صفحه 5 از 15 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 144

موضوع: عشق آباد (ترکمنستان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

Junior Member ehasn آواتار ها

پیش فرض پاسخ : عشق آباد (ترکمنستان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

سلام به همگی. من 12 مارچ مصاحبه داشتم. روش مسافرت به عشق آباد رو دوستان به طور کامل نوشتند. فکر کنم نیازی به تکرار نباشه. من 4 ماه قبل مصاحبه اولم بود و بعد 10 روز ایمیل زدند که ویزات آماده است. از طریق یکی از دوستانم ویزامو پیکاپ کردم. ولی به دلیل بیماری پدرم نتونستم برم و ویزام باطل شد. به سفارت ایمیل زدم که امکان تمدید ویزای من هست و به من گفتند که متاسفانه همه چیز رو دوباره باید شروع کنی. مصاحیه دوم برای 12 مارچ وقت گرفتم و مثل مصاحبه اولم، غروب روز قبل از تهران حرکت کردم و صبح به قوچان رسیدم. چون بار دوم سفرم بود هزینه ام خیلی کم شد. به عنوان مثال دفعه اول از قوچان به باجگیران با 25 تومان رفتم ولی این بار با 5 تومان . کرایه 1 نفر از قوچان تا باجگیران مثل این که شده 7 تومان امسال و اگه دربست بگیرید میشه 28 توامن. پس اگر دربست گرفتید بیش تر از 30 تومان ندید. متاسفانه از بی اطلاعی دانشجو ها سو استفاده میشه. بعد عبور از مرز با یکی از ایرانی هایی ترکمن صحبت می کردم ازش پرسیدم کرایه این ون ها چقدر است؟ گفت از ترکمن ها 5 منات میگیره و از خارجی ها 30 منات. اونجا بود که فهمیدم دفعه پیش که 40 منات دادم زیادی بوده. این بار 30 منات به راننده دادم و بدون این که منتظر واکنش اش باشم حرکت کردم. پس یادتون باشه کرایه ون های دولتی برای خارجی ها 30 منات است. 40 منات بهشون ندید. موقع برگشت هم 30 منات بهشون دادم. برای مصاحبه فرم دی اس 160 مصاحبه قبلی رو برده بودم چون فکر می کردم اطلاعاتم تو سایت ثبت شده. ولی موقع تحویل مدارک به من گفتند که بارکد این فرم در سیستم استفاده شده و باید دوباره ثبت کنی. برو تا دو ساعت این فرم رو دوباره ثبت کن و برگرد. من از مسولین امنیتی درب سفارت پرسیدم کجا میتونم اینترنت پیدا کنم که اسم مرکز یمپاش رو تو کاغذ برام نوشتند و من به راننده تاکسی نشون دادم و منو برد اونجا. متاسفانه من از بقیه بچه ها جدا شدم و دیگه نفهمیدم نتیجه مصاحبه شون چی شد. بعد 1 ساعت که برگشتم همه رفته بودند. با خانم آلیتا مصاحبه کردم فقط 1 دقیقه طول کشید و پرسید چرا نرفتی و زمینه کاریتو خلاصه به من بگو و من گفتم ، بعدش من از خانم آلیتا سوال میکردم آمریکایی ها چطور اند و چطور میشه باهاشون دوست شد که خلاصه حرفش این بود که لبخند بزن و خودت باش. باز یه سوال درمورد وضیعت زبان پرسیدم و خلاصه تو مصاحبه دوم بیشترش من سوال میپرسیدم. آخرش خانم آلیتا گفت 7 روز از اعتبار 4 ماه کلیرنست مونده پس ما میتونیم ویزاتو صادر کنیم فردا بیا ویزاتو ببر. تشکر کردم و اومدم بیرون وبعدش متوجه شدم پاسپورتم تو سفارت موند و نمیتونم هتل بگیرم. برگشتم به سفارت درب سفارت گفتم من الان نمیتونم برم هتل. مسئول درب گفت به سفارت زنگ بزن و این مساله رو مطرح کن. گفتم من تلفن ندارم. گفت صبر کن و خودش زنگ زد و بعد گفت بیا تو دوباره بعد بازرسی های معمول رفتم داخل سفارت. اول فتوکپی پاسپورت منو دادند که با این برو هتل بگیر. گفتم پس حداقل یه مهر روش بزنید که مشخص بشه پیش شما مونده بعد صحبت با داخل به من گفتند که بیا پاسپورتت رو ببر هتل رو بگیرو فردا 9 تا 9:30 صبح بیا پاسپورتت رو بیار ویزاتو بدیم. فردا صبح 9:30 رفتم و بعد 5 دقیقه پاسپورتم رو با ویزام به من دادند. در کل خییلی فهمیده و کمک کننده هستن. برعکس سفارت ایران که به دلیل یه مشکل بزرد بعد خروج از سفارت، رفتم پیششون که دیر وقت ساعت 6 بعد از ظهر بود و من نتونسته بودم از مرز رد بشم. به من گفتند که کسی در سفارت نیست و ما دستور نداریم به شما کمک کنیم. این جا بود که حالم کلی گرفته شد که سفارت ما که تو کشور غریب مثل خونه برای ما باید باشه و افراد داخل سفارت مثل برادر .این طوری رفتار میکنه با ما. خلاصه یه زن و شوهر ترکمنی که وضیعت منو دیدند یه هتل ارزان برای من پیدا کردند و حتی هزینه هتل منو حساب کردن و با وجود این که من پول هتل رو داشتم از من پول نگرفتند و گفتند که پولت بمونه باید برگردی و لازمت میشه. چند روز پیش با یکی از دوستانم پول رو براشون فرستادم ولی باز قبول نکردند. جالبه اون خانم به من گفت این پول مهم نیست و برو تو ایران برای ما نماز یا دعا بخون. چند روز پیش پول رو براشون از طریق یکی از دوستام که مصاحبه داشت فرستادم و باز قبول نکرده بودند. خلاصه آدم های خوب همه جا هستند. اگه رفتید کشور خارج رو سفارت ایران اونجا زیاد حساب نکنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    B1 برای کنفرانسه! اگر همسرتون نیان خوبه! شانستون بیشتره!

