صفحه 2 از 76 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 756

موضوع: دبی (امارات) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دبی (امارات) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

نقل قول نوشته اصلی توسط Sht256 نمایش پست ها
    سلام

من چند روز پیش رفتم دبی!! ویزای جی

مصاحبه ام اسون بود با این سوالا:
    چرا امریکا؟ کجا درس خوندی؟ موضوع ریسرچت چیه؟ پولتو کی میده؟ سی وی ت رو بده
    نامه بانک رو هم دید

همین!!

برام بعدش ایمیل اومده

Dear Applicant

In order for us to further process your case we need you to provide the following information

1. Complete résumé
    2. Complete list of publications
    3. Detailed descriptions of the proposed research or work in the United States;
    4. Letters of invitation from the United States sponsor (this letter should be from an academic contact, not the foreign student advisor);
    5. Letters of support from the financial sponsor.

Please mention the case number in the subject line.

Note: the case will be pending until you send us the CV.

Thank You,
    US Consulate in Dubai
    NIV Unit

حالا من باید همه اینا رو جور کنم؟ یا میشه فقط چند تاااش رو بدم؟
    اگه ندارم چی؟
    invitation از کجای دلم بیارم؟
    در ضمن من ریسرچ پلن رسمی هم ندارم... اما به استادم گفتم بده
    چقدر وقت دارم اینا رو جور کنم؟
    محدودیت زمانی نداره ولی تا نفرستید کیستون رو بررسی نمی کنند....
    مورد 3 4 5 میتونه تو یه نامه باشه!
    حتماً چند بار نامه رو بخونید تا چیز حساسی توش نباشه و با استاد هم تعارف نکنید!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Visible نمایش پست ها
    برادر من عمران- سازه بود. از آنکارا اپلای کرد، بدون خدمت، سابقه کار و سفر خارجی! کلیرنسش 121 روز طول کشید. اگه رشته حساس یا ریسرچ حساسی ندارید، نگران ریجکت شدن نباشید. کلیرنس تا 60 روزش، برای همه معموله و چیزه خواستی نیست. بیش از 60 روز (تا 90 روز) نشان دهنده این هستش که یک مرحله اضافه تری از سکیوریتی بکگراند چک برای شما درخواست شده. و بعد از 90 روز، اگه طول بکشه، یک مرحله اضافه ترا از بکگراند چک را براتون سفارت از واشینگتن درخواست کرده که زمانه خواص و مشخصی ندارد. ممکن 100 روز، مثل برادر من 120 روز و یا بیشتر طول بکشه!
    (زمانی که برادرم در انتظار کلیرنس بود، به هر جا که میشد، اینجا در آمریکا ایمیل زدم و یا هر وبسایتی که میشد چک کردم، و این اطلاعت رو پیدا کردم.) امیدوارم از شما هم زود به پایان برسه.
    موفق باشید
    واسه من که نزدیک 7 ماهه به نظرت دارن چی رو چک میکنن؟

Junior Member

سلام

نامه بانک رو هم دید

همین!!

برام بعدش ایمیل اومده

Dear Applicant

In order for us to further process your case we need you to provide the following information

1. Complete résumé
    4. Letters of invitation from the United States sponsor (this letter should be from an academic contact, not the foreign student advisor);

Thank You,
    US Consulate in Dubai
    NIV Unit

اگه ندارم چی؟
    من هم 27th فوریه وقت داشتم برای جی 1 پست داک و فول فاند
    خانومه ازم پرسید که موضوع ریسرچت چیه و ایمپکتش چی هست که من یه کم مبهم توضیح دادم و تونم گفت دعوت نامه و ریسرچ پلن رو بده
    من PHD رو اتریش گرفتم و پرسید توی دانشگاه ایران تو چه مقطعی درس خوندی منم گفتم فوق لیسانس
    گفت الان کارت چیه گفتم بی کارم پرسید چرا گفتم آخه تازه فارغ التحصیل شدم
    گفت چای دولتی تو ایران کار کردی ؟ گفتم نه
    من شروغ به مارم رو زدن 3 مارچ گفت پس چرا اینقدر دیر اومدی گفتم مدارک دیر به دستم رسید
    بعد هم گفت من ریسرچ پلن و رزومه رو نگه می دارم
    با این حال عین همین ایمیل بالا برام اومد
    منم اولش ترسیدم که شاید ریسرچ پلن من براش قابل قبول نبوده آخه خیلی خیلی ساده نوشتم به طوری که ننه جون من هم می فهمه موضوع کار چیه و لعات تخصصی اصلا به کار نبردم
    اما دیگه گفتم بی خیال تغییر بدم بدتره همون هایی رو که داده بودم به آفیسر و همون رزومه رو دوباره فرستادم ...ریسرچ پلن رو هم خودم نوشتم و به استادم چیزی نگفتم
    برای نامه مالی و invitation هم همون نامه offer of employment کفایت می کنه من که فقط همون رو فرستادم هم در مورد ساپورت مالی و فاند بود و هم نامه دعوت به کار
    چون توی هتل اینترنت نداشتیم و تازه دیشب فرستادم و امروز کله سحر هم ایمیل اومد که مدارک رو دریافت کردیم
    همین فعلا که رفتم برای کلیرنس امیدوارم که طول نکشه چون کار رو از دست می دم. این استاده و HR اینقدر احمق هستن فکر می کنن همون روز که می ری سفارت ویزات رو بهت می دن...نوشتن بگو که ویزا رو گرفتی؟ برنامه سفرت چیه؟ 3 مارچ (یعنی امروز) می رسی؟ کجا بیایم دنبالت

