صفحه 61 از 76 نخستنخست ... 11515253545556575859606162636465666768697071 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 756

موضوع: دبی (امارات) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

پیش فرض پاسخ : دبی (امارات) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

من ۲۴ جولای وقت داشتم که با همون خانوم جوان و مو مشکی باجه ۳ مصاحبه داشتم و برگه زرد گرفتم. مهندسی کامپیوتر - فول فاند ۰ فوق دانشگاه شریف
    یکی از دوستان هم که مهندسی عمران بود برگه زرد گرفت. اطلاعات سفر رو میتونید اینجا ببینید.
    در مورد سفارت هم بعدا اینجا اطلاعات کامل رو میذارم.

موفق باشید

Junior Member

نه من چیزی نبرده بردم. خودم بهش گفتم که درخواست حتی دیفر کردم اما هنوز جوابی نیامده گفت اکی مشکلی نیست اون موارد با دانشگاه.

نقل قول نوشته اصلی توسط amirali_8376 نمایش پست ها
    با تشکر از Leila.azizi
    برای تگزاس جواب دادم که هزینه دانشگاه مناسبه، هزینه زندگی پایینه و دانشگاهی که من می خواهم اونجا هست. برای دانشگاه درباره تحقیق و استاد و معروف بودن و اینکه در رشته من تحقیق کرده براش صحبت کردم
    روی کارهایی که کرده بودم تسلط داشتم. کامل درباره رشته و گرایش من پرسید که جواب کامل دادم.
    حالا یکی اینکه در 120 نوشته شما باید که Bridge course زبان اینجا داشته باشی در زمان شروع تحصیل که در این باره پرسید و گیر کردم.
    درباره ی اینکه چرا آمریکا می خواهم تحصیل کنم و ایران نه! هم همین هایی که گفتید را بهش توضیح دادم. اصلا هم نگفت که چرا وقتی قبول شدی ایران نخواندی. چون به صراحت گفتم از نظر تحقیق و سطح علمی متفاوت هستند.
    برای اثبات Tie یک مدارکی را تهیه کردم.
    به نظر شما دوباره برم برای مصاحبه یا تا ترم بعد صبر کنم؟
    والا نمي دونم شايد بقيه بيشتر تجربه داشته باشند راجع به اپلاي مجدد ويزا ولي در كل فكر كنم به اين ترم نمي رسيد يا بايد ديفر كني يا اگه الان بري بايد ليت ارايوال بگيري. ولي نظر بچه ها رو كه مي خوندم موافق بودند براي اپلاي مجدد ويزا بري يه سفارت ديگه مثل آنكارا و در كل هرچي مدارك داري براي بيان حرفاتونه كه همه اين حرفا رو تو DS160 بزنيد چون واقعا قبل از مصاحبه اينها خودشون بررسيها رو انجام ميدن و به نظرم بين پرداخت سويس في و سابميت اون فرم با زمان مصاحبه يه 2 هفته وقت بذار

Junior Member

سلام
    دوستان کسی تا حالا مالتیپل واسه ویزا توریستی گرفته یا فقط سینگل میدن به توریستی ها؟؟
    ممنون

Junior Member Ghoghnous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تهران، علوم

امروز بالاخره یک ایمیل از کنسولگری اومد که رسید مدارک توسط ایمیل رو تایید کرده بودن. در انتها نوشته بود که با کد 11 رقمی هم چنان سیستم رو چک کن.
    من اواخر جون مصاحبه داشتم و بعد از یک ماه تماس گرفتم ببینم چی شده. گفتند مدارکت به دست ما نرسیده (در صورتی که همون روز مصاحبه ایمیل کرده بودم). بعد از فرستادن مجدد مدارک به هر سه تا ایمیل کنسولگری، حدود یک هفته گذشت تا رسیدش رو اعلام کنند.
    در نهایت فکر می کنم خیلی سرشون شلوغه ولی همه ایمیل ها رو می خونن. مخصوصا اگر خیلی مرتب و مختصر بنویسید، زودتر می تونن جواب بدن.

