صفحه 57 از 76 نخستنخست ... 7474849505152535455565758596061626364656667 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 756

موضوع: دبی (امارات) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دبی (امارات) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

نقل قول نوشته اصلی توسط tezwik نمایش پست ها
    من امروز... سفارت دوبی... وقت داشتم... سفید گرفتم... افتضاح بود!!!
    دلیل خاصی هم بهم نگفتن...
    اصلا هیچی ازم نخواستن.
    اگه دوبی میخواید برید واقعا میگم... نمی ارزه. همین الان بیخیال شید برین یه کشور دیگه...
    اینجا قاطی کردن... همه ش دارن همه رو رد میکنن.
    ای بابا عجب وضعیه!!!

من واقعا متاسفم . به امید خدا از سفارت دیگه ای اقدام می کنید و مشکل حل میشه.
    لطفا اطلاعات را کامل تر بگید؟
    ۱- فاند؟
    ۲- کدوم آفیسر بود؟
    ۳- رشته؟
    ۴- افراد دیگه را در همان روز خبر دارید؟
    ۵- ...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Oregon State University- Sharif University of Technology

سلام دوستان

من امروز ۱۳ جولای ساعت ۸ صبح وقت سفارت داشتم. ساعت ۶:۴۵ دم در سفارت بودم. فکر کنم حدود ۸-۱۰ نفر برای ویزا دانشجویی اومده بودن و بقیه ویزای توریستی بودن چون اکثرا شماره داشتن (به دانشجوها شماره نمیدادند و اسم صدا میکردند). سفارت شلوغ بود و تا ساعت ۹:۲۰ فقط شماره صدا کردن (دو باجه ۳-۵ ). ساعت ۹:۲۵ باجه ۳ اولین دانشجو رو صدا زد که خودم بودم. من Returning Student هستم و برای دکترا (فول فاند) میرم. ۳ سال پیش برای فوق لیسانس تاشکند بدون کلیرنس مولتیپل گرفتم. الانم برای دکترا همون دانشگاه میرم. مصاحبه من با یک خانوم مو خرمایی خوش برخورد بود. کلا فکر کنم ۲ دقیقه هم طول نکشید. بعد از سلام این سوالات رو پرسید:
    اول ازم I20 رو خواست.
    پرسید returning هستی؟ گفتم: بله.
    گفت فوق لیسانس چجور بود؟ گفتم خیلی عالی.
    پرسید بارون چی؟ (اخه دانشگاه من در ایالت Oregon هست که خیلی بارون میاد). گفتم بارون خیلی زیاد میاد و ادمو کلافه میکنه (که زد زیر خنده و گفت میدونم).
    پرسید دفعه قبل کجا ویزا گرفتم؟ گفتم تاشگند.
    گفت سربازی کجا بودی؟ گفتم که معافیت پزشکی داشتم و کارت رو ازم گرفت و دید.
    فول فاند هستی؟ بله
    گفت همه چی خوب هست تبریک میگم و ویزای شما approve شده و برگ صورتی رو برداشت. سوال کرد تا کی هستی؟ منم گفتم تا شنبه. اونم گفت که ویزات که اماده شد برو از Empost که رجیستر کردی بگیر. منم تشکر و خداحافظی کردم.
    از سرنوشت بقیه دوستان دانشجو خبر ندارم چون خودم اولین نفر بودم. تا زمانی که اونجا بودم ۱ نفر و ۳ تا خانواده که برای ویزای توریستی اقدام کرده بودن سفید گرفتن. یک خانوم با ۲ تا دختراش اومده بود که به خودش دادن و ۲ تا دختراشو ریجکت کردن. یک دوستی هم بود که طبق چیزی که به من گفت ۵شنبه ریجکت شده بود و مجدد برای امروز وقت گرفته بودن.
    فقط نکته آخر: در سفارت دوستان که با هم صحبت میکردند معتقد بودند که دبی جدیدا خوب ویزا نمیده و اشتباه کردند که دبی وقت مصاحبه گرفتند. ولی من فکر میکنم اگر برای ویزای دانشجویی اقدام میکنید و مدارکتون کامل هست، از دانشگاه خوبی در ایران فارغ التحصیل شدید یا از داشگاه خوبی در امریکا پذیرش گرفته اید، فول /پارشیال فاند هستید و یا BS قوی دارید سفارت دبی جای خوبی برای اقدام هست. به حرف های منفی توجه نکنید ، همه مدارک رو کامل آماده کنید و توکلتون به خدا باشه. من دو با تجربه رفتن به دو سفارت مختلف رو دارم و هر دو بار یک پروسه مشخص بود.