زمان بذارید مدارک مصاحبه رو تو سایت پیدا کنید و ببرید!

ميخواستم از سوالاتي كه تو مصاحبه از دوستان پرسيدن مطلع بشم؟( آقاي khosro1391 نوشتن در ماه مي و دسامبر 2012 ويزا گرفتند ولي من نتونستم تجربه ايشون رو پيدا كنم! اگر كسي تجربه مشابه داره ممنون ميشم در اختيارم بگذاره؟ كلا عشق آباد جاي خوبي هست براي ويزا براي كنفرانس؟

اگز بخوام اونجا ذكر كنم كه خواهر و برادر رو هم مي خوام، ببينم و درخواست B1 بدم مشكلي پيش نمياد؟ به عدم صداقت متهم نميشم؟

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط misagh_tabibzadeh نمایش پست ها
    ميخواستم از سوالاتي كه تو مصاحبه از دوستان پرسيدن مطلع بشم؟( آقاي khosro1391 نوشتن در ماه مي و دسامبر 2012 ويزا گرفتند ولي من نتونستم تجربه ايشون رو پيدا كنم! اگر كسي تجربه مشابه داره ممنون ميشم در اختيارم بگذاره؟ كلا عشق آباد جاي خوبي هست براي ويزا براي كنفرانس؟

اگز بخوام اونجا ذكر كنم كه خواهر و برادر رو هم مي خوام، ببينم و درخواست B1 بدم مشكلي پيش نمياد؟ به عدم صداقت متهم نميشم؟
    نه مشکلی نیست همین که بزنید برادر خواهر دارید احتمالاً میپرسه که چی کار می کنند... و بگین شرایطشون رو و غیر مستقیم بگید n وقته ندیدمشون و دلم براشون خیلی تنگ شده! همین!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Junior Member

