صفحه 63 از 76 نخستنخست ... 13535455565758596061626364656667686970717273 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 621 تا 630 , از مجموع 756

موضوع: دبی (امارات) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دبی (امارات) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

سلام به همگی دوستان،

من July 10 وقت مصاحبه داشتم و Status ام July 24 آپدیت شده اما از اون موقع تا الان (August 5) هیچ خبری تو سایت سفارت دوبی نشده. من چه جوری می تونم بفهمم چه خبره؟ اصولا بچه ها میگن 2 3 روزه Status تو سایت سفارت هم عوض می شه.

ممنون می شم اگه کسی راهنماییم کنه.

پیش فرض پاسخ : دبی (امارات) - کلیرنس در سال ٢٠١۴

نقل قول نوشته اصلی توسط YASAMANFAR نمایش پست ها
    ایمیل هم جواب نمیدن.. تازه بیاد باید واسه ویزای دبی هم اقدام کرد چند روز طول میکشه.. یه اعتراضی چیزی نمیشه به سفارت کرد؟
    سلام دوستان، قبل از هرچيز من عذرخواهي ميكنم كه بحث جالبي كه ميخوام مطرح كنم رو بصورت ريپلاي دارم مينويسم! دليل اولش اينه كه من چندان وارد نيستم چطوري بايد كامنت ديد بزارم، دوم اينكه با گوشي تايپ ميكنم كه صفحش كوچيكه، سوم اينكه من از اطلاعات بخشهاي ديگه سايت استفاده كردم و حتي يكبار از يكي از عزيزان سوالي راجع به بليطها داشتم، كه ايشون بخاطر تعداد پستهاي بي نهايت كمه من، از جواب دادنم معذور ماند😅
    بگذريم، منم چهار مي مصاحبه داشتم با آقاي مايك، آفيسر باجه چارم، همون آقاي بلوند و دليليكه اسمشو ميگم اينه كه من روز بعد از مصاحبه با ايشون تو هتل مريديين در دوبي مصاحبه ي شخصي داشتم به درخواستشون و اگر اجازه بدين، سعي ميكنم بصورت خلاصه اون جلسه ي دو ساعت و نيممون رو اينجا بنويسم و قبل از هرچيز بهتون روحيه هم بدم كه سعي كنيد عشقتون دوطرفه باشه در زمينه ي جواب كليير شدنتون! بزرگي ميگفت، سمت هرچي بيشتر بري، بيشتر ازت دور ميشه، حالا مت اينهمه مدت سمت اونا رفتيم، نيومدن، حالا ولشون ميكنيم تا اونا بيام سمتمون 😅
    الان ايشالا ماجراي مصاحبمو براتون مينويسم، شايد اطلاعاتم به دردتون بخوره، بازم عذرخواهي ميكنم كه الان اينكارو ميكنم، بزاريد به حساب بي تجربگي و مسائل بيشمار شخصيم 😅

