صفحه 14 از 15 نخستنخست ... 456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 144

موضوع: عشق آباد (ترکمنستان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

پیش فرض پاسخ : عشق آباد (ترکمنستان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

نقل قول نوشته اصلی توسط AMIREH نمایش پست ها
    خیلی ناراحت کنندست که متوجه شدم بچه ها بازم دیروز از 10 تا 7 تا ریجکت شدن.2 تا کاپلان ریجکت.2تا j ریجکت شدن که من میدونم.زوج کاپلانیم داشتیم که الحمدلله کلیرنس خوردن.از دوستان خواهش میکنم رو انتخاب سفارت دقت کنید.عقب افتادن بهتر از اینه اگه اینجا وقت گرفتید برید و ریجکت شین.
    متشکر از اطلاع رسانی میشه در مورد J توضیحی بفرمایید رشته شون چی بوده و آیا اولین بار بود اقدام می کردند؟

Junior Member

با سلام خدمت دوستان.

این هم از گزارش مصاحبه بنده در 20 نوامبر:

اون روز فقط من بودم و همسرم و پسر دو سالم. هیچ کس دیگه ای نبود. بنده پذیرش دکتری مکانیک فول فاند و همراه با کمک هزینه RA از طرف استادم.

روز قبل از مصاحبه یعنی چهارشنبه ساعت 11.30 جهت پیک آپ ویزای دوستان رفتم سفارت. مدارک را به نگهبانی سفارت تحویل دادم. بعد از کلی معطلی زیر بارون بهم اجازه داد برم داخل سفارت پیش کنسول. برای ورود پاسپورتم را گرفتند.

توسط یک نگهبان امنیتی خانم به قسمت مربوطه هدایت شدم. یک خانم جوان امریکایی با پوششی شبیه آسیاییها اومد پشت گیت شیشه ای و مدارک دوستام را ازم گرفت. خوش اخلاق و مودب بودند. مدارک را گرفت و من هم گفتم فردا ظهر ساعت دو مصاحبه دارم و اونوقت میام پاسپورتها را میگیرم. ایشون هم موافقت کرد. یکی از دوستان ریترینگی بودند و وپاس قبلی که توش ویزای آمریکا داشتند را دادند که بدم ولی اون خانم گفت به پاس قبلی نیازی نیست.

پنجشنبه ظهر ساعت یک و نیم با خانواده جلو سفارت اومدیم. گفتم زود برم که زود هم از مرز خارج بشم. بهم گفتند قرار ساعت دو هست و تا اون موقع برید کنار پست پلیس دیپلمات ترکمنستان تو پیاده رو منتظر وایسین. خلاصه با فاصله بیست متری دوباره زیر نم نم بارون وایسادیم تا اینکه ساعت دو همون نگهبان امنیتی خانم روز قبل اومد بیرون و ما رو به داخل راهنمایی کرد.

کت یا کاپشن و کیف و ... را از دستگاه گیت بازرسی گذراندیم. وسایل الکترونیکی و .. حتی هندزفری را نگه داشتند. فقط مدارکی که پاکتشون باز بود داخل یک پوشه تونستم ببرم داخل. البته یک بسته چیپس هم برای پسرم اجازه دادند بیارم داخل. در انتها با یک کاغذی شبیه چسب زخم از رو و پشت دست و بدنمون نمونه برداری کردند.

همراه با نگهبان به همون قسمتی که دیروز برای تحویل پاس اومده بودم راهنمایی شدم. یک خانم مودب تقریبا 40 ساله آمدند پشت شیشه. مدارک شامل: پرینت نامه وقت سفارت، پاسپورتها، پرینت تاییدیه فرم DS 160، پرینت پرداخت سیویس، سی وی، SOP، RP، نامه پذیرش دانشگاه، I20 و Job offer را تحویلشون دادم. کپی I20 و پرینت نامه وقت سفارت را بهم پس دادند. ایشون ترجمه مدرک سربازی را طلب کردند که اون را هم بهشون دادند.

سپس شروع به انگشت نگاری از ما کردند. از پسرم اثر انگشت نگرفت.بعدش هزینه مصاحبه که برای ما سه نفر شد 480 دلار را ازمون گرفت.

اونجا فامیلی دوستام را عنوان کردم و پاسپورتهاشون را گرفتم.

به ما یک کارت با شماره یک داد و رفتیم اتاق انتظار. برامون فیلم تبلیغاتی از آمریکا گذاشتند.

بعد از بیست دقیقه شمارمونو خوندن رفتیم داخل یک اتاقک. اونجا هم پشت شیشه یک خانم جوان لاغر مو مشکی با قد متوسط ایستاده بودند. اثر انگشت خانمم را دوباره اسکن گرفت. شروع کرد به مصاحبه.

