صفحه 3 از 76 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 756

موضوع: دبی (امارات) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

پیش فرض پاسخ : دبی (امارات) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

جناب هایزنبرگ عزیز٬ یعنی شما میگی ۶ ماه صبر نکنم؟

با سپاس

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط GDeterminism نمایش پست ها

با سپاس
    به نظرم الزامی نداره... گرچه آنکارا چون وقت های خیلی سریع پر میشه همین الان هم تصمیم بگیری دو سه ماه رو طول میکشه!:-)
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط GDeterminism نمایش پست ها

با سپاس
    سلام
    شما از يك سفارت اصلي ريجكت شديد. يعني سفارت به وضعيت شما اشراف داشته. اينكه فارسي مصاحبه كرديد اشتباه بوده . من توصيه ميكنم شما تا تغيير خوبي در پروندتون ايجاد نشده متحمل هزينه و وقت نشيد و بي جهت شانس هاي خودتون رو نسوزونيد. با دقت و تفكر بيشتر و به دور از عجله براي مصاحبه ي بعدي خودتون برنامه ريزي و مطالعه كنيد. ريجيكت بعدي شانس شما رو خيلي كاهش ميده. بي جهتم مداركي كه آفيسر نميخواد بهش ارائه نديد اينكار نشان از پا فشاريه شما براي توجيه و گرفتن ويزاست. آفيسر ها روانشناسان كار كشته ايي هستند.مطالب اين سات رو بخونيد اما به خودتون تعميم نديد. ممكنه بار ديگه خيلي راحت ويزا رو بگيريد و هيچ توجيهي هم براي ريجكت قبلي به ذهنتون نرسه.
    شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Banned

سلام
    دوستان اگر فول فاند باشیم سفارت دبی به BS نیاز داره؟
    مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط austin نمایش پست ها
    سلام
    دوستان اگر فول فاند باشیم سفارت دبی به BS نیاز داره؟
    مرسی
    نه ولی پیشنهاد میشه چیزی حدود 3 تا 5 هزار دلار همراه داشته باشید BS! که نشون بدید هزینه سفر و هزینه 2 هفته اول زندگی رو دارید......

بهتره به نام خانواده باشه ... ولی چون مبلغش کمه به نام خودتون باشه بهتره!

بیشتر از این مبلغ پیشنهاد نمیشه!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Junior Member

