صفحه 19 از 76 نخستنخست ... 9101112131415161718192021222324252627282969 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 756

موضوع: دبی (امارات) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسي عمران - شريف

پیش فرض پاسخ : دبی (امارات) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

نقل قول نوشته اصلی توسط Farzaneh2620 نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید میشه بگید پاسخ همسرتون به این دو سوال چی بود؟ متوجه شدن که همسرتون هم اپلای کردن؟ به اینکه ایشون هم می خوان درس بخونن یا نه گیر نداد؟ محل کارتون رو چی اونو نفهمید شما تو ds زده بودید؟

سلام
    خانمم كارش رو درست گفت ولي ساده و بدون توضيحات اضافي :
    1-I am a civil engineer and work as a steel structure designer.
    2-Not Really

به ما چيزي كه نشون دهنده اين قضيه باشه نگفتن ولي چون خانمم پذيرش گرفته بود و براش I-20‌هم صادر شده، فهميدنش نبايد كاري براشون داشته باشه. ضمن اين كه ما تصميم داشتيم اگه پرسيد راستشو بگيم.
    در مورد ادامه تحصيل نپرسيد، فقط گفت اونجا هم مي خواي كار بكني يا نه.

ما هر دو محل هاي كارمون رو توي CV، SOP، Application ، DS-160 و حتي تو برخي از ايميل هايي كه به اساتيد زديم،‌گفته بودم. توي فيسبوك و لينكدين هم نوشتيم. اصلا قايم كردني نبود و ماهم اگر مي پرسيدن اشاره مي كرديم.

فقط اصلا نگران نباشين و با آرامش برين جلو. همه چي ساده تر از اون چيزي كه فكر مي كنين.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسي عمران - شريف

با سلام مجدد خدمت دوستان
    من و همسرم روز 7 مي مصاحبه داشتيم و خدا رو شكر بدون كليرنس به ما ويزا دادن و سوالاتي كه پرسيدن و ... رو تو پست قبلي گذاشتم. راستش مي خواستم دقيقا بگم كه اون روز چه اتفاقاتي افتاد ولي ديدم خيلي ها توضيح دادن و براي همين تصميم گرفتم نكات مهمي رو كه شايد به درد بقيه بخوره بهتون بگم:
    1- ما براي ساعت 8 وقت گرفته بوديم و 6:40 رسيديم دم در سفارت و در نهايت 9:30 برگشته بوديم هتل! توصيه اكيد مي كنم كه زودتر برين. ما كه اون موقع رفته بوديم تو، نوبتمون 14 بود. از حدود 7:30 به بعد به صورت تصاعدي نفراتي كه مي آن زياد مي شن و اگه يك ساعت ديرتر برين به سفارت، فكر مي كنم 3 ساعت بيشتر اونجا بمونين!
    2- اون تو اصلا جاي پر استرسي نيست و نگران نباشين. هر سوالي كه داشتين مي تونين از ماموراي داخل بپرسين. كلا هدفشون اينه كه كار شما راه بيفته. اون روزي كه ما بوديم، يه خانمي اشتباه براي ابوظبي وقت گرفته بود و اومده بود. اينقدر باهاش خوب رفتار كردن كه بدون اينكه ناراحت بشه بهش توضيح دادن و حتي زماني كه ديدن انگليسي متوجه نميشه اومدن از توي نفراتي كه بودن خواستن كسي بهش توضيح بده. در نهايت 10 دقيقه نشست و بعد مصاحبه شد. يه خونواده با 2 تا بچه هم بودن كه خارج از نوبت كارشون رو راه انداختن. نگران هيچي نباشين.
    3- هر چي كه لازمه به آفيسر بگين و هيچ چيز اضافي نگين.
    4- اين تجربه مال يكي از دوستانه كه توي سوال به آفيسر مبني بر اينكه برمي گردي ايران يا نه گفته بود: من هيچ تعهدي به شما نمي دم كه تو آمريكا بمونم! يعني اعتماد به نفسش منو خفه كرد! اصلا از پايين و ديد كسي كه مي خواد با التماس ويزا بگيره به قضيه نگاه نكنين. خيلي راحت باشين و نشون بدين كه اونقدر به خودتون اعتماد دارين كه مشكلي نخواهد بود.
    5- هر سوالي دارين همونجا بپرسين، اگه بياين بيرون ديگه نمي تونين برگردين و ميگن ايميل بزنين و بپرسين.
    6- راستي يادم رفت بگم كه ما ريز نمراتمون و ... تو پاكت هاي مهر و موم شده بود و برديم تو. كسي نگفت باز كنين.
    7- اون تو آب و خوردني و ... هم هست،‌ نگران نباشين. فقط پول خرد با خودتون ببرين. در حد چند درهم خرد باهاتون باشه بد نيست.
    در نهايت اينكه دبي تاكسي همه جا داره و قيمت هاش هم ثابته. نگران حمل و نقل نباشين.
    اميدوارم همتون موفق باشين.