چرا میخوای دکتری بخونی، چرا اینجا میخوای بری، اینجا رو از کجا پیدا کردی، اونجا رو چی میخوای کار کنی که بهش گفتم RP دارم. یکم براش توضیح دادم. بعد گفتم میخوام برگردم ایران و .... حرفمو قطع کرد که بعد از دانشگاه سه سال چه کردی؟ گفتم سربازی و کار و کمی تدریس گفت تو رزومت نیاوردی چرا؟ گفتم آخه تدریسم رسمی نبود. تو این مدت تند تند تایپ میکرد. بعد Job offer را یه نگاه انداخت که اینجا چه میکردی و من هم توضیح دادم.
    منتظر بودم که از همسرم هم بپرسه و قرار بود خانمم انگیزه های برگشتنومن را بیشتر توضیح بدهند.

ولی در کمال ناباوری ایشون گفت من متقاعد نشدم که شما برای این ویزا واجد شرایط باشید. بعد یک کاغذ سفید پرینت کرد که نمونه اش را گوشه استند گذاشته بود. یک تاریخ زد و یک علامت زد زیرش. من تا اومدم براش توضیح بدم که من به این دلیل و این دلیل برمیگردم و مدرک نشونش بدم، سرشو تکون داد و عذرخواهی کرد و گفت من متقاعد نشدم و همه مدراکمو پس داد.

خلاصه نفسم بند اومد و نمیدونستم چکار کنم. اومدم بیرون و بسیار ناراحت شدم از اون تصمیم غیر صحیحش برای بند 214b.

هر چی فکر کردم من اشکال کارم کجا بود فقط به این نتیجه رسیدم:

1- احتمالا وجود همسر و فرزند از نظر ایشون منفی هست.

2- داشتن سابقه کار و job offer در یک شرکت فامیلی و از نظر ایشون اینکه اون شرکت خیلی به برگشتم نیاز مبرم نداره.

3- انگیزه من از برگشت استاد دانشگاه شدن بود و من در رزومه سابقه تدریسم را نیاورده بودم و ایشان احیانا فکر کرده ما کلیشه ای میگیم دوست داریم ایران استاد دانشگاه بشیم.

به هر حال قسمت ما اینطور بوده و توصیه میکنم به دوستانی که اونجا میروند ضمن ریلکس بودن و خونسرد بودن، جوانب احتیاط را با این خانمی که تازه کنسول عشق آباد کار میکنه را رعایت کنند.

دوست داشتم وقتی برمیگردم خونه یه ایمیل بزنم به سفارت و بیست دلیل واقعی که نمیتونم بعد از دکتری آمریکا بمونم را براش بنویسم و به تصمیم اشتباهش اعتراض کنم. ولی بعدا منصرف شدم. میدونم فایده نداره و یک نامه تمپلت برام جواب میفرسته.

امیدوارم برای بقیه دوستان تجربه من تکرار نشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fareed64 نمایش پست ها

با سلام خدمت دوستان.

اون روز فقط من بودم و همسرم و پسر دو سالم. هیچ کس دیگه ای نبود. بنده پذیرش دکتری مکانیک فول فاند و همراه با کمک هزینه RA از طرف استادم.

امیدوارم برای بقیه دوستان تجربه من تکرار نشه.
    خیلی متاسفم بابت ریجکتی
    به نظر من توجیه نشدن افیسر در مورد گپ زمانی سوابق کاری تحصیلی شما متاسفانه باعث ریجکت اتون شده. یعنی یه جورایی مطمینم از این !!!
    یه چیزی که الان داره یادم میاد از مصاحبه ی خودم این بود که افیسر خیلی داشت به تاریخ فارغ التحصیلی های من نگا میکرد ... یادمه که واسه مدتی داشت خودکارش رو حول تاریخ های درج شده تو رزومه ام ( فارغ االتحصیلی لیسانس فوق لیسانس و سابقه تدرسم) می چرخوند. (من مشکلی در این زمینه نداشتم)
    و بعد از این کارش یه چیزی تو کامپیوترش وارد کرد.
    میشه نتیجه گرفت که گپ زمانی واسه این خانم مهمه.
    در ضمن لازم بذکر هست که من 3 ماه از کلیرنس ام میگذره هنوز خبری نیست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Junior Member