سلام بر دوستان
    بر حسب اینکه از اطلاعات و تجربیات این سایت خیلی بهره بردم بر خود لازم می دانم تجربیات روز مصاحبه خودم را نیز بیان کنم تا شاید مورد استفاده دیگر دوستان هم قرار گیرد.(مصاحبه روز 10 مارس)
    1) من یک روز زود تر رفتم دبی تا محل کنسولگری را و چگونگی دسترسی به آن را پیدا کنم. از روی نقشه ای که یکی از دوستان در همین سایت قرار داده بود استفاده کرده و از ایستگاه مترو برجمان به سمت محل کنسولگری حرکت کردم. از نگهبانی که در دکه بود پرسیدم که محل مصاحبه ها همین جاست و بعد از تایید وی به سمت درب ورودی هم حرکت کردم تا به قول خودم خوب محل را شناساسس کنم. در برگشت به مترو، همون ماموری که راهنمایی کرده بود صدایم کرد و پرسید که برای چی این ورها می چرخی و توصیه کرد هرچه زودتر محل را ترک کنم وگرنه بنده را خواهند گرفت و معلوم نیست از کجا سر در می آوری. لذا به سرعت محل را ترک کردم.
    توصیه اول: به هیچ وجه خیال شناسایی محل کنسولگری را نکرده و در روز مصاحبه با تاکسی یا مترو خود را به محل برسانید. نگران نباشید هیچ مشکلی بروز نمی کند. اگر با تاکسی می آیید که به راننده بگویید کنسولگری آمریکا ( اشتباهی نگویید سفارت آمریکا که می برد شما را جای دیگر) شما را می رساند. اگر هم با مترو می روید که همون ایستگاه برجمان پیاده شده و دقیقا هفت دقیقه در هوای صبحگاهی در راه هستید. وقتی از مترو بالا امدید به تابلو های سر پهار راه نگاه کنید. به سمتی بروید که نوشته الخورا. با خیال راحت بروید.
    صبح زود رفتن هم دردی دوا نمی کنه و کمکی هم نمی کند. همه مصاحبه ها تا ساعت 11:30 تمام شد. لذا زود رفتن شما کلا یک یا دو ساعت می تونه به خروج شما کمک کنه.
    توصیه دوم: شب زود بخوابید و صبح هم با خیال راحت به محل مراجعه کنید. زود رفتن کمکی به شما نمی کند اما اگر حتی یک دقیقه از وقت خود دیرتر برسید کار تمام است و شما را راه نمی دهند.
    مدارک خود را به صورت مرتب و با ترتیبی که فکر می کنید از شما خواهند خواست قرار داده و با خود داشته باشید. نگران فرآیند رسیدن به داخل سفارت نباشید که خود مامورین کاملا به شما راهنمایی خواهند کرد. بعد از ورود و بررسی مدارک اولیه و گرفتن شماره در صتدلی های سالن می نشینید.
    توصیه سوم: یک شیشه کوچک آب با خود ببرید. به شما این اجازاه را خواهند داد که با خود به داخل ببرید. در سالن یک بوفه است که آب و چایی و غیره تهیه کنید ولی باید خرج کنید. نگران دستشویی هم نباشید. در سالن وجود دارد.
    آرامش خود را حفظ کنید. مرور سوالات و جوابهایی که از قبل تهیه کردیه اید کمک کننده است. باز هم تکرار می کنم خیلی کنجکاوی در خصوص اینکه بیرون پنجره ها را نگاه کنید یا پشت سر آفسیر ها را بررسی کنید مطلقا ممنوع ! کار دست خودتان ندهید. کنجکاوی آنها در خصوص شما خیلی زود برانگیخته می گردد. سرتان به کار خودتان باشد و در دیگران هم دقیق نشوید. مخصوصا مامورین مستقر در محل را ورانداز نکنید!
    خیلی زود نوبت شما می شود. یک سلام و احوالپرسی گرم با آفیسر باعث کاهش شدید استرس و غلبه بر حواشی مصاحبه می گردد. البته نه آنقدر خودمانی باشید که طرف جا بخورد و نه خیلی خشک و بی روح.
    من برای ویزای J-1 اقدام کرده بودم. کل زمان مصاحبه 4 دقیقه طول کشید. مصاحبه با زبان انگلیسی شروع شد.
    سوالات:
    1) روی چه موضوعی کار خواهی کرد؟
    2) ِDS رو بده.
    3) SEVIS fee رو بده.
    4) خدمت کجا بودی؟ ( دوره آموزشی در سپاه بودم و امریه داشتم که همه را توضیخ دادم و مدارک ترجمه شده را هم خودم در لابلای صحبت ها بهش دادم)
    5) مجردی؟ آیا نامزدی داری که بعدا قصد داشته یاشه با شما به آمریکا بیاد؟ ( توضیح دادم که نامزد ندارم. شاید می خواسته tie من رو چک کنه ولی من راستش رو بهش گفتم)
    6) support مالی از کجا داری؟
    7) CV رو بده.
    یک برگه زرد با یک case number تقدیم کرد. یعنی فرآیند clearance شروع شد. گفتم چند وقته می آد که گفت 2 تا 10 هفته طول می کشه ولی از توریستی ها زودتر می آد.
    ( مشخصات خودم: دانشجوی دکتری عمران- اقدام برای فرصت مطالعاتی- مجرد- خدمت کرده در سپاه- با سابقه کار 8 ساله در جاهای مختلف دولتی ولی نه حساس)
    90 درصد افرادی که دیدم با برگه زرد بدرقه شدند. سه نفر هم تا اونجا که من فهمیدم ریجکت شدند.
    حالا منتظر جواب کلیر هستم.
    دوستان دعا بفرمایند.
    تجربیات سفر را هم بزودی در قسمت مربوطه قرار می دهم.

یه خبر خوب!

