صفحه 69 از 76 نخستنخست ... 19596061626364656667686970717273747576 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 681 تا 690 , از مجموع 756

موضوع: دبی (امارات) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پلیمر

پیش فرض پاسخ : دبی (امارات) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

نقل قول نوشته اصلی توسط m121 نمایش پست ها
    سلام
    میشه لطفا جواب هایی که دادین را هم بنویسین .رشتتمون چی هست وواز کجا پذیرش گرفتین؟ چقدر سوال پرسیده ازتون. واقعا شانسیه از یکی چیزی نمی پرسن از یکی مثل سما این همه سوال می پرسن.کلا شما تو سفارت رفتین ویزا دانشجویی راحت می دادن یا نه؟
    سلام
    رشته ام مهندسی شیمیه با گرایش پلیمر که خب گویا حساسن رو این زمینه.
    جوابا رو هم واسه این ننوشتم که هنوز نتیجه ی مطلوبی نگرفتم (کلیر نشدم) که بدونم جوابای خوبی بوده یا نه ولی خب اگه میخواید بدونید این جوابا رو دادم :
    1. واسم هیئت علمی خیلی مهم بود و این دانشگاه چند تا استاد جوون و پرانرژی داشت که مقاله هاشون در بهترین ژورنالهای مهندسی شیمی چاپ شده بود. کار کردن با استاد جوون و پرکار به من انگیزه میده و به خاطر همین اینجا رو انتخاب کردم.
    2.اسم استادمو گفتم و گفتم قراره با ایشون کار کنم.
    3. موضوع پروژه ام رو گفتم(البته خیلی کوتاه)
    4. فقط همینجا اپلای کردم. تصمیم داشتم واسه ترم پاییز اپلای کنم، ولی وقتی از اینجا ادمیشن گرفتم دیگه واسه جای دیگه اقدام نکردم.
    5. نه ندارم. (پرسید تو دانشگاه چی؟ تدریس داشتی؟) گفتم تدریس خصوصی ریاضی و هندسه داشتم
    6. دانشگاه بهم فاند میده ولی اگه به پول بیشتری احتیاج داشته باشم پدرم ساپورتم میکنه
    7. self-employedه (پرسید دقیقا چیکاره ست؟) منم دقیقشو گفتم
    8. مجرد
    9. تقدیم کردم
    10. من خیلی دوست دارم رو سوالای حل نشده کار کنم، میتونم مدت زمان زیادی رو به حل کردن یه سوال صرف کنم و این رشته پر از سوال های حل نشده ست که من ازشون لذت میبرم (چرت و پرت گفتم به نظرم:دی)
    11. همراهم نیست.
    دو تا سوال دیگه هم پرسید که الان یادم افتاد :
    چرا تو ایران ادامه تحصیل نمیدی؟ جوابم : من از دو تا از بهترین دانشگاه های ایران فارغ التحصیل شدم و فکر کردم لازمه دانشگاه های بهتری رو تجربه کنم و با استادهای دبگه با ایده های جدید ارتباط داشته باشم چون میخوام یه متخصص بین المللی باشم.
    میخوای با مدرکت چیکار کنی؟ آرزو و هدفم اینه که هیئت علمی بشم، مخصوصا در دانشگاهی که خودم قبلا درس خوندم و فکر میکنم درس خوندن تو یه دانشگاه خوب منو به هدفم نزدیک میکنه.
    از بچه هایی که اونروز باهاشون آشنا شدم فقط دو تا که قبل از من بودنو خبر دارم، یه دانشجوی شیمی بود که اونم زرد گرفت و یه دانشجوی برگشتی که صورتی گرفت. بعد از مصاحبه نمیذاشتن داخل بمونیم و من نفهمیدم سرنوشت بقیه چی شد

Member mojtaba_j آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Amirkabir University of Tech

