صفحه 66 از 76 نخستنخست ... 165657585960616263646566676869707172737475 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 651 تا 660 , از مجموع 756

موضوع: دبی (امارات) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دبی (امارات) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_vp نمایش پست ها
    داشتن همسر و خانواده و کسب و کار جاری یا کارمند بودن . راستی سربازی کجا بودین؟
    نامزد دارم ولی عقد نکردم . نیروی زمینی سپاه

ApplyAbroad Superstar vahid_vp آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Hydrology

نقل قول نوشته اصلی توسط shahramuae نمایش پست ها
    نامزد دارم ولی عقد نکردم . نیروی زمینی سپاه
    متاسفانه باید بگم روی سربازی س خیلی حساس هستند . مخصوصا سفارت دبی من جواب اونا رو منفی می دونم
    too much love will kill you

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shahramuae نمایش پست ها
    والا تمام این مدارک که نشون میده من وابستگی دارم توو ایران ! .. چیز دیگه ای هم هست که بتونه کمک کنه توو قانع کردن افسر سفارت ؟
    چون واقعا قصد موندن ندارم ، فقط تفریحی میخوام برم
    من مقیم امارات هستم حدود ۱۰ سال ( تا ۲ سال دیگه همه از اقامتم مونده )
    شهرام جان تو همین چند خطی که نوشتید از دید آفیسر یک تناقض آشکار وحود داره !
    حتما براش جای سواله که این چه جور وابستگیه که ده سال تونسته دور از اون باشه؟
    یا حتما اگر تو این مدت تونسته از امارات مدیریت کنه حتما همون کارها رو هم از آمریکا میتونه انجام بده.

بنظر من مهمترین چیز برای شما الان اثبات وابستگی به اماراته، با مدارک شغلی،‌ شرکت مالیات و ...
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    شهرام جان تو همین چند خطی که نوشتید از دید آفیسر یک تناقض آشکار وحود داره !
    حتما براش جای سواله که این چه جور وابستگیه که ده سال تونسته دور از اون باشه؟
    یا حتما اگر تو این مدت تونسته از امارات مدیریت کنه حتما همون کارها رو هم از آمریکا میتونه انجام بده.

بنظر من مهمترین چیز برای شما الان اثبات وابستگی به اماراته، با مدارک شغلی،‌ شرکت مالیات و ...
    سلام
    ممنون ، خب مدارک شغلی و شرکت و مالیات من مربوط به اماراته ، فقط سند خونه و استیتمنت بانکیم مال ایرانه

Junior Member

سلام دوستان
    یه سوال فوری داشتم، ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.
    من تقریبا 2 ماه پیش مصاحبه داشتم و حدود یک ماه پیش کلیر شدم (دکترا-مهندسی) ولی هنوز پاسپورت را نفرستادم، تو این مدت برای ترم بهار از یک دانشگاه خیلی بهتر پذیرش گرفتم و میخوام برم این دانشگاه که خیلی بهتر هست.
    الان فرم i-20 دانشگاه جدید را گرفتم، بایستی چیکار کنم؟ وقت بگیرم برای مصاحبه؟ اگر به سفارت ایمیل بفرستم ممکنه قبول کنن که با پاسپورت i-20 دانشگاه جدید را بفرستم یا حتما باید برای مصاحبه مجدد برم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza985 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال فوری داشتم، ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.
    من تقریبا 2 ماه پیش مصاحبه داشتم و حدود یک ماه پیش کلیر شدم (دکترا-مهندسی) ولی هنوز پاسپورت را نفرستادم، تو این مدت برای ترم بهار از یک دانشگاه خیلی بهتر پذیرش گرفتم و میخوام برم این دانشگاه که خیلی بهتر هست.
    الان فرم i-20 دانشگاه جدید را گرفتم، بایستی چیکار کنم؟ وقت بگیرم برای مصاحبه؟ اگر به سفارت ایمیل بفرستم ممکنه قبول کنن که با پاسپورت i-20 دانشگاه جدید را بفرستم یا حتما باید برای مصاحبه مجدد برم؟
    یک مورد مشابه شما و خیلی نادر اینجا هست. که مصاحبه مجدد نرفته. با سفارت تماس بگیرید و سوال کنید.

