صفحه 5 از 76 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 756

موضوع: دبی (امارات) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دبی (امارات) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

نقل قول نوشته اصلی توسط mahrouzia نمایش پست ها
    بله یه برگه صورتی به من دادند. پس با این حساب اگه یک ماه و نیم بعد برم دیره و ممکنه به مشکل بخورم؟‌به نظر شما ریسک کنم به بچه های اینجا بدم برای pickup? تا به حال بوده کسی که ازین طریق به مشکل برخورده باشه؟ اینجا روش اعتماد کردن چی هست؟
    والا من دقیقاً نمی دونم سوالتون چیه! از من می خواهید کسی رو معرف کنم!؟ متاسفانه نمی شناسم... ولی یکی از دوستان به آیدی DrRosha با وسواس عجیبی دنبال شخص مطمئن و یا روش مطمئن هستند... از ایشون مشورت بگیرید... ایشون خیلی وسواسین... واسه همین احتمال این که روش بد معرفی کنند کمه!

از تاپیک pick up ويزا از دبي هم میتونید استفاده کنید!

همچنین یه شرکتی هم هست که در این سایت تبلیغ داره... اون هم خوبه و بچه ها راضی بودن.... مشکلاتی داشتی گویا گه گاه... ولی در کل راضی بودن بچه ها!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

