صفحه 14 از 76 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 756

موضوع: دبی (امارات) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دبی (امارات) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

نقل قول نوشته اصلی توسط p3im4n نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    این اولین پست من در این وبسایت هست و میخوام در اینجا تجربه ی مصاحبه ی سفارت در دوبی رو براتون بگم.
    من در رشته ی MBA در یک دانشگاه رنک زیر 20 در آمریکا پذیرش گرفتم. تاریخ مصاحبه ی من یکشنبه 31 فروردین (20 April) بود. سربازی هم معافیت کفالت داشتم و هزینه ی شهریه هم وام از خود دانشگاه گرفته بودم. اما هزینه ی زندگی که در نامه I-20 آمده بود رو Bank Statement از بانک پارسیان برده بودم. مصاحبه ی من حدودا 2 دقیقه طول کشید. افسر که یک خانم آمریکایی بود از من سوالات زیر رو پرسید:

1- هدف از سفر به آمریکا؟
    2- Bank Statament و نامه I-20 رو خواست
    3- پرسید چرا این دانشگاه میخوای بری؟
    4- کارت معافیت از سربازی رو خواست.
    5- پرسید کارت چیه ؟ که گفتم مدیر بازرگانی خارجی یک شرکت خصوصی وارد کننده قطعات خودرو هستم و گفتم که با کشور چین کار می کنیم. و افسر از من پرسید پس این ویزای کاری چین تو پاسپرتت برای همین بوده؟ که گفتم بله سفر کاری بوده در سال 2012.

بعد از ارائه این مدارک به من گفت که ویزای شما آمادس و مشکلی نیست. 3-5 روز کاری طول می کشه که ویزا در پاسپورت بخوره و پرسید میخوای بمونی دوبی ویزاتو بگیری یا میری ایران آژانس میفرستی؟ که من گفتم می مونم دوبی. پرسیدم نوع ویزا ی من چیه؟ که گفت Multiple هست. یکشنبه مصاحبه کردم و چهارشنبه ویزا رو توی پاسپرتم از اداره پست دوبی تحویل گرفتم.

به نظر من خیلی مهمه که موقع مصاحبه کاملا خونسرد باشین، استرس نداشته باشین و خیلی منظم و مرتب مدارک رو آماده کرده باشین و پروفشنال برخورد کنین. امیدوارم همگی موفق باشین و با امید و ایمان قدم به قدم به سمت موفقیت حرکت کنین.
    سلام

ممنون!

یه سوالی! قسمتی که گفت ویزای کاری چین رو... همون موقع نگاه کرد؟! یا مشخص بود که قبلش نگاه کرده؟!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

من امروز رسیدم تهران. چهارشنبه مصاحبه داشتم. یه خانوم بود. از من سوالی در مورد اینکه اونجا کی رو داری یا برمی گردی یا نه و اینجور چیزها نپرسید. ازم research plan و CV رو گرفت و راجع به کاری که قراره اونجا بکنم سوال کرد. و اینکه adviser من در دوره ارشد در ایران کی بوده. رزومه من رو گذاشت جلوش و نمیدونم از روش چی داشت می خوند و هی تند تند تایپ می کرد از روی رزومه ام. رشته من computer science هست و زمینه کاریم در دکترا که قراره بخونم embedded system. بعدش گفت: Everything looks good to me بهم یه برگه زرد داد گفت ما زودتر از 3 ماه مونده به تاریخ شروع کلاس ها نمی تونیم ویزا بدیم (ترم من 29 سپتامبر شروع میشه) بهم گفت بعد از کلیر شدن پاسپورتت رو بیار دبی. گفت: Submit your passport no earlier than 22 July and enter US no earlier than 30 days prior to your start date of PHD program
    حالا من یه کم نگرانم. یعنی به چیزی شک کرده می خوان بررسی کنن که به من برگه زرد داد؟ اگه موافق بود با ویزا دادن به من پس چرا صورتی بهم نداد؟ من هیچ جا هم تا به حال شاغل نبودم پسر هم که نیستم که بحث سربازی داشته باشم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    سلام

ممنون!

یه سوالی! قسمتی که گفت ویزای کاری چین رو... همون موقع نگاه کرد؟! یا مشخص بود که قبلش نگاه کرده؟!
    خواهش میکنم.
    نه فکر کنم چون تو فرم DS-160 سفر های خارجمو وارد کرده بودم، تو پاسپرتم چک کرده بوده،‌ و چون category ویزا کاری چین F هست فهمیده سفر کاری بوده،‌ وقتی گفتم کارم با چین هست با لحن مطمن پرسید: So your trip to China was for a business reason? که گفتم Yes!