Junior Member

سلام به همه دوستان عزیز
    من روز دوشنبه ساعت 8 صبح در روز 29 سپتامبر وقت دارم تو سفارت دوبی . چون من برای لیسانس میرم اطلاعاتم یک مقدار کم هست.ممنون میشم اگه اطلاعات خاصی درباره مصاحبه دارید با من به اشتراک بگذارید.
    در ضمن پذیرش دانشگاه من کاندیشنال هست ولی سطح زبانم در حد نمره 5.5 تا 6 آیلس هست.این میزان کافیه برای صبحت به زبان انگلیسی با آفیسر یا نه؟

سلام بر عزیزان جان!!
    بنده برای مستر مکانیک میرفتم بدون فاند.
    مصاحبه بنده روز سه شنبه مصادف با 30 سپتامبر بود.
    در کل جمعیت خیلی زیادی نبودن اون روز. ایرانی هم کم دیدم.
    یه خانمی بود اونجا در مرحله چک مدارک و صدور شماره که به وجناتش میخورد ایرانی باشه، خیلی برخورد تحکمی و نامناسبی داشت که منجر شد به یک درگیری لفظی کوتاه! مشکل خاص دیگه ای نبود و من بی احترامی یا برخورد نامناسب دیگه ای ندیدم.
    بعد از کارای انگشت نگاری و چک کردن مدارک، منتظر نشستیم که یکهو دیدیم کرکره باجه 4 رفت بالا و وجنات یک آقای تپل جاافتاده نمایان شد. من برای ساعت 8 وقت گرفته بودم. اسم بنده، به عنوان اولین نفر، ساعت 8.55 اعلام شد برای باجه 4. تا وقتی که من تو کنسولگری بودم آفیسر دیگه ای رو ندیدم واسه مصاحبه و فقط همون آقا بود.
    بریم سراغ سوالا:
    قبلا جایی استخدام بودی؟
    CV داری؟
    تو امریکا میخوای رو چی کار کنی؟
    RP داری؟
    خدمت رفتی؟
    همین! حتی bank statement نخواست ازم، شاید 6 7 دقیقه بیشتر طول نکشید. بعدش برگه زرد رو درآورد و شروع کرد به گفتن اینکه الان تصمیم نهایی رو نمیتونم بگیرم و خزعبلاتی که همتون تو این سایت خوندید یا شنیدید. بعد مصاحبه یه خورده الکی نشستم و با مدارکم ور رفتم تا یه ایرانی دیگه رو صدا کرد واسه مصاحبه. ماهم بلند شدیم آماده واسه رفتن که دیدم دوباره اعلام کرد به باجه 4 مراجعه کنم! I-20 من رو فراموش کرده بود بهم برگردونه. بعد از تحویل I-20 هم که اومدم بیرون و تمام.
    تو تاپیک اطلاعات سفر، هتل و وقایع سفر رو مینویسم. امید است که موثر واقع شود!

سلام من 1 اکتبر دبی وقت داشتم، اینم شرح ماوقعقبلش بگم، قبلا دوبار ریجکت شده بودمآنکارا: مصاحبه کلا چند ثانیه طول کشید: 2 تا خواهرت دانشجویی رفتن و موندن، "نمی تونم بهت ویزا بدم می خوای بری پیش خواهرات بمونی". هیچ مدرکی نخواستنیکوزیا: مصاحبه 4-5 دقیقه طول کشید: راجع به اینکه 2تا خواهرم اونجان حرف زد. "نمی تونم بهت ویزا بدم." هیچ سوالی راجع به درس و دانشگاه و ... نپرسید)سیستمشون کلا با دو تا سفارت دیگه فرق داشت کلا خیلی شلوغ و بهم ریخته بود.چون دانشجویی ها رو آخر از همه صدا میکرد چند ساعتی معطل شدم. صدام کرد رفتم یه مرد نسبتا جوونی بود:سلام خوبی؟: آره مرسی، آی 20 بدهدادم بهش بعد نه گذاشت نه ورداشت باز اولین سوالی که کرد در مورد این بود که خواهر بزرگم چطوری گرین کارت گرفته و یه کپی از گرین کارتشو خواست!کلا ناامید شدم گفتم مث دفعه های قبل می خواد ریجکتم کنه. گفتم کپیشو ندارم ولی اگه می خواد بهش بگم همین الان میل کنه. گفت نه لازم نیست. واقعا نا امید شده بودم بعدش چند تا سوال دیگه پرسیدچرا این دانشگاه؟ کدوم شاخه صنایع رو می خوای ادامه بدی؟ رزومه؟شرکت فلان دولتیه یه خصوصی؟ همه اینجاهایی که کار کردی حقوق گرفتی؟برگه زردو داد گفت برو سایتو چک کن کلیر شدی پاستو بیار ویزاتو بزنن!!!!!!هیچ مدرکی ازم جز رزومه نخواست!!!!!!! هیچی نه بی اس نه ریز نمره هیچی!!!! به همین سادگی!ناامید نشید به من بعد از دوبار ریجکتی دادن. من حتی مجبور شدم دیفر کنم، درسته چند ماهو از دست دادم ولی ارزش داشت. موفق باشید

