صفحه 11 از 15 نخستنخست ... 23456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 144

موضوع: عشق آباد (ترکمنستان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

Junior Member

پیش فرض پاسخ : عشق آباد (ترکمنستان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

سلام، من از گروه 3 جولای گزارش میکنم، این طور که معلومه اخبار زودتر از خود ما رسیده اینجا !
    اول این رو بگم که ظاهرا تاریخ اول جولای کسی مصاحبه دانشجویی نداشته چرا که من توی سفارت ترکمنستان تو تهران که رفته بودم، یه گروه 16 نفره اومده بودن ویزا بگیرن و 1جولای سفارت آمریکا وقت مصاحبه توریستی داشتن. توی ترکمنستان هم با 3 نفر آشنا شدیم که اونها هم همون تاریخ وقت مصاحبه توریستی داشتن. با این اوصاف ظاهرا از بچه های فروم کسی 1جولای وقت نداشته.
    و اما 3 جولای، 9 نفر بودیم که وقت مصاحبه داشتیم و جالبه که از این 9 نفر 5 نفر بچه های کرج بودیم. آفیسر هم همون خانم جا افتاده و خوش برخوردی بودن که بچه ها میگفتن. البته دوستانی که ریجکت شدن میگفتن خیلی هم خوش برخورد نیست ولی در کل به نظر من محترمانه برخورد میکردن. و اما دوستانی که مصاحبه داشتن:
    یک خانم به همراه پسر 10سالشون که دانشجوی رشته غیر حساس و غیر فنی بودن و به تازگی اعتبار ویزای مالتیشون تموم شده بود و اومده بودن تمدید کنن. جالبه که ماه پیش رفته بودن دبی و ریجکت شده بودن! این بار خدا رو شکر رفتن تو کلیرنس و آفیسر بهشون گفته بود ممکنه بهتون مالتی بدیم ولی معلوم نیست.
    یک خانم پزشک که برای کاپلان میرفتن. نفر بعدی یک آقا که ایشون هم برای کاپلان میرفتن و برادرشون هم در آمریکا بودن. متأسفانه هر دوی این دوستان ریجکت شدن با 214. البته خیلی از دوستانی که با همین بند ریجکت شدن تونستن در اقدام مجدد از یه سفارتخونه دیگه بگیرن. برای این دوستانمون هم آرزوی موفقیت میکنم.
    نفر بعد یک خانم که 2سال و نیم پیش همسرشون رفته بودن آمریکا و ایشون که تو این مدت درس میخوندن الآن میخواستن تشریف ببرن. 2 ماه پیش هم از دبی ریجکت شده بودن. البته کیس ایشون یه مقدار پیچیدگی داشت که اگر دوست داشتن خودشون میان و توضیح میدن. با توجه به ریجکت قبلی من خودم شانس کمی برای ایشون قائل بودم از عشق آباد ولی خدا رو شکر آفیسر به ایشون ویزای درجا داد. با این اتفاق خیلی خوشحال شدیم و واقعا یه جورایی صحنه دراماتیکی بود و بچه ها را خیلی خوشحال کرد. البته من احساسم اینه که آفیسر میخواست به ایشون ویزا رو بده چون گفته بود من نمیتونم بهت F2 بدم. ویزای توریستی میدم و به محض این که رسیدی آمریکا نوع ویزات رو عوض کن.
    نفرات بعدی دوستی که برای دکتری مستقیم کامپیوتر ساینس به همراه خانمشون میرفتن و فول فاند بودن. همچنین یک دوست دیگه که برای دکتری مکانیک میرفتن و فول فاند بودن و نهایتا من که برای دکتری برق میرم و فول فاند هستم. ما همگی رفتیم برای کلیرنس. مصاحبه من خیلی روتین بود و تا اونجایی که یادم میاد راجع به این که تو آمریکا چی کار میخوای کنی و بعدش برنامت چیه و این که سربازی رو چی کار کردی پرسید. زیاد وارد جزئیات رزومه نشد در صورتی که شنیده بودم از بعضی ها از رزومه زیاد سوال پرسیده بود. نهایتا هم گفت your visa is preliminary approved و اگر تا 10 روز قبل از تاریخ i-20 خبری نشد به یه آدرسی که رو برگه سفید رنگ نوشته بود ایمیل بزن.
    کلا برخوردها و همه چی خوب بود و جای نگرانی و استرس وجود نداره.
    برای همه دوستان عزیز آرزوی موفقیت میکنم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر -سخت افزار