با آرزوی موفقیت برای همه

شاد باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط alinina نمایش پست ها
    تجربه من از سفارت امریکا در دبی:
    8 جولای مصاحبه داشتم و اولین نفری بودم که دانشجویی مصاحبه شدم قبلش داشتن شماره میدادن! منم یه کم طول کشید تا لود بشم و مطمئن شم اسممو داره میخونه! با خانوم مو بور و بداخلاق باجه 3! اول ای بیستمو گرفت و بعد شروع کرد به سوال پرسیدن که تو میخای اون 5 سالو تو امریکا روی چی کار کنی؟!
    من بیشتر تمرین کرده بودم که بعد از 5 سال میام ایران و چکار میکنم! اصن نشنیده بودم اون 5 سالو بخوان که توضیح بدیم براشون!!!!ای بیست من پروگرمم رو مکانیک و سیستم زده بود در حالیکه رشته ی من صنایعس! و استادم تو ریسرچ پلن به این موضوع اشاره کرده بود و من هم به افیسر گفتم رشتم صنایعس! گیر داده بودم ریسرچ پلنو ببینه اونم گیر داده بود که نه لازم نیس خودت توضیح بده! خولاصه من هم هرچی توضیح میدادم میگفتم بعدش که برگشتم ایران...وقتی ایران اومدم... من در ایران ... ایران که رسیدم...
    بعد درمورد کاری که میخواستم بکنم توضیح خواست و من اصطلاحات تخصصی رشتم و کاری که میخاستم بکنم توضیح دادم و کارم رو به مدیریت هم ربط دادم که بی خطر بودنش کاملن مشهود و معلوم بشه! بعد اسم دانشگاهامو پرسید و گفت که تو شریف تی ای بودی؟ با چه استادی کار میکردی؟ اسمش؟ و ارشدمم اسم استاد ؟ پایان نامم و تی ای بودنم!
    یه قسمت از صحبتامم دیدم اصن نگاهم نمیکنه دیگه حرف نزدم (بهم برخورد خب! با دیوار انگار حرف میزنی!) برگشت نگاهم کرد گفت ادامه بده لطفن! کلن انگار مهارت اسپیکینگتو باید به خودت ثابت کنی وگرنه اونکه گویا داره مهارت تایپشو تقویت میکنه!
    دانشگاههایی که اپلای کردم پرسید و اینکه چندتاشو پذیرش گرفتم؟
    چرا این دانشگاهو انتخاب کردم؟

فامیل امریکا داری؟
    چرا گپ تحصیلی داری از ارشد به دکترا؟ (یک سال و نیمه تقریبن)
    ازم بی اس نخواست! سی وی فقط خواست! من خودم ریسرچ پلن، نامه پذیرش، اس او پی و بی اس رو دادم بهش! که بعدن نگه ایمیل بزن! که البته خودش یهو گفت اها ممنونم که دادی اینارو! کلیرنس خوردم که گفتم میرسم به ترم که گفت sure!

در کل روز جالبی برای خیلی از دوستان نبود و برگه سفید دادن به بچه ها براش انگار لذت بخش بود!
    منم همین خانوم بی اعصابه بودم ! اخرش پرسیدم میرسم به ترم ؟ گف من سرم شلوغه !!!!
    تازیخ شروع ترمت رو I20 کیه ؟

من اينجا يه نكته رو بگم خيال خيلي ها شايد يه كم راحت شه چون اين موضوع خودمو خيلي نگران كرده بود! داشتن فاميل اونقدرا موضوع مهمي نيس! من خواهرم تو همون شهر و دانشگاس و اقامت دايم هم داره ولي امروز بعد از ٢٨ روز اپديت شدم!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری آزاد تهران جنوب

نقل قول نوشته اصلی توسط s_farzad نمایش پست ها
    ای بابا عجب وضعیه!!!

من واقعا متاسفم . به امید خدا از سفارت دیگه ای اقدام می کنید و مشکل حل میشه.
    لطفا اطلاعات را کامل تر بگید؟
    ۱- فاند؟
    ۲- کدوم آفیسر بود؟
    ۳- رشته؟
    ۴- افراد دیگه را در همان روز خبر دارید؟
    ۵- ...