سلام

نامه بانک رو هم دید

همین!!

برام بعدش ایمیل اومده

Dear Applicant

1. Complete résumé

Thank You,
    US Consulate in Dubai
    NIV Unit

اگه ندارم چی؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Panizzzz نمایش پست ها
    من هم 27th فوریه وقت داشتم برای جی 1 پست داک و فول فاند
    خانومه ازم پرسید که موضوع ریسرچت چیه و ایمپکتش چی هست که من یه کم مبهم توضیح دادم و تونم گفت دعوت نامه و ریسرچ پلن رو بده
    من PHD رو اتریش گرفتم و پرسید توی دانشگاه ایران تو چه مقطعی درس خوندی منم گفتم فوق لیسانس
    گفت الان کارت چیه گفتم بی کارم پرسید چرا گفتم آخه تازه فارغ التحصیل شدم
    گفت چای دولتی تو ایران کار کردی ؟ گفتم نه
    من شروغ به مارم رو زدن 3 مارچ گفت پس چرا اینقدر دیر اومدی گفتم مدارک دیر به دستم رسید
    بعد هم گفت من ریسرچ پلن و رزومه رو نگه می دارم
    با این حال عین همین ایمیل بالا برام اومد
    منم اولش ترسیدم که شاید ریسرچ پلن من براش قابل قبول نبوده آخه خیلی خیلی ساده نوشتم به طوری که ننه جون من هم می فهمه موضوع کار چیه و لعات تخصصی اصلا به کار نبردم
    اما دیگه گفتم بی خیال تغییر بدم بدتره همون هایی رو که داده بودم به آفیسر و همون رزومه رو دوباره فرستادم ...ریسرچ پلن رو هم خودم نوشتم و به استادم چیزی نگفتم
    برای نامه مالی و invitation هم همون نامه offer of employment کفایت می کنه من که فقط همون رو فرستادم هم در مورد ساپورت مالی و فاند بود و هم نامه دعوت به کار
    چون توی هتل اینترنت نداشتیم و تازه دیشب فرستادم و امروز کله سحر هم ایمیل اومد که مدارک رو دریافت کردیم
    همین فعلا که رفتم برای کلیرنس امیدوارم که طول نکشه چون کار رو از دست می دم. این استاده و HR اینقدر احمق هستن فکر می کنن همون روز که می ری سفارت ویزات رو بهت می دن...نوشتن بگو که ویزا رو گرفتی؟ برنامه سفرت چیه؟ 3 مارچ (یعنی امروز) می رسی؟ کجا بیایم دنبالت

اصلاً نگران این سوالات نباشید!

پارسال هم برای خیلی ها فرستادند برای خیلی ها هم نفرستادند!

تو کسایی که این سوالات رو گرفتن تو رشته های فوق حساس من 20 و 36 روز هم دیدم کلیر شدند!!

قضیه تو ایروان و آنکارا فرق می کنه... 11 و 16 سوال اونا خیلی خطرناک تره!

در ضمن ممکنه باز هم براتون سوال بفرستند اگر کلیرنستون بیشتر از دو ماه طول بکشه! به نظرم کار اشتباهی کردید که استاد دارید و RP رو خودتون نوشتین. اگر رشته حساس نیستید و کارتون حساسیتی نداره RP بگیرید و براشون دوباره ایمیل کنید!

در مورد بی اطلاعی دانشگاه و HR و استاد در همین حد بهت بگم که من بار اول که اقدام کردم و ریجکت شدم به دانشگاه که گفتم برام نظر تخصصی دادن که شما اشتباهت این بوده از یک کشور دیگه اقدام کردی و باید از سفارت آمریکا تو تهران!!!! اقدام می کردی!!! تا tie به کشورت رو نشون بدی!!!!!! بعد هم بهم گفتن میتونم دفعه بعد از تهران اقدام کنم!! :-|
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

یه قانونی هست به نام قانون سگ:

قانون سگ:
    اگر یه سگ گرسنه دنبالتون باشه و بخواد شما رو بخوره! و شما یه عدد نون داشته باشید و نون رو برای سگ بندازید ... سگ نون رو میخوره و بعد میاد شما رو می خوره! برای همین کار عاقلانه اینه که نون رو تیکه تیکه بدید به سگ... تا بتونید خودتون رو تا اون موقع به یه جای امن برسونید!!

