صفحه 9 از 76 نخستنخست 1234567891011121314151617181959 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 756

موضوع: دبی (امارات) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

پیش فرض پاسخ : دبی (امارات) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

سلام خدمت تمام دوستان; من 23 آوریل(دو روز پیش) در دوبی مصاحبه داشتم و متاسفانه ریجکت شدم! تجربه خودم رو در زیر مینویسم, باشد که به کار آید:

من و یکی از دوستام با هم رفته بودیم و ساعت 8:30 وقت داشتیم. از دم در هتل یه تاکسی گرفتیم و ساعت 7:30 خودمون رو رسوندیم به سفارت. همون اول که میخواستیم توی صف بایستیم یکی از مامورین سفارت میومد و DS و رسید وقت سفارت و پاسپورت رو چک میکرد, بعدش اجازه میداد که توی صف بایستیم. این صف به یک اتاق نسبتا کوچیک میرفت که اون تو بازرسی بدنی انجام میشد و وسایل ممنوعه رو تحویل میگرفتن. از این اتاق که خارج شدیم رفتیم به سمت درب اصلی ساختمان سفارت, که اونجا هم دوباره پاسپورت و DS رو چک کردن و بارکد بالای DS رو زدن پشت پاسپورت. بعدش دوباره توی یه صف دیگه ایستادیم و هدایت شدیم به سمت یک باجه که اونجا هم باز مدارک لازم (DS و پاسپورت) چک شدن. حواستون باشه که بعد از اینکه از این باجه رد شدین حتما از اون خانمی که اون وسط وایساده شماره بگیرین. بعدش دوباره یه صف دیگه بود که میرفت به سمت یه باجه که اونجا علاوه بر چک کردن مدارک اثر انگشت هم میگرفتن. بعد ازاین قسمت نشستیم منتظر تا مصاحبه شروع بشه. سه باجه مخصوص ایرانی ها بود(در واقع دو تاش باجه بود و یکیشون یه اتاق بود که طرف میرفت اون تو مصاحبه انجام میداد) حالا میرسیم به مصاحبه ی خود بنده:

مصاحبه کننده یه خانم اخمو بود که در کل زمان مصاحبه این اخمو بودن صورتش حفظ شده بود: (سوالای مهمی که یادم مونده رو مینویسم)
    -سلام, میشه I-20تون رو ببینم؟
    -بله بفرمایید
    -چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی؟
    - (به خوبی جواب دادم)
    - توی امریکا قراره چی بخونی؟ توضیح بده؟
    - (بازم خیلی خوب توضیح دادم)
    - خدمت سربازی انجام دادی؟
    - (کپی برکه ای که وثیقه گذاشته بودم رو نشون دادم)
    - چه کسی قراره مخارجت رو تامین کنه؟
    - پدرم
    - BSت رو ببینم
    - بفرما
    - این که نوشته fixed deposit, و این یعنی اینکه پدرت هر وقت که خواست نمیتونه برات پول بفرسته!!!
    - نه, این اصطلاحشه, توی کشور ما طرف هر وقت بخواد میتونه پولش رو برداره, حتی اگه بلند مدت باشه!
    - (یه پوسخند بسیار تحقیرآمیز زد) و گفت: آقا من هر روز با کلی دانشجو برخورد دارم و با تمام موارد آشنایی دارم, متاسفانه کنسول نمیتونه به شما ویزا بده (و برگه ی سفید ریجکت رو داد دستم)
    بعد از اتمام مصاحبه یکی دو تا سوال به ذهنم رسید و میخواستم ازشون بپرسم که متاسفانه مامور سفارتی که اون داخل بود خیلی سریع کسانی رو که مصاحیشون تموم میشد به سمت درب خروج هدایت میکرد و اجازه نداد که بپرسم! پس سعی کنید تمام سوالاتون رو همون موقع که جلوی باجه هستین بپرسین.
    در نتیجه:
    اگر که مثل من فاند ندارین حتما BSی که میبرین از یک حساب کوتاه مدت یا حساب جاری باشه(البته فکر کنم کوتاه مدت از جاری بازم بهتر باشه)

در نهایت امیدوارم هیچ کدوم از دوستان طعم تلخ ریجکت شدن در جا رو اون هم به این شکل نچشن! به امید موفقیت تمام دوستان