سلام
    من اولین بارم هست که دارم به پست این چنینی جواب می دم. دوستم هایزنبرگ می بخشن اگه دارم بد درس پس میدم. فقط می خوام از استرست کم کرده باشم.
    1.شما باید اول حد اقل scan فرم I20 دست باشه تا بتونی DS160 پرکنی و با هاش وقت سفارت بگیری. و در ضمن sevis fee بپردازی. DS160 اخرش می خواد که sevis کد بدی اگه عجله داری تا یه جاهایی پر کن و save کن تاscan I20 بیاد.
    2. بطور اجمالی اینجوری: اگر می خواهید هم در مسیر رفت و هم در مسیر برگشت راحت باشین، نیازی نیست برین مشهد و فلکه پارک و قوچان و ... می تونین خیلی راحتتر و سریعتر بیایین ترمینال شرق در شهر تهران. اونجا اتوبوسهای تهران-قوچان ساعت 4 یا 5 یا 6 بعد از ظهر رو سوار بشین طوریکه ساعت 7 صبح برسین قوچان (هزینه حداکثر 14000 تومان) و بعد هم بیایین میدان فلسطین (با هزینه 300 تومان) و از میدان فلسطین برین مرز باجگیران (با هزینه 3000 تومان) و ساعت 8.30 توی مرز باشین. هم راه خیلی کوتاهتر می شه و هم اینکه خیلی خیلی کمتر خسته می شین برگشت هم به همین ترتیب. البته هزیه هاش ماله 2012 ه. البته بگردی بیشتر دستگیرت میشه تو سال های 2013 و 2012
    3.نامه بستگی داره با چه پستی یونی واست بفرسته بطور عادی Air mail می فرستن که زیاد طول می کشه و اگه بخوای با پست ویژه بارت بفرستن باید خودت هزینشو بدی. بعضی وقتا هم مرامی خودشون ویژه پست می کنند. که می یاد دبی بعد یه هزینه دیگه باید به یه پست ایرانی که اونجا دفتر داره بدی تقریبا 125 تومن تا بیاره ایران!!!!! فکنم 10 روزه بیاد. سفارت الان واسه 8 می وقت داره.
    البته نکاتی بوده اگه جا انداختم هایزنبرگ عزیزاصلاح بکنه!

ApplyAbroad Veteran
    shabgard66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

دوستان لطفا توجه کنن:

تعداد زیادی از پست های اخیر به دلیل نامرتبط بودن به این تاپیک حذف شدند.
    این تاپیک صرفا پذیرای پست هایی هست که در مورد تجربیات روز مصاحبه باشند.
    لطفا فقط دوستانی که اخیرا برای مصاحبه به سفارت عشق آباد رفتند، تجربیاتشونو اینجا پست کنن،
    همچنین کاربرانی که هنوز برای مصاحبه نرفتند و سوالاتشون دقیقا مربوط به مسائل روز مصاحبه میشه، میتونن در این تاپیک سوالاتشونو بپرسند تا اون دسته از کاربرانی که اخیرا تجربه ی مصاحبه داشتن، پاسخگو باشند.
    در ضمن پیشنهاد میکنم جهت کسب اطلاعات بیشتر، به تاپیک عشق آباد (ترکمنستان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۳
    مراجعه کنید تا هم با نحوه ی ارسال پست مرتبط آشنایی پیدا کنید و هم از تجربیات دوستان سال قبل استفاده کنید.

با تشکر، مدیریت فروم.

توضیحات گام به گام فرستادن I20 از آمریکا به ایران با استفاده از Express Post

واستا دنیا من میخوام پیاده شم! همینجا...؟ بله لطفا! چند میشه؟ کجا سوار شدی؟ دهه شصت بود... برو داداش... صلوات بفرست...