یکی از دوستان به نام DrRosha که کیسش خیلی قوی نبود.... (برادر در آمریکا...بدون فاند... کاپلان...) امروز از دبی درجا برگه صورتی گرفت و بدون کلیرنس اوکی شد!

قضیه این بود که ایشون می خواست بره عشق آباد که دید تو یک روز چند نفر کاپلانی رد شدند! بعد از این که شرایطشون رو توضیح دادند مشخص شد که سنتر کاپلانی که میخواستند برن نزدیک به برادرشون بوده! به ایشون یه توصیه هایزنبرگی عجیب شد که سنترشون رو عوض کنند و ایشون دقیقاً سنتر رو از این سر آمریکا انداختن اون سر آمریکا! I-20 هم به نام خودشون بود متاسفانه که ایشون BS از مادرشون بردند سفارت... با اینکه خیلی سخت بود ولی همه مدارک رو جور کردند و بردند... (از جمله Job Offer)...نتیجتاً با اعتماد به نفس خوبی رفتن!

نتیجه: مصاحبه کوتاه... چند سوال راجع به برادر + سوال راجع به ماهیت کار که دولتی هست یا نه! و برگ صورتی! آفیسر هم یه خانم آمریکایی بوده!

حالا خودشون میان توضیح میدن!

خوب آماده شید.. مدارک رو درست حسابی و با وسواس جمع کنید... سفارت رو خوب انتخاب کنید و بقیه رو بسپارید دست خدا!

ایشون واقعاً وسواس گونه کار کردند و یه یک ماهی سایت رو مطالعه کردند و کیس ضعیف خودشون رو رفع مشکل کردند و هیچ بهانه ای برای آفیسر نذاشتند!

به سه مانع ... داشتن فامیل... نداشتن فاند.... و خود Kaplan غلبه کردند که واقعاً عالی بود.... در ضمن ایشون گفتن آفیسر کاملاً با kaplan آشنا بوده!

تبریک!

نقل قول نوشته اصلی توسط austin نمایش پست ها
    Kaplan chie?
    یه موسسه ای هست که پزشک ها برای دوره های USMLE و تخصص میرن! معمولاً سخت ویزا میدن و میگن دانشگاه نیست! در ضمن کسایی که میرن بعد از دوره میمونند برای تخصص برای همین آفیسر یه جورایی میدونه که طرف به این راحتی ها بر نمیگرده!

یواش یواش داره باورم میشه که دبی برای خانم های مجرد (با فامیل و بی فامیل) حتی بدون فاند بهترین جاست! اینم سندش..

خانم مجرد بدون فامیل بدون فاند: اینجا (5 تاشون متاهلند)

خانم مجرد با فامیل بدون فاند: اینجا(2 تاشون متاهلند)