سلام دوستان
    من و همسرم روز 11 می ساعت 8:30 مصاحبه داشتیم ، از ساعت 6 اونجا بودیم. ظاهرا دو تا آفیسر مرد مسئول مصاحبه با شماره های مربوط به ایران و خصوصا دانشجوهای ایرانی بودن. یکی از اینا خیلی فرایند رو طولانی میکرد به طوری که باجه دیگه 4 نفر رو مصاحبه کرده بود و این روی یه نفر گیر داده بود. حتی از یکی از بچه هایی که رشته ریاضی خونده بود در رابطه با شبکه های کامپیوتری پرسیده بود :|
    آفیسر ما آی20 رو چک کرد، CV و SOP و RP رو ازم گرفت، و دیگه پس نداد. و به ما گفت ویزای شما تایید شد و یه برگه زرد داد که هیچ تیکی نخورده بود. چیزی که من فهمیدم این بود که کسانی که نیاز به بررسی بیشتر داشتن داخل برگه زرد گزینه آخر علامت خورده بود.
    نکته دیگه اینکه قبل از انگشت نگاری و مصاحبه یه باجه برگه آی20 و DS160 رو چک می کنه. پس آی20 رو آماده داشته باشید.

Junior Member

سلام بر دوستان و با تشكر از راهنمايي هاي همگي
    من ديروز (11 مي) دبي مصاحبه داشتم براي F1 و در جا برگه صورتي گرفتم!
    اول شرايطم رو مي گم: دختر ، مجرد، پزشك عمومي، با كاپلان اقدام كرده بودم، 2 عمو و يك عمه ام سيتيزن آمريكا هستن و عمه ام در همون ايالتي هستند كه من مي رم. و 4 تا ويزا شينگن داشتم تو پاسم.
    مصاحبه ام كلا حدود4-3 دقيقه طول كشيد با يك خانم جوان/ميانسال بود. همون اول گفت i20 رو بده ، موسسه كاپلان رو نمي شناخت و خيلي با تعجب پرسيد اين چيه و واسه چي مي خواي بري اين كلاس ها رو؟ من هم توضيح دادم گفت خوب بعدش چي كار مي خواي بكني؟ گفتم رزيدنتي بخونم. گفت پس مي خواي بموني آمريكا!! گفتم نه!! بعد از رزيدنتي بر مي گردم. گفت خوب چرا تو ايران رزيدنتي نمي خوني؟ گفتم سطح علمي آمريكا خيلي بالا تره و من خيلي دانشجو سخت كوش و علمي اي هستم! بعد هم پرسيد كي هزينه ات رو مي ده گفتم پدرم . بانك استيتمنت رو گرفت و پرسيد شغل پدرت چيه. كلا چهرش ناراضي بود و اصلا قانع نشده بود گفت واستا ببينم! و رفت . حدود 1 دقيقه بعد برگشت و بدون اينكه هيچ سوال ديگه اي بپرسه يا مدرك ديگه اي بخواد برگه صورتي رو داد به دستم!! و گفت ويزات اكيه!
    كسان ديگه اي كه من امروز ديدم : يك دختر F1 برگه زرد گرفت. يك خانم j2 برگه زرد گرفت. يك پسر F1 در جا صورتي گرفت.
    مرسي از همه دوستاني كه تو اين مدت منو راهنمايي كردن ، اميدوارم تجربيات من هم به درد كسي بخوره . خصوصا دوستان پزشك كه كمتر در اين فروم فعال هستند.