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    من ۲۴ آپریل مصاحبه داشتم یعنی همین دیروز.
    نحوه رفتن به ترکمنستان شبیه همون چیزاییه که دوستان گفتن فقط چند نکته اضافه کنم:
    ۱- به نظرم با توجه به اینکه خیلی مرز خلوته این روزا خیلی راحته که همون روز برید و مشکلی پیش نمیاد
    ۲- اگه چند نفر میشید حتما حتما حتما با آقای نظر هماهنگ کنید چون ارزونتر تموم میشه
    ۳- حالا سایر نکات رو از لابلای ماجرا میشه گرفت
    من یه روز قبل رفتم و میخواستم شب رو در باجگیران بمونم تو باجگیران فقط یه مهکانسرا هست اونم برای شهرداریه که از شانس بد اون روز گفتن که از تهران مهمون داریم و جا نداریم به همین خاطر من هم گفتم میرم ترکمنستان و شب رو عشق آباد میمونم چون باید برمیگشتم قوچان
    خلاصه از مرز رد شدیم من قرص ژلوفن با خودم بردم چون یه مختصر میگرنی داشتم طرف ایران گفتن که نبری بهتره خلاصه ۳ تاش رو بردم و طرف ترکمنستان مشکلی با ژلوفن نداشتن خدا رو شکر و به کارم هم اومد.
    چون یه دفعه ای شد رفتنم آقای نظر گفت نمیتونه بیاد و گفت خودت بیا کاری نداره
    تو اون قسمتی که برای ونها منتظر بودم با دو نفر ترکمنستانی آشنا شدم یکیشون تا حدودی انگلیسی بلد بود خلاصه با هم کلی صحبت کردیم تا ون اومد. ون از تاجرها که هر روز میان و میرن (زنهای ترکمنی) ۵ منات میگیره و از اونایی که کمتر میان ۳۰ منات و از خارجی ها ۴۰ منات. راستی من منات هم قبل از مرز از یه مغازه تو باجگیران گرفتم ۱۱۳۰ تومن هر منات و ۱۵۰ منات خریدم
    بعد ون رسید به اون ایستگاهی که باید عوض بشه و سوار ماشین شخصی بشی
    اونجا این دوست ترکمن که باهاش آشنا شده بودم یه ماشین گرفت برای ۳ تامون نفری ۱۰ منات وقرار بود من رو برسونه هتل پایتخت. این دو تا خیلی آدمهای بامرامی بودن و کرایه من رو هم حساب کردن شماره هم دادن گفتن اگه پرابلم بوذ بهشون زنگ بزنم.
    خلاصه رسیدم هتل پایتخت روبروی سفارت امریکا اونجا متاسفانه جا نداشت و باید میرفتم هتل آک آلتین. یه تاکسی گرفتم و گفتم هتل اک آلتین اون گفت بش مناتمن گفتم اوچ و خلاصه راضی شد با همون ۳ تا
    رفتم هتل و اتاق گرفتم.
    یه نکته راجب هتل اینه که اینترنتش پولیه و ظاهرا ساعتی ۵ یا ۱۰ دلاره منتها خیلی خوب نتونستن امنیتش رو برقرار کنن و شب اول من بدون اینکه چیزی بگم اینترنت موبایلم وصل شده بود.
    بعد استراحت عصر رفتم بیرون و گفتم که برم سفارت پیدا کنم پیاده رفتم خیلی راه نبود نیم ساعت پیاده راه بود.
    روز پنجشنبه من فکر میکردم خروج هتل ساعت ۱ ظهره ولی ساعت ۱۲ بود! ۲ دقیقه مونده به ۱۲ بهم زنگ زدن و گفتن میخوای بمونی دوباره یانه چون فقط ۲ دقیقه وقت مونده منم سریع گلوله مردم رفتم پایین ۷۵ دلار رو دادیم و رفتیم به سوی سفارت هوا خنک بود و چون وقت هم زیاد بود پیاده رفتم سفارت
    رسیدم سفارت گفتم وقت دارم گفتش که ساعت ۲ دقیقا بیا
    رفتم یه چرخی زدم و اومدم دیدم یه خانم ایرانی هم اومده ایشون برای ویزای f1 اقدام کرده بودن (من برای j1) رشته ایشون فیزیک حالت جامد بودن منم مکانیک ماشینهای کشاورزی
    در حین صحبت کردن بودیم که آقای نظر اومد گفت که من خودم نمیتونم بیام ولی یکی از دوستان بعد مصاحبه منتظر میمونه و میبرتتون. رفتیم داخل برای مصاحبه همون بازرسی که دوستان هم توضیح دادن همه چی رو چک میکنن اما در نهایت احترام.
    شماره من ۳ بود اون خانم ۲ و یه خارجی دیگه بود که نفهمیدم کی بود شماره اش ۱ بود
    تا من رسیدم مدارک رو تحویل دادم ( مدارک برای j1 : صفحه اول کانفریمیشن ٬ سیویس فی٬ سی وی٬ دی اس ۲۰۱۹ همراه با کپی٬ ریسرچ پلن٬ ترجمه پایان خدمت و یا چیزی که وضعیت خدمت رو مشخص کنه و ۱۶۰ پول) نفر اول رفت اتاق مصاحبه
    یه ۵ دقیقه شد اومد بیرون و خانم مشهدی رفتند داخل ایشون هم ۵ دقیقه ای صحبت کردن و نوبت من شد.
    من رفتم داخل گفت که یه ذره سیستم مشکل داره حالا صحبت میکنیم تا این درست بشه.
    راجب تحقیق پرسید که میخوای چیکار کنی؟
    منم توضیح دادم و گفت که جالب به نظر میرسه بعد رفت سراغ پایان خدمت گفت کجا بودی کجا خدمت کردی منم گفتم افسر پلیس جاده بودم و گفت یه ذره بیشتر توضیح بده کجا گفتم افسر کنترل ترافیک جاده و گفت اوکی یه کاغذ زرد برداشت و روش نوشت roads traffic police officer. و چسبوند بهش
    خلاصه راجب نامه بانک هم پرسی و گفت از کجا پول آوردی.
    بعدش گفت امشب میخوای عشق آباد بمونی !! منم تو دلم گفتم خدایا میخواد همین الان ویرا بهم بده گفتم چطور مگه گفت سیستم کار نمیکنه و اثر انگشتت از اون ور نمیاد اینور گفتم نه بابا همین الان تاکسی دم در منتطره مرز رو ساعت ۴ میبندن باید برم گفت باشه مشکلی نداره ویزات ولی اینترنت قطه ۱۵ دقیقه وایست بیرون بمون اگه وصل شد که برو اگه نه برای ویزا خودت بیا اون موقع بزن
    منم اومدم تو اتاق انتظار اما با خودم فکر کردم اگه یه روز دیگه بمونم بهتره تا دوباره برگردم ۱۵ دقیقه بعد صدام زد و گفت متاسفانه وصل نمیشه منم بهش گفتم همون فردا میام. رو برگه ادیشنال پروسسینگ یه کاغذ چسبوند و گفت که برای ساعت ۹ یه وقت بدین بهش.
    اومدم بیرون و گفتم که متاسفانه من نمیونم بیام و باید یه روز دیگه بمونم
    اون خانم هم با اون شخصی که آقای نظر هماهنگ کرده بودن رفتن.
    منم رفتم و یه ۷۵ دلار دیگه پیاده شدم ولی این دفعه تو هتل اینترنت وصل نشد که نشد.
    ساعت ۹ فرداش رفتم داخل و اثر انگشت زدم و خانمی که مصاحبه میکرد کلی معذرت خواهی کرد و من اومدم ۳۰ ثانیه هم نشد.
    برگشتنی هم دیگه مثل همون چیزای بود که بقیه گفتن اما این دفعه ون دولتی نفهمید که من خارجی ام و ۳۰ منات دادم بهش.
    خلاصه ابن بود ماجرای ما الان تو ترمینال قوچان منتظر اتوبوس بودم این رو نوشتن زرای دوستان عزیز. ببخشید اگه غلط املایی داره با موبایل تایپ کردم و خیلی سخته دوباره چکش کنم.

