلا نه رزومه گرفت، نه SOP و نه هیچ مدرکی. فقط I20 من را دید.
    وقتی آمدم کنار رفتم پیش خانم ایرانی که شماره می داد. گفتم به من برگه ی سفید داده و گفته که شما Tie نداری ولی اصلا در اون باره ها سوال نکرد.
    گفت از این مورد زیاد داشتیم. رفتند و بعد از 2 هفته دوباره آمدند از همین سفارت ویزا گرفتند.
    باید بری و DS160 را اصلاح کنی

14 Aug دانشگاه گفته اونجا باش.
    از دوستان سوال دارم و راهنمایی می خوام؟ به نظر شما مشکل من چی بوده و آیا بهتری سریع دوباره وقت ویزا بگیرم و با یک سری مدرک مبنی بر TIE برم سفارت
    یا یک ترم درسم را عقب بندازم.
    سلام به نظرم اين موارد رو اصلاح كن:
    - بگو چرا مي خواي آمريكا تحصيل كني و ايران نه(مثل بالابودن سطح تحقيقات اونجا و اينكه ريسرچ دوست داري)
    نگفت شما ايران قبول شدي پس چرا نخوندي و يا اگه نمي خواستي بخوني اصلا چرا ايران اقدام كردي؟؟؟ من خودم هيچ وقت ايران دكترا شركت نكردم و اونجا هم خيلي واضح دليلمو گفتم.
    -در خصوص انتخاب تگزاس چه دلايلي آوردي؟ بازم بايد در راستاي ريسرچت حرفت مي زدي و حتي پرينتي از صفحه اون دانشگاه رو ميدادي كه توش نشون مي داد كارهايي كه تو مركز تحقيقات اونجا كارشده رو تو دوست داري و اين دليل اپلايت بوده.
    -مسلما روي كارهايي كه كردي بايد تسلط داشته باشي-گير كردن يعني عدم انجام كار توسط خودت
    -
    در كل به نظرم نوشتن كامل و بدون تناقض DS160 خيلي مهمه همه چي بايد كلير باشه و همه چي با رزومه و اس او پي و حرفات بخونه اگه موردي رو حذف مي كني دقت كنتي تو گوگل ازت يافت نشه و در كل به نظرم چيزي حذف نكن فقط كمرنگ كن
    و يه چيز ديگه اينكه به نظرم اينها از قبل از مصاحبه تا 80 درصد و حتي بيشتر مي دونند به تو بايد چه برگه اي بدهند . من خودم (ويزا دانشجويي -دكترا عمران با 9 سال سابقه كار دولتي)وقتي رفتم كنار باجه برگه زردم دستش بود و چند سوال كه براش كلير نبود رو ازم پرسيد و بعد سي وي ازم گرفت و 2 هفته اي كلير شدم. و دوستم (ويزا توريستي 20 روزه) با اينكه كلي خودش رو آماده كرده بود و با كلي مدارك اومده بود بدون اينكه ازش چيزي بپرسه سفيد داد كه فكر كنم فرمهاي DS160 رو داده بود آزانس پركرده بود و اونها هم نصفه نيمه
    موفق باشي
    -

Junior Member

سلام
    23 جولای مصاحبه داشتم، خانم جوان و مو مشکی باجه 3، خیلی جدی و سریع اول آی بیستم رو خواست بعد گفت اینجا ارشد رو چی کار میکردی و اینکه اونجا میخوای رو چی کار کنی. اونجا استاد داری؟ من گفتم فاندم با باTA هست ولی با یکی از اساتید چند ماه در تماسم بهم قول داده بعد ترم اول من رو وارد گروهش کنه، تو این فلصله هم من دارم رو زمینه کاری ایشون تحقیق میکنم و خودم رو اماده میکنم، یکم هم در مورد کار اون استاد گفتم. گفت اسم استاد چیه؟ و در اخر SOP و CV رو ازم گرفت و گفت باید بررسی بشه. من پرسیدم میرسم به ترم، گفت نمیدونم امیدوارم ولی شاید نشه چون تاریخ ددلاینت نزدیکه، شاید مجبور شی دیفر کنی. برگه زرد داد گفت شماره خودت رو توی سایتچک کن. (بای بای)
    به نظرم از اول قرار بود زرد بده، من اینجوری حس کردم. من نفر دوم بودم و نفر قبل من رو این خانم سفید داد. یه خانم با دخترش بود واسه سفر یکماه توریستی بود که گفت بهت ویزا نمیدم چون میدونم میری میمونی(من این رو خودم شنیدم،فارسی روان اینو گفت)
    من وقتم ساعت 8 بود و ساعت شش و نیم اونجا بودم. زود برید اونجا تا نفرهای اول باشید خیلی اون روز شلوغ بود، 400 نفر مصاحبه داشتن. من اولین نفربودم و اول انگشت نگاری شدم.
    من خودم خیلی ادم استرسی هستم و کلی حالم قبلش بد بود ولی نگران نباشید قبلش جوابهای سولات رو واسه خودتون کلی تمرین کنید و اماده حرف زدن باشید. من یک ساعتی که توی سالن نشستم کلا اروم شدم و دیگه جو واسم سنگین نبود. به خدا توکل کنید .
    راستی تجربیات سفرم رو تو تاپیک مربوط میزارم، به نظرم به درد میخوره بخونید.