شما هم همین کار رو کردید!! سفارت اگر هر جا احتیاج داشته باشه سوال اضافی میپرسه!! اصلاً تعارف هم ندارن!! قانون سگ خوب هست اما می تونه موجب تاخیر شه! مثلاً دو ماه طولی میکشه مدارک اولیتون بررسی شه! بعد از دو ماه دوباره مدارک جدید رو می خوان و تا بررسی مجدد کنند دو ماه دیگه میره... اینم باید در نظر گرفت! نظره منه! اگر عجله ندارید که پیشنهاد میشه! :-)

من رد شدم.
    برای ویزای جورنالیستی اقدام کرده بودم، سوالایی که داشت میپرسید ذهن منرو میبرد به سمتی که اوکی ردیف شد دیگه، منم خیلی استرسم کم شد که یکهو گفت متاسفیم این کاغذم بگیر که توش توضیح بیشتر نوشته شده! حالا چه توضیحی اخه؟ نه BS رو دید، نه مدارک کاریم، نه سند ملک، :-(، اصن دقیقا نمیدونستن ویزای ژورنالیستی چیه، بیشتر گیج میزدن و من براشون توضیح میدادم :-(، الان حسرت به دلم مونده میشد واقعا اونجا یه اعتراض کوچیک کرد که یکی دیگه حداقل دوباره پرونده منو بررسی کنه؟ ایا اگه طرف بگه نه تمومه، خود اوباما هم نمیتونه نظرشو عوض کنه؟ عین احمق ها سرمو انداختم پایین اومدم بیرون.
    :-(

Junior Member hotman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ms of civil eng

متاسفم براتون ، خوب بفرمایید چ سوالاتی کرد ازتون و کدوم افسر
    بود ؟
    ​let me live my own life how i like, because in my death time , the one who should be die is me

نقل قول نوشته اصلی توسط GDeterminism نمایش پست ها
    من رد شدم.
    برای ویزای جورنالیستی اقدام کرده بودم، سوالایی که داشت میپرسید ذهن منرو میبرد به سمتی که اوکی ردیف شد دیگه، منم خیلی استرسم کم شد که یکهو گفت متاسفیم این کاغذم بگیر که توش توضیح بیشتر نوشته شده! حالا چه توضیحی اخه؟ نه BS رو دید، نه مدارک کاریم، نه سند ملک، :-(، اصن دقیقا نمیدونستن ویزای ژورنالیستی چیه، بیشتر گیج میزدن و من براشون توضیح میدادم :-(، الان حسرت به دلم مونده میشد واقعا اونجا یه اعتراض کوچیک کرد که یکی دیگه حداقل دوباره پرونده منو بررسی کنه؟ ایا اگه طرف بگه نه تمومه، خود اوباما هم نمیتونه نظرشو عوض کنه؟ عین احمق ها سرمو انداختم پایین اومدم بیرون.
    :-(
    عزیز جان.. ریجکتی همیشه بوده هست و خواهد بود!

چیزی که من دیدم اینه که شانس تو بار دوم بالاتر میره!

شما از آنکارا اقدام کن ایشالا میگیری... خیلی مسلط تر برو برای مصاحبه... من ده ها نفر دیدم که این بلا سرشون اومده و گرفت و رفتن... 4 بار ریجکت و 10 بار ریجکت هم دیدم که آنکارا رفته و گرفته!

اقدام مجدد تنها راهشه! اصلاً هم ناراحت نباش... وقتی گرفتی کیفش بیشتر از یه ضرب گرفتنه...

فقط بگو الان اگر ژورنالیست هستی برای مدیا های دولتی کار می کنی؟ یا کردی؟!