به نام خدایی که همیشه می خنده ....
    سلام به همه ی دوستان اپلای ابرود. یار دیرینه این گروه هستم که شاید مطالب من رو در 2 سفارت ایروان و آنکارا خونده باشید که ریجکت شدم. خوب بالاخره نوبتی هم که باشه ، نوبت دبی هست. متاسفانه و با تمام تلاشی که انجام داده بود متاسفانه برای بار سوم و این بار از دبی ریجکت شدم. در حالیکه من اینبار تمااام چیزهایی که نشان دهنده ی سوشال تای بنده بود رو با خودم برده بودم.
    اجازه بدید از اوله اول سفارت رو تشریح کنم.
    من وقت مصاحبم 8:30 صبح بود. از هتل یک تاکسی گرفتم. حدود 20 درهم شد تا رسیدم به کنسولگری آمریکا.ساعت 7:30 اونجا رسیدم. جلوی کنسولگری 3 تا صف هست. صف اول برای ساعت 8 صبح. صف دوم برای ساعت 8:30 و صف سوم برای 9. صف ساعت 8صبح به شدت شلوغ بود. ولی من که 8:30 بودم فقط 3 نفر جلوی من بودن. از ساعت 7:30 پذیرش شروع شد و نگهبان کنسولگری فرم Ds190 و پاسپورت رو چک میکرد. اگر اسمت توی اون روز بود اجازه میداد بری داخل.توصیه شدید میشه دیر نکنید. چون تا نفر آخر پاسپورت رو چک می کنند و اجازه میدهند بری داخل. اگر از ساعت 8 ، 1 دقیقه دیر برسید اجازه ورود بهتون نمیدن. پس سعی کنید حداقل نیم ساعت زودتر جلو کنسوگری باشید. زودتر نرید چون باید تو آفتاب وایستید.
    وقتی وارد میشید ، از گیت بازرسی عبور می کنید. نیازی نیست با خودتون آب یا خوردنی بیارید. برخلاف دو کنسولگری ایروان و آنکارا داخل کنسولگری بوفه هست و اونجا می تونید خرید کنید
    اول میرید گیت اول مدارکتون رو میدید و یک شماره میگیرید. بعدش سریع میرید گیت انگشت نگاری . بعدش منتظر میشید که مصاحبه اصلی شروع بشه. کنسولگری به شددددددددت شلوغ و قاطی پاتیه. برخلاف نظمی که در ایروان و آنکارا دیدم اینجا اصلا اسمی از نظم دیده نمیشه. البته گارد های امنیتی همه فیلیپینی بودن و خیلی مهربان و راهنماییتون می کردن. ولی به خاطر تعدد زیاد نفرات خیلی سر و صداس و اصلا نظمش قابل قیاس با ایروان و آنکارا نیست.
    من اونجا منظر بودم تا شمارم رو صدا زدن. شرایط داخل کنسولگری دقیقا مثل بانکه. باجه های مختلف و وقتی شمارتون رو صدا میزنن میرید جلو باجه.از پشت شیشه کارهاتون رو انجام میدید. پس در ذهنتون جای عجیب غریب تصور نکنید. عییییین بانک های خودمونه.
    وقتی شماره ی من رو صدا زدن، من رفتم. کلا دوتا آفیسر مخصوص ایرانی ها بود. یک آقای موبور که خوب بچه های قدیم تعریفش رو کرده بودن و یک خانم جوان. جلوتر از من یک پسر جوونی بود که برای دکترا می خواست اقدام کنه که برگه صورتی گرفت و در جا ویزاشو گرفت. کاملا هنگ کرده بود. خودشم باورش نمیشد که همونجا ویزاشو دادن. همونجا بغلش کردم و بهش کلی تبریک گفتم.قابل توجه دوستانی که رنگ های برگه رو نمیدونند باید عرض کنم که برگه صورتی یعنی:"مبارکه. شما ویزات تا 2 روز دیگه آمادست. پاسپورتت رو بزار اینجا و 2 روز دیگه ویزاتو بیا بگیر:. برگه زرد:" FBI CHECK یا همون کلیرنس که مدتش مشخص نیست کی ویزات آماده میشه" . برگه سفید" شرمندتم. ویزا به شما تعلق نمیگیره. برگرد کشورت!!!" .
    اونجا یک آقای دیگه دیدم که متاهل بود و می خواست بره امریکا. زن و بچه و خونه داشت.زن و بچش ایران میموندن و خودش تنها می خواست بره.من گفتم این دیگه 100% ویزارو بهش میدن.ایشون برای دیدن دوستش به صورت توریستی می خواست بره که با کمال تعجب برگه سفید بهش دادن. اونم کلا هنگ بود. با توجه به اینکه همه چیز آورده بود ولی ریجکتش کردن. بقیه رو دیگه متوجه نشدم . 1 خانم و دو تا دختر جوان پشت سر من بودن که دیگه نفهمیدم چطور شد وضعیتشون. اینقد کنسولگری شلوغه و سرو صداست که آدم خودشو گم نکنه شانس آورده.
    سرتون رو درد نیارم. نوبت من که شد رفتم به باجه ای که اون آفیسر مو بور بود. تو سیستم اطلاعات I-20 رو زد. ازم پرسید که برنامت برای آمریکا رفتن چیه؟ من بهش گفتم می خوام برای مقطع فوق لیسانس در رشته ی کامپیوتر اقدام تحصیل کنم.
    بعد گفت شما 2بار ریجکت شدید. نسبت به قبل چه تغییراتی در خودتون انجام دادید؟ من گفتم : " اولین چیز اینکه من یک جاب آفر قوی از یکی از بزرگترین شرکت های نرم افزاری دارم که ( پرید وسط حرفم و گفت این جاب آفر رو در مصاحبه قبلیتون ارائه داده بودید) که من گفتم این یک جاب آفر دیگس . اون از یک شرکت دیگه بود ( همونطور که داشتم صحبت می کردم مدارکم رو از زیر شیشه بهش میدادم که نگاه کنه که متاسفانه به هیچچچچچچچ کدوم از مدارکم نگاه نکرد) بعدش گفتم من در این مدت یک منزل خریدم که نشون دهنده ی داشتن وابستگی ها به ایران باشه( سند خونه و ترجمه رو بهش دادم) که آفیسر گفت من نیازی ندارم که نگاهی بهش بندازم.!!!!
    بعد گفت می تونم رزومت رو ببینم؟ من رزومم رو بهش دادم و الکی و سریع یک نگاهی انداخت و مطمئنم چیزی متوجه نشده چون رزومم کاملا تخصصی بود و اصطلاحات تخصصی نوشته بودم. بهم برگردوند.
    بعد پرسید: شما مجرید ؟ که من گفتم بله. من مجردم.
    بعدش از سربازیم پرسید. اینجاش بامزه بود. بزارید عین جملات رو بهتون بگم.
    Did you pass your military service?(Officer
    yes i did(me
    witch Organization?( Officer
    Iranian Army( me
    Sepahhhhh??????????( Officer
    No Sir- Artesh (me
    which Branch Of Artesh? (Officer
    Air Force Sir( me

بعد از چند لحظه که داشت تایپ می کرد برگه سفید رو از زیر شیشه هم داد و خیلی محترمانه گفت که من متاسفم ولی این بار هم شما نمی تونید ویزا رو بگیرید.
    من بهش با حالت متعجبانه گفتم : آقا، من از مصاحبه های قبلیم خیلییی تغییر داشتم این عادلانه نیست که مجددا به خاطر بند 214ب ریجکتم کنید.
    آفیسر گفت: من متاسفم ولی دلایل شما برای برگشت به ایران کافی نیست.
    من مونده بودم دیگه چی می خواست برای اثبات؟ سند خونه بهش نشون داده بودم . سند ماشینم. 2تا جاب آفر قوی. که هیچکدومو نگاهم نکرد.
    خلاصه برای بار سوم از دبی ریجکت شدیم و برگشتم به هتل.
    (جهت انجام وظیفه، دیدگاه های خودم نسبت به شهر دبی و هتل رو در تاپیک مربوطه نوشتم)