Junior Member

مى بينم كه خبر زودتر از خودم رسيده! من امروز سفارت رفتم.خلاصه رو كه آقاى هاينزبرگ گفتن كه از كمك هاى اين مدت شون هم ممنونم.
    چند تا نكته بگم اولا توصيه هاى چند تا پست بالاتر اقاي jalal رو حتما مطالعه كنين.
    در مورد مصاحبه هم يك خانوم جوان بور بود آفيسر. خيلي جو راحت بود و هيييييييچ مدركى هم از من نخواست. من همه چيز رو راست گفتم. حتى وقتى پرسيد بعد اين دوره ها مى خواى چيكار كنى؟ گفتم مى خوام رزيدنتى بخونم اونجا. راجعع به كار خودم پرسيد كه دولتيه يا خصوصي كه خب خصوصيه. در مورد برادرم فقط نوع ويزاش رو پرسيد. به نظرم همه چيزهاى ديگه رو قبلا چك كرده بود. (اينكه از كى رفته آمريكا و چى كار ميكنه) پرسيد كى خرج ات رو ميده گفتم والدين ام bs گرفت ولى نپرسيد شغل شون چيه و اين حرفا.
    يه چند تا سوال راجع به كاپلان پرسيد. راجع به اينكه اين سنتر رو چرا انتخاب كردى و كدوم سنتر ها ديگه اين دوره رو ارائه مى كردن. به نظرم مهم ترين چيز آرامش و اعتماد به نفسه و گرنه بقيه فاكتور ها از قبل مشخصه و اونا هم ميدونن شما چرا مى خواين برين و چى كار ميخواين بكنين. من چيزى كه كمك ام كرد راحت باشم اين بود كه نشستم جواب سوال حفظ كنم. رفتم اونجا راستش رو گفتم اومدم.
    بعد هم پرسيد پروازت كيه؟ گفتم دو روز ديگه.برگه صورتى داد ولى گفت تا كلاس هات چون بيشتر از ٣ ماه مونده بعدا بيا pick up كن.(كه اميدوارم بعدا نزنن زيرش!!)
    در مورد لباس هم كه ميدونم سوال خيلي از دختر هاست! همه شكلى اونجا هست. چيزى بپوشيد كه حس راحتى كنيد و به شخصيت خودتون نزديك باشه. كلا هيچ وصيتى نميتونم بكنم جز اينكه خودتون باشين!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط DrRosha نمایش پست ها
    مى بينم كه خبر زودتر از خودم رسيده! من امروز سفارت رفتم.خلاصه رو كه آقاى هاينزبرگ گفتن كه از كمك هاى اين مدت شون هم ممنونم.
    چند تا نكته بگم اولا توصيه هاى چند تا پست بالاتر اقاي jalal رو حتما مطالعه كنين.
    در مورد مصاحبه هم يك خانوم جوان بور بود آفيسر. خيلي جو راحت بود و هيييييييچ مدركى هم از من نخواست. من همه چيز رو راست گفتم. حتى وقتى پرسيد بعد اين دوره ها مى خواى چيكار كنى؟ گفتم مى خوام رزيدنتى بخونم اونجا. راجعع به كار خودم پرسيد كه دولتيه يا خصوصي كه خب خصوصيه. در مورد برادرم فقط نوع ويزاش رو پرسيد. به نظرم همه چيزهاى ديگه رو قبلا چك كرده بود. (اينكه از كى رفته آمريكا و چى كار ميكنه) پرسيد كى خرج ات رو ميده گفتم والدين ام bs گرفت ولى نپرسيد شغل شون چيه و اين حرفا.
    يه چند تا سوال راجع به كاپلان پرسيد. راجع به اينكه اين سنتر رو چرا انتخاب كردى و كدوم سنتر ها ديگه اين دوره رو ارائه مى كردن. به نظرم مهم ترين چيز آرامش و اعتماد به نفسه و گرنه بقيه فاكتور ها از قبل مشخصه و اونا هم ميدونن شما چرا مى خواين برين و چى كار ميخواين بكنين. من چيزى كه كمك ام كرد راحت باشم اين بود كه نشستم جواب سوال حفظ كنم. رفتم اونجا راستش رو گفتم اومدم.
    بعد هم پرسيد پروازت كيه؟ گفتم دو روز ديگه.برگه صورتى داد ولى گفت تا كلاس هات چون بيشتر از ٣ ماه مونده بعدا بيا pick up كن.(كه اميدوارم بعدا نزنن زيرش!!)
    در مورد لباس هم كه ميدونم سوال خيلي از دختر هاست! همه شكلى اونجا هست. چيزى بپوشيد كه حس راحتى كنيد و به شخصيت خودتون نزديك باشه. كلا هيچ وصيتى نميتونم بكنم جز اينكه خودتون باشين!!
    خيلي خيلي تبريك مي گم DrRosha . خيلي خوشحال شدم از خبرتون
    گفتين هيچ مدركي ازتون نخواست؟ يعني job offer كه برده بوديد رو اصلا نديد؟ يعني فكر مي كنيد داشتن اين job offer اصلا تاثيري داشت؟
    واسه سنتري كه مي رين چه سوالاتي كرد؟ روي اين حساس بود كه دور از برادرتون دارين مي رين؟ يعني فكرمي كنيد اينكه شما سنترت رو عوض كردي در كارت تاثير مثبت داشت؟
    Cv تون هم نگاه كرد؟
    راجع به اينكه بعدش برمي گردي ايران پرسيد؟ راهنمايي مي كنيد كه چطوري قانعش كرديد كه آره؟
    بازم تبريك، خوش باشيد

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)