خوب، من ب درخواست آقاي مايك، روز دوشنبه پنجم ماه مي، در محله شيكه مربوطه حاضر شدم و به درخواستشون تمام يازده دوازده تا مقالمو هم پرينت كردمو بردم. من ارشدم هوافضا شريف بودم و ليسانسم مكانيك. سال نود هم فارغ التحصيل شدم و سربازيم هم بعد از گم شدن مداركم تو بنياد نخبگان و آوردن قوانين جديد و وارد بلك ليست شدن ژورنالام، بصورت عادي در نيروانتظامي بودم بمدت ٧ ماه كه باعث شد پارسال پذيرش دانشگاه ميشيگانم كه تو مكانيك رنكش چهار هست رو هم از دست بدم بگذريم، ما حدود يك ساعت راجع به مقالاتم و استادم تو شريف حرف زديم و حدود يك ساعت و نيم هم راجع به ايران و فرهنگ ايران! بايد بگم كه ايشون تا حدودي زبان فارسي بلد بودن و معاني كلماتي مثل تعارف، شيطوني و... رو بخوبي ميدونستن! همچنينكه از سايت اپلاي ابراد و اينكه چه مباحثي توش رد و بدل ميشه كاملا آگاه بودنشون حتي وقتي نظر منو پرسيد، گفتم راستش جو اين سايت يه مقدار منفيه و من از فضاي نااميدي خوشم نمياد ولي از حق نگذريم كه من عمده ي روال اپلايم رو مديون اطلاعات شما عزيزان و نفرات قبلي هستم.دليل اينكه تو مباحث هم شركت نميكنم علاوه بر ذيق وقت، اين جو نااميديه كه بين بعضي از دوستان ميبينم و حتم دارم عزيزان ديگه اي هم ممكنه متاثر بشن قبول دارم شرايط پراسترسيه، ولي هممون زحمتا زيادي كشيديم و مطمئن باشيد اگر قرار بود كارمون نشه، خدا از همون بدايت امر جلوشو ميگرفت! لذا شايد اين وقفه، زمان مناسبي واسه دل بدست آوردن، از بين بردن كدورتهاي احتمالي و قدردونستنه عزيزانمون باشه، پس اينم حتما خيري توشه، وگرنه ما هم ويزامون ميتونست زودتر بياد. اميد بخدا، ادامه بحث اما...

عجيبه!من تاحالا چيزي راجع به مصاحبه شخصي نشنيده بودم،چه چيزي باعث ميشه افيسربخوادمصاحبه شخصي داشته باشه؟!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط shaahinz نمایش پست ها
    عجيبه!من تاحالا چيزي راجع به مصاحبه شخصي نشنيده بودم،چه چيزي باعث ميشه افيسربخوادمصاحبه شخصي داشته باشه؟!!!
    منم خودم دليلشو پرسيدم كه چرا باهام مصاحبه شخصي كردي؟ گفتش دلايل زيادي داره، اول اينكه زود اومدي سفارت يعني اينكه دانشجوي خوبي هستي كه زود پذيرشت اومده؛ دوم اينكه شريف بودي، سوم اينكه خوب صحبت ميكني.

روزيكه رفتيم هتل، بعد از تعارفات عادي و سفارشمون، بحث شروع شد كه حدود يك ساعت راجع به كاراي خودم و استادم و مسائل پيرامونش پرسيد و حدود يك ساعت و نيم هم راجع به فرهنگ ايران صحبت كرديم. مايك تا حدودي زبان فارسي ميدونست، از سايت اپلاي ابراد و اطلاعاتيكه اينجا رد و بدل ميشه كاملا اطلاع داشت و اينكه سربازيه ما اجباري هست هم ميدونست و ميگفت بچه هاتون جو ميدن كه اگر فلانجا سربازي رفته باشي حتما ريجكتي درحاليكه ما كاملا واقفيم سربازي تو ايران اجباريه! مورد بعد اينكه ميگفت چرا بچه هاتون خيلي چيزارو پنهان ميكنن يا بعضي اطلاعات رو منيپوليت ميكنن و ميان اينجا؟!! منم گفتم حقيقتش ما تو جامعه اي هستيم كه صداقت زياد كار دستمون ميده و مثلا يه سازماني داريم بنام نشنال اليت ارگانيزيشن (كه ب فارسي گفت آره، بنياد ملي نخبگان!!) كه من مداركمو اونجا گم كردن و زمانيكه دوباره پيگيري كردم، وسطش يه قانوني اومد و يه سري از ژورنالام رفتن تو بلك ليست و مجبور شدم سربازيه عادي برم كه به تبعش پذيرش دانشگاه رنك چهار پارسالم پريد، درحاليكه دوست خودم با پرونده سازي عضو اونجا شد و الانم آمريكاست! خوب قطعا وقتي تو اين جامعه، حق آدم صادق پايمال ميشه، نوع اخلاقيات عوض ميشه و اين هرگز دليلي بر بد بودن مردم ما نيس، تو هم اگر تو همچين محيطي بودي، قطعا روال زندگيت فرق ميكرد! لذا، وقتي از اين محيط ميايم جلو در سفارت، و چون ميدونيم راست بايد بگيم، اين ترسه پنهان باعث ميشه شايد به نظر شما مسائلي هم پنهان بشه. بعد اينكه ميگفت بچه هاتون جو ميدن كه آمار ريجكتيه دوبي زياده!! درحاليكه ما پارسال هجده هزار متقاضي ايراني داشتيم و فقط پنج هزارتاشو ريجكت كرديم، درحاليكه تركيه كلا پنج هزارتا متقاضي و ارمنستان دوهزارتا داشته! پس اينجوريا هم كه ميگين نيست☺️