پس چرا برگه صورتی نداد؟ صورتی رو به کیا می دن؟ به کسانی که شروع کلاسشون هم در فاصله کمتر از 3 ماه باشه؟ یعنی با برگه صورتی همون موقع (3 تا 5 روز) ویزا رو می دن؟

shipment waybill number چی هست و کی میدن اینو؟

Junior Member

سفارت دبی نامه ets برای نمره تافل یا جی آر ای میخواد؟ بعد من که پدرم هزینه هامو میده به غیر از بانک استیتمنت مدرکی برای حقوق ماهیانه باید ببرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hmofidi نمایش پست ها
    دوستان مثل اینکه تا پارسال وقتی برگه زرد میدادن، مینوشتن که تا چند هفته دیگه آماده میشه. دوستانی که اخیرن رفتن برای ویزا و برگه زرد گرفتن میشه بگید برای شما داخلش چه مدتی نوشته؟ برای من نوشته که این پروسه بطور متوسط از 5 تا 6 ماه طول میکشه!!!!
    اون عدد یه حالت کلیه. در حالی که اگه بخواد اونقدر طول بکشه اصلا به خودشون زحمت نمی دن که اون نامه رو بدن. صاف همون موقع می گن که شما به برنامت نمی رسی. به منم همین برگه رو داد و گفت July پاسپورتت رو بیار.
    در مورد Empost: من هنوز خودم هم رجیستر نکردم اما توی همون سایتی که روی برگه زرد نوشته برو:
    http://usvisa-info.com/en-AE/selfser...er_information
    اگر دیدی دوباره ازت پول می خواد به نظرم به خودشون ایمیل بزن و ازشون سوال کن چون این پروسه Empost مجانیه.

نقل قول نوشته اصلی توسط aseman_791 نمایش پست ها
    اون عدد یه حالت کلیه. در حالی که اگه بخواد اونقدر طول بکشه اصلا به خودشون زحمت نمی دن که اون نامه رو بدن. صاف همون موقع می گن که شما به برنامت نمی رسی. به منم همین برگه رو داد و گفت July پاسپورتت رو بیار.
    در مورد Empost: من هنوز خودم هم رجیستر نکردم اما توی همون سایتی که روی برگه زرد نوشته برو:
    http://usvisa-info.com/en-AE/selfser...er_information
    اگر دیدی دوباره ازت پول می خواد به نظرم به خودشون ایمیل بزن و ازشون سوال کن چون این پروسه Empost مجانیه.
    سلام. یعنی به شما گفت تا اون موقع کلیر میشی رسما؟ این Empost داستانش چیه؟
    و من یتق الله یجعل له مخرجاً، و یرزقه من حیث لا یحتسب.

نقل قول نوشته اصلی توسط detroit440 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    ویزا مالتیپل هست ... من فول فاند محسوب نمی شم؛ چون از 53000 دلار هزینه دانشگاه مبلغ 47000 دلار رو خود دانشگاه تامین می کنه و برای 6000 تای باقیمانده من نامه بانکی داشتم ... حساب بلندمدت بود ... کلا چون عمده مبلغ رو دانشگاه می ده، کلا آفیسر حساسیت خاصی نشون نداد، خصوصا به جزییاتی مثل بلندمدت یا کوتاه مدت بودن حساب ، همونطور که گفتم فقط یک نگاه شاید دو ثانیه ای به نامه بانکی انداخت
    منم فاندی که دارم مثل شماست. حالا بهتره حساب از چه نوع باشه. حساب پدرم جاری هست. به نظرتون مشکلی نیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Biavatan نمایش پست ها
    سلام. یعنی به شما گفت تا اون موقع کلیر میشی رسما؟ این Empost داستانش چیه؟
    والا رسما چیزی نگفت. بهم اینا رو گفت:
    Everything looks good to me. Keep checking this website until it's completed. Submit your passport no earlier than 22 July and enter US no earlier than 30 days prior to the start date of your program.
    اما به هر حال اون می دونست که برنامه من کی شوع میشه و خودشم گفت جولای. بنابراین 5 6 ماه نیست.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)