نقل قول نوشته اصلی توسط masooood نمایش پست ها
    سلام
    رشته ام مهندسی شیمیه با گرایش پلیمر که خب گویا حساسن رو این زمینه.
    جوابا رو هم واسه این ننوشتم که هنوز نتیجه ی مطلوبی نگرفتم (کلیر نشدم) که بدونم جوابای خوبی بوده یا نه ولی خب اگه میخواید بدونید این جوابا رو دادم :
    1. واسم هیئت علمی خیلی مهم بود و این دانشگاه چند تا استاد جوون و پرانرژی داشت که مقاله هاشون در بهترین ژورنالهای مهندسی شیمی چاپ شده بود. کار کردن با استاد جوون و پرکار به من انگیزه میده و به خاطر همین اینجا رو انتخاب کردم.
    2.اسم استادمو گفتم و گفتم قراره با ایشون کار کنم.
    3. موضوع پروژه ام رو گفتم(البته خیلی کوتاه)
    4. فقط همینجا اپلای کردم. تصمیم داشتم واسه ترم پاییز اپلای کنم، ولی وقتی از اینجا ادمیشن گرفتم دیگه واسه جای دیگه اقدام نکردم.
    5. نه ندارم. (پرسید تو دانشگاه چی؟ تدریس داشتی؟) گفتم تدریس خصوصی ریاضی و هندسه داشتم
    6. دانشگاه بهم فاند میده ولی اگه به پول بیشتری احتیاج داشته باشم پدرم ساپورتم میکنه
    7. self-employedه (پرسید دقیقا چیکاره ست؟) منم دقیقشو گفتم
    8. مجرد
    9. تقدیم کردم
    10. من خیلی دوست دارم رو سوالای حل نشده کار کنم، میتونم مدت زمان زیادی رو به حل کردن یه سوال صرف کنم و این رشته پر از سوال های حل نشده ست که من ازشون لذت میبرم (چرت و پرت گفتم به نظرم:دی)
    11. همراهم نیست.
    دو تا سوال دیگه هم پرسید که الان یادم افتاد :
    چرا تو ایران ادامه تحصیل نمیدی؟ جوابم : من از دو تا از بهترین دانشگاه های ایران فارغ التحصیل شدم و فکر کردم لازمه دانشگاه های بهتری رو تجربه کنم و با استادهای دبگه با ایده های جدید ارتباط داشته باشم چون میخوام یه متخصص بین المللی باشم.
    میخوای با مدرکت چیکار کنی؟ آرزو و هدفم اینه که هیئت علمی بشم، مخصوصا در دانشگاهی که خودم قبلا درس خوندم و فکر میکنم درس خوندن تو یه دانشگاه خوب منو به هدفم نزدیک میکنه.
    از بچه هایی که اونروز باهاشون آشنا شدم فقط دو تا که قبل از من بودنو خبر دارم، یه دانشجوی شیمی بود که اونم زرد گرفت و یه دانشجوی برگشتی که صورتی گرفت. بعد از مصاحبه نمیذاشتن داخل بمونیم و من نفهمیدم سرنوشت بقیه چی شد
    شما آفیسرتون کدوم بود؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک دانشگاه مریلند کالج پارک

سلام
    من و همسرم هم 2 نوامبر مصاحبه داشتیم با افیسر باجه 2 که مو بور و لاغر بود. ایشون خیلی خوش اخلاق و شوخ طبع بوده اما از ما خیلی سوال پرسید به طوری که مصاحبه ما حدودا 10 مینی طول کشید
    من خانم و برای دکترای مکانیک دانشگاه مریلند و فول فاند هستم
    راستش ایشون خیلی زیاد از من سوال پرسید و تنها سوالی که خداروشکر از من نپرسید این بود که چند جا اپلای کردی (آخه من فقط همین یه جا اپلای کرده بودم و نمیدونستم واسه این سوال چی بگم) ولی از کارای تحقیقاتی قبلی و بعدی گرفته تا سابق کار و دلیل انتخاب این دانشگاه و آینده شغلی پس از گرفتن مدرک و وضعیت فاند را از من پرسید و همه مدارک را از من گرفت.
    مورد عجیب این بود که از همسرم خیلی سوال پرسید و بیشتر ازش پرسید که اینجا چیکار می کنه و اونجا قراره چیکار کنه و سربازی کجا بوده. جالب اینکه در مورد کار همسرم که یه برنامه نویسی یه سری اطلاعات ریز در مورد ایران داشت که واسمون جالب بود.
    حتی رزومه همسرم را ازمون خواست که خدارو شکر همراه داشتیم (همسرم مهندس کامپیوتره و برنامه نویسه، سربازیش ارتش بوده و سابق کار تو شرکت خصوصی داره)
    در نهایت هم برگه زرد را داد و گفت من الان نمی تونم به شما ویزا بدم و از همون حرفای همیشگی.
    اما نکته جالب تر اینکه برای من اون ایمیل 5 تا سوال را نفرستادن اما برای همسرم ایمیل فرستادن که از اون 5 تا سوال معروف سه تا مربوط به رزومه و SOP و مقالات را درخواست داده بودن
    طبق نظر دوستان با توجه به شماره هایی که تو سفارت به ما دادن کسی که در واقع کلیرنس خورد همسرم بود!