Junior Member

سلام
    من ۲۷ جولای مصاحبه داشتم. سفارت خیلی شلوغ بود بالای ۵۰۰ نفر تو سالن جمع شده بودن تا ساعت ۱۰
    ایرانی زیاد بود ولی دانشجو ۴ تا بیشتر من ندیدم. ۲ تا زوج جون بودن که مصاحبشون خیلی طول کشید ولی درنهایت صورتی گرفتن و یکی هم سفید.
    من ۷:۳۰ اونجا بودم. خیلی استرس داشتم انقد که به زور می تونستم حرف بزنم. رشتم کامپیوتره و واسه مستر پذیرش بدون فاند دارم. باجه ۴ خانم مو مشکی خیلی مودب و خوش اخلاق ولی جدی صدام کرد خیلی سریع مدارکمو خواست و شروع به خوندن cv کرد. از زمینه کاریم زیاد سوال کرد منم توضیح دادم.
    گفت کنکور دادی؟ گفتم آره ۲ سال پیش ولی دانشگاهی که قبول شدم در زمینه کاری من فعالیت نمی کرد نرفتم و رفتم سر کار. بعد اخماش رفت توهم و گفت Research for master ?! و اینجا بود که ترسیدم ولی بهش گفتم آره و واقعا هم واسم مهم بود. ترسیدم ولی دیدم کنار دستش برگ صورتیه و دلم خوش کردم به اون. ازم BS خواست دادم و چون به نام خودم بود گفت از کجا پول داری ؟! من هم توضیح دادم(شخصی) و کاملا قانع شد.
    باز دوباره از یه جایی تو cv سوال پرسید حس کردم شک داره به حساس بودن. یه ذره توضیح دادم حس کردم متوجه نمیشه. بعد شروع کرد تایپ کردن و دستش برد پشت یه برگ زرد داد بهم و گفت این سایتو چک کن. همه چی خوب به نظرم میرسه.
    ولی همه مدارکمو بهم پس داد !! مگه cv , sop اینارو نمی گیرن واسه کلیرنس ؟؟ چرا بهم پس داد ؟!
    انقدر که استرس داشتم نتونستم خوب حرف بزنم. فکر کنم همین باعث شد صورتی نده. همینجوری از اون روز دارم خودمو فحش میدم :|

نقل قول نوشته اصلی توسط Leila.azizi80 نمایش پست ها
    سلام به نظرم اين موارد رو اصلاح كن:
    - بگو چرا مي خواي آمريكا تحصيل كني و ايران نه(مثل بالابودن سطح تحقيقات اونجا و اينكه ريسرچ دوست داري)
    نگفت شما ايران قبول شدي پس چرا نخوندي و يا اگه نمي خواستي بخوني اصلا چرا ايران اقدام كردي؟؟؟ من خودم هيچ وقت ايران دكترا شركت نكردم و اونجا هم خيلي واضح دليلمو گفتم.
    -در خصوص انتخاب تگزاس چه دلايلي آوردي؟ بازم بايد در راستاي ريسرچت حرفت مي زدي و حتي پرينتي از صفحه اون دانشگاه رو ميدادي كه توش نشون مي داد كارهايي كه تو مركز تحقيقات اونجا كارشده رو تو دوست داري و اين دليل اپلايت بوده.
    -مسلما روي كارهايي كه كردي بايد تسلط داشته باشي-گير كردن يعني عدم انجام كار توسط خودت
    -
    در كل به نظرم نوشتن كامل و بدون تناقض DS160 خيلي مهمه همه چي بايد كلير باشه و همه چي با رزومه و اس او پي و حرفات بخونه اگه موردي رو حذف مي كني دقت كنتي تو گوگل ازت يافت نشه و در كل به نظرم چيزي حذف نكن فقط كمرنگ كن
    و يه چيز ديگه اينكه به نظرم اينها از قبل از مصاحبه تا 80 درصد و حتي بيشتر مي دونند به تو بايد چه برگه اي بدهند . من خودم (ويزا دانشجويي -دكترا عمران با 9 سال سابقه كار دولتي)وقتي رفتم كنار باجه برگه زردم دستش بود و چند سوال كه براش كلير نبود رو ازم پرسيد و بعد سي وي ازم گرفت و 2 هفته اي كلير شدم. و دوستم (ويزا توريستي 20 روزه) با اينكه كلي خودش رو آماده كرده بود و با كلي مدارك اومده بود بدون اينكه ازش چيزي بپرسه سفيد داد كه فكر كنم فرمهاي DS160 رو داده بود آزانس پركرده بود و اونها هم نصفه نيمه
    موفق باشي
    -
    من 16 جولای برگ سفید گرفتم، فول فاند دکترا، معافیت سربازی، افیسر گیر بود چرا تو ایران دکترا نخوندی.( گفتم چون با مدرکش نمیشه تو ایران استاد دانشگاه شد و اینکه تو امریکا امکان ریسرچ بیشتر و ...) . سوال من از دوستان اینکه فرم DS160 که جایی برای توضیح دادن نداره، ویا اینکه یک سری اطلاعات گزینه مانند مربوط به حال و گذشته شما ، و برای کسانی که یک بار مصاحبه رد میشن در تکمیل کردن بار دوم نمی توان چیزی را تغییر داد. درست میگم؟
    کاربر amirali_8376 از خانم که تو سفارت شماره میده ، پرسیده چکار کنم و گفته DS 160 را اصلاح کن، یعنی چی؟
    ویرایش توسط solaleh : August 15th, 2014 در ساعت 10:22 PM دلیل: درخواست کاربر