راجع به كلييرنس پرسيدم كه چرا اينقد معطلي داره؟ گفت ببين ما متقاضي بسيار زيادي داريم، اما دانشجوها تو اولويتمون هستن و شلوغترين ماه كاريه ما ژولاي هستش. ميگفت تمام دخل و تصرفه من تا زمانييه كه برگه زرد بهتون ميدم، بهدش واشنگتن حقيقتا جاييكه no one knows! كه توش چيكار ميكنن (كه البته من خودم چندان اينو قبول ندارم، يعني احساس ميكنم آفيسرها تا حدي ممكنه بدونن). راجع به شوك فرهنگي صحبت كرديم و اينكه بهتره آدم اول وارد شهرهاي كوچيك و ايالتهاي خونگرمتر بشه تا شهرهايي مثل نيويورك و امثالهم. ديگه ازم پرسيد كشوراي ديگه هم اپلاي كردي يا فقط آمريكا بوده؟ آها، اينكه يه سري از دلايل ريجكت شدن كساييكه فاند ندارنو پرسيدم كه گفت مثلا مورد داشتيم با پررويي اومده در سفارت، بدون فاند هم بوده و ازش پرسيدم هدفت چيه واسه رفتن؟ گفته ميخام زبانم تقويت بشه و منم درجا ريجكتش كردم!! لذا ميگفت اگر بدونيم دنبال يللي تللي ميخاين برين، راهتون نميديم ☺️. و اينكه ميگفت بعضيا بنك استيتمنت ميارن و معادل دلار رو ميزنن مثلا ٢٥٠٠ تومن، اما آيا تو بازارتون هم با همين مبلغ ارز رد و بدل ميشه؟! لذا واسه بدون فاندها توصيه اش اين بود كه بتونن بخش عمده ي هزينشونو بپوشونن با بنك استيتمنتشون. در آخر هم ميز رو حساب كرد و منم به شوخي گفتم اگه قرار نيس دنگي بديم، پس كاش ناهار سفارش ميدادم )). بعدش اينكه صد درهم خواست بهم بده و گفت "بدون تعارف" پول تاكسي اي كه دادي رو بگير و اين پول از جيبه من نميره و اينا، منم باز به شوخي گفتم اگه پوله دولتنونه پس چرا به دلار نيست و اونم زد زير خنده كه بابا پول رايج اينجارو ميگم، و صدالبته كه من پولو نگرفتم و گفتم من بعنوان نماينده ي مردمم اومدم و اميدوارم اطلاعاتم راهگشاي كار نفرات بعد از من باشه و شما ها هم ديدتون نسبت به مردم ما مثبتتر بشه يه جا بنده خدا اومد فارسي حرف زدن رو به رخم بكشه، منم شروع كردم فرانسوي حرف زدن )) (هتلمونم راستي يه هتل فرانسوي بود به نامه le meridien) اينو هم پرسيدم كه آيا ميتونم اين اطلاعات رو در اختيار دوستام بزارم و گفت for sure☺️