Junior Member

سلام به همه
    من روز 29 سپتامبر ساعت هشت صبح تو سفارت دوبی وقت مصاحبه داشتم.حودا یک ربع به هشت بود که وارد سفارت شدم و بعد از اینکه سکوریتی برگه کانفرمیشن منو دید منو به داخل راه دادن.بعد تو قسمت ورودی یه خانم ایرانی بود که برگه ds-160 و پاسپورت رو از من خواست بعدش یه چک کردو بعد از اون بهم داد.چک سکوریتی شدم و رفتم تو ساختمون اصلی.
    اونجا از همون اول در یه صف بود که یه خانمی بهم گفت وایسا اونجا بعدش دوباره ds-160 و پاسپورت رو چک کرد و همچنان صف ادامه داشت تا باجه های 9 و 10 و 11.اونروز ایرانی های زیادی هم اومده بودن و میتونم بگم که بیش از نصف سالن شاید ایرانی بودن بگذریم نوبتم که شد رفتم باجه 11 یه مرد حون خوشتیپ بود که ازم passport و ds-160 و i-20 و همچنین swiss رو خواست بعد از اینکه چک کرد گفت برو انگشت نگاری...کلا اون روز همه چی به نظر خیلی مرتب منظم و عالی بود.رفتم برای انگشت نگاری بعدش و ازم پاسپورت و ds-160 گرفت یه خانم سیاه پوست خوش برخورد و خوب بود.بغدش رفتم نشستم تا نوبتم بشه.من پیش یه خانم آقای مسن و خیلی خوب نشستم و شروع کردم با تعریف با اونا تا حدود ساعت 10 و 10 دقیقه باجه 5 صدام زد من چون i-20 کاندیشنال داشتم دیگه اون باجه های معروف 3 و 4 نرفتم.رفتم اونجا یه آقای خیلی خوش برخورد و مودب بود حدودا 38 ساله حال و احوال باهام کرد و i-20 رو ازم خواست البته چون من انگلیسیم خوب کرده بودم انگلیسی صحبت کردیم.
    بعد از i-20 همون سوالات معروف رو ازم پرسید مثلا چرا این دانشگاه؟
    چند جا اپلای کردی؟
    کی رو اونجا داری؟
    جای دیگه ای نمیخوای بری؟
    بعد از تحصیل چی میکنی؟
    چرا این رشته رو انتخاب کردی؟
    بعد از ارایه این سوالات یکدفه بدون این که مدرک دیگه ای از من بخواد مستقیم گفت ما تصمیم گرفتیم به تو ویزا بدیم و تو approve شدی!!!!!
    کلا اونروز اونجا به نظر من روز خوب سفارت بود و میتونم بگم از حدود 10 نفری که اومده بودن برای f1 و f2 (البته اونایی که قبل از من بودن)شش نفر صورتی گرفت یک نفر زرد سه نفر سفید.البته به من هیچ برگه ای نداد و گفت لازم نداری؟؟؟گرچه خیلی زود برام ایمیل اومد و منم پاسپورت رو پیک آپ کردم برای گرفتن ویزا.
    در پایان دو تا توصیه بسیار مهم دارم برای دوستان یکی اینکه کلا سفارت رو لباس و نوع آرایش و سر و ظاهر خیلی حساس بود طوری که بی شک هر کی بد لباس بود رو ریجکت کرد و به نظر من خیلی روی این قضیه حساسن دومی هم اینکه هر چی کمتر استرس داشته باشین شانستون برای گرفتن ویزا بیشتره.
    سوالی داظشتین در خدمتم.با تشکر از همه

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)