مرسی... الان که تقاضای وقت فوری دادم برای آنکارا
    1- فاند نداشتم.. گفت رو چه موضوعی میخوای کار کنی، گفتم هنوز معلوم نیست چون تاریخ ددلاین فاند و اینا فرداست و هنوز دانشگاه چیزی بهم نگفته
    2-یه خانوم سفید بور... جوون ....
    3- فوق لیسانس دانشگاه هیوستون تگزاس رشته معماری
    4- من سه نفر رو که برای فوق میرفتن دیدم... که البته یکیش خودم بودم! یکی که برای زبان میرفت ... یکی هم فاند داشت رشته مکانیک... هر سه درجا رد شدیم
    دو نفر دکترا یادمه برگه زرد گرفتن... نمیدونم یکیشون شاید فرصت مطالعاتی بود... یک نفر هم حقوق بین الملل دکترا ریجکت شد.
    یه آقایی هم قبلا آمریکا بودن دوباره اقدام کردن صورتی گرفتن.
    ....

دیگه بگم که با بچه های دانشگاه هیوستون ارتباط داشتم مثلا یه ماه پیش ، خانومی که شرایطش عین من بود همونجا برگه صورتی گرفته بود.
    یا سایر دوستای معماری و هنرم اکثرا همونجا میگرفتن...
    من از بدو ورودم به دوبی، با کلی استرس، با لیدر تور (یه خانوم ایرانی) روبرو شدم که گفت برای سفارت اومدین؟ این هفته همه رو ریجکت کردن، نمیدونم چرا این کارو میکنن...
    (شما باید بدونین دیگه چه استرسی به من وارد شد)
    وقتی رفتم مصاحبه سوالایی که ازم پرسید این بود که :تو ایران برای دانشگاهی اپلای کردی؟ .... موضوع ریسرچت چیه؟ .... کی درست تموم شده؟ .... متاسفانه نمیتونم بهت ویزا بدم.. پرسیدم چرا؟ گفت تو برگه سفید نوشته... همین... هیچی هم نخواست ازم.
    پرینت مالی هم نخواست نگاه کنه.
    جواب هایی که دادم به ترتیب: ( نه فرصت نداشتم برای کنکور بخونم، درگیر اپلای شدم و کنکور ندادم) .... ( هنوز ددلاین فاند ها نشده و هنوز دانشگاه چیزی بهمون نگفته که بهتون فاند میدم یا نه، ددلاین 14 جولایه) .... (تازه درسم تموم شده.)

Member
    رشته و دانشگاه
    Business,Rutgers Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط hedayati.faraz نمایش پست ها
    منم همین خانوم بی اعصابه بودم ! اخرش پرسیدم میرسم به ترم ؟ گف من سرم شلوغه !!!!
    تازیخ شروع ترمت رو I20 کیه ؟
    14اگوست ! خب من اولی بودم احتمالن یه کم اعصاب داشت! کلن دانشجویی پروسش سریعتر شده نسبت به سالهای گذشته نگران نباش!
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم>>>موچیم که آسودگی ما عدم ماست.

Member
    رشته و دانشگاه
    Business,Rutgers Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط tezwik نمایش پست ها
    مرسی... الان که تقاضای وقت فوری دادم برای آنکارا
    1- فاند نداشتم.. گفت رو چه موضوعی میخوای کار کنی، گفتم هنوز معلوم نیست چون تاریخ ددلاین فاند و اینا فرداست و هنوز دانشگاه چیزی بهم نگفته
    2-یه خانوم سفید بور... جوون ....
    3- فوق لیسانس دانشگاه هیوستون تگزاس رشته معماری
    4- من سه نفر رو که برای فوق میرفتن دیدم... که البته یکیش خودم بودم! یکی که برای زبان میرفت ... یکی هم فاند داشت رشته مکانیک... هر سه درجا رد شدیم
    دو نفر دکترا یادمه برگه زرد گرفتن... نمیدونم یکیشون شاید فرصت مطالعاتی بود... یک نفر هم حقوق بین الملل دکترا ریجکت شد.
    یه آقایی هم قبلا آمریکا بودن دوباره اقدام کردن صورتی گرفتن.
    ....