سلام
    اصلا ربطی به گپ نداره.منظورم اینه که این افیسر دسترسی محدودی دارن و باید خیلی مطمین باشن تا تازه بری کلیرنس.من از زمان مصاحبه خودم تا الان چند بار گفتم تا وقتی این خانم حضور دارن دلیلی نیست که شما دبی ارمنستان ترکیه نری و بیای اینجا.بخدا الیتا رفته اگه واسه اینه که میرین ترکمنستان .من نمیدونم دوستان با امتیاز و دارای صلاحیت چرا ریسک میکنن با این خانم طرف شن.بنده الن باید ویزام دستم میبود نه اینکه چند هفتیست تو کلیرنسم .تو 3 روز که من آمار گرفتم از دوستانی که رفتن از30 نفر حدود 20تا ریجکت شدند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط AMIREH نمایش پست ها
    سلام
    اصلا ربطی به گپ نداره.منظورم اینه که این افیسر دسترسی محدودی دارن و باید خیلی مطمین باشن تا تازه بری کلیرنس.من از زمان مصاحبه خودم تا الان چند بار گفتم تا وقتی این خانم حضور دارن دلیلی نیست که شما دبی ارمنستان ترکیه نری و بیای اینجا.بخدا الیتا رفته اگه واسه اینه که میرین ترکمنستان .من نمیدونم دوستان با امتیاز و دارای صلاحیت چرا ریسک میکنن با این خانم طرف شن.بنده الن باید ویزام دستم میبود نه اینکه چند هفتیست تو کلیرنسم .تو 3 روز که من آمار گرفتم از دوستانی که رفتن از30 نفر حدود 20تا ریجکت شدند.
    راستش منم شنیدم خیلی ریجکت میکنه. ولی روزی که ما بودیم خوب بود ... فک کنم اولین روزش بود اون روز
    تا جایی که من می دونم کلیرنس ربطی به سفارت نداره ... مربوط به واشنگتن هست !!! اشتباه میگم بفرمایید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hsn1366 نمایش پست ها
    راستش منم شنیدم خیلی ریجکت میکنه. ولی روزی که ما بودیم خوب بود ... فک کنم اولین روزش بود اون روز
    تا جایی که من می دونم کلیرنس ربطی به سفارت نداره ... مربوط به واشنگتن هست !!! اشتباه میگم بفرمایید
    بله درست میگید.اما اگه افیسر دسترسی داشته باشه یا یکم شجاع باشه به خیلیا درجا ویزا میده نه اینکه از 10تا همش 7تا ریجکت کنه باقیم بفرسته کلیرنس

نقل قول نوشته اصلی توسط fareed64 نمایش پست ها

با سلام خدمت دوستان.

اون روز فقط من بودم و همسرم و پسر دو سالم. هیچ کس دیگه ای نبود. بنده پذیرش دکتری مکانیک فول فاند و همراه با کمک هزینه RA از طرف استادم.......
    ...... امیدوارم برای بقیه دوستان تجربه من تکرار نشه.
    واقعا متاسفم!
    خاله آلتا کجایی که یادت بخیر! ما ماه خرداد رفتیم ترکمنستان و اصلا انگار عادت شده بود که بعد از 20 روز منتظر اومدن ویزا باشیم! دوران طلایی ترکمنستان گذشت!
    به نظر من رفتن به اینجا خیلی دیگه مناسب نیست!
    فکر میکنم این آفیسر جدید روی کار کردن گیره! به یکی دیگه از دوستان من هم سر همین قضیه که ایران کار میکرده ایراد گرفته! اصلا نباید براش مطرح کنیم که اینجا کار می کردید یا موقع برگشت میخواید چه کار کنید!!!
    یاد آلتا بخیر که ازم پرسید ایران کار می کنی؟ گفتم آره بابا 5 سال سابقه کار دارم! اصلا من بیشتر کار کردم تا درس بخونم! کلی حال کرد! فقط گیرش این بود که بدونه کارت دولتی نیست! ولی این آفیسر جدیده کلا رو کار کردن گیره!!!
    ایشالا موفق باشید