والا راستش روزيكه به من زنگ زدن برم جايزه بگيرم، گفتن تزت منتخب كشوريه ولي تو متن لوح تقدير و اينا (باز به همون دلايل پارتي بازي) گويا صلاح ديده بودن كه عنوان رو تنزل بدن و عنوان اصلي رو بدن به عزيزان اصلح!!!! راستش منم تا جاييكه روال زندگيم بوده، گفتم.
    انفاقا راجع به استادم زياد سوال پرسيد، منم راستشو گفته بودم كه فقط عيد تا عيد هرسال بهش تبريك ميگم و درارتباط نيستم باهاش. راجع به برادر استادم هم حقيقتا اطلاعي ندارم چون واقعا نميدونم وقتي من كسيو حتي نديدم، چرا بايد نگرانش باشم؟!!!
    راجع به مدت طولانيه كليير شدن هم فقط اميدوارم، وقتي مايك ازم پرسيد توكه شنيدي ريجكتيه دوبي زياده چرا باز اومدي اينجا، گفتم ببين اگر واقعا بعد از اينهمه تلاشه من قرار باشه ويزام اپروو بشه، من از در هر سفارت ديگه اي اپروو ميشم، اگرم تقديرم باشه كه نشم، ديگه دوبي و آنكارا و ايروان فرقي نداره!!
    واسه همين هم نه، نگرانش نيستم فقط واسه خودم و تمام همقطارام دعا ميكنم ايشالا هرچي خيره پيش بياد، اونم به وقتش

ضمنا، اگر هم به همون جدول شريف نگاه كنيد، گرايشه منو زدن آيروديناميك، درحاليكه من گرايشم پيشرانش بوده!!! حالا شما ببين عمق فاجعه رو تا كجاست كه تا اين حد اشتباه لپي ميزارن!!!
    بگذريم، اين اولين باري نيست كه اينطوري متضرر ميشم، هنوز اميدوارم ايشالا، چون
    گر نگهداره من آن است كه من ميدانم/ شيشه را در بغل سنگ نگه ميدارم )

ايني هم كه اين مطالب روز مصاحبم رو اينجا نوشتم، به اين دليله كه من از مطالب اين سايت استفاده كردم، دوس نداشتم ديني به گردنم باشه، فقط شديدا عذرخواهي ميكنم كه تو اين زمان فرصت نشده بود چيزي بنويسم، بنا رو گذاشته بودم واسه بعد از كليير شدنم، اما خوب امروز اينكارو كردم؛ اميدوارم اگر پستم نامربوط بوده عزيزان ببخشن و به جاي اصلي منتقل كنن تا بچه ها ي ديگه استفاده كنن. لذا اينكه حالا آفيسرها موشكافانه بخوان مطالب اينجارو بخونن رو نميدونم، فقط ميدونم از محتويات عمده ي سايت اطلاع دارن، و اينكه حرفاي من بخواد باعث ريجكتيم بشه رو هم قبول ندارم يا اينكه استاد من و برادرش كجا چيكار ميكردن يا ميكنن هم فك نكنم به من دخلي داشته باشه، اگر قرار بود من با استادم ادامه بدم، همون سال نود با سهميه استعداد درخشان دكترامو ميخوندم و بخاطرش سه سال هزينه روحي جسمي و مالي نميكردم! ولي به قول شما اگر يكي بخاد گير بده، ممكنه سايت دانشكدمونو چك كنه و بگه اااا اينكه آيروديناميك بوده، پس چرا زده پيشرانش؟!!! چون به خيال يه بيننده، سايت دانشكده معتبرترين جا واسه اطلاعات شخصيه افراده، حالا فك كن من بخام كلي مدرك بيارم كه من گرايشم چيزه ديگه بوده! نميدونم والا، بعضي مسائل خارج از دست ماست، لذا به نظرم حتي آدم اگه از اين اتفاقات هم متضرر بشه ( مثه من تو بنياد نخبگان)، حداقل پيش خودم وجدانم راحته كه راست گفتم و اشتباهي نكردم
    فك كنم بحث شخصي شد و بچه ها رو سردرگم كرد. ممنون بابت حوصله ي همتون عزيزان ؛)

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)