دیگه بگم که با بچه های دانشگاه هیوستون ارتباط داشتم مثلا یه ماه پیش ، خانومی که شرایطش عین من بود همونجا برگه صورتی گرفته بود.
    یا سایر دوستای معماری و هنرم اکثرا همونجا میگرفتن...
    من از بدو ورودم به دوبی، با کلی استرس، با لیدر تور (یه خانوم ایرانی) روبرو شدم که گفت برای سفارت اومدین؟ این هفته همه رو ریجکت کردن، نمیدونم چرا این کارو میکنن...
    (شما باید بدونین دیگه چه استرسی به من وارد شد)
    وقتی رفتم مصاحبه سوالایی که ازم پرسید این بود که :تو ایران برای دانشگاهی اپلای کردی؟ .... موضوع ریسرچت چیه؟ .... کی درست تموم شده؟ .... متاسفانه نمیتونم بهت ویزا بدم.. پرسیدم چرا؟ گفت تو برگه سفید نوشته... همین... هیچی هم نخواست ازم.
    پرینت مالی هم نخواست نگاه کنه.
    جواب هایی که دادم به ترتیب: ( نه فرصت نداشتم برای کنکور بخونم، درگیر اپلای شدم و کنکور ندادم) .... ( هنوز ددلاین فاند ها نشده و هنوز دانشگاه چیزی بهمون نگفته که بهتون فاند میدم یا نه، ددلاین 14 جولایه) .... (تازه درسم تموم شده.)
    دوست عزیز طرز جواب دادن شما به این سوالات مطمئنن در دادن برگه سفید بهتون بی تاثیر نبوده. وقتی ازت پرسیده موضوع ریسرچت و روی چی میخای کار کنی باید توضیح میدادی حتی اگه مشخص نبود موضوعت به موضوعات ایمن اشاره میکردی و میگفتی قراره روی اینا کار کنم! معماری صورتی گرفتن اونم تو دبی اصلن اساس کارشون بوده و هست! اونجایی که درمورد فاند ازت پرسیده باید میگفتی من دانشجوی خوبی هستم حتمن فاندو میگیرم و اینو مطمئنم!

من سه نفر رو که برای فوق میرفتن دیدم... که البته یکیش خودم بودم! یکی که برای زبان میرفت ... یکی هم فاند داشت رشته مکانیک... هر سه درجا رد شدیم
    alininaگرامی، واقعا ناراحت شدم که این همه از دوستان ریجکت شدن، امیدوارم زودتر از آنکارا وقت بگیرید و کلییر بشید. می تونید بگین که بقیه هم با این خانوم سفید مو بور بودن یا افیسر دیگه؟ 2- فاصله تحصیلی یا فامیل دارین؟ من این هفته وقت دارم . ممنون میشم

Member
    رشته و دانشگاه
    Business,Rutgers Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط Alaki81 نمایش پست ها
    alininaگرامی، واقعا ناراحت شدم که این همه از دوستان ریجکت شدن، امیدوارم زودتر از آنکارا وقت بگیرید و کلییر بشید. می تونید بگین که بقیه هم با این خانوم سفید مو بور بودن یا افیسر دیگه؟ 2- فاصله تحصیلی یا فامیل دارین؟ من این هفته وقت دارم . ممنون میشم
    شما احتمالن کاربرها رو اشتباه گرفتین من زرد گرفتم نه سفید دوست عزیز! دانشجوها با خانوم مو بور بودن هفته پیش اگه تا موقع مصاحبه شما افیسر دیگه ای نیاد! برای بار شاید چهارم دارم میگم که فامیل و گپ تحصیلی و بی فاندی دلیل ریجکت دوستان نبود! چون مثالهای نقض زیادی اونجا بودن که زرد گرفتن هم بی فاند، هم فامیل دار و هم فاصله تحصیلی! خوشحال میشم اگر با دقت بیشتری پستها رو بخونین.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Alaki81 نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط alinina نمایش پست ها
    شما احتمالن کاربرها رو اشتباه گرفتین من زرد گرفتم نه سفید دوست عزیز! دانشجوها با خانوم مو بور بودن هفته پیش اگه تا موقع مصاحبه شما افیسر دیگه ای نیاد! برای بار شاید چهارم دارم میگم که فامیل و گپ تحصیلی و بی فاندی دلیل ریجکت دوستان نبود! چون مثالهای نقض زیادی اونجا بودن که زرد گرفتن هم بی فاند، هم فامیل دار و هم فاصله تحصیلی! خوشحال میشم اگر با دقت بیشتری پستها رو بخونین.
    موفق باشید.
    آره، ببخشید . من منظورم کاربر tezwik است. و ممنون میشم جواب بدن. alinina گرامی، شما درست می گین . و طبق مورد هایی که من در این چند وقت دیدم و از نزدیک با کسایی که ریجکت شدن صحبت کردم ، در بعضی موارد هیچ دلیلی پیدا نکردم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)