Junior Member

سلام
    اگه پیج رو خونده باشین من هفته پیش (24 آپریل) وقت سفارت داشتم که چند پست قبل کامل توضیح دادم شرایط چطور بود.
    تو این پست چند تا عکس گذاشتم
    یه عکس که فقط نقطه آبی هست محلی رو نشون میده که ونهای دولتی شما رو پیاده میکنن و باید دوباره تاکسی شخصی بگیرین تا برین داخل شهر. عکس دوم که از موبایل گرفته شده 2 تا ستاره توش هست که یکیش هتل آک آلتین و اون یکی سفارت آمریکاست. در عکس سوم هم همین دو ستاره کامل مشخصه و از کامپیوتر گرفته شده. همونطور که گفتم پیاده زیاد راهی نیست و اگه ساعت 12 بزنین بیرون زود هم میرسین.

یه توصیه میکنم به دوستان اگه گوشی GPS دار دارین حتما نقشه عشق آباد رو preload کنید خیلی به درد میخوره. برای اون دسته از دوستان که نمیدونن چجوری میشه اینکار رو کرد، بسته به ورژن نقشه گوگل روی گوشیتون دو حالت داره. در حالت اول رو خود شهر زوم میکنین و کلیک راست میکنین یا کلید منو، و make available offline رو میزنین این حالت برای ورژنهای قدیمیه. برای ورژنهای جدید، رو خود شهر زوم میکنین و اون بالا تو کادر جستجو، ok maps رو تایپ کنید در این حالت نقشه preload میشه. فقط تا زمانی که preload تموم میشه صفحه گوگل مپ رو جابجا نکنین. حتما موقع این کار به اینترنت پر سرعت احتیاج دارین. البته حجم شهر عشق آباد خیلی نیست و در حدود 5 مگابایت هستش.