Junior Member

هايزنبرگ و سايمون عزيز ممنون از راهنمايي هاتون
    آفسير به من برگه صورتي رو داد و شروع كرد توضيح دادن كه از وقتي ويزا بزنيم تو پاست 120 روز وقت داري واسه همين حواست باشه به موقع پاس رو بفرستي و الان زوده . بعد من گفتم نوع ويزام چطوريه؟ گفت پاست رو دوباره بده و باركد ds رو دوباره وارد كرد و گفت ويزات مولتيه! ولي دوباره تاكيد كرد زودتر از 120 روز نفرستي پاست رو!! و اعصاب نداشت و گفت برو و توضيح بيشتري نداد!
    حالا من نمي دونم بايد چي كار كنم . اگه مولتي باشه كه ديگه 120 روز مطرح نيست درسته؟ از كجا بايد چك كنم؟ كلا بعد از اينكه برگه صورتي رو مي دن به دستمون بايد چي كار كنيم ؟ توي اكانتم هم هيچي ننوشته. ممنون مي شم كمكم كنين.

Junior Member

یکی از دوستان راجع به برگه وثیقه ای که تو سفارت از من خواسته شد در پ خ پرسیده بود که من اینجا جواب میدم که بقیه دوستان هم استفاده کنن. سوال این بود:
    ببخشید من راجع به این برگه وثیقه ای که نوشتین بانک میده و سفارت هم می خواد سوال داشتم
    کدوم برگه منظورتونه ؟
    آخه من که از نظام وظیفه کارم تموم شد هیچ برگه ای به من ندادند و گفتن همه چی تو سیستم ثبت می شه ! منظورتون اون فیش واریزیه که وقتی پول میریزین تو بانک بهتون میده ؟ می شه لطفا راهنمایی کنین
    من وقتی وثیقه رو نزد بانک گذاشتم یه کاربن زیر نامه ای که میخواست به نظام وظیفه بده گذاشت و ازش یه نسخه هم برای من صادر کرد و رقم 15 میلیون تومن رو روی جفت نامه ها ماشین کرد.
    من با وجود اینکه قصد نداشتم این برگه رو ببرم، با اصرار همسرم بردم و خداروشکر کارمون رو خیلی راه انداخت، چون خانمی که مصاحبه کننده بود با نامه ای که نظام وظیفه به من داد راضی نشد و وقتی این نامرو دید اکی داد.
    در ضمن نامه ای که نظام وظیفه داده بود خطاب به وزارت علوم مبنی بر صدور معافیت تحصیلی هستش.
    من در یک فرصت مناسب یه عکس از جفت این مدارک روی سایت قرار میدم.

Junior Member

با سلام،
    من امروز12 May وقت ویزا داشتم برایF-1 و .F-2
    پاس وI-20 رو گرفت و اسم دانشگاه رو پرسید.
    راجع به سربازی پرسید که کارت معافی رو بهش دادم و گفت چرا معاف شدی گفتم برا جانبازی پدرم.
    گفت CV, SOP و RP رو بده.
    از خانومم پرسید که چی‌ کار می کنی‌ اونم گفت خونه دارم.
    برگ زرد رو به ما داد و تمام.
    ازش پرسیدم سینگل یا مالتیپل گفت سینگل گفتم برا خانومم نمی‌شه مالتیپل باشه گفت چون باهمین نه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    سلام

