صفحه 54 از 76 نخستنخست ... 4444546474849505152535455565758596061626364 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 756

موضوع: دبی (امارات) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دبی (امارات) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

نقل قول نوشته اصلی توسط g_jalilvand نمایش پست ها
    سلام دوستان،<br>من امروز 1 july مصاحبه داشتم. مصاحبم خیلی کوتاه و خلاصه و با همون آقای مو بور و تپل بود. من پذیرش PhD بدون فاند برای مهندسی الکترونیک دارم. اولین سوال پرسید که روی چی می خوای کار کنی و منم در یک کلمه جواب دادم medical robotics systems، خواستم ادامه بدم که گفت مدرک رسمی مبنی بر این که به دانشگاه گفته باشی می خوای رو این موضوع کار کنی داری ؟ گفتم من با اساتید از طریق ایمیل در تماس بودم و باهاشون مکاتبه داشتم. گفت نه مدرک official می خوام. منم cv و sop و دادم و گفتم اینارم به دانشگاه دادم. در واقع اجازه نداد من خیلی راجع به موضوع مورد علاقه ام صحبت کنم. خودم در ادامه اش RP دادم و گفتم که البته تو این نامه دانشگاه تضمین کرده که من روی موضوع حساسی کار نمی کنم. تو این فاصله از من سوالی نمی پرسید و در سکوت تایپ می کرد. بعد در مورد سربازی پرسید و گفتم که تو air force بودم. س پ ا ه؟ نه، ارتش. کی رفتی ؟ Dec 2013. چند ماه رفتی ؟ 6 ماه به محض این که I20 م اومد خارج شدم. یکم تاریخ های توی cv &nbsp;مو چک کرد. بعدم برگه زرد داد. من تعجب کردم و گفتم هیچ مدرک دیگه ای نمی خواهین؟ نه.<br>الان یکم نگرانم. چون نه ازم نامه وثیغه سربازی خواست، نه bank statement !!!!!!!!!!!! فقط cv, rp و sop و نگه داشت.<br>به نظرتون مشکلی وجود داره یا اینکه جای نگرانی نیست ؟ آخه خیلی فرصتی پیش نیومد که من بخوام با توضیحاتم طرف و impressed &nbsp;کنم.<br>این ایمیلی که برای بعضی ها حتی با وجود گرفتن برگه زرد می آد مبنی بر اینکه طبق بندb) 214) &nbsp;برای ویزا ردی تا چه زمانی می اد ؟ اگه تا کی نیاد می تونم خیالم راحت باشه که دیگه خطر از سرم گذشته؟<br>:S
    اگه فامیل درجه یک نداشته باشی احتمالش کمه. یکی از دوستان به من گفت اگه تا 15روز با این بند ریجکت نشی احتمالش باز کمتر میشه. نگران نباش بخیر میگذره ان شاالله.

نقل قول نوشته اصلی توسط sobhan_iust نمایش پست ها
    از من I20, CV, SOP &RP خواست، و هیچی دیگه نخواست. البته بنده فاند داشتم. به شخصه ندیدم از کسی ترجمه شناسنامه یا کارت ملی بخوان!
    اصل کارت پایان خدمت فراموش نشه.از من ریز روشم فارسی خواند

نقل قول نوشته اصلی توسط nraz87 نمایش پست ها
    بله، موثقه
    این موثق ریزش بگو یاد بگیرم

Junior Member

کسی که برای مستر داره اقدام میکنه به RP احتیاج داره؟

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nraz87 نمایش پست ها
    کسی که برای مستر داره اقدام میکنه به RP احتیاج داره؟
    سلام
    اگر دوره research باشه و نه Course based بهتره که نامه داشته باشه که رو چی داره کار میکنه به چه تکنولوژی دسترسی داره و منابع فاندش چی هستند.
    اینها توصیه است. شما میتوندی بدون این نامه هم اقدام کنید.
    شادزی
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

سلام
    اگر روز مصاحبه برگه صورتی دریافت کنم، طبیعتا چند روز طول میکشه که ویزا حاضر بشه و به تور 4 روزه که گرفتم نمیرسه.
    با توجه به اینکه فرصت زیادی ندارم، اگر بخوام خودم بمونم و ویزا را بگیرم، بلیط یکطرفه از دبی به ایران راحت گیر میاد؟ ضمنا اگر ازم سوال کرد میخوای بمونی و خودت ویزا را بگیری اگر بگم میخوام بمونم پاسپورتم را نگه میدارد؟ (اگر نگه داره برای گرفتن بلیط برگشت بدون پاسپورت میتونم اقدام کنم؟)
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophy

نقل قول نوشته اصلی توسط rahimism نمایش پست ها
    سلام
    اگر روز مصاحبه برگه صورتی دریافت کنم، طبیعتا چند روز طول میکشه که ویزا حاضر بشه و به تور 4 روزه که گرفتم نمیرسه.
    با توجه به اینکه فرصت زیادی ندارم، اگر بخوام خودم بمونم و ویزا را بگیرم، بلیط یکطرفه از دبی به ایران راحت گیر میاد؟ ضمنا اگر ازم سوال کرد میخوای بمونی و خودت ویزا را بگیری اگر بگم میخوام بمونم پاسپورتم را نگه میدارد؟ (اگر نگه داره برای گرفتن بلیط برگشت بدون پاسپورت میتونم اقدام کنم؟)
    ممنون
    i got my visa in 2 days
    if you want to stay in Dubai and pick up your visa yourself, they will keep your passport
    you can get a ticket to Iran from Iran air or mahan agencies in Dubai

Junior Member

هر چند با تاخیر ولی بصورت کامل تجربه مصاحبم رو در ادامه می نویسم:

من ۱۶ June مصاحبه داشتم و بهد از ۵ الی ۶ دقیقه برگه زرد گرفتم. سوالات: چرا این دانشگاه؟ بعدش چی کار می کنی؟ سربازی؟ ببینم کارتتو؟ از خانمم هم پرسید خانه داری یا نه؟
    غیر از I-20 و کارت پایان خدمت هیچ جیز دیگه ای ازم نخواست.
    ایمیل تکمیل پزوسه کلیرنس و ارسال پاسپورت رو هم دیروز ۲ July یعنی بعد از ۱۶ روز از تاریخ مصاحبه دریافت کردم. ۱ July تو سایت واشنگتن وضعیتم آپدیت شد و فرداش ایمیل رو دریافت کردم.
    شرایط من:
    فوق لیسانس مجدد در رشته برنامه ریزی آمورشی از یه دانشگاه رنک متوسط و گمنام (ارشد قبلیم در رشته مدیریت بود)
    ۲ سال و نیم وقفه از زمان فارغ التحصیلی تا اپلای
    فاندم کامل نبود (شهریه و یه مقدار stipend )
    3 تا ویزای توریستی (برای ارایه مقاله) آمریکا و ۴ الی ۵ تا شنگن داشتم: ویزاهای آمریکا شامل سال ۲۰۰۹ (باکو-کلیرنس ۳ روزه) - ۲۰۱۰ (فرانکفورت- کلیرنس ۲۰ روزه) و آخریش که همین سه ماه پیش از دبی و بدون کلیرنس گرفتم. برای همین انتظار داشتم با توجه به سوابقم و رشته بی خطر بدون کلیرنس بگیرم که نشد.
    سربازی معاف موارد خاص
    ۷ سال سابقه کار در شرکت های semi-govermental
    متاهل-همسر خانه دار (لیسانس فلسفه غرب از دانشگاه تهران)
    نوع ویزا رو هم همون روز مصاحبه از officer پرسیدم که گقت: It should be multiple
    سوالی بود در خدمتم.

Member QUPHAS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PHYSICS

سلام دوستان
    من اوایل جولای 8 صبح وقت داشتم. من و دوستم7:30 جلو ی سفارت بودیم و سریع داخل رفتیم.قبل از ما دانشجو زیاد اومده بود. جلوی سفارت علاوه بر ds160 و پاسپورت تاییدیه وقت سفارت رو هم میخواستن. اول فقط شماره میخوندن بعد دو تا دانشجو صدا زد که دومیش دوستم بود. دوباره با کمی تاخیر دانشجو صدا زدن که من نفر چهارم بودم! برای همین فکر نمیکنم زود رفتن مهم باشه! من باجه ی 3 بودم خانم تقریبا مو بور! Cv, resume و RP رو ازم گرفت و همون سوالای روتین رو پرسید. گفت اونجا روی چی میخوای کار کنی که من توضیح دادم که با خنده و شوخی گفت یک مقدار خلاصه تر! کارت معافیتم رو خواست که با ترجمه بهش دادم. گفت شما الان TA هستید؟ که گفتم نه! مهمترین قسمتش این بود که با تعجب پرسید شما الان دانشجوی مستر هستید و برای مستر میخوای بری؟ که گفتم فیلدی که من میخوام تو شریف کسی کار نمیکنه و ...! و ازم نپرسید بعد از تموم شدن درست چی کار میکنی! از اول هم یک برگه ی زرد کنار دستش بود که همون رو بهم داد! بهش گفتم ویزام اپروو شده یانه که جواب نداد و گفت تو سایت چک کن و 4 تا 6 هفته در نظر بگیر!
    در کل خیلی خوب بود. من خودم پر انرژی بودم و خندان. اونم خیلی خوش برخورد بود. کلاً حس خوبی داشتم. فکر کنم 10 از سفارت اومدیم بیرون.
    انشاا.. که همگی هر چه زودتر کیلیر بشیم.
    موفق باشید
    ویرایش توسط solaleh : July 6th, 2014 در ساعت 12:21 PM دلیل: درخواست کاربر

سلام من 1 جوون مصاحبه داشتم
    17 حوون ویزام اومد و کلیر شدم
    مکانیک لیسانس بودم دکترا مستقیم تگزاس
    سفارت دبی

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)