پذیرش دکترا برای فلوریدا، فول فاند، 4 سال پیش فوق لیسانس گرفتم. جای خاصی کار نکرم ،تدریس تو دانشگاه داشتم و 2 تا مقالهISI .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar365 نمایش پست ها
    سلام
    23 جولای مصاحبه داشتم، خانم جوان و ....ISI .
    شما با خودت Late Arrival برده بودی؟ چیزی گقت در موردش؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Leila.azizi80 نمایش پست ها
    سلام به نظرم اين موارد رو اصلاح كن:
    - بگو چرا مي خواي آمريكا تحصيل كني و ايران نه(مثل بالابودن سطح تحقيقات اونجا و اينكه ريسرچ دوست داري)
    نگفت شما ايران قبول شدي پس چرا نخوندي و يا اگه نمي خواستي بخوني اصلا چرا ايران اقدام كردي؟؟؟ من خودم هيچ وقت ايران دكترا شركت نكردم و اونجا هم خيلي واضح دليلمو گفتم.
    -در خصوص انتخاب تگزاس چه دلايلي آوردي؟ بازم بايد در راستاي ريسرچت حرفت مي زدي و حتي پرينتي از صفحه اون دانشگاه رو ميدادي كه توش نشون مي داد كارهايي كه تو مركز تحقيقات اونجا كارشده رو تو دوست داري و اين دليل اپلايت بوده.
    -مسلما روي كارهايي كه كردي بايد تسلط داشته باشي-گير كردن يعني عدم انجام كار توسط خودت
    -
    در كل به نظرم نوشتن كامل و بدون تناقض DS160 خيلي مهمه همه چي بايد كلير باشه و همه چي با رزومه و اس او پي و حرفات بخونه اگه موردي رو حذف مي كني دقت كنتي تو گوگل ازت يافت نشه و در كل به نظرم چيزي حذف نكن فقط كمرنگ كن
    و يه چيز ديگه اينكه به نظرم اينها از قبل از مصاحبه تا 80 درصد و حتي بيشتر مي دونند به تو بايد چه برگه اي بدهند . من خودم (ويزا دانشجويي -دكترا عمران با 9 سال سابقه كار دولتي)وقتي رفتم كنار باجه برگه زردم دستش بود و چند سوال كه براش كلير نبود رو ازم پرسيد و بعد سي وي ازم گرفت و 2 هفته اي كلير شدم. و دوستم (ويزا توريستي 20 روزه) با اينكه كلي خودش رو آماده كرده بود و با كلي مدارك اومده بود بدون اينكه ازش چيزي بپرسه سفيد داد كه فكر كنم فرمهاي DS160 رو داده بود آزانس پركرده بود و اونها هم نصفه نيمه
    موفق باشي
    -
    با تشکر از Leila.azizi
    برای تگزاس جواب دادم که هزینه دانشگاه مناسبه، هزینه زندگی پایینه و دانشگاهی که من می خواهم اونجا هست. برای دانشگاه درباره تحقیق و استاد و معروف بودن و اینکه در رشته من تحقیق کرده براش صحبت کردم
    روی کارهایی که کرده بودم تسلط داشتم. کامل درباره رشته و گرایش من پرسید که جواب کامل دادم.
    حالا یکی اینکه در 120 نوشته شما باید که Bridge course زبان اینجا داشته باشی در زمان شروع تحصیل که در این باره پرسید و گیر کردم.
    درباره ی اینکه چرا آمریکا می خواهم تحصیل کنم و ایران نه! هم همین هایی که گفتید را بهش توضیح دادم. اصلا هم نگفت که چرا وقتی قبول شدی ایران نخواندی. چون به صراحت گفتم از نظر تحقیق و سطح علمی متفاوت هستند.
    برای اثبات Tie یک مدارکی را تهیه کردم.
    به نظر شما دوباره برم برای مصاحبه یا تا ترم بعد صبر کنم؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)