شاکی

Member Suny99 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

سلام. من هم دیروز وقت داشتم و بعد از طی همه ی مراحلی که دوستان فرمودند برای مصاحبه رفتم پیش یه خانمی که خوش برخورد بود. اول آی بیست و پاسپورت رو چک کرد بعد ازم پرسید چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی و رو چه موضوعی میخوای کار کنی و بعد از اتمام تحصیلات میخوای چیکار کنی. بعدم برگ صورتی بهم داد و گفت گود لاک!
    یه سؤال: الآن که جمعه ست. من اگه بمونم اینجا چقدر طول میکشه ویزام آماده بشه؟ بعد الآن من باید یکشنبه مدارکمو با برگ صورتی ببرم به پست؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Suny99 نمایش پست ها
    سلام. من هم دیروز وقت داشتم و بعد از طی همه ی مراحلی که دوستان فرمودند برای مصاحبه رفتم پیش یه خانمی که خوش برخورد بود. اول آی بیست و پاسپورت رو چک کرد بعد ازم پرسید چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی و رو چه موضوعی میخوای کار کنی و بعد از اتمام تحصیلات میخوای چیکار کنی. بعدم برگ صورتی بهم داد و گفت گود لاک!
    یه سؤال: الآن که جمعه ست. من اگه بمونم اینجا چقدر طول میکشه ویزام آماده بشه؟ بعد الآن من باید یکشنبه مدارکمو با برگ صورتی ببرم به پست؟
    ببخشيد شما رشتتون چى بوود؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shakiantegral نمایش پست ها
    سلام خدمت تمام دوستان; من 23 آوریل(دو روز پیش) در دوبی مصاحبه داشتم و متاسفانه ریجکت شدم! تجربه خودم رو در زیر مینویسم, باشد که به کار آید:

من و یکی از دوستام با هم رفته بودیم و ساعت 8:30 وقت داشتیم. از دم در هتل یه تاکسی گرفتیم و ساعت 7:30 خودمون رو رسوندیم به سفارت. همون اول که میخواستیم توی صف بایستیم یکی از مامورین سفارت میومد و DS و رسید وقت سفارت و پاسپورت رو چک میکرد, بعدش اجازه میداد که توی صف بایستیم. این صف به یک اتاق نسبتا کوچیک میرفت که اون تو بازرسی بدنی انجام میشد و وسایل ممنوعه رو تحویل میگرفتن. از این اتاق که خارج شدیم رفتیم به سمت درب اصلی ساختمان سفارت, که اونجا هم دوباره پاسپورت و DS رو چک کردن و بارکد بالای DS رو زدن پشت پاسپورت. بعدش دوباره توی یه صف دیگه ایستادیم و هدایت شدیم به سمت یک باجه که اونجا هم باز مدارک لازم (DS و پاسپورت) چک شدن. حواستون باشه که بعد از اینکه از این باجه رد شدین حتما از اون خانمی که اون وسط وایساده شماره بگیرین. بعدش دوباره یه صف دیگه بود که میرفت به سمت یه باجه که اونجا علاوه بر چک کردن مدارک اثر انگشت هم میگرفتن. بعد ازاین قسمت نشستیم منتظر تا مصاحبه شروع بشه. سه باجه مخصوص ایرانی ها بود(در واقع دو تاش باجه بود و یکیشون یه اتاق بود که طرف میرفت اون تو مصاحبه انجام میداد) حالا میرسیم به مصاحبه ی خود بنده:

مصاحبه کننده یه خانم اخمو بود که در کل زمان مصاحبه این اخمو بودن صورتش حفظ شده بود: (سوالای مهمی که یادم مونده رو مینویسم)
    -سلام, میشه I-20تون رو ببینم؟
    -بله بفرمایید
    -چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی؟
    - (به خوبی جواب دادم)
    - توی امریکا قراره چی بخونی؟ توضیح بده؟
    - (بازم خیلی خوب توضیح دادم)
    - خدمت سربازی انجام دادی؟
    - (کپی برکه ای که وثیقه گذاشته بودم رو نشون دادم)
    - چه کسی قراره مخارجت رو تامین کنه؟
    - پدرم
    - BSت رو ببینم
    - بفرما
    - این که نوشته fixed deposit, و این یعنی اینکه پدرت هر وقت که خواست نمیتونه برات پول بفرسته!!!
    - نه, این اصطلاحشه, توی کشور ما طرف هر وقت بخواد میتونه پولش رو برداره, حتی اگه بلند مدت باشه!
    - (یه پوسخند بسیار تحقیرآمیز زد) و گفت: آقا من هر روز با کلی دانشجو برخورد دارم و با تمام موارد آشنایی دارم, متاسفانه کنسول نمیتونه به شما ویزا بده (و برگه ی سفید ریجکت رو داد دستم)
    بعد از اتمام مصاحبه یکی دو تا سوال به ذهنم رسید و میخواستم ازشون بپرسم که متاسفانه مامور سفارتی که اون داخل بود خیلی سریع کسانی رو که مصاحیشون تموم میشد به سمت درب خروج هدایت میکرد و اجازه نداد که بپرسم! پس سعی کنید تمام سوالاتون رو همون موقع که جلوی باجه هستین بپرسین.
    در نتیجه:
    اگر که مثل من فاند ندارین حتما BSی که میبرین از یک حساب کوتاه مدت یا حساب جاری باشه(البته فکر کنم کوتاه مدت از جاری بازم بهتر باشه)