ببخشید دیر پاسخ میدم.
    یه خانم مو مشکی بود که البته یه خانم دیگه هم پشتش وایساده بود هی با هم تو مانتیور نگاه میکردن حرف میزدن.
    اولش گفتم ژورنالیستم٫ گفت انگلیسی صحبت میکنی٬ انگلیسی گفتم راحتترم فارسی حرف بزنم٬ فارسی ادامه دادیم٬ که اشتباه کردم میتونستم٬بی اعتماد به نفس بازی دراوردم٬ ولی یه سری چیزا رو نمیفهمید بهش انگلیسی میگفتم!! مثلا هی میپرسید قبلا جایی نرفتی٬ میگفتم نه تازه پاسپرتم و گرفتم که آخرش نفهمید بهش انگلیسی گفتم٬ مجردی؟ گفتم آره. در مورد رزومم که نوشتم بودم پرسید که گفتی فلان جا مطلب نوشتی٬ گفتم اره اینم پرینت مقالاتم تو اون سایت که اصن نگاه نکرد٬ دعوتنامه داری از اون تورنمنت٬ که نشون دادم٬ گواهی های کار رو خودم میذاشتم اون زیر ولی اصن نگاهی نمیکرد و فقط به حجم کاعذهایی که اون زیر میذاشتم اضافه میشد. خودم گفتم BS نمیخواید٬ که باز فقط با اون خانمه صحبت میکرد و نگام نمیکرد. برای صدا و سیما کار کردی! گفتم نه اصلا! Press Credential تورنمنتی که تو دبی کاور خبری کرده بودم رو نشون دادم. که از دور فقط نگاه کرد. بعدا یهو بدون اینکه چیز دیگه ای برای اثبات وابستگی به ایران بخواد گفت متاسفم این کاغذم توضیح بیشتر هست توش!
    نه دوست گلم٫ اصن برای هیچ جای دولتی کار نکردم.
    من حسرت میخورم چرا یه اعتراض و پرس و جو کوچیک نکردم٬ دوستان واقعا اگه اعتراض میکردم تاثیری داشت؟
    این قانون نانوشته که میگن بعد از ریجکت تا ۶ ماه دوباره اقدام نکنید٬ درسته؟

با سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط GDeterminism نمایش پست ها
    ببخشید دیر پاسخ میدم.
    یه خانم مو مشکی بود که البته یه خانم دیگه هم پشتش وایساده بود هی با هم تو مانتیور نگاه میکردن حرف میزدن.
    اولش گفتم ژورنالیستم٫ گفت انگلیسی صحبت میکنی٬ انگلیسی گفتم راحتترم فارسی حرف بزنم٬ فارسی ادامه دادیم٬ که اشتباه کردم میتونستم٬بی اعتماد به نفس بازی دراوردم٬ ولی یه سری چیزا رو نمیفهمید بهش انگلیسی میگفتم!! مثلا هی میپرسید قبلا جایی نرفتی٬ میگفتم نه تازه پاسپرتم و گرفتم که آخرش نفهمید بهش انگلیسی گفتم٬ مجردی؟ گفتم آره. در مورد رزومم که نوشتم بودم پرسید که گفتی فلان جا مطلب نوشتی٬ گفتم اره اینم پرینت مقالاتم تو اون سایت که اصن نگاه نکرد٬ دعوتنامه داری از اون تورنمنت٬ که نشون دادم٬ گواهی های کار رو خودم میذاشتم اون زیر ولی اصن نگاهی نمیکرد و فقط به حجم کاعذهایی که اون زیر میذاشتم اضافه میشد. خودم گفتم BS نمیخواید٬ که باز فقط با اون خانمه صحبت میکرد و نگام نمیکرد. برای صدا و سیما کار کردی! گفتم نه اصلا! Press Credential تورنمنتی که تو دبی کاور خبری کرده بودم رو نشون دادم. که از دور فقط نگاه کرد. بعدا یهو بدون اینکه چیز دیگه ای برای اثبات وابستگی به ایران بخواد گفت متاسفم این کاغذم توضیح بیشتر هست توش!
    نه دوست گلم٫ اصن برای هیچ جای دولتی کار نکردم.
    من حسرت میخورم چرا یه اعتراض و پرس و جو کوچیک نکردم٬ دوستان واقعا اگه اعتراض میکردم تاثیری داشت؟
    این قانون نانوشته که میگن بعد از ریجکت تا ۶ ماه دوباره اقدام نکنید٬ درسته؟

با سپاس
    سلام

نه عزیز جان اعتراض فایده ای نداره... فقط یه سری موارد کوچیک دیدم که طرف دیگه اعتراض وارد کرده و تو مصاحبه بالاخره تونسته بگیره... اما خیلی کم بوده اینطوری... و توریستی هم نبودند!

به نظرم سریع از ترکیه اقدام کن

تو ترکیه هم حساسیت رو کار با مدیا های دولتی هست سعی کن غیر مستقیم حواست باشه تو رزومه بیاری نمیدونم چجوری... وگرنه تو کلیرنس میپرسند ازت!! و وقتت تلف میشه!

در ضمن شما توریستی اقدام کردی؟! اگر جواب بله هست لزومی نداری اینگلیسی صحبت کنی... فارسی کافیه! ولی اینگلیسی هم مشکلی نداره حرف بزنی!

به نظرم سریع از ترکیه اقدام کن... ایروان، باکو و عشق آباد هم اصلاً نرو!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)