به نظر من هم عجیبه! چون بودن دوستانی که مولتی بودن و زودتر از 120 روز گرفتن...! نمونش تو ایروان که پره!
    خوب من الان كلا بايد چي كار كنم؟ چطوري و از كجا status ام رو چك كنم؟ آيا قبل از فرستادن پاسپورتم به EMPOST بايد اطلاع بدم بهشون؟

Junior Member

سلام من امروز 12 می وقت سفارت داشتم آفیسر بنده آقای بد اخلاقی بود I20 دادم رزومه ازم خواست و دیگر هیچ حتی بانک استیتمنت نخواست چون من فاند نداشتم. بقیه سوالارو همش از رزومه میکرد و از رشته که اصلا رشته حساسی نیست اما آفیسر اصلا نمیدونست چی هست،رشته من سیتم اطلاعات جغرافیایی یا GIS هست. خلاصه اصلا از دانشگاه نپرسید فقط هی میگفت چیه چه اطلاعاتی جمع میکنید تو رشتتون به چه درد میخوره نگاه به رزومم میکردو معلوم بود هیچی نمیفهمه. خلاصه من چون هیچ نکته منفی تو پروندم نبود منتظر صورتی بودم اما زرد گرفتم و تیک بررسی بیشتر خورد حالا بعضی دوستان میگفتن به ما که گفته ویزاتونو میدم زرد داده اما تیکی نخورده میخواستم ببینم این نشونه بدیه یا کلیرنس مثل بقیه اس؟

Junior Member

منم امروز 12 می وقت داشتم ساعت 8. از 6 اونجا بودم، واقعاً نیازی نبود از 6 اونجا باشم، صرفاً خسته شدم از بس که وایستادیم :دی کلاً پروسه برای همه سریعه و شما همون یه ربع قبلش بیاید به نظرم به موقع کارتون تموم میشه، بجای اینکه اولش کلی معطل بشید، آخرش یکم معطل میشید. من نفر سوم بودم تو صف، با نفر 10م پنج شیش دقیقه تفاوت داشت زمان خروجمون! البته اگر خوابتون براتون مهم نیست و استرس ندارید، برید زودتر، گوش دادن به حرفای آدما یه کلاسِ جامعه شناسی میشه براتون

کلاً ایرانی زیاده، یکم معاشرت کنید با هم، خوش میگذره :دی استرس الکی هم نداشته باشید، من استرس داشتم قبلش و کاملاً مسخره بودم!

مکانیک خوندم و پذیرش ارشد داشتم فول فاند تی اِی. هیچی ازم نخواست تقریباً! اولش آی20 رو چک کرد و بعدش گفت "آر پی" بده، گفتم "تی ای" هستم و گفت "سی وی" و "اس او پی" بده. گفت سربازی رفتی؟ گفتم نه! گفت چرا، که گفتم دانشجو هستم و پول گذاشتم. گفت وثیقه؟ گفتم بلی هیچ مدرکی هم نخواست. بعدش راجع به داداشم سوال پرسید که آمریکاست و همین. شروع کرد برگه زرد رو پر کنه، ازش پرسیدم میشه مالتیپیل باشه، که یه نگاه به کامپیوتر کرد و گفت شرمنده دست من نیست، کامپیوتر میگه سینگل. برگه زرد رو داد و گفت چک کن سایتو، موفق باشی. "سی وی"، "اس او پی" و "دی اس" رو نگه داشت، بقیه چیزا رو پس داد.

راستی، فارسی صحبت کرد اولش باهام، یه مردِ خیلی باحالی هم بود، من اینقدر هول کرده بودم که انگلیسی صحبت کردم، خودم به نظرم بی ادبی بود که جوابی "سلام، چطوری؟ آی-20" رو بگم "آیم فاین، هیِر یو آر"! البته خودش هم شروع کرد به انگلیسی حرف زدن بعده سی ثانیه.

ایشالله که بخیر بگذره. غمتون نباشه
    ویرایش توسط BardiyaAk : May 12th, 2014 در ساعت 02:08 PM دلیل: اشتباه شده بود، سی وی رو نگه داشت... مرسی از AlexanderEE

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)