امیدوارم همه دوستان مصاحبه خوبی داشته باشن.
    برای ما هم دعا کنین زود کلیر بشیم.
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farshadjs نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من ۲۴ آپریل مصاحبه داشتم یعنی همین دیروز.
    نحوه رفتن به ترکمنستان شبیه همون چیزاییه که دوستان گفتن فقط چند نکته اضافه کنم:
    ۱- به نظرم با توجه به اینکه خیلی مرز خلوته این روزا خیلی راحته که همون روز برید و مشکلی پیش نمیاد
    ۲- اگه چند نفر میشید حتما حتما حتما با آقای نظر هماهنگ کنید چون ارزونتر تموم میشه
    ۳- حالا سایر نکات رو از لابلای ماجرا میشه گرفت
    من یه روز قبل رفتم و میخواستم شب رو در باجگیران بمونم تو باجگیران فقط یه مهکانسرا هست اونم برای شهرداریه که از شانس بد اون روز گفتن که از تهران مهمون داریم و جا نداریم به همین خاطر من هم گفتم میرم ترکمنستان و شب رو عشق آباد میمونم چون باید برمیگشتم قوچان
    خلاصه از مرز رد شدیم من قرص ژلوفن با خودم بردم چون یه مختصر میگرنی داشتم طرف ایران گفتن که نبری بهتره خلاصه ۳ تاش رو بردم و طرف ترکمنستان مشکلی با ژلوفن نداشتن خدا رو شکر و به کارم هم اومد.
    چون یه دفعه ای شد رفتنم آقای نظر گفت نمیتونه بیاد و گفت خودت بیا کاری نداره
    تو اون قسمتی که برای ونها منتظر بودم با دو نفر ترکمنستانی آشنا شدم یکیشون تا حدودی انگلیسی بلد بود خلاصه با هم کلی صحبت کردیم تا ون اومد. ون از تاجرها که هر روز میان و میرن (زنهای ترکمنی) ۵ منات میگیره و از اونایی که کمتر میان ۳۰ منات و از خارجی ها ۴۰ منات. راستی من منات هم قبل از مرز از یه مغازه تو باجگیران گرفتم ۱۱۳۰ تومن هر منات و ۱۵۰ منات خریدم
    بعد ون رسید به اون ایستگاهی که باید عوض بشه و سوار ماشین شخصی بشی
    اونجا این دوست ترکمن که باهاش آشنا شده بودم یه ماشین گرفت برای ۳ تامون نفری ۱۰ منات وقرار بود من رو برسونه هتل پایتخت. این دو تا خیلی آدمهای بامرامی بودن و کرایه من رو هم حساب کردن شماره هم دادن گفتن اگه پرابلم بوذ بهشون زنگ بزنم.
    خلاصه رسیدم هتل پایتخت روبروی سفارت امریکا اونجا متاسفانه جا نداشت و باید میرفتم هتل آک آلتین. یه تاکسی گرفتم و گفتم هتل اک آلتین اون گفت بش مناتمن گفتم اوچ و خلاصه راضی شد با همون ۳ تا
    رفتم هتل و اتاق گرفتم.
    یه نکته راجب هتل اینه که اینترنتش پولیه و ظاهرا ساعتی ۵ یا ۱۰ دلاره منتها خیلی خوب نتونستن امنیتش رو برقرار کنن و شب اول من بدون اینکه چیزی بگم اینترنت موبایلم وصل شده بود.
    بعد استراحت عصر رفتم بیرون و گفتم که برم سفارت پیدا کنم پیاده رفتم خیلی راه نبود نیم ساعت پیاده راه بود.
    روز پنجشنبه من فکر میکردم خروج هتل ساعت ۱ ظهره ولی ساعت ۱۲ بود! ۲ دقیقه مونده به ۱۲ بهم زنگ زدن و گفتن میخوای بمونی دوباره یانه چون فقط ۲ دقیقه وقت مونده منم سریع گلوله مردم رفتم پایین ۷۵ دلار رو دادیم و رفتیم به سوی سفارت هوا خنک بود و چون وقت هم زیاد بود پیاده رفتم سفارت