Whatever it takes going to happen ,let be happen but Never Loose you Hope....
    ویرایش توسط mamoosh68 : April 8th, 2014 در ساعت 02:27 PM
    هان مشو نومید، چون واقف نئی از سر غیب ... باشد اندر پرده بازی های پنهان "غم مخور"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    ببخشید که من بار دیگه میپرسم! برگه صورتی گرفتید دیگه!؟ اگر گرفتید مشکلی نیست.. ولی هر چه زودتر بگیرید! چون موارد درجایی هم بوده که با برگه ریجکت برگشتند... البته چون شما ویزای کار هستید نمیتونند با 214b رد کنند شما رو... ولی میتونند بگن processing نیاز داره.... برای همین من پیشنهاد می کنم بدون استرس سریعاً پاس رو بدید.... اکثراً هم مشکل نمی خورند! شاید 5% مشکلات اینطوری می خورند!
    من صبر کنم سفارت به من خبر بده یا با استناد به حرف افیسر که گفت ۳-۵ روز دیگه ویزات امادست پاسو الان با کسی بفرستم؟

من صبر کنم سفارت به من خبر بده یا با استناد به حرف افیسر که گفت ۳-۵ روز دیگه ویزات امادست پاسو الان با کسی بفرستم؟
    صبر نکنید که خبر بدن! الان تو پروفایلتون با کیس نامبر چک می کنید چی میگه؟! تو dubainiv?

تو سایت واشنگتن چی میگه!؟
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Junior Member

میشه بگید ایرانی ها ten-printed هستن یا خیر؟

منظور اینه که هر 10 تا انگشتشون رو روز مصاحبه اسکن می کنن؟
    ویرایش توسط shabgard66 : April 11th, 2014 در ساعت 07:40 AM

Junior Member

صبر نکنید که خبر بدن! الان تو پروفایلتون با کیس نامبر چک می کنید چی میگه؟! تو dubainiv?

dunainiv کیس نامبر میخواد که من ندارم تنها شماره ای که دارم شماره DS-160 هست. سایت واشنگتن)ceac.state.gov( میگه : administrative processing. جای دیگه ای هست که باید چک کنم؟ از طریقی میشه اطمینان داشت که ویزام امادست که پاسمو بفرستم؟ آخه من ۹ روز دیگه یه سفر دیگه دارم که پاسمو لازم دارم نمی دونم الان بدون هیچ اطمینانی با توجه به حرف officer پاسمو بفرستم ؟ یا سفرمو برم بعد ۱ ماه و نیم که برگستم بفرستم؟!

dunainiv کیس نامبر میخواد که من ندارم تنها شماره ای که دارم شماره DS-160 هست. سایت واشنگتن)ceac.state.gov( میگه : administrative processing. جای دیگه ای هست که باید چک کنم؟ از طریقی میشه اطمینان داشت که ویزام امادست که پاسمو بفرستم؟ آخه من ۹ روز دیگه یه سفر دیگه دارم که پاسمو لازم دارم نمی دونم الان بدون هیچ اطمینانی با توجه به حرف officer پاسمو بفرستم ؟ یا سفرمو برم بعد ۱ ماه و نیم که برگستم بفرستم؟!
    سفر اگر خارجیه بهتره که قبل از سفر بفرستید... چون احتمال ریکلیر خوردن هست! کلا متاسفانه دبی بی نظمه مواردی هم بوده که اذیت کردن و وقتی پاسپورت رفته با 214 رد کردند یا کیلرنس زدن! هیچ اعتباری نیست متاسفانه! ولی توصیه اینه که سریعتر اقدام کنید که شرایطتتون مشخص شه!

نقل قول نوشته اصلی توسط austin نمایش پست ها
    آخه چرا؟ چرا اینجوزی می کنن؟
    ایشون متاسفانه یه مشکلی خوردند که خیلی مشخص نیست چیه! چون تو کلیرنس بودن و خیلی سریع ریجکت شدند با بدن غیر ناجور.. بعد هم از انکارا...! بعد هم دبی... مشخص نیست چیه دقیقاً متاسفانه!

Junior Member

ممنون فکر کنم مجبور شم خودم برم اگه کسی رو پیدا نکنم. فقط میشه بگید پاسو باید ببرم امپست یا کنسولگری ؟ فکر میکنید چند روز باید اونجا باشم که برسم خودمم تحویل بگیرم؟

Junior Member

من رفتم برای مصاحبه ی J-1 از دولت ایران نامه ی حمایت مالی داشتم و از دانشگاهمون هم سوشیال تای! اما نشون ندادم، چون نمیخواستم دوسالم تیک بخوره آفیسر هم نگفت بده فقط گفت بنک استیتمنت منم از بابام برده بودم نشونش دادم.
    دو سالم را تیک نزد و برگ زرد داد گفت برو تا کیلیر شی.
    عصرش ایمیل زده که رزومه ات را بفرس و هرچی که فکر میکنی روند کارات را تسریع میکنه.

اگه الان نامه دولت و دانشگاه را براش بفرستم، شامل قانون دوسال موندن تو وطن میشم؟ بفرستم بهتره یا نفرستم؟
    مرسی

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)