نقل قول نوشته اصلی توسط einsinghaf نمایش پست ها
من رفتم برای مصاحبه ی J-1 از دولت ایران نامه ی حمایت مالی داشتم و از دانشگاهمون هم سوشیال تای! اما نشون ندادم، چون نمیخواستم دوسالم تیک بخوره آفیسر هم نگفت بده فقط گفت بنک استیتمنت منم از بابام برده بودم نشونش دادم.
دو سالم را تیک نزد و برگ زرد داد گفت برو تا کیلیر شی.
عصرش ایمیل زده که رزومه ات را بفرس و هرچی که فکر میکنی روند کارات را تسریع میکنه.

اگه الان نامه دولت و دانشگاه را براش بفرستم، شامل قانون دوسال موندن تو وطن میشم؟ بفرستم بهتره یا نفرستم؟
مرسی
سلام...من واسه فرصت مطالعاتی یکساله دعوتنامه گرفتم... دو هفته دیگه امتحان MSRT وزارت علوم رو دارم و حدود یه ماه بعد هم امتحان تافل ETS چون نمره زبان قبلیم که خیلی هم خوب بود اکسپایر شده... هنوز اقدام به وقت گرفتن از سفارت نکردم چون دانشگاه گفته باید مدرک زبان ببرم تا با وزارت علوم مکاتبه کنن واسه حمایت مالی و... چند تا سوال دارم:
1- کدوم سفارت واسه مورد من بهتر ویزا میده؟ آنکارا-دبی- ارمنستان- تاجیکستان ...
2-بهتره من صبر کنم امتحان زبان بدم و بعد اینکه دانشگاه نامه زد وزارت علوم و کارا انجام شد وقت سفارت بگیرم یا از همین الان به فکر وقت باشم
3- اصلا منتظر نامه وزارت علوم بشم یا اینکه خودم بنک استیتمنت ببرم و اصلا رو نکنم که از ایران حمایت مالی قراره بشم (که دو سال تیک نخوره)
4- کدوم یکی از اینا رو لازم دارم و از کجا باید بیارم

1. SEVIS number from the Form I-20 for Students or Form DS-2019 for Exchange Visitors
  2. Petition Number from the Form I-797 for Temporary Work Visas