خلاصه کسانی که زن و شوهری میرن خودشون را برای این موارد اماده کنن و حتما رزومه نفر همراه را هم داشته باشن.

به طور کلی روز شلوغی بود. خارجیا که تا سلام علیک نکرده برگه صورتی تو دوستشون بود. البته ایرانیا بیشتر توریستی بودن که خیلی ها برگه صورتی گرفتن و برخی برگه زرد گرفتن و تا اون زمانی که ما بودیم 2 تا خانم سفید. اما در مورد دانشجویی ها من فقط یکی رو دیدم که صورتی گرفت و اونم ریترنینگ بود و بقیه یا زرد گرفتن و یا سفید که خلاصه به نظرم خیلی خوب نبود. البته من از شرایط سایر دوستان خبر ندارم و نمیشه قضاوت دقیقی کرد.

نکته دیگه اینکه به هیچ وجه زود نرید سفارت چون ترتیب صداکردشون لزوما بر اساس الویت ورود نیست و دانشجویی ها را هم در زمان مشخصی صدا می کنن. ما که وقتمون ساعت 8 بود ساعت 7:15 اونجا بودیم که خیلی خوش موقع بود و همون موقع وارد شدیم و کارامون را انجام دادیم اما بازم تا صدامون کرد ساعت 11 بود. اصلا توصیه نمی کنم دوستان زودتر برن اونجا.

خلاصه برای همه ارزوی موفقیت می کنم. ایشالله همه بتونید این مرحله را به خوبی پشت سر بگذارید. طبق توصیه دوستان واقعا سفارش می کنم واسه تمامی سوالات خودتون را از قبل اماده کنید و اصلا استرس نداشته باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پلیمر

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba_j نمایش پست ها
    شما آفیسرتون کدوم بود؟
    آفیسرم همون آقای جوون موبور لاغر بود. و همینطور که دوستمون خانم قاسمی هم گفتن و من به یکی دیگه از مصاحبه هاش قبل از خودم دقت کردم، کلا خیلی طولانی مصاحبه میکرد و در تمام طول مصاحبه تایپ میکرد.
    خیلی هم آروم و شمرده حرف میزد، من با اینکه خیلی لیسنینگم خوب نیست، همه ی حرفاشو راحت متوجه میشدم.
    و یه نکته ی دیگه اینکه من اصلا ندیدم سوالای خیلی عجیب غریب و پیش بینی نشده بپرسن، پس سعی کنید رو سوالایی که بچه ها زحمت کشیدن و همینجا گذاشتن کار کنید و آماده باشید تا اونجا بتونید راحت و با اعتماد به نفس جواب بدین.
    موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dophlin نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من امروز دوبی مصاحبه داشتم. ادمیشن من بدون فاند هستش، آفیسر فقط ازم درباره یکی از Refrence هام سوال کرد که فکر کنم نتونست توی کامپیوترش چیزی پیدا کنه. کارت پایان خدمتم رو خواست و یکی دو سوال درباره CV پرسید. SOP هم نگاه خاصی نکرد. اما چیزی که ذهن منو مشغول کرده اینه که من انتظار داشتم رو BS تمرکز کنه، اما اصلا نگاهشم نکرد. (شایده یه نیم نگاه انداخته و من متوجه نشدم)
    در آخر برگه زرد رو بهم داد. سوالم از دوستان با تجربه اینه که مانور ندادن رو BS عجیب نیست؟ یا نگرانی من بی مورده؟
    نگرانیتون کاملا بیمورده من هم بی فاند بودم و اصلا بانک استیتمنتمو نگاه نکرد 17 روزم کلیر شدم برای خیلیا میدونم اصلا نمیگیرن

Member mojtaba_j آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Amirkabir University of Tech

نقل قول نوشته اصلی توسط shakiba12 نمایش پست ها
    نگرانیتون کاملا بیمورده من هم بی فاند بودم و اصلا بانک استیتمنتمو نگاه نکرد 17 روزم کلیر شدم برای خیلیا میدونم اصلا نمیگیرن
    تبریک رشتتون چیه شما؟