در نهایت امیدوارم هیچ کدوم از دوستان طعم تلخ ریجکت شدن در جا رو اون هم به این شکل نچشن! به امید موفقیت تمام دوستان

شاکی
    اميدوارم ويزاتون دفعه ى بعدى درست بشه . شما رشتتون چيه؟

Member Suny99 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط aliila123 نمایش پست ها
    ببخشيد شما رشتتون چى بوود؟
    من علوم انسانی هستم واسه همین چیز زیادی ازم نپرسید مدارکمم هیچی ندید فقط پاس و آی بیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Suny99 نمایش پست ها
    من علوم انسانی هستم واسه همین چیز زیادی ازم نپرسید مدارکمم هیچی ندید فقط پاس و آی بیست.
    تبریک می گم، میشه بگین دقیقا چه رشته ای از علوم انسانی بودین؟ و آیا فاند هم داشتین؟

نقل قول نوشته اصلی توسط aliila123 نمایش پست ها
    اميدوارم ويزاتون دفعه ى بعدى درست بشه . شما رشتتون چيه؟
    متشکرم, خودم هم امیدوارم. من لیسانس مکانیک بودم ولی برای مهندسی پزشکی پذیرش گرفتم. آها, چند تا سوال دیگه هم یادم اومد که پرسید ازم:
    - چرا رشتت رو تغییر دادی؟
    - من سال دوم دانشگاه که بودم پدرم یک عمل قلب باز داشت, تو اون مدت که بیمارستان بود من با دستگاههای پزشکی آشنا شدم و در موردشون مطالعه کردم و علاقه مند شدم (البته مختصر مفید نوشتم, موقع توضیح دادن بیشتر شاخ و برگ بهش دادم)
    - چند تا دانشگاه اپلای کردی؟
    - 4 تا
    - اروپا اپلای نکردی؟ پلن دیگه ای نداری؟
    - نه, توی رشته ای که من میخوام بخونم امریکا خیلی قوی تره و این دانشگاه هم استادای بسیار خوبی داره

سلام دوستان عزیز ...
    من هفته پیش رفتم دوبی ، برای ویزای دانشجویی . من برای دکترای مستقیم پذیرش داشتم .... رشته مکانیک ...
    من 2 سالی سابقه کار تو ایران دارم ... شرکت کاملا غیر حساس ..... بهش گفتم که بعد از پایات تحصیلاتم می خواهم برگردم و تو همین شرکت مشغول به کاربشم ... به من گفت که فکر نمی کنم که تحصیلات دکتری برای یه همچین شرکت هایی لازم باشه ... و گفت من فکر می کنم که بر نمی گردی ... و بدون این که از من هیچ مدرکی بخواد ، برگه سفید بهم داد و با 214 ردم کرد ....
    حالا می خوام از شما عزیزان بپرسم که آیا هیچ شانسی دارم که از یه سفارت دیگه پیگیری کنم ؟
    نمی دونم ، من پذیرش فوق لیسانس هم از یه دانشگاه دیگه دارم .... فک کنم طرف گیرش این بود که می خوام دکتری بخونم ... حالا به نظرتون برم این دفعه با یه پذیرش فوق لیسانس ؟!
    نمی دونم اصلا این یارو از کچا می دونه که یه شرکتی که اصلا نه دیده و نه می دونه چیه ، بی دکترا احتیاج داره یا نه ...

Junior Member

با سلام
    من فیزیک پذیرش فول فاند گرفتم و الان هم دانشجوی دکتری فیزیک نظری داخل هستم. از معافیت تحصیلی استفاده میکنم .
    می خواستم ببینم به من سفارت دوبی رو دوستان توصیه می کنند؟
    با تشکر

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسي عمران - شريف

با سلام
    من براي سال اولم فلوشيپ گرفتم و براي سال هاي بعد قرار RA يا TA بشم . حالا لازمه با خودم RP براي مصاحبه دبي ببرم؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)