سلام

ببخشید رنگ این برگه هایی که میدن رو یک توضیحی میدید؟
    تا اونجا که فهمیدم، برگه سفید: ریجکت، زرد: وارد شدن به دوره کلیرنس، صورتی: درجا ویزا میدن. درسته؟

من تجربیات 16 جولای را اینجا برای دوستان میگم. باجه 3 و 4 با ایرانیها مصاحبه می کرد(هر دو خانم).و من تقریبا جزو نفرات آخر بودم. 3 تا توریستی و 2 تا دانشجو خانم 2 تا آقا باجه 3 همگی سفید گرفتند دو تا دانشجو زرد و یک ریترنیگ اقا بعد از 4 سال زرد. افیسر 3 کلا عصبانی و سختگیر بود. 2 بار گارد سالن را پیج کرد که اونایی که مصاحبه کردند بیرون کنند. اینجا بود که فهمیدم ویزا گرفتن به شانس و حالت افیسر تو اون روز کا ملا بستگی داره.
    خانم باجه 4 به یک اقا و خانم توریستی و دخترشون که 12-15 ساله بود صورتی داد، 4 تا دانشجو یکشون ارشد و فاند نداشت زرد داد. 2تا صورتی. 2 تا هم سفید که یکی من و دیگری یک آقا با پذیرش دندان که لیسانس شیمی را 7-8 سال پیش گرفته بود و مجرد بود.
    2 تا زوج هم بودن که یکیشون گرفت و دیگری فکر کنم سفید گرفت. بازم بودن که نمیدونم چی شد.
    خانم 3 و 4 هر دو بور هستند. باجه 3 با موهای مشکی و بلندتر. خانم 4 کمی صورت سفید تر و موهای کوتا هتر . من تو تجربیا ت بچه ها دیدم که بیشتر میگن افیسر مو مشکی . برای اینکه اشتباه نشوند با یکدیگر بهتر است دوستان یکم دقیق تر مشخصات بدن.

نقل قول نوشته اصلی توسط MehrdadMajidi نمایش پست ها
    سلام

ببخشید رنگ این برگه هایی که میدن رو یک توضیحی میدید؟
    تا اونجا که فهمیدم، برگه سفید: ریجکت، زرد: وارد شدن به دوره کلیرنس، صورتی: درجا ویزا میدن. درسته؟
    آره ، درسته

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)