    رسیدم سفارت گفتم وقت دارم گفتش که ساعت ۲ دقیقا بیا
    رفتم یه چرخی زدم و اومدم دیدم یه خانم ایرانی هم اومده ایشون برای ویزای f1 اقدام کرده بودن (من برای j1) رشته ایشون فیزیک حالت جامد بودن منم مکانیک ماشینهای کشاورزی
    در حین صحبت کردن بودیم که آقای نظر اومد گفت که من خودم نمیتونم بیام ولی یکی از دوستان بعد مصاحبه منتظر میمونه و میبرتتون. رفتیم داخل برای مصاحبه همون بازرسی که دوستان هم توضیح دادن همه چی رو چک میکنن اما در نهایت احترام.
    شماره من ۳ بود اون خانم ۲ و یه خارجی دیگه بود که نفهمیدم کی بود شماره اش ۱ بود
    تا من رسیدم مدارک رو تحویل دادم ( مدارک برای j1 : صفحه اول کانفریمیشن ٬ سیویس فی٬ سی وی٬ دی اس ۲۰۱۹ همراه با کپی٬ ریسرچ پلن٬ ترجمه پایان خدمت و یا چیزی که وضعیت خدمت رو مشخص کنه و ۱۶۰ پول) نفر اول رفت اتاق مصاحبه
    یه ۵ دقیقه شد اومد بیرون و خانم مشهدی رفتند داخل ایشون هم ۵ دقیقه ای صحبت کردن و نوبت من شد.
    من رفتم داخل گفت که یه ذره سیستم مشکل داره حالا صحبت میکنیم تا این درست بشه.
    راجب تحقیق پرسید که میخوای چیکار کنی؟
    منم توضیح دادم و گفت که جالب به نظر میرسه بعد رفت سراغ پایان خدمت گفت کجا بودی کجا خدمت کردی منم گفتم افسر پلیس جاده بودم و گفت یه ذره بیشتر توضیح بده کجا گفتم افسر کنترل ترافیک جاده و گفت اوکی یه کاغذ زرد برداشت و روش نوشت roads traffic police officer. و چسبوند بهش
    خلاصه راجب نامه بانک هم پرسی و گفت از کجا پول آوردی.
    بعدش گفت امشب میخوای عشق آباد بمونی !! منم تو دلم گفتم خدایا میخواد همین الان ویرا بهم بده گفتم چطور مگه گفت سیستم کار نمیکنه و اثر انگشتت از اون ور نمیاد اینور گفتم نه بابا همین الان تاکسی دم در منتطره مرز رو ساعت ۴ میبندن باید برم گفت باشه مشکلی نداره ویزات ولی اینترنت قطه ۱۵ دقیقه وایست بیرون بمون اگه وصل شد که برو اگه نه برای ویزا خودت بیا اون موقع بزن
    منم اومدم تو اتاق انتظار اما با خودم فکر کردم اگه یه روز دیگه بمونم بهتره تا دوباره برگردم ۱۵ دقیقه بعد صدام زد و گفت متاسفانه وصل نمیشه منم بهش گفتم همون فردا میام. رو برگه ادیشنال پروسسینگ یه کاغذ چسبوند و گفت که برای ساعت ۹ یه وقت بدین بهش.
    اومدم بیرون و گفتم که متاسفانه من نمیونم بیام و باید یه روز دیگه بمونم
    اون خانم هم با اون شخصی که آقای نظر هماهنگ کرده بودن رفتن.
    منم رفتم و یه ۷۵ دلار دیگه پیاده شدم ولی این دفعه تو هتل اینترنت وصل نشد که نشد.
    ساعت ۹ فرداش رفتم داخل و اثر انگشت زدم و خانمی که مصاحبه میکرد کلی معذرت خواهی کرد و من اومدم ۳۰ ثانیه هم نشد.
    برگشتنی هم دیگه مثل همون چیزای بود که بقیه گفتن اما این دفعه ون دولتی نفهمید که من خارجی ام و ۳۰ منات دادم بهش.
    خلاصه ابن بود ماجرای ما الان تو ترمینال قوچان منتظر اتوبوس بودم این رو نوشتن زرای دوستان عزیز. ببخشید اگه غلط املایی داره با موبایل تایپ کردم و خیلی سخته دوباره چکش کنم.