Junior Member

من ١٦ november سفارت امريكا در دبي وقت داشتم و ويزامapprove شد ، ولي تو پاسپورتم نخورد چون من خيلي زود رفته بودم سفارت چون پذيرش ام زود اومد و براي ترم spring, به همين خاطر افيسر بهم گفت6 هفته قبل شروع ترم ات پاس ات رو بيار ،و برگه صورتي داد، حالا من از كانادا هم پذيرش دارم و ويزام اوكي شده بايد ببرم انكارا , ولي هنوز تصميم نگرفته ام كه كجا برم,سوال من اين است كه الان من پاسمو مي خوام بدم اژانس ببره انكارا، كه ويزام را بزنند در پاسم ، بعد اگه نرم كانادا و تصميم ام بشه امريكا ، با پاسپورتي كه ويزاي كانادا داره student master, سفارت امريكا ممكن است كه ويزا ننزنه ، بگه اين چرا ٢ تا داره و برام بد شه؟ واقعا نمي دونم ، خواهش ميكنم اگر كسي ميدونه و همچين موردي ديده كمكم كنه ،ممنون ميشم ، تو رو خدا پاسخ بديد جون كلا ٢ هفته مونده برا سفارت كانادا بعدش ديگه ويزام باطل مي شود.

ApplyAbroad Superstar vahid_vp آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Hydrology

نقل قول نوشته اصلی توسط toolbar نمایش پست ها
    من ١٦ november سفارت امريكا در دبي وقت داشتم و ويزامapprove شد ، ولي تو پاسپورتم نخورد چون من خيلي زود رفته بودم سفارت چون پذيرش ام زود اومد و براي ترم spring, به همين خاطر افيسر بهم گفت6 هفته قبل شروع ترم ات پاس ات رو بيار ،و برگه صورتي داد، حالا من از كانادا هم پذيرش دارم و ويزام اوكي شده بايد ببرم انكارا , ولي هنوز تصميم نگرفته ام كه كجا برم,سوال من اين است كه الان من پاسمو مي خوام بدم اژانس ببره انكارا، كه ويزام را بزنند در پاسم ، بعد اگه نرم كانادا و تصميم ام بشه امريكا ، با پاسپورتي كه ويزاي كانادا داره student master, سفارت امريكا ممكن است كه ويزا ننزنه ، بگه اين چرا ٢ تا داره و برام بد شه؟ واقعا نمي دونم ، خواهش ميكنم اگر كسي ميدونه و همچين موردي ديده كمكم كنه ،ممنون ميشم ، تو رو خدا پاسخ بديد جون كلا ٢ هفته مونده برا سفارت كانادا بعدش ديگه ويزام باطل مي شود.
    این به خودتون بستگی داره یکیشو انتخاب کن و ویزای همونو بگیر
    too much love will kill you

Junior Member

ممنون وحید جان ولی من الان فقط 2 هفته وقت دارم برای کانادا pick up کنم ویزا مو . می خوام 2 تاش تو پاسم باشه بعد انتخاب کنم چون هنوز نمی دونم کجا برم امریکا وکانادا خوبی ها و بدی های خودشون و دارن به نظر شما سفارت امریکا ممکنه ویزا نزنه چون ویزای کانادا خورده تو پاسپورتم؟ 2 تاش وبزای student واین که شروع ترم کانادا winter e است اما امریکا spring ممنون می شم راهنماییم کنید.

ApplyAbroad Superstar vahid_vp آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Hydrology

نقل قول نوشته اصلی توسط toolbar نمایش پست ها
    ممنون وحید جان ولی من الان فقط 2 هفته وقت دارم برای کانادا pick up کنم ویزا مو . می خوام 2 تاش تو پاسم باشه بعد انتخاب کنم چون هنوز نمی دونم کجا برم امریکا وکانادا خوبی ها و بدی های خودشون و دارن به نظر شما سفارت امریکا ممکنه ویزا نزنه چون ویزای کانادا خورده تو پاسپورتم؟ 2 تاش وبزای student واین که شروع ترم کانادا winter e است اما امریکا spring ممنون می شم راهنماییم کنید.
    فکر نکنم به هم ربط داشته باشند و مانع دریافت ویزای آمریکا بشه . نمونه اونو ندیدم . ولی باید کمی هم قدرت ریسک داشته باشین
    too much love will kill you

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)