سلام به همگی این اولین پستمه تو این سایت. من و یه خانوم دیگه 9 دسامبر وقت سفارت داشتیم ..... کلا دو نفر بودیم. جفتمون هم ریجکت شدیم... من با 214 ولی اون خانوم رو نمی دونم. یه خانوم جوون بود که خیلی هم مودب نبود و اصلا نگاه نمی کرد و سوالاتش هم همینجوری بود و اصلا براش مهم نبود چی جواب میدی ... کلا گوش نمی کرد. بعد از اینکه بیرون اومدیم و با آقا نظر صحبت کردم اون می گفت که این خاوم به هیشکی نمیده ویزا ... می گفت از 30 نفری که تو این دو سه ماهه آوردم به 5 نفر ویزا داده. همین حرف رو از راننده خطی باجگیران به مشهد هم شنیدم که گفت من دوماهه که یه دونه هم ویزا گرفته نبردم مشهد. همه اینا رو گفتم ولی الان که دارم فکرشو می کنم می بینم شاید کار ما اونجایی می لنگید که داشتیم 160 دلار رو به اون زن خنگ اولی پرداخت می کردیم. اون اونجا از ما یه سری مدارک گرفت و یه چیزایی رو هم نگرفت که احتمالا ریفیوزمون به همون دلیل بوده.... مثلا از من اصلاعات و مدارک شغلی نگرفت ...... این تئوری من از اونجایی قوت می گیره که این خانوم اساسا یادش رفت از من برگه پرداخت سویس رو بگیره و من یادش انداختم. تو خود حدیث مفصل بخوان .... اون دختره آفیسر هم بر اساس اون مدارکی که اون زه براش راست و ریست میکنه تصمیم میگیره خوب و فرضش اینه که من متقاضی دادم همه چیم رو به اون زنه. باز دوست دارم دوستان نظرشونو بدن ....

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط faridabbasi نمایش پست ها
    سلام به همگی این اولین پستمه تو این سایت. من و یه خانوم دیگه 9 دسامبر وقت سفارت داشتیم ..... کلا دو نفر بودیم. جفتمون هم ریجکت شدیم... من با 214 ولی اون خانوم رو نمی دونم. یه خانوم جوون بود که خیلی هم مودب نبود و اصلا نگاه نمی کرد و سوالاتش هم همینجوری بود و اصلا براش مهم نبود چی جواب میدی ... کلا گوش نمی کرد. بعد از اینکه بیرون اومدیم و با آقا نظر صحبت کردم اون می گفت که این خاوم به هیشکی نمیده ویزا ... می گفت از 30 نفری که تو این دو سه ماهه آوردم به 5 نفر ویزا داده. همین حرف رو از راننده خطی باجگیران به مشهد هم شنیدم که گفت من دوماهه که یه دونه هم ویزا گرفته نبردم مشهد. همه اینا رو گفتم ولی الان که دارم فکرشو می کنم می بینم شاید کار ما اونجایی می لنگید که داشتیم 160 دلار رو به اون زن خنگ اولی پرداخت می کردیم. اون اونجا از ما یه سری مدارک گرفت و یه چیزایی رو هم نگرفت که احتمالا ریفیوزمون به همون دلیل بوده.... مثلا از من اصلاعات و مدارک شغلی نگرفت ...... این تئوری من از اونجایی قوت می گیره که این خانوم اساسا یادش رفت از من برگه پرداخت سویس رو بگیره و من یادش انداختم. تو خود حدیث مفصل بخوان .... اون دختره آفیسر هم بر اساس اون مدارکی که اون زه براش راست و ریست میکنه تصمیم میگیره خوب و فرضش اینه که من متقاضی دادم همه چیم رو به اون زنه. باز دوست دارم دوستان نظرشونو بدن ....

برات متاسفم دوست عزیز

ای کاش تجربه منو میخوندی و منصرف میشدی از رفتن به عشق آباد.

ربطی به مدارک تحویلی به کنسول نداره. میدادی یا نمیدادی فرقی نمیکرد.

اگر رشتت حساس نیست و کلیرنست طول نمیکشه زود برو ترکیه. آنکارا بهترین سفارته حتی برای یکبار ریجکتیها. بری ترکیه تازه متوجه میشه سفارت به چی میگن.

ای بابا ..... متاسفانه اتفاق ناخوبی که برام افتاد این بود که من داشتم تجربه همه سالهای ترکمنستان رو می خوندم و تا 2013 اومدم ...امام مدل تاپیک نویسی 2014 فرق می کرد و نتیجتا من فکر کردم که وجود نداره ... خیلی هم سرچ کردم اما نتونستم ایجایی رو که الان توش می نویسم پیدا کنم .... اگر خونده بودم 100 در 100 نمی رفتم.... پیش خودم فکر کردم که دیگه ترکمنستان این همه سال خوب بوده بازم خوبه دیگه .... در اینجا فقط گله دارم از تغییر در مدل تاپیک نویسی این سایت که مثل سالهای قبلی ش نیست .... ولی به هرحال قسمت...حتا خیری بوده تو کار.... برا 17 دسامبر واسه باکو وقت دارم 9 صبح ...بریم ببینیم چی میشه .... آنکارا 30 دسامبر وقت میداد و دیر بود ... ارمنستانم که میگن فاند نداری کلا نرو ..... ولی یه سوالی که دارم اینه که 214b که من شاملش شدم چجوری رفع و رجوع میشه کرد .... ؟؟؟ ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)