سلام دوستان. من روز 8 جولای مصاحبه داشتم.
    ما 6 نفر بودیم، سه آقا و سه خانم. که متاسفانه فقط دو نفر ریجکت نشدن و بقیه ریجکت شدن.
    مشکل اصلی که بود مسئله فاند بود و بیشتر دوستانی که ریجکت شدن به دلیل نداشتن فاند و یا کامل نبودن فاندشون بود.
    من توصیه میکنم اگه فاند کامل ندارید برای سفارت عشق آباد اقدام نکنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_rezaei نمایش پست ها
    سلام دوستان. من روز 8 جولای مصاحبه داشتم.
    ما 6 نفر بودیم، سه آقا و سه خانم. که متاسفانه فقط دو نفر ریجکت نشدن و بقیه ریجکت شدن.
    مشکل اصلی که بود مسئله فاند بود و بیشتر دوستانی که ریجکت شدن به دلیل نداشتن فاند و یا کامل نبودن فاندشون بود.
    من توصیه میکنم اگه فاند کامل ندارید برای سفارت عشق آباد اقدام نکنید.
    سلام و احترام
    ممنون که اطلاعات رو قرار دادی، اما حرفت رو به طور کامل قبول ندارم
    من N نفر رو میشناسم که فاند نداشتن و ویزا گرفتن از عشق آباد!
    مهم اینه که چجوری آفیسر رو توجیه کنیدر روز مصاحبه!
    BS ات چقدر باشه! و از طرف کی باشه!
    مورد مشکوک دیگه ای توی سوابقت نباشه!
    اصلا این طور نیست که به صرف نداشتن فاند ریجکت کنن کسی رو

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

بله منم خیلی ها رو دیدم که بدون فاند از عشق آباد ویزا گرفتن
    اما اگه کسی قبلا سابقه ریجکت از یه سفارت دیگه رو داشته باشه احتمال داره (البته یکی از دوستای من بود 4 بار ریجکت شد و ذفعه پنجم گرفت! پس اگه کسی حتی خدای نکرده ریجکت هم بشه نباید مایوس بشه و دوباره باید اقدام کنه)
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

سلام دوستان
    من ( مهندسي مكانيك) و يكي ديگه از دوستان ( مهندسي صنايع- داشجوي ريترنينگ) از بچه هاي ٥ جون هستيم كه همين الان كلير شديم
    به اميد اينكه همه شما هم بزودي كلير بشين

Junior Member

سلام دوستان.
    من 4 سپتامبر ترکمنستان مصاحبه دارم. خیلی نگرانم. کسی میدونه این روزا خانم التا هست یا نه یا اینکه الان افسر کیه؟
    چه چیزایی براشون مهمه؟
    ممنونم

من نميدونم چرا خيلي وقته اينجا خبري نيست. بچه ها ممنون ميشم تجربياتتون رو بذارين اينجا. ميخوام ويزاي كاپلان بگيرم و بين عشق اباد و دوبي موندم. مرسي

Junior Member

سلام دوستان
    من الان یکسال و دو ماه آمریکا هستم و میخوام واسه کریسمس برم ایران. دفعه قبل از تزکمنستان ویزای single گرفتم سه ماه هم طول کشید تا clear شد. آیا توصیه میکنید که برای گرفتن ویزا دوبازه بزم اونجا؟
    اوندفعه خاله آلتا باهام مصاحبه کرد آیا ممکنه ایندفعه هم خاله آلتا باهام مصاحبه کنه؟

Junior Member

سلام دوستان
    من میخوام همراه خانمم برای فرصت مطالعاتی ویزای j1 , j2 سفارت عشق آباد اقدام کنم. آیا کسی در مورد سوالاتی که برای ویزای j1 میپرسن و مدارکی که همراه داشتنشون مفیده اطلاعاتی داره؟ ممنون میشم اگه کسی پاسخ بده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_mns2004 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من ( مهندسي مكانيك) و يكي ديگه از دوستان ( مهندسي صنايع- داشجوي ريترنينگ) از بچه هاي ٥ جون هستيم كه همين الان كلير شديم
    به اميد اينكه همه شما هم بزودي كلير بشين
    میشه بپرسم چه گرایشی بودین؟ خیلی گیر دادن یا همون سوالای روتین رو پرسیدن؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)