دوت عزيز ميشه بگي چه كسي با شما مصاحبه كرد و اين اقاي نظر را چگونه ميتوان پيدا كرد؟؟
    ممنون از لطفت

سلام!
    کلا بچه ها ی عشق آبادی خیلی کم کاری میکنن ها!
    بابا بنوسید تجربیاتتون رو! اگه حال ندارید لا اقل بنویسید چی شد؟ کی بود آفیسر؟ چند نفر بودید؟ چند دقیقه طول کشید؟ همون سوال های قبلی؟
    منتظریم!!!

Junior Member

سلام دوستان

من 8 می مصاحبه عشق اباد داشتم. 10 روز قبلش پیام داده بودم که همسفر پیدا کنم کسی جواب نداد. بعد رفتم کنار سفارت دیدم بچه ها یکی یکی پیداشون شد. یه پدر ومادر بودن که با دخترشون میخواستن برن فارغ التحصیلی اون یکی دخترشون و دختر کوچیکه هم پذیرش همون دانشگاه تو یه رشته دیگه گرفته بود. یه پسر مشهدی که دکتری فیزیک پذیرش گرفته بود ویه دختره که مستر کامپیوتر پذیرش گرفته بود و با هزینه شخصی میخواست بره. یه دکتر که واسه گاپلان میرفت و یه پسر دیگه دقیق نمیدونم چی میخوند. از دکتره و پسر اخریه خبر ندارم ولی ما بجز دختر اولیه که خواهرش تگزاس بود همه رفتن واسه کلیر شدن. خانم آلتا به دختره گفته بود که نمی تونم باور کنم که بعد تحصیل بر میگردی. آخه دختره قبلا از دبی و همون عشق آباد رد شده بود

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)